ویزا ایتالیا

ویزای ایتالیا

درباره ویزای کشور ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور های محبوب در میان گردشگران می باشد که هرساله خیل عظیمی از گردشگران را در خود جای می دهد. جاذبه های متعددی در این کشور ارزش دیدن خواهند داشت و می توانید بهترین لحظات را در آن پشت سر بگذارید. اما هر فردی به هدف متفاوتی این کشور را هدف قرار می دهد. برای سفر به ایتالیا حتما باید نسبت به اخذ ویزا ایتالیا اقدام کرده باشید و در صورت نداشتن آن امکان سفر برایتان وجود نخواهد داشت.

خدمات رزرو بلیت هواپیما و هتل با پشتیبانی ۲۴ ساعته در سایت همیشه سفر

توجه داشته باشید که ویزای ایتالیا به عنوان محبوب ترین ها در میان کشور های عضو شینگن به شمار می رود و دلیل آن را می توان ساده بودن شرایط دریافت ویزای شینگن از طریق ویزای ایتالیا دانست. برای دریافت ویزای ایتالیا باید شرایطی را داشته باشید و البته ارائه کلیه مدارک به سفارت از جمله ملزومات خواهد بود.

انواع ویزای کشور ایتالیا

ویزا ایتالیا از نظر نوع درخواست را می توان به دو نوع عادی و فوری دسته بندی نمود اما اصلی ترین موردی که سبب تمایز ویزا خواهد شد را می توان هدف شما از سفر دانست. ابتدا باید مشخص کنید که به چه منظوری تمایل به سفر دارید و از این نظر مهمترین ویزاهای ایتالیا به انواع زیر دسته بندی می شوند:

ویزای توریستی ایتالیا

اصلی ترین و پرتقاضاترین نوع ویزای این کشور را می توان توریستی دانست. این ویزا را می توانید هر 6 ماه یکبار دریافت نمایید و البته با اخذ آن می توانید تا مدت 90 روز در کشور ایتالیا اقامت داشته باشید اما امکان کار کردن و یا تحصیل در ایتالیا به شما داده نخواهد شد.

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی برای افرادی که تمایل به تحصیل و یا تحقیقات در این کشور دارند ارائه خواهد شد. برای اخذ این نوع ویزا، باید حتما دعوتنامه ای معتبر از طرف یکی از دانشگاه های ایتالیا داشته باشید. پس از اینکه دوره تحصیلات خود را به پایان رساندید می توانید اقامت دائم ایتالیا را نیز دریافت کنید. آیا می دانستید کلیه رزرو سوری های آژانس همیشه سفر (هم هواپیما و هم هتل) دارای لینک جهت استعلام و پیگیری است؟

ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

برای سرمایه گذاری در ایتالیا راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت و از جمله محبوب ترین آنها می توان به خرید ملک و یا افتتاح یک شرکت دانست که با این روش می توانید اقامت دائم ایتالیا را نیز دریافت نمایید. البته برای دریافت این ویزا داشتن سرمایه بالایی مورد نیاز خواهد بود.

ویزا کاری ایتالیا

کار در ایتالیا یکی دیگر از اهداف مردم می باشد و با اخذ این ویزا می توانید در یکی از ایالت های این کشور مشغول به کار شوید. لازم به ذکر است که باید حتما از طرف کارفرمای ایتالیایی دعوت به کار و دعوتنامه داشته باشید.

ویزا ازدواج ایتالیا

در صورت ازدواج با یکی از شهروندان ایتالیایی نیز می توانید به این کشور مهاجرت نمایید.

ویزا پزشکی ایتالیا

برای اخذ ویزای پزشکی ایتالیا حتما باید مدارک پزشکی خود را ارائه نمایید.

ویزای ایتالیا

شرایط اخذ ویزای کشور ایتالیا

برای اخذ ویزای ایتالیا راه دشواری پیش رو نخواهید داشت. اصلی ترین شرط دریافت این ویزا را می توان داشتن گردش حساب و تمکن مالی دانست. البته باید بدانید که منظور از گردش حساب تعداد تراکنش هایی است که در حساب شما انجام شده است. به هیچ وجه نباید مبلغ هنگفتی را به صورت یکباره وارد حساب بانکی خود نمایید و در صورت انجام چنین کاری حتما مدرک معتبر برای اثبات فروش زمین، معامله سود زا و… به همراه پرونده خود ارائه نمایید.

در صورت داشتن سابقه سفر خارجی نیز شانس دریافت ویزا افزایش پیدا خواهد کرد. سفر به کشور آفریقای جنوبی و بازدید از جاذبه های گردشگری آن می تواند بسیار شگفت انگیز باشد. چنانچه دوست دارید به این کشو سفر کنید، میتوانید با رزرو تور آفریقای جنوبی از شرکت مسافرتی همیشه سفر، سفری امن و راحت را تحربه کنید.  

مراحل اخذ ویزای کشور ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا باید به سفارت این کشور مراجعه نمایید. در موقعی که مدارک خود را تکمیل کرده باشید می توانید برای اخذ ویزای ایتالیا و تحویل مدارک، به سفارت ایتالیا در تهران مراجعه کنید.

مدارک لازم ویزای کشور ایتالیا

برای هر یک از انواع ویزای ایتالیا باید مدارک خاصی را ارائه نمایید و نمی توان کلیه آنها را با یکدیگر یکسان دانست. اما از جمله مهمترین مدارکی که برای تمامی ویزا ها باید ارائه نمایید می توان به موارد زیر اشاره کرد:
done ارائه فرم درخواست ویزای ایتالیا
done گذرنامه فعلی به همراه گذرنامه های قبلی
done دو قطعه عکس 3.5*4.5
done بلیط هواپیما و واچر هتل
done گردش حساب بانکی و تمکن مالی
done ارائه اصل و یا کپی برابر اصل مدارک مالی مانند سند
done بیمه مسافرتی

تعرفه خدمات ویزای کشور ایتالیا

میزان قیمت ویزای فوری با ویزای عادی ایتالیا متفاوت خواهد بود. هر یک از انواع ویزا ها میزان قیمت متفاوتی با یکدیگر خواهند داشت و با مراجعه به سفارت ایتالیا می توانید میزان دقیق قیمت را مشاهده نمایید. برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا باید مبلغی حدود 85 یورو پرداخت نمایید که این مبلغ برای بررسی مدارک اخذ شده و به هیچ وجه امکان برگشت دادن نخواهد داشت. در صورتی که تمایل به اخذ ویزای فوری ایتالیا داشته باشید طبیعتا باید میزان هزینه بالاتری را نیز کنار گذاشته باشید. معمولا افراد از طریق آژانس ها و کارگزاری ها اقدام به اخذ این ویزا می نمایند که در این صورت هزینه ای نیز بابت انجام کلیه امور باید به آنها پرداخت شود.

پیگیری و ریجکت ویزای کشور ایتالیا

برای بررسی پرونده و جوابدهی به آن باید 14 روز منتظر بمانید. ویزای فوری ایتالیا به روند بررسی پرونده سرعت نخواهد بخشید بلکه در صورت درخواست ویزای عادی باید 45 روز پس از درخواست به سفارت مراجعه کنید اما در صورت درخواست ویزای فوری ایتالیا می توانید از 1 ساعت تا یک هفته بعد به سفارت این کشور مراجعه نمایید. ایتالیا کمترین نرخ ریجکتی از میان دیگر کشور های ناحیه شینگن دارد و اصلی ترین دلیل رد شدن درخواست ها، عدم اعتماد افسران پرونده به بازگشت فرد می باشد.

توجه داشته باشید که با ارائه مدارک کامل می توانید ویزای این کشور را دریافت نمایید. در صورتی که درخواست شما رد شده باشد می توانید به شخصی در شهر رم هزینه ای پرداخت کرده و وی را وکیل خود قرار دهید تا بتواند کارهای ویزای شما را به انجام برساند. پس از تکمیل پرونده نیز می توانید پس از 6 ماه دوباره درخواست خود را به ثبت برسانید. تور چابهار از پرطرفدارترین تورهای داخلی شرکت خدمات مسافرتی همیشه سفر می باشد. جهت اطلاع از شرایط رزرو و قیمت این تور با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برگشت به منو