ویزا کانادا

ویزا کانادا

درباره ویزا

کانادا یکی از کشور هایی است که مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. این کشور به دلیل برخورداری از اقتصادی قوی و همچنین جاذبه های گردشگری فراوان یکی از بهترین های گردشگری جهان به شمار می رود و با سفر به آن می توانید بهترین لحظات را برای خودتان به ارمغان آورید. اما تنها جنبه توریستی نیست که کانادا را به یکی از بهترین ها بدل کرده و افراد مختلف به دلایل متفاوتی این کشور را به عنوان هدف انتخاب می کنند.اما برای سفر به کانادا باید حتما ویزای این کشور را دریافت کرده باشید و البته دریافت ویزا کانادا را نمی توان امری ساده دانست و داشتن مدارک و شرایط خاصی برای آن مورد نیاز خواهد بود.ویزای کانادا مزایای بسیاری برایتان خواهد داشت. با داشتن ویزای توریستی کانادا می توانید به دفعات مکرر به مرز این کشور وارد شده و یا از آن خارج شوید و امکان ورود از تمامی مرزهای زمینی و هوایی کانادا وجود خواهد داشت. ویزای کانادا در هر بار ورود به این کشور اجازه اقامت 6 ماهه را به شما می دهد و می توانید به 25 کشور دیگر نیز بدون نیاز به ویزا وارد شوید.پس از ارائه درخواست برای دریافت ویزا متقاضی باید برای انگشت نگاری ویزا کانادا اقدام نماید

انواع ویزا

ویزای کانادا از جنبه های مختلفی به انواع متفاوت دسته بندی می شود و شاید نام های ویزای موقت، دائم، نرمال و غیره به گوشتان خورده باشد. هر یک از این ویزا ها از نظر تعداد روزهای سفر و نحوه دریافت به انواع مختلف دسته بندی می شوند اما اصلی ترین دلیل تمایز ویزا ها را می توان هدف شما از سفر دانست. در ادامه به برخی از ویزا های کانادا اشاره کرده ایم:

ویزای توریستی کانادا

این ویزا مختص افرادی است که به منظور گشت و گذار در کانادا تمایل به سفر دارند . با در دست داشتن این ویزا می توانید به مدت محدود در کشور کانادا اقامت داشته باشید اما امکان کار و یا تحصیل در آن نخواهید داشت.

ویزای کاری کانادا

به منظور شرایط اقتصادی مناسب کانادا افراد بسیاری تمایل دارند که در این کشور مشغول به کار کردن شوند و به این منظور حتما باید ویزای کاری کانادا را داشته باشید. برای اخذ این ویزا نیز باید حتما از سوی کارفرمای کانادایی دعوتنامه کاری ارائه نمایید.

ویزا تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و دانشگاه های این کشور از جمله بهترین ها شناخته می شوند. برای تحصیل در دانشگاه های کانادا باید حتما مورد قبول یکی از دانشگاه ها قرار گرفته و دعوتنامه ای از طرف آنها داشته باشید. ارائه کلیه مدارک تحصیلی نیز از جمله ضروریات خواهد بود.

ویزا سرمایه گذاری کانادا

سرمایه گذاری در کانادا نظر بسیاری را به خود جلب کرده و می توانید از جنبه های مختلفی در این کشور سرمایه گذاری نمایید. برای انجام تجارت و یا سرمایه گذاری در کانادا حتما باید ویزای سرمایه گذاری آن را دریافت کرده باشید.

ویزا پزشکی کانادا

یکی دیگر از دلایل سفر به کانادا را می توان موارد پزشکی دانست که در این صورت باید مدارک پزشکی فرد متقاضی را به صورت کامل ارائه نمایید. البته یک نفر نیز می تواند به صورت همراه با فرد متقاضی ویزا دریافت نماید.

ویزای خانوادگی، ترانزیت، نمایشگاهی و… از دیگر ویزا های این کشور هستند.

نکته مهم زمانی پرونده درخواست ویزا زمانی به جریان می افتد که کارهای انگشت نگاری ویزا کانادا انجام شده باشد

شرایط اخذ

برای اخذ ویزای کانادا داشتن شرایطی از جمله ضروریات خواهد بود. از جمله مهمترین شرایط کلی مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تمکن مالی

داشتن تمکن مالی برای هر یک از افراد متقاضی از جمله ضروریات می باشد و حداقل آن 50 هزار دلار کانادا می باشد. توجه داشته باشید که تمکن مالی شما حتما باید به مهر و امضا مدیر شعبه رسیده و به دلار کانادا محاسبه گردد.

 تاریخچه سفر

تاریخچه سفر می تواند سفر های گذشته شما به یکی از کشور های خارجی جهان باشد.

مراحل اخذ

برای اخذ ویزای کانادا ابتدا باید مدارک خود را به صورت الکترونیکی به سفارت کانادا ارسال کرده و هزینه های مورد نیاز آن را نیز پرداخت نمایید. پس از این مرحله برای انجام مراحل انگشت نگاری و عکسبرداری باید به یکی از کشور های همسایه سفر نمایید.

مدارک لازم

برای دریافت ویزای کانادا باید مدارک کامل خود را ارائه نمایید. در حالت کلی هر یک از ویزا های کانادا ممکن است مدارک متفاوتی نسبت به یکدیگر نیاز داشته باشند اما برای ثبت درخواست تمامی آنها ارسال مدارک زیر از جمله ضروریات خواهد بود:
done ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 7 ماه اعتبار
done ارائه خدمات احراز هویت مانند کارت ملی و شناسنامه
done پر کردن کامل فرم درخواست ویزای کانادا که البته باید به زبان انگلیسی باشد.
done دعوتنامه در صورت وجود
done مدارک مسافرتی مانند بلیط هواپیما، واچر هتل و بیمه مسافرتی

تعرفه خدمات

برای هزینه ویزای کانادا نمی توان یک رقم خاص در نظر گرفت چرا که هزینه هر یک از انواع ویزاهای این کشور با یکدیگر متفاوت می باشد. میزان قیمت ویزای کانادا را می توان به دو مورد انگشت نگاری و بررسی مدارک دسته بندی نمود. توجه داشته باشید که در صورت درخواست ویزای توریستی کانادا باید 100 دلار برای بررسی مدارک و 85 دلار برای انگشت نگاری پرداخت نمایید. هزینه ویزای تحصیلی 235 دلار و ویزای کاری 240 دلار می باشد.

پیگیری و ریجکت

قبل از اینکه انگشت نگاری را پشت سر بگذارید می توانید در صفحه ارسال مدارک وضعیت درخواست خود را مشاهده نمایید اما پس از این مرحله یک بارکد برایتان داده خواهد شد که از روی این بارکد می توانید وضعیت ویزای خود را در سایت vfs مشاهده نمایید.

امکان ریجکت درخواست ویزای کانادا بالا خواهد بود و البته دلایل مختلفی می توانند باعث ریجکت درخواست شما شوند. از جمله مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قانع نشدن افسر پرونده نسبت به برگشت شما از سفر کانادا به کشور مبدا
  •  در صورت نداشتن سابقه مسافرتی معتبر امکان ریجکت بالا خواهد بود.
  • ارائه مدارک مالی نامناسب و یا جعلی

توجه داشته باشید که می توانید نسبت به ریجکت پرونده خود اعتراض نمایید که در این صورت افسران بار دیگر پرونده شما را بررسی خواهند کرد.

برگشت به منو