کلیسای لارا

کشور اوکراین

کشور اوکراین یکی از کشور های زیبا و دیدنی اروپای شرقی می باشد که از فروپاشی جمهوری شوروی پا بر عرصه ی وجود نهاده است. این کشور مملو از جاذبه های دیدنی تاریخی و طبیعی می باشد که به همین دلیل مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

باید بدانید که آب و هوای این کشور مناسب بوده و مناسب ترین زمان سفر به این کشور را می توان فصول بهار و پاییز دانست. هر ساله فستیوال های متعددی در این کشور برگزار می شود که ارزش دیدن خواهند داشت. پیش از سفر به اوکراین بهتر خواهد بود از آیین و آداب رسوم مردم آن آشنایی داشته باشید تا در طول اقامت خود دچار هیچگونه مشکلی نشوید.

تمامی شهر های این کشور ارزش گشت و گذار خواهند داشت اما شهرهای کیف، کریمه و خارکوف بیش از سایر شهر ها شما را به وجد خواهند آورد. اکثریت مردم اوکراین از آیین مسیحیت پیروی می کنند و کلیساهای کاتولیک متعددی در جای جای نقاط اوکراین ارزش دیدن خواهند داشت. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم.

اهمیت صنعت گردشگری در اوکراین

اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی بوده و از اهمیت بالای گردشگری و تفریحی برخوردار است که هر ساله خیل عظیمی از گردشگران را در خود جای می دهد. این کشور از طرف شمال با کشور بلاروس، شرق با کشور روسیه، غرب با لهستان، مجارستان و اسلوواکی و از طرف جنوب با کشور های رومانی، مولداوی، دریای سیاه و دریای آزوف هم مرز می باشد.

جاذبه های کشور اوکراین

زبان مردم کشور اوکراین

مردم کشور اوکراین به زبان اوکراینی سخن گفته و پایتخت سیاسی، فرهنگی، مذهبی، اقتصادی آن شهر کیف می باشد. حکومت جمهوری بر این کشور حاکم بوده و از 24 استان تشکیل می شود همچنین بخش کریمه تنها بخش خود مختار این کشور می باشد. اوکراین یکی از ابر قدرت های نظامی در اروپا به شمار می رود که پس از فروپاشی شوروی این مقام را به دست آورده است.

بیش از 30 درصد از مردم اوکراین به زبان روسی سخن می گویند و اغلب آنها این زبان را به درستی می فهمند. سفر به اوکراین از جمله سفر های جنجالی و پر شور برایتان خواهد بود چرا که این کشور مملو از مراکز گردشگری تاریخی بوده و بافت شهر های آن تلفیقی از مدرنیته و بافت قدیم می باشد که بی شک قدم زدن در خیابان های آن لذت بخش خواهد بود.


دین مردم کشور اوکراین

مردم کشور اوکراین در سال های مختلف از آیین های متفاوتی پیروی نموده اند به گونه ای که تا سال 988 میلادی تمامی مردم اوکراین از آیین بت پرستی پیروی می کرده اند اما پس از سال 988 آیین مردم اوکراین به آیین مسیحیت تغییر پیدا کرد. آیین مسیحیت را پرنس ولادیمیر در این کشور رواج داد و به همین دلیل بسیاری از مردم  اوکراین این آیین را با آغوش باز پذیرفتند.

آیین مسیحیت در این کشور چندان طول نکشید چرا که پس از سال 1054 اکثریت مردم اوکراین به ارتدوکس روی آوردند که بانی این آیین پاتریاک بیزانس بوده است. پس از این سال اکثریت مردم کشور اوکراین در کلیسای ارتدوکس به پرستش مشغول بودند و مقدار کمی از مردم در کلیسای کاتولیک به پرستش مشغول شدند.

برخی از مردم این کشور نیز پیرو مذهب پروتستان بوده اند. طیق آخرین آمار گرفته شده بیش از 96.2 مردم اوکراین پیرو آیین مسیحیت،0.7 درصد مردم اسلام، 0.6 درصد مردم از آیین یهودیت، 2.5 درصد باقی مانده نیز سایر ادیان را قبول دارند. در این کشور مردم اندکی بی دین هستند.

جاذبه های گردشگری در کشور زیبای اوکراین

جاذبه های تاریخی در  اوکراین

اوکراین از جمله کشور های گردشگر پذیر می باشد که این امر به دلیل داشتن مراکز گردشگری متعدد در جای جای  این کشور می باشد. جاذبه های گردشگری اوکراین تنها در جاذبه های تاریخی خلاصه نشده و از نظر طبیعی نیز جاذبه های متعددی در این کشور وجود دارد. طبق رتبه بندی سازمان گردشگری جهانی کشور اوکراین رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است. چنانجه بخواهیم به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری اوکراین اشاره ای داشته باشیم می توان به عجایب هفتگانه اشاره نمود که بی شک همه را غرق تماشا خواهد نمود.

منظور از عجایب هفتگانه 7 بنا فرهنگی و تاریخی می باشد که گشت و گذار در آنها بسیار لذت بخش خواهد بود. شهر هایی که بیشترین جاذبه های گردشگری را در خود جای داده اند کی یف، کریمه و خارکوف می باشد. شهر چرنیوتسی نیز یکی از شهرهایی است که توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب نموده و از جمله شهرهای پر گردشگر اوکراین به شمار می رود. در حالت کلی می توان گفت سفر به اوکراین به دلیل وجود جاذبه های گردشگری متعدد بسیار لذت بخش خواهد بود.

معرفی کشور اوکراین

جاذبه های طبیعی اوکراین

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد مناطق گردشگری این کشور را تنها نمی توان در مناطق تاریخی خلاصه نمود. چرا که اینکشور مناظری بسیار زیبا دارد که قرار گرفتن در چشم انداز های زیبای آن حال و هوای دیگری خواهد داشت.

تونل عشق این کشور یکی از دیدنی ترین مناطقی است که مملو از گل های زیبا با برگ های رنگی می باشد که یکی از بهترین خاطرات را برایتان رقم خواهد زد. در حالت کلی می توان طبیعت اوکراین را از جمله بهترین دیدنی های اروپا دانست که دیدن آبشار های زیبا به همراه جنگل های وسیع که در دل کوه قرار گرفته اند شما را به حیرت خواهد آورد.

از جمله بهترین جاذبه های طبیعی این کشور می توان به ژرف دره ونیستر، پودیلسکی توتری، استپ گرانیتی باه، اسویتیاز، هوورلا، سینویر، منطقه شنی اولشی و… اشاره نمود که گشت و گذار در هر یک از این مناطق لذت خاصی خواهد داشت.

غذاهای کشور اوکراین

با سفر به این کشور می توانید مزه لذیذترین غذا ها را بچشید. چرا که مردم اوکراین به خورد و خوراک اهمیت ویژه ای قائل هستند که به همین دلیل نباید خوردن غذا های لذیذ اوکراینی را از یاد ببرید. مراکز متعددی در سطح هر یک از شهر های این کشور اقدام به فروش غذا های محلی و خوش طعم اوکراین نموده اند که می توانید به انتخاب خود هر یک از آنها را سرو نمایید. اما توصیه می شود مزه تمامی غذا ها را بچشید.

چرا که هر یک از آنها طعم بی نظیری داشته و طعم فراموش نشدنی خواهد بود. چیکن کی اف را می توان یکی از معروف ترین غذا های اوکراینی دانست که تشکیل شده از گوشت سفید بوده و طعم لذیذی نیز خواهد داشت. از جمله غذاهایی که ارزش امتحان خواهند داشت می توان به پنکیک سیب زمینی، سوپ برش با فریتر سیر، وارنیکی، سالو و … اشاره نمود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تور اکراین به لینک های زیر مراجعه کنید.

شهرها:

گروه:

شهرها:

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

شهرها:

گروه:

برگشت به منو