وقت سفارت

وقت سفارت

وقت سفارت انگلیس مشاهده مطلب

وقت سفارت انگلیس

کشور انگلستان یکی از کشورهای پیشرفته می باشد که ایرانیان بسیاری دوست دارند تا برای ادامه زندگی، کار و تحصیل […]
سفارت استرالیا مشاهده مطلب

مدارک مورد نیاز وقت سفارت استرالیا

مداک لازم برای دریافت وقت سفارت استرالیا * کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز […]
سفارت ایتالیا مشاهده مطلب

 مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایتالیا

نکات مهم جهت دریافت وقت سفارت ایتالیا * کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز […]
سفارت سوئیس  مشاهده مطلب

مدارک مورد نیاز وقت سفارت سوئیس 

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت سوئیس * کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون […]
سفارت فرانسه مشاهده مطلب

مدارک مورد نیاز وقت سفارت فرانسه

نکات مهم مدارک موردنیاز برای دریافت وقت سفارت فرانسه * کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. […]
سفارت اسپانیا مشاهده مطلب

مدارک مورد نیاز وقت سفارت اسپانیا

نکاتی در خصوص مدارک موردنیاز وقت سفارت اسپانیا * کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان اسپانیایی دارند. (بدون […]
وقت سفارت ایتالیا مشاهده مطلب

وقت سفارت ایتالیا

کشور ایتالیا به دلیل برگزاری نمایشگاه ها و دارا بودن جاذبه های گردشگردی فراوان و همچنین مکان های تاریخی جذاب […]
فرم سفارت اوکراین مشاهده مطلب

فرم سفارت اوکراین

[contact-form-7 id=”4962″ title=”فرم سفارت”]

برای مسافرت به کشورهای خارجی، باید در ابتدا ویزای آن کشور را دریافت کرد. برای دریافت انواع ویزا، باید یک سری مدارک مخصوص را آماده و برای سفارت آن کشور درخواست خود را ارسال کرد. سفارت بعد از بررسی مدارک و درخواست شما، برای شما ویزا صادر می‌شود. در این مقاله قرار است شما را با مراحل دریافت وقت از سفارت به صورت کامل آشنا کنیم.

آنچه در ادامه خواهید خواند.

وقت سفارت چیست؟

امروزه اگر بخواهید از ایران به کشورهای خارجی سفر کنید، دو راه پیش روی شما وجود دارد. در این رابطه جالب است بدانید که به ۱۸ کشور بدون ویزا می‌توانید سفر کنید اما برای سفر یا مهاجرت به دیگر کشورها لازم است که ویزا داشته باشید.

در واقع امکان سفر به اکثر کشورهای آمریکایی و اروپایی تنها با ویزا فراهم شده است. حال برای تهیه ویزا ، باید به سفارت کشور مورد نظر مراجعه کنید. از آنجایی که در این صورت ممکن است صفوف طولانی انتظار برای دریافت ویزا در سفارت‌خانه‌ها ایجاد شود، شرایطی تحت عنوان وقت سفارت تعیین شده است.

برای اخذ ویزای اکراین ابتدا باید از سایت سفارت این کشور وقت مصاحبه بگیرید.

وقت سفارت چیست؟

می‌پرسید وقت سفارت یعنی چه؟ در این رابطه باید بدانید همه افرادی که درخواست ویزا برای سفر به کشورهای مختلف را دارند، پیش از مراجعه به سفارت‌خانه آن کشور، باید وقت بگیرند. این وقت به معنای زمانی مشخص برای مراجعه به سفارت جهت دریافت ویزا و مصاحبه است. با تعیین وقت مصاحبه هیچ‌گونه هرج و مرج و شلوغی ایجاد نمی‌شود. بنابراین بدون اتلاف وقت امورات مربوط به مهاجرت شما انجام خواهد شد.

علاوه بر این باتوجه به اینکه هر کس وقت معین خود را دارد، کارمندان سفارت نیز به بهترین شکل کار شما را انجام خواهند داد و با هر مشکلی ناشی از شلوغی مواجه نمی‌شوید. پس می‌توان گفت این شرایط نه‌تنها به نفع سفارت و کارمندان آن است بلکه برای شما نیز بسیار مفید خواهد بود.

نحوه تعیین وقت سفارت

برای تعیین وقت مصاحبه، به دو صورت حضوری و آنلاین می‌توان اقدام کرد. در واقع شما می‌توانید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کرده و یک نوبت برای بردن مدارک خود جهت بررسی، دریافت کنید. راه دیگر آن دریافت نوبت به صورت آنلاین است. شما از طریق سایت سفارت، درخواست خود را ثبت و بدین ترتیب یک نوبت برای حضور در سفارت دریافت می‌کنید. برای دریافت نوبت سفارت به صورت آنلاین باید این نکته را در نظر داشته باشید که در این حالت هزینه وقت سفارت باید به صورت آنلاین توسط کارت‌های بین‌المللی پرداخت شود.

انواع اخذ وقت سفارت

دو نوع وقت سفارت داریم که در ادامه در مورد هرکدام توضیح می‌دهیم:

وقت سفارت فوری

گاهی اوقات افراد به دلایل مختلف مانند مسائل کاری، نیاز فوری به دریافت ویزای یک کشور جهت سفر به آن را دارند. در این حالت فرد درخواست دریافت وقت مصاحبه فوری را دارد. برای برخی کشورها، دریافت این نوع وقت به سادگی نبوده و هزینه آن بالاتر از وقت مصاحبه عادی است.

نحوه گرفتن وقت سفارت

وقت سفارت عادی

اگر جهت دریافت وقت عادی از سفارت اقدام کنید، مدت زمان طولانی‌تری در صف انتظار خواهید ماند. این دسته نوبت برای زمانی که عجله‌ای جهت دریافت ویزا ندارید مناسب است. در مدت زمانی که منتظر رسیدن نوبت خود هستید مدارک مورد نیاز برای سفارت را آماده کنید.

برای سفر به کشور زیبای اوکراین، می توانید تور اکراین همیشه سفر را انتخاب نمایید، زیرا قیمت پکیج این تور خیلی مناسب می باشد.

مراحل اخذ وقت سفارت

برای دریافت نوبت وقت مصاحبه به صورت آنلاین، ابتدا وارد سایت (سفارت یا کنسولگری) می‌شوید.

اگر سفارت کشور مورد نظر در ایران نباشد، در مرحله اول باید یک کشور که سفارت مورد نظر در آن قرار دارد برای مصاحبه و ارائه مدارک خود انتخاب کنید.

بعد از آن باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، شماره پاسپورت، ملیت و نوع ویزای درخواستی را مشخص می‌کنید تا اطلاعات پروفایل شما تکمیل شود. بعد از تکمیل اطلاعات، باید هزینه تعیین وقت سفارت را پرداخت کنید. هزینه دریافت نوبت از سفارت به نوع ویزا و کشور مقصد بستگی دارد، به همین دلیل این مبلغ متفاوت است. بعد از پرداخت هزینه، یک صفحه برای شما باز خواهد شد که می‌توانید در میان زمان‌های خالی، یک تاریخ را برای مراجعه به سفارت انتخاب کنید.

مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت

در هنگام دریافت نوبت از سفارت، باید یک سری مدارک را ارائه کنید. این مدارک با توجه به نوع ویزا و کشور مقصد می‌تواند متفاوت باشد. اما در بیشتر اوقات این مدارک شامل موارد زیر است:

-فرم درخواست ویزا

-دوقطعه عکس: این عکس ها باید در 6 ماه اخیر گرفته شده و رنگی باشند.همچنین داشتن زمینه سفید یا کرمی روشن، شرط عکس تحویلی است.سفارت اصولا عکس تیره، خط خورده، گرفته شده با چشمان بسته را از شما قبول نخواهد کرد.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت

-پاسپورت معتبر

-جزئیات سفر

-اطلاعات بیومتریک

برای دریافت ویزای طولانی مدت(بیشتر از 6 ماه) از برخی کشورها، باید اطلاعاتی مانند اثر انگشت خود را ثبت کنید.با بررسی اطلاعات بیومتریک، کشور مقصد مورد نظر بررسی می کند که آیا فرد سابقه تروریستی دارد یا نه و به این وسیله امنیت کشور خود را حفظ می کند.

-رسید پرداخت هزینه ویزا

علاوه بر مدارک بالا، نیاز به ارائه مدارک دیگری نیز هست و در سایت سفارت به طور کامل در مورد این مدارک نوشته شده است. اگر نوبت عادی سفارت را دریافت کنید، زمان به اندازه کافی برای جمع‌آوری مدارک خواهید داشت. قبل از حضور در سفارت، از کامل بودن تمام مدارک و اطلاعات خود مطمئن شوید.

مشاور اخذ وقت سفارت

اگر با خواندن این مطلب باز هم سوالی در ذهن شما وجود دارد یا وقت و حوصله کافی برای گرفتن وقت سفارت خود را ندارید کارشناسان همیشه سفر می توانند وقت سفرت آلمان، اسپانیا، فرانسه،انگلیس و کشورها دیگر را برای شما به راحتی برای شما انجام دهند.

برگشت به منو