ویزای شنگن

ویزای شنگن

درباره ویزا

ویزای شنگن سند صادر شده توسط مقامات کشور عضو منطقه شنگن به افراد علاقه مند برای بازدید و یا سفر به این منطقه است.

محدوده شنگن کجاست؟

محدوده شنگن یا منطقه شینگن از ۲۶ کشور تشکیل شده که موافقت کرده اند اجازه حرکت آزاد شهروندان خود را در درون این محدوده به عنوان یک کشور واحد بدهند. منطقه شنگن اکثر کشورهای اروپایی را پوشش می دهد ، به جز انگلستان و کشورهایی مانند رومانی، بلغارستان، کرواسی، قبرس ،و ایرلند که به زودی به توافقنامه می پیوندند.  کشورهایی هم وجود دارند که بخشی از اتحادیه اروپا نیستند ولی جزیی از منطقه شنگن به حساب می آیند مانند نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن اشتاین.

همیشه سفر معتبرترین سایت خرید آنلاین بلیط بیروت لحظه آخری و پرواز چارتری بیروت با ارزانترین قیمت و پشتیبانی 24 ساعته

کشورهای عضو محدوده شنگن

اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، کشور پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین در عضویت شینگن هستند.

چه کسانی برای ورود به حوزه شنگن نیاز به ویزا دارند؟

بازدیدکنندگان کشورهای عضو مناطق غیر شنگن برای ورود به منطقه شنگن نیاز به ویزا دارند، در این مورد بعضی کشور ها استثنا هستند، ولی برای ایرانیان ویزای شنگن الزامی است.

جهت اخذ ویزای آفریقای جنوبی توصیه می کنیم از طریق آژانس همیشه سفر اقدام کرد تا با صرف کمترین هزینه و زمان ویزای خود را دریافت نمایید.

 بیمه مسافرتی ویزا شینگن

تمامی مسافرانی که قصد ورود به منطقه شنگن از خارج منطقه شنگن را دارند باید دارای بیمه مسافرتی با پوشش کامل منطقه شنگن با حداقل پوشش ۳۰/۰۰۰ یورو باشند.

توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شنگن بمانید،دیگر نیازی به ویزای شنگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شینگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید.

داشتن ویزای شنگن لزوما به معنی تضمین ورود به محدوده شنگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شنگن خود را از یونان گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید مقامات مرزی شنگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کنند.

مسافر ورودی به شنگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.

آیا از شرایط تحصیل در کانادا چیزی می دانید؟ چرا تقاضای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیل افزایش پیدا کرده است؟ اطلاعات جامع درباره ویزا و اقامت تحصیلی در کانادا را در همیشه سفر بخوانید.

انواع ویزا

ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شینگن گردد.

ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شینگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شینگن برساند.

ویزای توریستی است.

ویزای بلند مدت است که معمولا تجار و بازرگانان از آن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.

شرایط اخذ

این ویزا مخصوص کسانی است که قصد دارند به کشورهای محدوده شینگن وارد شوند و ساکن یا اتباع کشورهایی غیر از کشورهای محدوده شینگن هستند. البته ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و همچنین ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن،کره جنوبی و مالزی نیازی به اخذ ویزای شینگن ندارند و می توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند.

یک ویزای شینگن دارای دو تاریخ مشخص است، یکی تاریخ اعتبار ویزا و دیگری تعداد روزهای مجاز ویزا.

همچنین تعداد دفعات ورود شما به محدوده شینگن در ویزای شما توسط یک کد مشخص می شود این کد می تواند ۲،۱ یا ارقام بالاتر و یا نامحدود باشد.

کد ۱ به معنی یکبار ورود (سینگل) است و یعنی اینکه پس از یکبار ورود و خروجتان از شینگن، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد.

کد ۲ و ارقام بالاتر به معنی آن است که به دفعاتی که در ویزا مشخص شده می توانید به شینگن وارد شوید و پس از استفاده از تعداد دفعات مجاز ورود، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد.

کد نامحدود (مالتی پل) به معنی ورود نامحدود به محدوده شینگن است و شما می توانید در مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز درون ویزایتان به شینگن وارد و خارج شوید.

مراحل اخذ

ساده ترین راه اقدام از طریق تور مسافرتی و اخذ ویزای نوع C می باشد که البته باید برای اخذ آن پرینت حساب بانکی، پرینت آخرین فیش حقوقی، چک بانکی در وجه آژانس و یا سند ملکی به نام خودتان را از قبل آماده کنید تا ضمانت برگشتتان از سفر باشد. راه دیگر، دریافت دعوت نامه رسمی جهت بازدید از فامیل، دریافت دعوت نامه از یک شرکت معتبر مبنی بر حضور در یک نمایشگاه بین المللی و … می باشند. راه سوم نیز دریافت ویزا شنگن از طریق تورهای اروپایی می باشد که کارشناسان فروش ما آماده ارائه بهترین مشاوره جهت دریافت ویزا شنگن برای شما مسافران عزیز می باشند. برطبق گزارش رسمی، کشورهای فنلاند، دانمارک وآمریکا با اجازه سفر به ۱۳۰ کشور جهان بدون نیاز به ویزا اول هستند و کشورهای آلمان، ایرلند و سوئد با اجازه سفر به ۱۲۹ کشور جهان بدون نیاز به ویزا به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

مدارک لازم

done اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
done ۶ قطعه عکس ۴*۶ رنگی ، تمام رخ ، با زمینه سفید و بدون روتوش
done اصل شناسنامه به همراه یک سری کپی در صفحه A4
done اصل سند مالكیت
done گواهی تمکن مالی صادره از امور بین الملل بانک،همراه با پرینت ۶ ماه آخر سفر برای دارندگان حساب های جاری.کپی از قراردادهای سپرده کوتاه مدت یا بلندمدت برای دارندگان حساب های سپرده (با حداقل مانده ۵۰ میلیون برای هر نفر)
done مدرک شغلی برای دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاهها: كارت دانشجویی یا عضویت هیات علمی و یا حکم استخدامی عضوهیئت علمی
done برای صاحبان شركت های خصوصی (مدیر عامل، عضو هیات مدیره،..): روزنامه رسمی شركت همراه با اساسنامه شركت به همراه کپی
done برای كارمندان بخش دولتی :آخرین حکم کارگزینی وآخرین فیش حقوقی
done کارمندان بخش خصوصی: گواهی اشتغال به كارهمراه باگواهی سابقه بیمه.
done برای كسبه: جواز كسب / كارت بازرگانی .
done ارائه ویزاهای قبلی ( آمریكا, كانادا, شنگن, سوییس, انگلیس, استرالیا)
برگشت به منو