ویزا روسیه

ویزا روسیه

درباره ویزا

یکی از کشور هایی که مورد توجه بسیاری از گردشگران ایرانی قرار گرفته است را می توان روسیه دانست. این کشور از جنبه های مختلفی مورد توجه قرار گرفته است و برای سفر به آن باید نسبت به اخذ ویزای روسیه اقدام نمایید. دارندگان پاسپورت روسیه می توانند بدون نیاز به ویزا به 81 کشور سفر کرده و برای سفر به 37 کشور از خود فرودگاه نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند اما برای 80 کشور دیگر نیاز به طی کردن مراحل اخذ ویزا خواهند داشت.

رزرو صوری بلیط هواپیما برای ارائه به سفارت در همیشه سفر

منظور از ویزای روسیه همان مجوزی است که اجازه خروج از مرز و وارد شدن به مرز روسیه را به شما خواهد داد. توجه داشته باشید که اخذ ویزا یا همان روادید روسیه مستلزم طی کردن مراحل خاصی بوده و باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید که در ادامه به بررسی کلیه موارد دانستنی ویزای روسیه پرداخته ایم:

ویزای روسیه را می توان از جنبه های مختلف به انواع متفاوتی دسته بندی نمود. در حالت کلی ویزا ها را می توان به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت دسته بندی نمود و همانطور که از نام آن پیداست هر یک از ویزا ها اجازه اقامت به مدت محدودی را به شما خواهند داد.

انواع ویزا

این ویزا به عنوان ویزای کوتاه مدت بوده و می توانید ظرف یک ماه نسبت به اخذ آن اقدام نمایید.  

ویزای خصوصی به افرادی تعلق می گیرد که فامیلی از آنها در روسیه اقامت داشته و طی دعوتنامه ای شخص شما را به این کشور دعوت نماید. این ویزا نیز نهایتا امکان 4 ماه اقامت را به شما خواهد داد.

ویزای تجاری به عنوان یکی از معروف ترین ویزا های کشور روسیه شناخته می شود. ویزای تک ورودی تجاری 3 ماه اعتبار داشته و یک بار اجازه ورود خواهید داشت و ویزای چند ورودی یک سال اعتبار داشته و اجازه چندین بار ورود و خروج از مرز را به شما خواهد داد.

ویزای کار به افرادی تعلق خواهد گرفت که تمایل به کار کردن در کشور روسیه دارند.

ویزای ترانزیت در صورتی نیاز به دریافت خواهد داشت که در سفر خود به یک کشور دیگر نیاز به توقف در روسیه داشته باشید و این ویزا برای یک دوره زمانی حداکثر 10 روزه خواهد بود. این ویزا نیز می تواند تک ورودی یا دو ورودی باشد.

با داشتن این ویزا می توانید در یکی از دانشگاه ها یا مدارس روسیه به تحصیل بپردازید و البته برای اخذ آن باید از طرف یکی از مراکز تحصیلی این کشور دعوتنامه داشته باشید.

شرایط اخذ

برای ویزای روسیه هیچگونه شرط خاصی در نظر گرفته نشده است . حتی برای دریافت این ویزا نیاز به مدارک تمکن مالی نیز نخواهید داشت و در صورتی که نامه تور خود را ارائه کنید می توانید ویزای این کشور را دریافت نمایید. البته باید یک فرم را قبل از سفر تکمیل کرده باشید. این فرم شامل اطلاعاتی است که بازگشت شما به کشور را تضمین می نماید و باید مشخص کنید که تنها برای مدت زمان کوتاهی قصد سفر دارید و قبل از اتمام مدت زمان ویزای خود به کشور باز خواهید گشت. جهت رزرو بلیط هواپیما و هتل برای ارائه به سفارت به شرکت خدمات مسافرتی همیشه سفر مراجعه نمایید.

مراحل اخذ

برای دریافت ویزای روسیه ابتدا باید به سایت VISA.KرDMID.RU مراجعه کرده و درخواست ویزای خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید. سپس باید از صفحه پرینت دریافت کرده و امضا نمایید. پس از تکمیل فرم درخواست ویزا باید فرد متقاضی دریافت ویزا در سفارت روسیه حضور یابد. اخذ وقت سفارت روسیه و حضور در این زمان به عنوان مهمترین مرحله اخذ ویزای روسیه شناخته می شود.

مدارک لازم

برای اخذ ویزای روسیه باید حتما مدارک کامل خود را ارائه نمایید. البته هر یک از انواع ویزا ها نیاز به مدارک خاص خود خواهند داشت. برای مثال: برای اخذ ویزای کاری نیاز به ارائه مدارک سابقه کاری و برای ویزای تحصیلی سوابق تحصیلی از جمله مدارک مورد نیاز خواهند بود. از جمله اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
done مدارک هویتی ( شناسنامه، کارت ملی؛ عکس و...)
done مدارک مسافرتی ( ارائه بلیط هواپیما، گذرنامه، واچر هتل و...)
done مدارک مالی ( موجودی بانکی، گردش حساب بانکی و... )

تعرفه خدمات

در صورتی که از طریق آژانس های هواپیمایی اقدام به رزرو تور روسیه کرده باشید مسئولین این شرکت کلیه امور مربوط به اخذ ویزا را برایتان انجام خواهند داد و نیاز به پرداخت هزینه اضافی نخواهد بود. در حالت کلی مبلغ 95 دلار به ازای هر فرد از درخواست کننده برای بررسی مدارک و شرایط فرد دریافت خواهد شد که این مبلغ در زمان مراجعه حضوری به سفارت این کشور دریافت خواهد شد.

پیگیری و ریجکت

پس از تکمیل مدارک و ارائه آن به سفارت باید منتظر پاسخ از طرف سفارت باشید. مدت زمان مورد نیاز برای بررسی پرونده هر نفر 7 روز کاری خواهد بود و نتیجه به آژانس هواپیمایی و یا کارگزاریتان اعلام خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

آیا با کلیه درخواست ها موافقت می شود؟

در پاسخ باید بدانید که اغلب با درخواست های ویزای روسیه موافقت خواهد شد و تنها در شرایطی امکان ریجکت ویزا وجود دارد که مدارکتان تکمیل نشده باشد. از دیگر دلایل ریجکت ویزای روسیه می توان به داشتن سابقه کیفری اشاره کرد و البته در مواقعی که کشور مبدا درگیر جنگ یا بیماری باشد نیز امکان ریجکت وجود خواهد داشت. پس از ریجکت شدن پرونده خود می توانید سریعا نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام نموده و درخواست خود را به صورت مجدد ثبت نمایید. اما توصیه می کنیم که قبلا کلیه مدارک و موارد حائز اهمیت را کنترل کرده باشید تا با ریجکت خوردن پرونده مواجه نشوید. اگر قصد تحصیل در اوکراین را دارید، کارشناسان ما در همیشه سفر بهترین راه را برای دریافت ویزای دانشجویی و دریافت پذیرش از دانشگاه های اوکراین را پیش روی شما قرار می دهند.  

برگشت به منو