شهر اودسا

شهر اودسا / کشور اوکراین

شهر اودسا یکی از شهرهای زیبای بندری و مهمترین شهر اوکراین است. این شهر از لحاظ اقتصادی یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین شهرها در کشور اوکراین است. سواحل اودسا بیشترین طرفدار را در میان گردشگران داشته زیرا اودسا سواحلی بسیار شگفت انگیز و زیبا دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می سازد. شهر اودسا به دلیل موقعیت و آب و هوای بسیار خوبی که دارد، هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به این شهر می کشاند.

معماری خیابان ها و خانه های این شهر زیبا، برگرفته از سبک اروپایی است و مردمی که در این شهر زندگی می کنند از شهرهای مختلفی همچون اوکراین، آلمان، یونان و سایر کشورهای دنیا است. سفر به شهر اودسا می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. در طول سفر به این شهر بسیار زیبا، شما این شهر را از نزدیک دیده و با فرهنگ مردم اودسا نیز آشنا خواهید شد. با سفر به اودسا یکی از خاطره انگیزترین سفرهای خود را رقم بزنید.

بهترین زمان سفر به شهر اودسا

شهر اودسا دارای آب و هوایی خشک و معتدل است و این بدان معنا است که تابستان بهترین فصل برای سفر به این شهر زیبا و دیدنی است. در این فصل دریا آرام و گرم بوده و انواع میوه های تابستانی در این شهر وجود دارد. همانگونه که گفته شد اودسا به دلیل داشتن و ساحل و چشم اندازهای بسیار زیبا، در میان گردشگران معروف است.

بنابراین فصل تابستان بهترین زمان برای دیدن سواحل زیبای اودسا و بازی های آبی است. تا اوایل پاییز، آب و هوای اودسا برای سفر بسیار عالی است و شما می توانید از قدم زدن در ساحل و تفریحات آبی در این شهر لذت ببرید. در تاریخ دوم سپتامبر که روز تولد اودسا است، جشن ویژه و زیبایی در این شهر برگزار می شود که بسیار جالب و دیدنی است و شما از دیدن آن لذت خواهید برد. اما در فصل زمستان و پاییز، هوا سرد است و شما نمی توانید از سواحل و قدم زدن در درون شهر نهایت لذت را ببرید.

جاذبه های شهر اودسا

گوردخمه های اودسا

گوردخمه های اودسا یکی از زیباترین و رازآلودترین دیدنی های اودسا است که برای افرادی که به دنبال هیجان هستند و از رفتن به جاهای مخوف و رازآلود لذت می برند، بسیار جذاب و دیدنی است. این گوردخمه که در زیر اودسا ساخته شده است، از زیرزمین های تو در تویی تشکیل شده است. این دخمه ها دارای تاریخی بسیار قدیمی هستند. در زمان جنگ جهانی دوم، نیروهای جماهیر شوروی در این گور دخمه مخفی می شده و به عنوان پناهگاه از آن استفاده می کردند.

قسمت هایی از این تونل امروزه به موزه تبدیل شده است و اشیا و وسایل مربوط به سربازان در آن زمان، در آن نگهداری می شود. در بازدید از این گور دخمه نباید وارد جاهایی که نیم شناسید شود، زیرا ممکن است گم شده و بدون آب و غذا بمانید. این گور دخمه بین قرن ۱۶ تا ۱۸ ساخته است. در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۰۰۰ راه ورودی به این گور دخمه کشف شد که یکی از جذاب ترین و رازآلودترین کشف های زمان خود است. این گور دخمه یکی از جالب ترین دیدنی های اودسا است که میان گردشگران از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

گوردخمه های اودسا

ساحل لانزن

ساحل زیبای لانزن، یکی از زیباترین سواحل اودسا است. در این ساحل شما می توانید به تفریح و خوشگذارنی پرداخته و شنا کنید. این ساحل زیبا در میان گردشگران بسیار محبوب و دوست داشتنی است. انواع تفریحات آبی همچون شنا  قایق سواری در این ساحل وجود دارد که شما می توانید از آنها لذت ببرید.

ساحل لانزن یکی از قدیمی ترین سواحل اودسا است که مردم از همان زمان های پیشین نیز برای گذراندن تعطیلات در این ساحل جمع شده و لذت می برند. انواع رستوران ها و غذاهای خوشمزه نیز در کنار این ساحل وجود دارد تا پس از تفریح گردشگران از خوردن این غذاها لذت ببرند. شب های زیبای ساحل، اسکله های چوبی و فواره های آب باعث به وجود آمدن منظره ای زیبا و خیره کننده می شود که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

برای رزرو آنلاین بلیط کیف، به سایت همیشه سفر مراجعه نمایید.

موزه باستان شناسی اودسا

موزه باستان شناسی یکی از محبوب ترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر اودسا است که در میان گردشگران بسیار محبوب و شناخته شده است. این موزه باستان شناسی برای افراد علاقمند به باستان شناسی می تواند بسیار جالب و دیدنی باشد. به نوعی موزه باستان شناسی یکی از قدیمی ترین ساختمان های موجود در اودسا که در سال ۱۸۲۵ ساخته شده است.

مجموعه ای از آثار مهم و دیدنی از کشورهای مختلف دنیا همجون یونانف ایتالیا، مصر و قبرس در این موزه نگهداری می شود. برخی از این آثار باستانی مربوط به زمان عصر حجر است که بسیار حالب و دیدنی است. در این موزه بیش از ۱۶۰ هزار اثر تاریخی در ساختمان دو طبقه این موزه نگهداری می شود. در این موزه همچنین کتاب های قدیمی و علمی بسیاری که همگی از دانشمندان برجسته کشور اوکراین است، نیز وجود دارد.

یکی از قسمت های مهم موزه باستان شناسی، وجود یک آزمایشگاه ترمیم آثار باستانی در داخل موزه است که در این موزه افراد متخصص به ترمیم آثار باستانی می پردازند تا از خراب شدن آثار باستانی جلوگیری به عمل آید. با بازدید از این موزه می توانید درباره زندگی گذشتگان اطلاعات جالبی را پیدا کنید.

کاخ ورونتسوف

کاخ زیبا و باشکوه ورونتسوف، یکی از جاذبه های بسیار دیدنی و زیبای اودسا است.این کاخ زیبا در سال ۱۸۳۰ به دستور میخاییل ورونتسوف که در زمان خود یکی از شاهزادگان روسی بوده است، ساخته شد. معمار این کاخ فرانچسکو بوفو بوده است. در گذشته از کاخ به عنوان محلی برای دید و بازدیدهای مهم استفاده می شده است.

اما امروزه این کاخ به یک مکان تفریحی و دیدنی برای گردشگران تبدیل شده است. از زیباترین قسمت های موجود در کاخ مجسمه و فواره آب و شب و روز است که بسیار زیبا و جالب توجه می باشد. با آنکه در طی سالیان متمادی این کاخ دچار خرابی هایی شده است، اما هنوز هم شکوه و جلال آن حفظ شده و به همین دلیل به یکی از زیباترین دیدنی های شهر اودسا تبدیل شده است.

کاخ ورونتسوف  از جاذبه های اودسا

گروه:

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو