چرنوبیل / کشور اوکراین / شهر کی یف

دسته‌ها: جاذبه های اوکراین

شهر چرنوبیل یکی از توریستی ترین شهرهای کشور اوکراین است که بیشتر به واسطه حادثه هسته ای که در گذشته ای نه چندان دور برای آن اتفاق افتاده است مشهور شده است و بیشتر توریست هایی که از این شهر دیدن می کنند با هدف بازدید از آثار این حادثه در این شهر به شهر چرنوبیل سفر می کنند. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این شهر صحبت کنیم و حادثه ای که برای این شهر رخ داده است را به صورت کامل برای شما توضیح دهیم تا با آشنایی بیشتر در صورت علاقه در سفر به کشور اوکراین از این شهر نیز دیدن کنید. برای سفر به کشور اوکراین، بهترین گزینه ، انتخاب تور اوکراین است.

دانستنی هایی درباره ی شهر چرنوبیل

شهر چرنوبیل یکی از شهرهای قدیمی کشور اوکراین است که در اصل متعلق به شوروی سابق می باشد ولی با از هم پاشیده شدن جمهوری شوروی این شهر نیز تحت حکومت کشور اوکراین در آمد. این شهر بیشتر شهرتش را به واسطه حادثه هسته ای که در 26 آوریل  1986 در این شهر رخ داد بدست آورده است که در ادامه این مطلب بیشتر درباره این حادثه صحبت خواهیم کرد. این حادثه که یک حادثه دردناک بود و تاثیر منفی زیادی را بر روی میلیون ها نفر از مردمی که در این شهر زندگی می کردند و یا بعد از این اتفاق در این شهر به دنیا آمده اند گذاشته است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این تاثیر به قدری مخرب بوده است که آثار آن در حال حاضر نیز در برخی از بخش های مختلف این شهر مشاهده می شود و بازدید از این بخش ها برای مردم عادی و توریست هایی که به این شهر سفر می کنند ممنوع است.

حادثه چرنوبیل

سال ۱۹۸۶ بود که فاجعه‌ی اتمی حادثه چرنوبیل، در اوکراین اتفاق افتاد. در این حادثه، بیش از ۴۰۰ برابر فاجعه‌ی هیروشیما، که ۴۰ سال پیش اتفاق افتاد، ماده‌ی اتمی آزاد شد. پس از این فاجعه، این مکان و نزدیکی پریپیات، پوشش گیاهی خود را از دست داد و خالی از سکنه شد. به دلیل این انفجار اتمی و عواقب ناشی از آن، این منطقه تبدیل به منطقه‌ی ممنوعه شده و بازدید از آن برای عموم آزاد نیست. با این حال، هرگز از کنجکاوی علاقه‌مندان به سفر، برای دیدن بازمانده‌های این مکان، کم نشد. همانطور که گفتیم یکی از مهم دلایل شهرت شهر چرنوبیل حادثه هسته ای چرنوبیل است که در این شهر اتفاق افتاده است، این اتفاق در تاریخ 16 آوریل سال 1986 میلادی در این شهر رخ داد، دلیل این موضوع طبق بررسی هایی که صورت گرفته است به دلیل آزمایش یکی از راکتورهای هسته ای شهر چرنوبیل رخ داد،

در روز نخست در طی انفجاری که رخ داد 31 نفر از شهروندان شهر چرنوبیل جان خود را از دست دادند اما این 31 نفر تنها حادثه دیدگان در این حادثه در شهر جرنوبیل نبودند و بعد از آن میلیون ها نفر از مردم این شهر تحت تاثیر تشعشعات این حادثه قرار گرفتند و زندگی آن ها تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفت. این حادثه به قدری تاثیر گذار بود که جنگل های اطراف شهر چرنوبیل را سوزاند و امواج سمی که از این حادثه منتشر شد برای مدت زمانی طولانی مردم کشور اروپا را نگران کرده بود. آنچه که باید درباره مراحل و شرایط اخذ اقامت اکراین بدانید!

 حادثه چرنوبیل

سریال وقایع شهر چرنوبیل

اگر با مطالعه این مطلب علاقه مند به شده اید که اطلاعات بیشتری را درباره آن چه که در شهر چرنوبیل رخ داده است بدانید توصیه ما به شما این است که مینی سریال چرنوبیل را دانلود کرده و آن را تماشا کنید، در این مینی سریال شما می توانید به خوبی تمام اتفاقاتی که در این شهر رخ داده است را با تمام جزئیات مشاهده کنید، یکی از مهم ترین ویژگی های این سریال که باعث شده است تا در سال جدید به فروش بسیار زیادی برسد و طرفداران زیادی داشته باشد این است که در آن به تمامی جزئیات با دقت پرداخته شده است و سعی شده است که تا جای ممکن تمامی واقعیاتی که درباره حادثه شهر چرنوبیل وجود دارد در این مینی سریال بیان شود، بنابراین مشاهده این سریال می تواند اطلاعات فوق العاده ای را در اختیار شما قرار دهد.

سفر به شهر چرنوبیل

سفر به چرنوبیل، سفری شگفت‌انگیز و ارزشمند است. سفری به دنیایی که دیگر وجود ندارد و تصویری از نابودی و تخریب. اگر‌چه بازدید کوتاه مدت برای سلامتی خطر زیادی ندارد، اما گوش دادن به سخنان راهنمای تور در هر لحظه امری ضروری و حیاتی است. راهنمایان، افرادی آموزش‌دیده و با تجربه‌اند که وظیفه‌ی آن‌ها حفاظت از سلامتی شما در مناطق آلوده است. عده‌ای به عمد، راهنماها را فریب می‌دهند تا بتوانند در مناطق غیر مجاز، عکس‌برداری کنند که این کاری خطرناک است.

چرا مسافرت تک نفری به این شهر ممنوع است؟

اگر شما نیز علاقه مند به سفر به شهر چرنوبیل هستید باید بدانید که این امکان برای شما وجود ندارد که بتوانید به صورت تکی به این شهر سفر کنید و در صورتی که قصد دارید حتما از این شهر دیدن کنید باید با استفاده از تورهای گردشگری این کار را انجام دهید. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که دلیل این موضوع چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که از آن جایی که هنوز هم بخش هایی از شهر چرنوبیل وجود دارد که تحت تاثیر حوادث هسته ای است که در این شهر رخ داده است و آثار آن هنوز هم بر جای مانده است بازدید از این مناطق می تواند برای بازدید کنندگان و توریست ها خطر آفرین باشد و سلامت آن ها را تحت تاثیر قرار دهد بنابراین شما تنها می توانید از مناطقی دیدن کنید که آسیبی به سلامت شما وارد نمی کنند، بنابراین نیازمند این است که از تورهای گردشگری برای سفر به این شهر استفاده کنید تا بتوانید تنها از مناطق سالم شهر دیدن کنید.

این شهر از چه زمانی مشهور شد؟

به جرات میتوان گفت بسیاری از افرادی که حداقل سنی بیشتر از 35 سال دارند این حادثه را به خاطر می آورند چرا که اخبار کل دنیا در آن زمان اتفاقی که در این شهر افتاده بود را پوشش می دادند. با این حال بعد از آن کم کم این شهر از یادها فراموش شد تا این که شبکه اچ بی او سریالی را درباره اتفاقاتی که در این شهر رخ داده بود ساخت و شروع این سریال باعث شد که دوباره بسیاری از افراد علاقه مند به بدست آوردن اطلاعاتی درباره جزئیات اتفاقی که در این شهر اوکراین رخ داده بود بدست بیاورند. بعد از آن دوباره سیل گردشگران به سمت این شهر روانه شدند و در حال حاضر شما می توانید مشاهده کنید که سالانه افراد زیادی در سفر به کشور اوکراین از شهر چرنوبیل نیز دیدن می کنند و در تورهای گردشگری که به مقصد این شهر برگزار می شود شرکت کرده و سعی می کنند که اطلاعات بیشتری درباره آن بدست بیاورند. برای رزرو هتل کیف، می توانید به سایت همیشه سفر مراجعه نمایید.

 حادثه چرنوبیل

قوانینی که برای سفر به این شهر باید آنها را رعایت کنید

برای سفر به این شهر باید قوانین خاصی را رعایت کنید تا اجازه ورود به این شهر به شما داده شود، اولین قانون این است که شما با یک تور گردشگری که دارای تجهیزات لازم باشد به این شهر سفر کنید، توجه داشته باشید که تورها معمولا شما را با ون هایی به این شهر می برند که این ون ها در مقابل تشعشعات هسته ای مقاوم هستند و به همین علت است که آسیبی به مسافران و گردشگران نمی رسد. قانون دوم برای ورود به شهر چرنوبیل این است که شما به هیچ وجه تا زمانی که در این شهر حضور دارید نباید غذا بخورید، این موضوع باعث می شود تا تورهای گردشگری که وارد شهر چرنوبیل می شوند مدت زمان کوتاهی را در این شهر بگذارانند و در طول این مدت زمان نیز درون ون های مخصوص از نقاط مختلف این شهر دیدن می کنند. اجازه سیگار کشیدن و دست زدن به وسایلی که در این شهر وجود دارد نیز به هیچ یک از گردشگرانی که وارد شهر چرنوبیل می شوند داده نمی شود و شما تا زمانی که در این شهر هستید باید به این دو قانون نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

تور چرنوبیل

معمولا راهنماهای تور، گردشگران را تا قلب چرنوبیل می برند. اطراف راکتور‌ها که آلوده‌ترین منطقه است، به دلیل حضور محققان و مهندسان، شلوغ‌ترین مکان هم است. آنان به صورت چرخشی مشغول به کار هستند تا از حضور طولانی مدت بازدید‌کنندگان در محدوده‌ی آلوده، جلو‌گیری کنند.

شهر چرنوبیل

آیابازدید از چرنوبیل خطرناک است؟

حضور کوتاه مدت در اکثر مناطق برای بازدید‌کنندگان بلا‌مانع است. خطرناک‌ترین چیز، برخورد با اشیا‌ی آلوده‌ی بازمانده از زمان حادثه است. به همین دلیل از توریست‌ها خواسته می‌شود تا از محل‌های گرد و خاکی که هنوز پاکسازی نشده‌اند، دور بمانند. راهنما، در تمامی لحظات فاصله را تا منطقه‌ی رادیواکتیو، اعلام می‌کند. همچنین، دستگاه‌هایی با صدای بیپ، میزان خطر و آلودگی منطقه را به طور پیوسته اعلام می‌کنند.

>تجربه‌ی بازدید از چرنوبیل، دقیقا آن چیزی که فکرش را می‌کنید نیست. برخلاف چیزی که انتظارش را دارید، چرنوبیل، جایی شلوغ و پر‌بازدید است. گزارش می‌شود که سالانه سی هزار نفر از چرنوبیل بازدید می‌کنند. قسمت اعظم شلوغی و ازدحام بازدید‌کنندگان، متعلق به مناطقی است که برای عکس‌برداری مناسب بودند.

اگر می شد در شهر متروکه‌ی پریپیات تنها ماند، وقتی در سکوت کامل، به تنهایی در کوچه و خیابان‌ها قدم می‌زدیم، غرق در فضای شهر می شدیم. احساس می‌کردیم لحظات قبل از نابودی دنیا است و بیشتر از هر زمانی توانستم عمق فاجعه را درک کنم.

 

ویدیو چرنوبیل

 

 

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو