کلیسای لارا

آشنایی با کلیسا لاورا / کشور اوکراین / شهر کی یف

دسته‌ها: جاذبه های اوکراین

اوکراین کشوری در اروپای شرقی است که شهر های بسیار زیبایی دارد. یکی از شهرهای آن شهر کیف است که در آن صومعه و کلیساهای متعددی واقع شده است.کلیساهای این شهر از معماری زیبا و خیره کننده ای برخوردار هستند. در صومعه یک رئیس وجود دارد که مرد یا زن بوده و امر سرپرستی تعدادی راهب و راهبه را انجام می دهد. تعدادی از صومعه ها دارای کلیسا هستند و اداره این کلیسا قسمتی از وظایف صومعه به شمار می آید. کلیسا لاورا در قرن یازده توسط آنتونی و فیودوسی که از راهبان بودند، ساخته شد.

بنای این صومعه در غار کوه  بِرِستِف اشته شد. این صومعه یک مرکز فرهنگی بسیار مهم محسوب می شود و مثل جان پناهی برای مسیحیت می باشد. صومعه پچرسک لاورا در میان لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.این صومعه دارای دیدنی های بسیار زیادی است که از جمله معروف ترین آن ها می توان برج ناقوس کلیسا را نام برد که شاخصه این ساختمان می باشد. گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان جذب این صومعه شده اند. در حال حاضر تقسیم بندی این صومعه به سه دسته صورت گرفته است.

جاذبه های کلیسا لاورا

تاریخچه کلیسای لاورا

کلیسا لاورا در سمت راست رود دنیپر و روی یک تپه قرار دارد. کلیسا لاورا دارای تاریخچه ای قدیمی است. در سال ۱۵۰۱ در یکی از غارهای این تپه فردی به نام  saint Anthony قامت کرد و از آن پس این بنا یک مکان مقدس به شمار می آمد.

نام گذاری این کلیسا از روی کلمه پیشرا که به معنی غار بود انجام شد. در آن تاریخ راهبان در این غار به عبادت می پرداختند. اما در سال ۱۶۰۲ روحانیون تصمیم گرفتند که این غار را ترک کنند.آن ها در یک سطح بالاتر کلیسا را بازسازی کرده و در بازسازی آن از سبک معماری شرقی استفاده کردند. در فضای داخلی آن سه ستون عظیم وجود دارد که آن را به سه شبستان کروی شکل قسمت کرده اند، این وحل برای دفن روحانیون می باشد.

نمای بیرونی کلیسای لاورا

قسمت های مختلف مجموعه کلیسای لاورا

در صومعه پچرسکی لاورا کلیسا و زیارتگاهی قدیمی با نام لاورا وجود دارد. این مجموعه در سال ۱۰۵۱ توسط آنتونی و فئودوسی پیچرسكی با هدف تحکیم مبانی مسیحیت ساخته شده است. زمین این مجموعه دارای مساحتی حدود ۲۸ هکتار بوده و در آن ۸۰ بنا وجود دارد که این بناها در ارتفاعات مشرف به رودخانه دنیپر هستند.

در این مجموعه کلیساها، موزه ها، برج و باروها، مدرسه علوم دینی، صومعه و … وجود دارد.این مجموعه محلی برای زیارت مسیحیان ارتدوکس و اوکراینی و مسیحیان دیگر کشورها است. در گذشته فراگیری علومی مانند پزشکی، تاریخ و هنر در این مجموعه انجام می شد. نام این کلیسا و کلمه لاورا برای توصیف صومعه های مردانه بود مه برای راهبان کلیسای ارتدوکس شرقی به کار می رفت.از زمانی که این کلیسا به عنوان غار صومعه بوده و تا کنون این کلیسا یک مرکز مهم از مسیحیت ارتدوکس شرقی محسوب می شده است.این کلیسا به عنوان جاذبه ای فرهنگی برای گردشگران بوده و صومعه آن هنوز هم فعال می باشد. بیشتر از ۱۰۰ راهبه در این صومعه ساکن هستند.

در سال ۲۰۰۷ در نظرسنجی کارشناسان و اینترنت کلیسا لاورا به عنوان عجایب هفت گانه کشور اوکراین معرفی شد. در تور اوکراین می توان از جاذبه های این کلیسا که شامل برج میلاد بزرگ و کلیسا است دیدن کرد.در سال های اخیر این کلیسا کاملا بازسازی شد. در سال ۲۰۱۷ طراحی و بازسازی در چندین قسمت کلیسا انجام شد.در این کلیسا آثار معماری مانند برج های زنگ کلیسا، دیوارهای محکم سنگی و سیستم های غارها وجود دارند.

تاریخچه کلیسای لاورا

جاذبه های گردشگری کلیسا لاورا

کلیسا لاورا را باید مشهورترین بنا در شهر کیف اوکراین معرفی کرد که دارای قدمتی تاریخی است و مکانی بسیار دوست داشتنی برای علاقه مندان به تاریخ می باشد. این کلیسا را باید مهمترین مرکز برای کلیسای ارتدوکس شرقی معرفی کرد. همه ساله میلیون ها گردشگر از نقاط مختلف دنیا برای بازدید از این کلیسا به شهر کیف سفر می کنند. این گردشگران شامل زائران مسیحی و گردشگران عادی هستند.

در کلیسا لاورا می توان ویژگی های مختلفی و برجسته ای از معماری را مشاهده کرد. برج زنگ بزرگ که در این کلیسا است از آثار بسیار مشهور در معماری کشور اوکراین به شمار می آید. یکی از قسمت های بسیار شگفت انگیز که در این کلیسا وجود دارد، راهروها و حفره های زیر زمینی هستند.

ساخت این حفره ها را به این دلیل در زیر کلیسا انجام دادند تا آنتونی مقدس کیف بتواند در آن ساکن شود. این حفره ها محل دفن بسیاری از افراد مقدس هستند. گردشگرانی که قصد بازدید از این کلیسا را دارند، باید بدانند که خانم ها برای ورود به این محل لازم است که موهای خود را بپوشانند. گردشگران برای رفتن به کلیسا لاورا می توانند از طریق متروی آرسنالنا اقدام کنند و از آن جا ده دقیقه پیاده روی کنند تا به در ورودی کلیسا برسند.

آثار دیدنی کلیسا لاورا

آثار دیدنی کلیسا لاورا

نام کلیسا لاورا در فهرست میراث تاریخی یونسکو ثبت شده است. این کلیسا به عنوان قدیمی ترین و مهمترین کلیسا در شرق اروپا شناخته شده است. این کلیسا دارای آثار معماری بسبار دیدنی است که توانسته است نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند. برج ناقوس کلیسا از مهمترین قسمت های دیدنی این کلیسا است.

در موزه این کلیسا اشیای میکروسکوپی اشیای ساخته شده از طلا و نقاشی های مختلفی وجود دارد. همچنین اجناس گرانبها، تصاویر سلسله مراتبی از کلیسا و پرتره روحانیون در این موزه نگهداری می شود.بازدید از موزه کلیسا برای گردشگران بسیار جذاب می باشد.

دیگر جاذبه های دیدنی اکراین :

سوالات رایج کلیسای لارا:

اولین و مهمترین جاذبه توریستی شهر کیف کجاست؟

بنای کلیسا لاورا می باشد که قدیمی ترین و مهمترین کلیسا در شرق اروپا شناخته شده است.

راحت ترین راه برای رفتن به کلیسا لاورا چیست؟

برای رفتن به کلیسا لاورا می توانید از طریق متروی آرسنالنا اقدام کنید و از آن جا ده دقیقه پیاده روی کنید تا به در ورودی کلیسا برسید.

ویژگی های برجسته ی معماری کلیسا لاورا کدامند؟

برج زنگ بزرگ که در این کلیسا است از آثار بسیار مشهور در معماری کشور اوکراین به شمار می آید. یکی از قسمت های بسیار شگفت انگیز که در این کلیسا وجود دارد، راهروها و حفره های زیر زمینی هستند.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو