شهر خارکوف

شهر خارکوف / کشور اوکراین

شهر خارکوف دومین شهر بزرگ کشور اوکراین و پایتخت این کشور می باشد؛ که در کشور اوکراین به آن خارکیف نیز گفته می شود. این شهر با داشتن جاذبه های گردشگری و دیدنی بسیار زیبا و جذاب خود توانسته است توجه بسیاری از توریست ها و گردشگران را به سوی خود جذب کرده و صنعت گردشگری خود را رونق ببخشد.

آب و هوای این شهر بسیار معتدل و مناسب می باشد به طوری که گردشگران می توانند هر چهار فصل را در این شهر تجربه کنند به طوری که بهترین زمان برای بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر، فصل بهار و تابستان می باشد. از مهم ترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری آن نیز می توان به پارک مرکزی گور گووا و کلیسای اوسپنسکی اشاره نمود.

گردشگران و مسافران می توانند با سفر به این کشور از بهترین امکانات و خدمات ارائه شده در رستوران ها و هتل ها بهره مند شده و یکی از به یادماندنی ترین و بهترین سفرهای اروپایی خود را شکل دهند. نکته مورد توجه این است که قبل از سفرتان به این شهر، حتما درخواست اخذ ویزای گردشگری اوکراین را داشته باشید.

خارکوف دیدنی ترین شهر اوکراین

کشور اوکراین یکی از دیدنی ترین و بهترین کشورهای گردشگری می باشد که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها واقع شده است. توجه داشته باشید که شهر خارکوف یکی از زیباترین و دیدنی ترین شهرهای این کشور بوده و با داشتن زیبایی های فراوان خود توانسته است سالانه پذیرایی میلیون ها گردشگر و مسافر باشد. زبان رایج در این شهر اوکراینی بوده و واحد پول استفاده شده نیز گریونا می باشد.

خارکوف یکی با داشتن فرودگاه های بین المللی خود توانسته است بهترین و مدرن ترین امکانات را به گردشگران و توریست ها ارائه دهد. اگر شما نیز قصد دارید تا تعطیلات تابستانی خود را به بهترین نحو بگذرانید می توانید شهر خارکوف را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب نموده و سفر خود را شکل دهید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد آب و هوا، هتل ها و جاذبه های گردشگری این شهر اطلاعات لازم را ارائه دهیم.

شهر خارکوف

آب و هوای شهر خارکوف

آب و هوای شهر خارکوف بسیار معتدل و مدیترانه ای می باشد به طوری که گردشگران و مسافران می توانند هر چهار فصل سال را در این شهر تجربه و لمس کنند. نزدیکی رودخانه دنیپر و کوه های متفاوت به شهر مذکور سبب شده است که شاهد روزهای بارانی بسیار زیادی در این شهر بوده و زمستان های سردی را نیز از این شهر انتظار داشت.

با توجه به این موارد می توان گفت که بهترین زمان برای بازدید از این شهر فصل های بهار و تابستان می باشد و گردشگران می توانند به راحتی در این فصل ها از جاذبه های دیدنی آن بازدیدهای لازم را داشته باشند.

هتل های شهر خارکوف

شهر خارکوف با داشتن زیرساخت های بسیار مدرن خود توانسته است رضایت گردشگران را به شکل کامل به سوی جذب کند. از مهم ترین و لوکس ترین هتل های این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پرمیر پالاس: هتل پرمیر پالاس از مدرن ترین هتل های این شهر بوده و در مرکز شهر خارکوف واقع شده است.
  • هتل 19: هتل 19 یکی از هتل های چهار ستاره در این شهر می باشد که با داشتن امکانات لوکس و بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کند.
  • پارک هتل: یکی از مقرون به صرفه ترین هتل های خارکوف بوده و دارای بهترین و بی نظیرترین خدمات و امکانات برای گردشگران و توریست ها می باشد.

جاذبه های گردشگری شهر خارکوف

همانطور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، خارکوف با داشتن جاذبه های گردشگری بی نظیر خود توانسته است توجه بسیار از مسافران و گردشگران را به سوی خود جذب کند. از مهم ترین و بی نظیرترین جاذبه های گردشگری شهر خارکوف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پارک مرکزی گور گووا

یکی از شاخص ترین جاذبه های گردشگری خارکوف، پارک مرکزی گور گووا می باشد که از 5:30 تا 23:30 برای بازدید تمام عموم باز بوده و گردشگران می توانند بهترین لحظات را در این پارک سپری کنند.

کلیسای بلاگووشنسکی

این کلیسا یکی از مهمترین و باشکوه ترین کلیساهای شهر خارکوف و کشور اوکراین می باشد که با داشتن قدمت طولانی خود توانسته توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کند.

کلیسای اوسپنسکی

کلیسای اوسپنسکی یکی از بهترین و جذاب ترین مکان های قابل بازدید برای گردشگران و توریست ها می باشد که می توانید آثار بسیار باشکوهی از معماری این شهر را در این کلیسا مشاهده کنند.

کلیسای اوسپنسکی

باغ وحش خارکوف

یکی از هیجان انگیز ترین جاذبه های گردشگری این شهر بوده و گردشگران می توانند با بازدید از این مکان بهترین و به یادماندنی ترین لحظات را برای خود و کودکان خود به ارمغان بیاورند

میدان پیروزی

یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری این شهر بوده و از مهم ترین نمادهای شهر خارکوف بوده و آبنمای موجود در این میدان فضای بسیار بی نظیری را به این مکان بخشیده است.

نکات سفر به شهر خارکوف

گردشگران و مسافران می توانند با در نظر داشتن یک سری نکات بهترین و به یادماندنی ترین سفر خود را به سوی این شهر شکل داده و لحظات بی نظیری را برای خود به ارمغان بیاورند. از مهمترین نکات مورد توجه در هنگام سفر به شهر خارکوف می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قبل از سفرتان به این شهر در مورد فرهنگ و آداب و رسوم مردم محلی این شهر اطلاعاتی را به دست بیاورید تا هنگام ورود به این شهر دچار شوک فرهنگی نشوید.
  • حتما آگاهی لازم از قوانین و مقررات حاکم بر این شهر را به دست آورده و سپس از تمام این قوانین پیروی لازم را داشته باشید.
  • چند ماه قبل از سفرتان ویزای گردشگری کشور اوکراین را درخواست دهید چرا که مدت زمان لازم برای اخذ ویزای گردشگری این کشور بسیار طولانی می باشد.
  • به محض ورود به خارکوف نقشه گردشگری این شهر را تهیه نموده و جاذبه های مورد بازدید خود را مشخص کرده و مطالعات لازم را بر روی این نقشه داشته باشید.
  • در مکان های شلوغ مراقب اشیاء و کیفی پول خود باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکلی به نزدیکترین مرکز پلیس اوکراین مراجعه کنید.

گروه:

درجه هتل:

برگشت به منو