ویزا تایلند

ویزا تایلند

درباره ویزای کشور تایلند

تایلند یکی از کشور های محبوب گردشگران در سراسر نقاط جهان می باشد و هرساله خیل عظیمی از ایرانیان نیز این کشور را به عنوان هدف انتخاب می کنند. تایلند به دلیل برخورداری از طبیعت بکر و همچنین جاذبه های باورنکردنی می تواند یکی از بهترین انتخاب ها در هر چهار فصل سال باشد.

رزرو بلیت هواپیما و هتل برای ارائه به سفارت ها برای ویزای توریستی- کاری- تحصیلی- درمانی در آژانس مسافرتی همیشه سفر

توجه داشته باشید که این کشور از جنبه های مختلفی حائز اهمیت بوده و به همین دلیل مردم با هدف های مختلفی تایلند را به عنوان هدف انتخاب می کنند.اما قبل از سفر باید با مواردی آشنایی داشته و مراحلی را طی کنید. داشتن ویزا تایلند یکی از مهمترین موارد حائز اهمیت می باشد و حتما باید از چندی پیش به فکر دریافت آن باشید.

در حالت کلی ویزای کشور تایلند به عنوان مجوز عبور از مرز این کشور شناخته می شود و بدون در دست داشتن ویزا امکان ورود به خاک تایلند برایتان وجود نخواهد داشت. در ادامه به بررسی دقیق تر کلیه موارد در رابطه با ویزای تایلند پرداخته ایم:

انواع ویزای کشور تایلند

ویزای تایلند در حالت کلی به انواع مختلفی دسته بندی می شود و اصلی ترین موردی که سبب تمایز این بلیط خواهد شد را می توان هدف شما از سفر دانست. اصلی ترین هدف از اخذ ویزای تایلند را می توان گشت و گذار در این کشور دانست. مهمترین انواع ویزای تایلند از قرار زیر خواهند بود:

ویزای توریستی تایلند

این ویزا همانطور که از نام آن پیداست به منظور گشت و گذار در این کشور صادر می شود و با در دست داشتن آن تنها می توانید از تفریحات این کشور لذت ببرید و اجازه کار کردن و تحصیل نخواهید داشت.

ویزای تجاری تایلند

یکی از دلایل مهاجرت به تایلند را می توان سرمایه گذاری در این کشور دانست که در این صورت باید حتما ویزای سرمایه گذاری تایلند را دریافت کرده باشید. اصلی ترین شرط اخذ این ویزا را نیز می توان داشتن سرمایه کلان دانست.

ویزای تحصیلی تایلند

بسیاری تمایل دارند که در یکی از دانشگاه های تایلند تحصیل نمایند و برای اخذ ویزای تحصیلی تایلند باید شرایطی داشته باشید. اصلی ترین شرط را می توان پذیرش یکی از دانشگاه های تایلند دانست و باید دعوتنامه از از طرف دانشگاه ارائه نمایید.

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری همیشه سفر با سالها تجربه، مرجعی مطمئن جهت گرفتن وقت سفارت اوکراین و همچنین ویزای اوکراین با بهترین هزینه می باشد.

ویزای ترانزیت تایلند

در صورتی که پرواز شما از روش کشور تایلند گذر می کند و باید در یکی از فرودگاه های این کشور به زمین بنشیند باید ویزای ترانزیت را دریافت نمایید. این ویزا اجازه خروج از فرودگاه را به شما نخواهد داد و تنها می توانید پرواز خود را تعویض نمایید.

ویزای پزشکی تایلند

این ویزا همانطور که از نام آن پیداست به منظور دریافت خدمات درمانی ارائه خواهد شد و برای دریافت آن باید مدارک کامل پزشکی خود را نیز ارائه نمایید.

ویزای نمایشگاهی

این ویزا برای شرکت در نمایشگاه تایلند ارائه خواهد شد.

ویزای ازدواج

در صورتی که با یکی از شهروندان تایلندی ازدواج کرده باشید می توانید ویزای ازدواج این کشور را دریافت نمایید.

شرایط اخذ ویزای کشور تایلند

برای دریافت ویزای تایلند نمی توان شرایط دشواری در نظر گرفت. ابتدا باید بدانید که گردش حساب بانکی 1 ماهه شما درخواست خواهد شد و دلیل این امر مشاهده تعداد تراکنش هاست نه مقدار آنها. توجه داشته باشید که حتما میزان تمکن مالی برای هر فرد درخواست کننده بالای 5 میلیون تومان باشد. البته در صورت نامناسب بودن این شرایط، پرونده شما ریجکت نخواهد شد و در صورت هرگونه مخالف می توانید مانده حساب خود را بالا برده و یا گردش حساب مناسب تری ارائه نمایید.

آژانس مسافرتی همیشه سفر معتبرترین سامانه رزرو بلیط هواپیما بصورت اینترنتی

مراحل اخذ ویزای کشور تایلند

برای اخذ ویزای تایلند به هیچ وجه نمی توانید به صورت انفرادی اقدام نمایید و حتما درخواست باید به صورت گروهی انجام شود. منظور از درخواست گروهی درخواست برای کلیه اعضای خانواده نیست بلکه باید ابتدا درخواست خود را در آژانس مسافرتی و یا کارگزار ثبت نمایید و مسئولین این شرکت ها بقیه کارها را به انجام برسانند. توجه داشته باشید که در صورت مراجعه حضوری به سفارت تایلند در تهران کاری از پیش نخواهید برد و نیازی به حضور شما نسیت. وقت سفارت تایلند نیز مورد نیاز نخواهد بود و به همین دلیل می توانید طی یک پروسه زمانی کوتاه ویزای مد نظر خود را دریافت نمایید.

مدارک لازم ویزای کشور تایلند

هر یک از انواع ویزای تایلند مدارک خاصی را برای سفر نیاز خواهند داشت. برای مثال؛ ویزای پزشکی نیاز به مدارک پزشکی دارد اما برای اخذ ویزای تحصیلی باید حتما مدارک تحصیلی خود را نیز ارائه نمایید. از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز برای تمامی ویزاهای تایلند می توان به موارد زیر اشاره کرد: توضیح بر اینکه مدارک مورد نیاز برای ویزای تایلند نیازی به ترجمه نخواهند داشت و این امر هم باعث کاهش هزینه ها و هم صرفه جویی در زمان خواهد شد.
done ارائه اصل و کپی پاسپورت که 7 ماه به انقضای آن مهلت باقی مانده باشد.
done 2 قطعه عکس با زمینه سفید و اندازه 4*6
done ارائه مدارک سفر مانند: بلیط هواپیما و واچر هتل
done تکمیل فرم درخواست ویزا
done بیمه مسافرتی
done مدارک احراز هویت مانند کارت ملی و شناسنامه
done مدارک تمکن مالی: گردش حساب و موجودی حساب بانکی

تعرفه خدمات ویزای کشور تایلند

ویزای تایلند در دو نوع مولتی و سینگل ارائه می شود و قیمت هر یک از آنها متفاوت خواهد بود. در صورتی که به همراه تور تایلند درخواست ویزای تایلند داده باشید ویزای سینگل برایتان تعلق گرفته و هزینه آن حدود 37 یورو خواهد بود. برای دریافت ویزای مولتی 6 ماهه نیز هزینه ای حدود 150 یورو از شما درخواست خواهد شد. البته آژانس های مسافرتی و یا کارگزاری هزینه مجزایی را دریافت خواهند کرد.

پیگیری و ریجکت ویزای کشور تایلند

ویزای سینگل تایلند که در قالب تورهای مسافرتی ارائه می شوند اجازه اقامت تا 58 روز را به شما خواهند داد. برای اخذ هر دو نوع ویزای مولتی و سینگل تایلند تنها 3 روز کاری نیاز خواهد بود و می توانید به سهولت ویزای این کشور را دریافت نمایید. امکان ریجکت ویزای تایلند بسیار پایین خواهد بود و معمولا در صورتی که مدارک شما کامل بوده و تمکن مالی مناسب را داشته باشید با درخواست، موافقت خواهد شد.

برگشت به منو