خیابان خرشاتیک اوکراین

خیابان خرشاتیک / کشور اوکراین / شهر کی یف

دسته‌ها: جاذبه های اوکراین

کشور اوکراین، بدون شک یکی از زیباترین و جذاب ترین کشور های دنیا در اروپای شرقی می باشد که همواره به مقصدی جذاب و دیدنی برای گردشگران سراسر دنیا تبدیل شده است. در اوکراین جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی وجود دارد که خیابان خرشاتیک یکی از زیباترین و برجسته ترین جاذبه های موجود در پایتخت این کشور، شهر کیف می باشد. این خیابان، قدمت بسیار زیادی دارد و شاهد حوادث تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی در طول تاریخ بوده است.

آنچه در ادامه خواهید خواند.

امروزه خیابان خرشاتیک ، مهمترین خیابان کشور اوکراین و شهر کیف می باشد که بیشتر رویداد ها و جشن های مهم سیاسی، فرهنگی و… در روزهای تعطیل در این خیابان برگزار می شود و روز های تعطیل هفته بهترین زمان برای بازدید از این خیابان و تماشای برنامه های برگزار شده در آن می باشد. از این رو در این مقاله به معرفی خیابان خرشاتیک، جاذبه های دیدنی، بناها و ساختمان های تاریخی و تاثیر جنگ جهانی دوم در این خیابان پرداخته ایم و در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

دانستنی های خیابان خرشاتیک اوکراین

یکی از طولانی ترین خیابان ها و در واقع اصلی ترین و مهم ترین خیابان های کشور اوکراین، خیابان خرشاتیک در شهر کیف، پایتخت این کشور می باشد که با عنوان «خیابان زنده» نیز شهرت دارد. خیابان خرشاتیک بیش از 1.2 کیلومتر(0.81 مایل) طول دارد که باعث اتصال 3 تا از مهمترین و معروف ترین میدان ها در شهر کیف شده است.

خیابان خرشاتیک از یکی از مهمترین میدان های این شهر، با نام «میدان استقلال» می گذرد که در دو طرف میدان استقلال، خیابان اینستیتوکا و خیابان آرشیتکت هورودتسکی را از یکدیگر جدا می کند.در کنار خیابان خرشاتیک ، دفاتر شورای شهر کیف هستند که شامل شورای شهر و اداره دولتی، اداره پست، وزارت سیاست زراعت، کمیته دولتی تلویزیون و رادیو، فروشگاه مرکزی (TsUM)، خانه اوکراین و… می باشد.

اگر قصد مهاجرت به کشور اوکراین را دارید، از طریق راه های مختلفی می توانید اقامت اوکراین را دریافت نمایید.

تمامی بخش های این خیابان در طول جنگ جهانی دوم به طور کلی توسط عقب نشینی ارتش سرخ نابود شد که بعد ها بعد از جنگ جهانی دوم این خیابان مورد بازسازی قرار گرفت که برای بازسازی آن از سبک نئوکلاسیک معماری استالینیستی استفاده شد. از جمله ساختمان های مهمی که در این شهر با وجود تمام جنگ ها و وقایع تاریخی در این شهر پابرجا باقی مانند؛ ساختمان های دوما کیف، بورس کیف، هتل  atsional و خانه Ginzburg می باشد.

بازسازی خیابان خرشاتیک

بازسازی خیابان خرشاتیک اوکراین

این خیابان در دوره مدرن استقلال اوکراین به طور قابل توجهی مورد بازسازی قرار گرفته است. که امروزه به یکی از مهم ترین خیابان ها برای استقرار سازمان های اداری و کسب و کار شهر، و همچنین جاذبه توریستی تبدیل شده است. خیابان خرشاتیک اوکراین در روز های شنبه و یکشنبه بسته شده و هیچگونه وسیله نقلیه ای اجازه ورود به آن را نخواهد داشت. در این روز ها انواع جشن ها و مراسم های تفریحی برای سرگرمی مردم در این خیابان باشکوه برگزار می شود.

جنگ جهانی دوم در خیابان خرشاتیک اوکراین

در طول جنگ جهانی دوم، تقریبا هر ساختمان در این خیابان با مواد منفجره توسط سربازان کار گذاشته شد. در سپتامبر 1941، پس از آنکه نیروهای آلمانی شهر را اشغال کردند، انفجارها از طریق فیوزهای رادیویی از بیش از چهارصد کیلومتر دورتر شدند. تخریب بیش از 3 درصد ساختمان در Khreshchatyk اولین عملیات تاریخی بود که انفجارهای کنترل شده از راه دور برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار گرفتند. بسیاری از مراکز تاریخی باقی مانده از کیف تخریب شد.

این روش بی سابقه جنگ باعث ایجاد وحشت و تلفات بسیار سنگینی میان اشغالگران و غیرنظامیان شد.تحت اشغال آلمان، خیابان خرشاتیک به نام Eichhornstrasse تغییر نام داد، پس از جنگ جهانی اول جنگ مارشال هرمان ون Eichhorn فرمانده ارشد گروه ارتش کیف (Heeresgruppe Kiew) و به طور همزمان فرماندار نظامی اوکراین در طول اشغال آلمان قبلی در سال 1918 در کیف بود.

جنگ جهانی دوم در خیابان خرشاتیک

جاذبه های دیدنی در Khreshchatyk street

جاذبه های گردشگری و دیدنی بسیار زیادی در خیابان خرشاتیک وجود دارد که گردشگران می توانند از آنها دیدن نمایند.

از مهم ترین جاذبه های دیدنی موجود در خیابان خرشاتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازار داخلی بسارسکی (قرن نوزدهم)
 • مرکز خرید زیرزمینی  Metrohrad
 • فروشگاه مرکزی (TSUM)
 • خیابان پاساژ کیف ، که خیابان تجاری و مسکونی کوچکی در این شهر می باشد که فروشگاه موبایل ورتو، برند لویی ویتون، خانه های شیک و لوکس موجود در خیابان خرشاتیک نشان دهنده زندگی لاکچری در این خیابان فرعی کوچک می باشد.
 • ساختمان شورای شهر (Kyivrada)
 • اداره پست مرکزی (پستمت)
 • کنسرت آکادمی ملی
 • مرکز خرید زیرزمینی گلوبس و ویرانه های محافظت شده دروازه لیادس قرون وسطی در زیر میدان
 • هتل اوکراین (قبلا به نام مسکو)
 • هتل Dnipro
 • خبرگزاری ساختمان UNIAN
 • ساختمان فیلارمونیک کیف (قرن نوزدهم)
 • بنای یادبود قصر دوست مردم به منظور متحد کردن روسیه و اوکراین با امضای معاهده پرایاشلاو

مهمترین بخش های خیابان خرشاتیک

علاوه بر این سفارت جمهوری اسلامی ایران و دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا از دیگر بخش های مهم در این خیابان می باشند. همچنین در بین فروشگاه های این خیابان می توانیم شاهد برند های بسیار معروفی مانند؛ متنگو، زارا، آدیداس، نایک، مک کافه، مک دونالدز و… باشیم.

به طور کلی خیابان خرشاتیک یک محیط سنتی برای برگزاری کنسرت ها و فستیوال ها در فضای باز می باشد که توسط نوازندگان خیابانی مورد استفاده قرار می گیرد.

محیط سنتی خیابان خرشاتیک

خیابان های فرعی و میدان های مهم واقع در خیابان خرشاتیک اوکراین

همانطور که گفته شد، خیابان خرشاتیک شهر کیف، مهم ترین و طولانی ترین خیابان این شهر می باشد. از این رو میدان ها و خیابان های فرعی بسیار زیبا و مهمی نیز در آن وجود دارد که از بین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ولادیمیر تبار
 • خیابان گروشوخوخو
 • خیابان تیرخوسیتایتلسکا
 • خیابان Instytutska
 • میدان نزالژنوستی
 • معمار خیابان هودوتسکی
 • خیابان پرویزانا
 • خیابان لیوترانسکا
 • خیابان خمینیسکی

بهترین زمان برای بازدید از خیابان خرشاتیک کیف، چه زمانی است؟

اگر قصد دارید که با تور اکراین سفر کنید و از خیابان خرشاتیک واقع در شهر کیف این کشور دیدن نمایید، پیشنهاد می کنیم که در روز های شنبه و یک شنبه که این خیابان برای عبور و مرور وسایل نقلیه بسته می شود به آنجا بروید. در این روزها می توانید از در ساعات بین ده صبح تا ده شب از انواع برنامه ها، نمایش ها و کنسرت هایی که در این خیابان برگزار می شود، دیدن کنید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو