ویزا کانادا

ویزا کانادا

درباره ویزا

کانادا یکی از کشور هایی است که مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. این کشور به دلیل برخورداری از اقتصادی قوی و همچنین جاذبه های گردشگری فراوان یکی از بهترین های گردشگری جهان به شمار می رود و با سفر به آن می توانید بهترین لحظات را برای خودتان به ارمغان آورید.

اما تنها جنبه توریستی نیست که کانادا را به یکی از بهترین ها بدل کرده و افراد مختلف به دلایل متفاوتی این کشور را به عنوان هدف انتخاب می کنند.اما برای سفر به کانادا باید حتما ویزای این کشور را دریافت کرده باشید و البته دریافت ویزا کانادا را نمی توان امری ساده دانست و داشتن مدارک و شرایط خاصی برای آن مورد نیاز خواهد بود.

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری و ارزان قیمت با پشتیبانی 24 ساعته

خدمات و هزینه های انواع ویزای کانادا

همیشه سفر با پشتوانه به سابقه و ارتباطات با اکثر کشورها می تواند کلیه هتل ها را در کشورهای مد نظر شما، رزرو قطعی و یا رزرو صوری برای ارائه به سفارت نماید.

مزایای اخذ ویزا کانادا

ویزا کانادا مزایای بسیاری برایتان خواهد داشت. با داشتن ویزای توریستی کانادا می توانید به دفعات مکرر به مرز این کشور وارد شده و یا از آن خارج شوید و امکان ورود از تمامی مرزهای زمینی و هوایی کانادا وجود خواهد داشت. ویزای کانادا در هر بار ورود به این کشور اجازه اقامت 6 ماهه را به شما می دهد و می توانید به 25 کشور دیگر نیز بدون نیاز به ویزا وارد شوید.

با تور شیراز همیشه سفر همراه شده و به شهر بهار نارنج بروید و از دیدن زیبایی های این شهر لذت ببرید.

ویزا کانادا از جنبه های مختلفی به انواع متفاوت دسته بندی می شود و شاید نام های ویزای موقت، دائم، نرمال و غیره به گوشتان خورده باشد. هر یک از این ویزا ها از نظر تعداد روزهای سفر و نحوه دریافت به انواع مختلف دسته بندی می شوند اما اصلی ترین دلیل تمایز ویزا ها را می توان هدف شما از سفر دانست. در ادامه به برخی از ویزا های کانادا اشاره کرده ایم:

انواع ویزا

این ویزا مختص افرادی است که به منظور گشت و گذار در کانادا تمایل به سفر دارند . با در دست داشتن این ویزا می توانید به مدت محدود در کشور کانادا اقامت داشته باشید اما امکان کار و یا تحصیل در آن نخواهید داشت نکته جالب در خصوص این ویزا این است که در حال حاضر این ویزا به شکل ویزای مولتی کانادا (Canada Multiple Visa) که در ایران با نام‌هایی همچون ویزای ۵ ساله کانادا نیز معروف شده، صادر می‌شوند.

در واقع بنابر اعلام وب سایت سفارت کانادا به افسران مهاجرت این کشور توصیه شده‌است ویزای توریستی کانادا را تا جای ممکن به شکل ویزای مولتی صادر کنند. دارندگان ویزای مولتی کانادا قادر خواهند بود تا زمان اعتبار ویزای خود (اعتبار ویزای مولتی کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت است) در هر زمان و بدون محدودیت وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

بعد از گذشت ۶ ماه کافی است یک بار ولو به مدت ۶ ساعت از کانادا خارج شوند و مجددا به این کشور بازگردند تا اقامت آنها در کانادا برای ۶ ماه دیگر بلامانع باشد.

مشاوران ما در آژانس مسافرتی همیشه سفر معمولاً کارهای مربوط به رزرو بلیت و هتل برای سفارت را انجام می‌دهند.

به منظور شرایط اقتصادی مناسب کانادا افراد بسیاری تمایل دارند که در این کشور مشغول به کار کردن شوند و به این منظور حتما باید ویزای کاری کانادا را داشته باشید. برای اخذ این ویزا نیز باید حتما از سوی کارفرمای کانادایی دعوتنامه کاری ارائه نمایید.

پس از ارائه درخواست برای دریافت ویزا متقاضی باید برای انگشت نگاری ویزا کانادا اقدام نماید.

تحصیل در کانادا مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و دانشگاه های این کشور از جمله بهترین ها شناخته می شوند. برای تحصیل در دانشگاه های کانادا باید حتما مورد قبول یکی از دانشگاه ها قرار گرفته و دعوتنامه ای از طرف آنها داشته باشید. ارائه کلیه مدارک تحصیلی نیز از جمله ضروریات خواهد بود.

سرمایه گذاری در کانادا نظر بسیاری را به خود جلب کرده و می توانید از جنبه های مختلفی در این کشور سرمایه گذاری نمایید. برای انجام تجارت و یا سرمایه گذاری در کانادا حتما باید ویزای سرمایه گذاری آن را دریافت کرده باشید.

یکی دیگر از دلایل سفر به کانادا را می توان موارد پزشکی دانست که در این صورت باید مدارک پزشکی فرد متقاضی را به صورت کامل ارائه نمایید. البته یک نفر نیز می تواند به صورت همراه با فرد متقاضی ویزا دریافت نماید. ویزای خانوادگی، ترانزیت، نمایشگاهی و… از دیگر ویزا های این کشور هستند. نکته مهم زمانی پرونده درخواست ویزا زمانی به جریان می افتد که کارهای انگشت نگاری ویزا کانادا انجام شده باشد

شرایط اخذ

برای اخذ ویزای کانادا داشتن شرایطی از جمله ضروریات خواهد بود. از جمله مهمترین شرایط کلی مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تمکن مالی

داشتن تمکن مالی برای هر یک از افراد متقاضی از جمله ضروریات می باشد و حداقل آن 50 هزار دلار کانادا می باشد. توجه داشته باشید که تمکن مالی شما حتما باید به مهر و امضا مدیر شعبه رسیده و به دلار کانادا محاسبه گردد.

 تاریخچه سفر

تاریخچه سفر می تواند سفر های گذشته شما به یکی از کشور های خارجی جهان باشد.

شرکت خدمات گردشگری همیشه سفر باسابقه ترین مرجع اخذ ویزا، خدمات سفارت و اخذ ویزا تحصیل در بلاروس با مجوز رسمی در خدمت مسافران گرامی می باشد.

مراحل اخذ

برای ثبت درخواست و دریافت هر یک از انواع ویزای کانادا از دو طریق می‌توان اقدام کرد. روش اول ثبت نام آنلاین ویزای کانادا روش دوم مراجعه حضوری به سفارت کانادا **ارائه مدارک به صورت دستی پرکردن مدارک در محل سفارت کانادا که اصطلاحا به آن (Draft یا Paper) می‌گویند** به دلیل بسته بودن سفارت کانادا متقاضیان دریافت ویزا کانادا می‌بایست برای انگشت‌نگاری و یا بیومتریک ویزای کانادا به یکی از وَکهای دفاتر VFS در کشورهای اطراف ایران مراجعه کنند. اگر چه بنابر اعلام سایت رسمی سفارت کانادا در حال حاضر بهترین روش برای درخواست ویزای این کشور، ثبت نام آنلاین ویزا کانادا است.

مدارک لازم

برای دریافت ویزای کانادا باید مدارک کامل خود را ارائه نمایید. در حالت کلی هر یک از ویزا های کانادا ممکن است مدارک متفاوتی نسبت به یکدیگر نیاز داشته باشند اما برای ثبت درخواست تمامی آنها ارسال مدارک زیر از جمله ضروریات خواهد بود: *کلیه مدارک فارسی باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شوند و ترجیحا به تایید دادگستری برسند.
done اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزای کانادا درج شده است
done یک قطعه عکس جدید ۴/۵*۳/۵ رنگی با زمینه سفید
done ترجمه شناسنامه
done ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود)
done تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
done مدارک مالی، شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید (مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریزپرینت ۴ ماه اخر یک ماه است.)
done ترجمه اسناد ملکی
done مدارک شغلی برای کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزین
done کارفرمایان: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین
done تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه
done مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت
done کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه
done بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)
done دعوت نامه، شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر (دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر (Notary Public) برسد.
done مدارک فرد دعوت کننده: ارائه کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card) ، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی (Canadian Birth Certificate) یا کارت اقامت(PR Card) از سوی فرد دعوت کننده الزامی است. همچنین سایر مدارک فرد دعوت کننده شامل گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه های مالیاتی (Notice of Assessment) و فرم های T4 یا T1 تاثیر بسیار زیادی روی نتیجه درخواست ویزای کانادا فرد دعوت شونده دارند.
done در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است.
done ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی کند.

تعرفه خدمات

برای هزینه ویزای کانادا نمی توان یک رقم خاص در نظر گرفت چرا که هزینه هر یک از انواع ویزاهای این کشور با یکدیگر متفاوت می باشد. میزان قیمت ویزای کانادا را می توان به دو مورد انگشت نگاری و بررسی مدارک دسته بندی نمود. توجه داشته باشید که در صورت درخواست ویزای توریستی کانادا باید 100 دلار برای بررسی مدارک و 85 دلار برای انگشت نگاری پرداخت نمایید. هزینه ویزای تحصیلی 235 دلار و ویزای کاری 240 دلار می باشد.

پیگیری و ریجکت

بطور کلی چند عامل کلیشه‌ای همواره در رد شدن درخواست ویزا کانادا نقش دارند. عواملی که در واقع موجب تردید افسر مهاجرت در خصوص انگیزه متقاضی از سفر به کانادا و یا بازگشت وی پس از پایان مهلت ویزا می‌شوند. مهمترین این عوامل عبارتند از:

  • تردید افسر سفارت درخصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از پایان مهلت ویزا
  • تردید درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا
  • ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی (به‌ ویژه سفر به کشورهای حوزه شنگن)
  • کافی نبودن مدارک مالی و دارایی های متقاضی در کشور مبدا
  • پیوند‌های خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدا
  • تردید در هر یک از این موارد در کنار عواملی همچون
  • وضعیت اقامت در کشور مبدا
  • طول مدت اقامت در کانادا
  • وضعیت شغلی متقاضی در کشور محل اقامت
  • و هرگونه سوء پیشینه در کانادا

همگی از عواملی هستند که به راحتی موجب ریجکت ویزا کانادا خواهند شد. قبل از اینکه انگشت نگاری را پشت سر بگذارید می توانید در صفحه ارسال مدارک وضعیت درخواست خود را مشاهده نمایید اما پس از این مرحله یک بارکد برایتان داده خواهد شد که از روی این بارکد می توانید وضعیت ویزای خود را در سایت vfs مشاهده نمایید.

جهت اخذ ویزای بالی توصیه می کنیم که از طریق آژانس همیشه سفر اقدام کرده و با صرف کمترین هزینه و زمان ویزای خود را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که می توانید نسبت به ریجکت پرونده خود اعتراض نمایید که در این صورت افسران بار دیگر پرونده شما را بررسی خواهند کرد.

برگشت به منو