اقامت تحصیلی در کانادا

سوالات فراوانی برای کسانی که تحصیل در کانادا را برای روش مهاجرت خود انتخاب می کنند به وجود می آید. مانند:
آیا دریافت یا اخذ پذیرش و ویزا تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان ممکن است؟ دریافت یا اخذ ویزا تحصیلی کانادا به دریافت اقامت دائم کانادا ختم می شود؟ معایب و مزایای دریافت پذیرش و ویزا تحصیلی کانادا چیست؟

آیا خانواده ی شخصی که ویزا تحصیلی کانادا دریافت میکند آنها نیز میتوانند همراه شخص درخواست کننده وارد کانادا شوند و مهاجرت کنند؟ آیا میتوان همزمان با تحصیل در کانادا کار کرد؟ دریافت ویزا تحصیلی کانادا چقدر زمان بر خواهد بود؟ آیا دریافت ویزا تحصیلی کانادا شرایط سنی خاصی دارد؟ در این مطلب سعی شده به تماممی سوالات شما پاسخ داده شود.

آنچه در مقاله ی اقامت تحصیلی در کانادا می خوانید:

کانادا کشور فرصت‌های طلایی

کشور کانادا دومین کشور بزرگ دنیا محسوب می‌شود اما جمعیت بسیار پایین آن و همچنین اقتصاد بسیار عالی موجب گردیده تا فرصت‌های شغلی بیشماری در این کشور نسبتا سرد ایجاد شود. مردمان این کشور همچنین رفتار خوب و دوستانه‌ای با مهاجران از خود نشان داده‌اند، عده زیادی از هموطنان ما به راحتی در این کشور پا گذاشته و مانند یک شهروند کانادایی از زیرساخت‌های این کشور استفاده می‌کنند. در ادامه شرایط اقامت تحصیلی در کانادا را برای شما بیان می‌کنیم و از مزایای زندگی در این کشور خواهیم گفت.

درباره ویزای تحصیلی کانادا (STUDY PERMIT)

کشور کانادا دارای استانداردهای بالای آموزشی در سطح دنیا می‌باشد. این کشور دارای ۵ دانشگاه معتبر جهانی به نام‌های تورنتو، مک گیل بریتیش کلمبیا، مونترال و دانشگاه آلبرتا می‌باشد که در رنکینگ دانشگاه های برتر جهان جایگاه ویژه ای دارند و بین دانشجویان بین المللی از محبوبیت زیادی برخوردارند. اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید باید بدانید که برای دوره‌های آموزشی که مدت زمان آن‌ها بیشتر از ۶ ماه است، نیاز به گرفتن ویزا تحصیلی کانادا دارید.

مواردی که باعث سهولت در گرفتن ویزای تحصیلی کانادا می‌شود

 • پذیرش از یکی از موسسات آموزش عالی کشور کانادا (مورد تایید اداره مهاجرت)
 • توانایی پوشش مخارج دست کم یک سال تمام زندگی و تحصیل در کانادا (شهریه بعلاوه هزینه زندگی)
 • عدم سوء پیشینه
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • داشتن معدل بالا (درهمه مقاطع)
 • نمره زبان بالا
 • معرفی نامه قوی از 2 استاد یا بیشتر
 • مقالات ثبت شده و معتبر
 • ارائه برنامه تحصیلی (study plan) دقیق و قانع کننده
 • ارائه مدارکی که ثابت کند فرد پس از پایان تحصیل قصد ماندن در کانادا را ندارد.

لازم به ذکر است که شخص با ارائه مدارکی همچون سند ملکی و یا تاهل می تواند کشور کانادا را متقاعد کند که پس از اتمام تحصیلاتش به کشور خود باز می گردد.

همیشه سفر معتبرترین سامانه رزرو بلیط کیف لحظه آخری و ارزان

روش های اخذ اقامت تحصیلی در کانادا
lمزایای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

انواع روش های مهاجرت تحصیلی به کانادا

امروزه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا می توانند با دریافت ویزای دانشجویی و یا ویزای دانش آموزی به این کشور سفر کنند.

ویزای دانشجویی کانادا

متقاضیان ۱۸ سال به بالا می توانند با دریافت ویزای دانشجویی کانادا، برای تحصیل در کالج، دانشگاه و مراکز آموزشی کانادا اقدام نمایند. البته لازم به ذکر است که دریافت ویزای دانشجویی مستلزم داشتن دعوتنامه و نامه پذیرش از سوی دانشگاه و موسسات کانادا می باشد.

ویزای دانش آموزی کانادا

متقاضیانی که هنوز به سن قانونی نرسیده اند (زیر ۱۸ سال) نیز می توانند با دریافت ویزای دانش آموزی کانادا، برای تحصیل در مدارس کانادایی، به این کشور مهاجرت کنند. البته این افراد ضمن داشتن سرپرست قانونی (مادر یا پدر) و دعوتنامه ای معتبر، باید جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا ثابت کنند که والدین‌ یا سرپرست‌ آنها از توانایی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا برخوردار هستند.

نحوه اخذ اقامت تحصیلی در کانادا

به منظور دریافت ویزای تحصیلی کانادا ابتدا باید نامه پذیرش تحصیلی (LOA) را از یک موسسه یا دانشگاه معتبر دریافت کنید. برای دریافت پذیرش می‌توانید به دو شیوه اصلی آنلاین یا کاغذی اقدام کنید. توجه داشته باشید که این مرحله باید پیش از دریافت استادی پرمیت از سفارت کانادا انجام شود.

جهت اخذ بسته تقاضا‌نامه ابتدا باید به سوالاتی در وب‌سایت CIC پاسخ دهید. نحوه پاسخ‌دهی به این سوالات مشخص می‌کند که آیا شما مجاز به دریافت استادی پرمیت هستید یا خیر و در صورت پذیرش باید چه مدارکی را آماده کنید.

در بخشی از مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا، پس از تأیید درخواست‌تان در سایت مذکور، یا پس از مراجعه به سفارت یا کنسولگری کانادا، یک چک لیست بنا بر شرایط خود، دریافت می‌کنید. این برگه در واقع یک راهنمای پذیرش بوده که در آن لیست مدارک مورد نیاز پرونده شما و میزان حدودی شهریه ذکر شده است. این برگه به عنوان راهنمایی برای انجام مرحله به مرحله فرآیند اخذ ویزای است و تنها تا 60 روز معتبر است.

در این مرحله لازم است تا یک حساب MyCIC بسازید و کد شخصی خود را ارسال کنید. سپس راهنمای ارسال مدارک به CIC را دریافت کرده و در نهایت نیز هزینه‌های مورد نظر برای تحصیل در کانادا را پرداخت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا

مدارک ذیل به صورت کلی عنوان می شود (ارائه تمامی آنها میتواند اجباری نباشد). ارائه مدارک دیگر، افزون بر مدارک زیر به نوع درخواست بستگی دارد.

 • مدرک شناسایی متقاضی و همراهان جهت درخواست ویزا تحصیلی کانادا
 • مدارک شغلی معتبر جهت درخواست ویزای تحصیلی کانادا (سرپرست و همراهان)
 • معادلسازی مدارک تحصیلی جهت درخواست ویزا
 • مدارک مالی و ملکی جهت اثبات توانایی مالی
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی جهت درخواست ویزا

امکانات و خدمات رفاهی مهیا شده در هتل های مینسک اقامتی دلپذیر را برای شما در تور بلاروس به ارمغان می آورد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا

توضیحات تکمیلی مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا

 • داشتن پرینت تمکن مالی مناسب برای اینکه به آفیسر کانادا ثابت شود که از پس هزینه های تحصیل و زندگی خود و خانواده تان در طی مدت اقامتتان بر می آیید.(توجه داشته باشید که، با ارائه سند ملک نمیتوانید شهریه تحصیلی را پرداخت کنید و یا هزینه های زندگی را در کانادا تامین کنید. پس سند ملک، ماشین، سهام و… فقط نشان دهنده ی ریشه یا بیزینس شما در کشور خودتان است گرچه می تواند در شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا تاثیر گذار باشد اما تمکن مالی محسوب نمیگردد) – ارائه مدرک زبان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا الزامی نیست. اما باید آفیسر را با ارائه study plan قوی برای صدور ویزا قانع کنیم.
 • داشتن مدارک هویتی، شناسایی و تحصیلی معتبر الزامیست.
 • داشتن پذیرش تحصیلی از مراکز معتبر آموزشی کانادا برای موفقیت در دریافت ویزای تحصیلی کانادا. انتخاب صحیح رشته و مرکز آموزشی می تواند در شانس ویزای تحصیلی کانادا بسیار تاثیرگذار باشد. همچنین باید توجه داشته باشید که پس از فارغ التحصیلی اجاره کار در کانادا را داشته باشید (PGWP).
 • معادلسازی مدارک تحصیلی توسط شرکتهای تایید شده مانند wes
 • ارائه مدرک زبان مانند آیلتس آکادمیک در حد نمره 6.5 به بالا یا دولینگو 105 به بالا. ارائه مدرک زبان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اجباری نیست، اما تاثیر بسیاری در شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا دارد.

مزایای تحصیل در کانادا

شهریه مقرون به صرفه کانادا: هزینه دانشجویی کانادا به نسبت انگلیس، استرالیا و آمریکا تا ۴۰٪ ارزانتر است.
اقامت دائم پس از تحصیل: تحصیل کانادایی سکویی امن برای اخذ اقامت دائم است.

کیفیت آموزش: سیستم آموزشی کانادا دقیق و حتی دانشگاه‌های با رنک ضعیف‌تر هم برنامه ریزی قوی آموزشی دارند.
اجازه کار برای دانشجو: دانشجو امکان کار پاره وقت در ایام تحصیل و امکان کار تمام وقت در ایام غیر تحصیلی را دارد.
ویزای کار همسر: شما با خیال راحت درس بخوانید چون همسرتان اجازه کار تمام وقت دارد.

تحصیل رایگان فرزندان: بله واقعیت دارد. یکی از والدین دانشجو باشند، تحصیل فرزندانشان در مدارس کانادا رایگان خواهد بود.

معافیت مالیاتی: پس از تحصیل به ازای مبلغ پرداخت شهریه از معافیت های مالیاتی برخوردار می‌شوید.
سهولت پاسپورت کانادایی: شمارش روزهای اقامت تحصیلی در روزهای مورد نیاز برای اخذ پاسپورت (تا سقف یک سال).
امنیت اجتماعی: کانادا برای زندگی یکی از امن‌ترین کشورهای دنیاست.
تقویت زبان: دانشجو شدن خود به خود زبان انگلیسی یا فرانسوی شما تقویت می‌شود.

مزایای تحصیل در کانادا

شرایط سنی اخذ اقامت تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا ممنوعیت سنی وجود ندارد، اما برای داشتن شانس ویزای تحصیلی کانادا باید شرایط سنی شما برای ادامه تحصیل در کانادا معقولانه باشد. به طور مثال اگر 40 سال دارید و 26 سالگی فوق لیسانس گرفته اید 14 سال گپ تحصیلی دارید که باید برای آفیسر توجیه پذیر باشد که چرا تصمیم به ادامه تحصیلی گرفته اید؟ و باید توجیه قانع کننده داشته باشید، به طور مثال مدیر ارشد یک کمپانی هستید و میخواهید برای ارتقاع سطح شغلی خود تحصیلات تکمیلی در یک مرکز آموزشی معتبر داشته باشید.

به صورت کلی برای افزایش شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید شرایط سنی شما با هدف شما همخوانی داشته باشد. (یکی از مهترین عوامل تاثیر گذار در شانس ویزای تحصیلی ارائه توضیحات مناسب به افسیر اداره مهاجرت برای قصد شما از ادامه تحصیل در کاناداست)

دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا، یکی از بهترین راههایست که مهاجرت به کانادا را هموار میکند. تحصیل در کانادا علاوه بر کسب امتیازات بالا برای دریافت اقامت دائم کانادا باعث می شود که بعد از فراغت از تحصیل نیز بتوانید با توجه به رشته و تخصص مهارتی ای که در مراکز آموزشی کانادا گذرانده اید کار پیدا کرده و درآمد کسب نمایید.

برای آگاهی از بهترین نرخ تور آفریقای جنوبی و به روزترین قیمت هتل های این کشور، آژانس مسافرتی همیشه سفر را انتخاب کنید.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

عوامل بسیاری در ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا تاثیر گذار است که بدترین آنها ارائه مدارک جعلی به اداره مهاجرت کاناداست، در صورتی که کوچکترین تناقض یا جعلی در پرونده ویزای تحصیلی انجام شود، به احتمال بسیار قوی 5 سال از هرگونه درخواست ویزا به کشور کانادا محروم خواهید شد، پس یا خودتان درخواست کننده ویزای تحصیلی کانادا باشید یا در انتخاب کارگزار یا مشاور رسمی وسواس به خرج دهید و تحقیق کنید.

(شرکتهایی که مجوزی از اداره مهاجرت کانادا ندارند، چون سرتیفیکیت کانادا را ندارند، ترسی از ارائه مدارک جعلی بدون اطلاع شما، به اداره مهاجرت ندارند. چون یک پروفایل با نام شما برای اداره مهاجرت ایجاد میکنند‌ اما یک وکیل رسمی در کانادا با پروفایل خود درخواست ویزا را ثبت می کند)

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

از جمله دیگر دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا می تواند به موارد ذیل اشاره کرد:

 • ترجمه ضعیف مدارک و ارائه آن به اداره مهاجرت (متاسفانه بسیار ساده و در عین حال دلیل بسیاری از ریجکتی های ویزای تحصیلی کاناداست)
 • مراجعه به شرکت های مهاجرتی یا اشخاصی که لایسنس فعالیت ندارند ( در سایت اداره مهاجرت کانادا به صراحت اعلام شده که اگر هرگونه درخواست ویزا توسط افراد و شرکتهایی که مجوز فعالیت در کانادا ندارند انجام شود و افسران اداره مهاجرت متوجه این تخلف شوند، امکان تحریم 5 ساله شما وجود دارد)
 • یکی دیگر از عوامل مهم ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا، ارائه انگیزه نامه ضعیف در پرونده درخواست ویزاست.
 • انتخاب رشته و مرکز آموزشی نامرتبط از مهمترین عوامل ریجکت شدن ویزای تحصیلی ست
 • عدم ارائه مدرک زبان، درست است که ارائه مدرک زبان در درخواست ویزای تحصیلی کانادا اجباری نیست اما تاکید می کنیم که بسیار در شانس ویزا تاثیر گذار است.
 • عدم توانایی مالی، اثبات توانایی مالی نقدی و غیر نقدی برای افسران اداره مهاجرت کانادا بسیار مهم است و یکی از اصلی ترین دلایل رد درخواست ویزای تحصیلی کانادا همین ارائه تمکن مالی ست
 • تاریخچه سفر قوی نیز می تواند در تصمیم آفیسر برای صدور ویزای تحصیلی تاثیر گذار باشید، ارائه تاریخچه سفر قوی در درخواست ویزای تحصیلی کانادا اجباری نیست، اما میتواند به نوعی اثبات کننده این باشد که قصد پناهندگی در کانادا را ندارید.
 • وابستگی خانوادگی یکی از عواملی ست که می تواند اثبات کننده بازگشت شما به کشور مبدا پس از گذراندن طول دوره تحصیل در کانادا باشد و احتمال ریجکتی ویزای تحصیلی را کم می کند.
 • وابستگی شغلی در کنار وابستگی خانوادگی می تواند احتمال دریافت ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهد و ریسک ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا را کم کند.

ارائه انگیزه نامه یا استادی پلن برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا

باید توجه داشته باشید که ارائه یک انگیزه نامه حرفه ای با توجه به مدارکی که ارائه می دهید، در شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا بسیار تاثیر گذار است، باید در انگیزه نامه درخواست ویزای تحصیلی عنوان کنید که چرا تصمیم به ادامه تحصیلی در کانادا گرفته اید، چرا این مرکز آموزشی را انتخاب کرده اید،

چرا این رشته را انتخاب کرده اید، تحصیل در رشته و مرکز آموزشی مذکور چه تاثیری در ارتقا سطح شغلی و سطح اجتماعی شما خواهد داشت؟ و بسیاری مواد تخصصی دیگر که در انگیزه نامه باید عنوان شود. بسیار مهم است که این انگیزه نامه توسط یک شخص مبتدی و تازه کار نوشته نشود. تجربه ثابت کرده که اولین موردی را که افسر اداره مهاجرت به آن دقت می کند همین مواردی ست که در انگیزه نامه ویزای تحصیلی عنوان شده است.

تحصیل در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا

در حال حاضر با وجود استانداردهای بالای آموزشی و به صرفه بودن هزینه تحصیل در کانادا ، روز به روز بر تعداد افراد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نسبت به دیگر کشورهای جهان همانند آمریکا، استرالیا و انگلیستان افزوده می شود.
در واقع هزینه تحصیل در کانادا یکی از عمده ترین سوالاتی است که افراد پس از دریافت ویزای تحصیلی کانادا Study Permit ممکن است با آن مواجه شوند. در پاسخ به این سوال باید گفت که هزینه تحصیل در این کشور بسته به نوع مدرسه و دانشگاه های مورد نظر، مقطع تحصیلی و شهر انتخابی برای تحصیل متفاوت می باشد.

دوره های آموزشی در کالج Vanwest

تحصیلات پس از کارشناسی
Post-baccalaureate
مدرک کارشناسی ارشد مدیریت زنجیره تأمین
Supply Chain Management Post Baccalaureate Diploma
گواهینامه مدیریت زنجیره تامین
Supply Chain Management Post-Baccalaureate Certificate
تحصیلات بعد از دیبلم
Post-secondary
دیپلم تحصیل و کارآموزی تجارت و بازاریابی
Commerce & Marketing Co-op Diploma
دیپلم تحصیل و کارآموزی مدیریت بیزینس
Business Management Co-op Diploma
دیپلم تحصیل و کارآموزی مدیریت هتلداری
Hospitality Management Co-op Diploma

کالج وان وست (Vanwest)

شاید گمان کنید که Vanwest تنها یک آموزشگاه زبان انگلیسی است ولی باید بدانید که در این آموزشگاه شما می توانید در دوره های حرفه ای که دارای مجوز دولتی هستند شرکت کنید و از متخصصان مربوطه تخصص های صنعتی را فرا بگیرید. اکثر دانشجویان ما این فرصت را پیدا می کنند که شغل مد نظر خود را به صورت کاملا فنی و عملی و با درصد موفقیت بسیار بالا یاد بگیرند.

این به آن معنا است که دانشجویان ما علاوه بر مطالعات دانشگاهی در هر مرحله از آموزش می توانند برای خود رزومه بسازند. بنابراین شما هم به آموزشگاه زبان انگلیسی و تخصص های صنعتی Vanwest بپیوندید تا به یک فرد حرفه ای تبدیل شوید.

دریافت ویزای دانشجویی کانادا
هزینه های تحصیلی در کانادا

آموزش به همراه یادگیری عملی

بیشتر دانشجویانی که در آموزشگاه VanWest فعالیت دارند این فرصت را دارند که شغل خود را از طریق یادگیری عملی انتخاب کنند و در شغل مربوطه موفق شوند. آنها در هر مرحله به صورت کامل راهنمایی می شوند تا علاوه بر دانش علمی بتوانند دانش عملی خوبی نیز فرا بگیرند. دوره های انگلیسی در آموزشگاه یادگیری زبان Vanwest کاملا نتیجه محور و دانش محور می باشد. بنابراین اگر شما قصد داشته باشید به صورت حرفه ای اقدام به یادگیری یک شغل و حرفه خاص کنید می توانید از خدمات این آموزشگاه بهره مند شوید.

تاییدیه PTIB

این برنامه آموزشی توسط ثبت کننده شعبه موسسات آموزش خصوصی PTIB که تحت نظر وزارت آموزش پیشرفته فعالیت دارد مورد بررسی و تایید قرار گرفته است.

تجربه یادگیری فراگیر

در آموزشگاه Vanwest ما یک برنامه روزانه هیجان انگیز و متنوع را با توجه به علاقه مندی و ملیت افراد طراحی می کنیم. بخش بزرگی از تجربه دانشجویان آموزشگاه ما بعد از آن خواهد بود که این دانشجویان با همکلاسی های خود آشنا شوند و از ارائه مطالب در کلاس ها لذت ببرند.

برخی از محبوب ترین فعالیت های درون آموزشگاهی دانشجویان این آموزشگاه مربوط به مکالمه و تبادل اطلاعات مربوط به زبان انگلیسی میان اعضا است که در آن دانشجویان این فرصت را دارند تا به صورت کاملا رایگان با معلم و همکلاسی های خود مکالمه داشته باشند و به صورت عملی زبان را بیاموزند.

آموزشگاه ما مجوز فعالیت خود را از شعب موسسات آموزش خصوصی کانادا (PTIB) و وزارت آموزش عالی BC و مجوزهای IALC دریافت کرده است که همین موضوع نشان دهنده اعتبار بالای آموزشگاه زبان ما می باشد. به این ترتیب ما می توانیم تضمین دهیم که برنامه های آموزش شغلی و کلاس های آموزش زبان انگلیسی که در ونکوور و کلونوا ارائه می دهیم دارای بالاترین استانداردهای آموزشی هستند.

اقامت تحصیلی در کانادا

آموزشگاه زبان انگلیسی VanWest 

آموزشگاه Vanwest در ارائه برنامه های آموختن زبان انگلیسی و برنامه های آموزش شغلی در کانادا دارای سابقه طولانی است. این آموزشگاه در سال ۱۹۸۸ تاسیس شده است و جدا از کلاس های آموزش و یادگیری زبان انگلیسی در ونکوور ما همچنین برنامه های آموزش شغلی دارای مجوز دولتی را هم ارائه می دهیم که در آن دانشجویان توسط متخصصان مشاغل دارای تخصص در صنعت، آموزش می بینند.

اگر شما هم به دنبال یک آموزشگاه زبان انگلیسی معتبر در کانادا هستید که بتوانید مهارت های انگلیسی خود را بهبود دهید ما به شما توصیه می کنیم حتما از خدمات این آموزشگاه زبان انگلیسی استفاده کنید.

اگر شما هم به دنبال بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی هستید که بتوانید مهارت های زبان انگلیسی خود را ارتقا دهید و تجربه های فوق العاده ای را در این زمینه بدست بیاورید به جای درستی مراجعه کرده اید. وب سایت ما انواع دوره های انگلیسی که نیازها و خواسته های تمامی دانش آموزان را به صورت کامل برطرف می کند را به شما ارائه می دهد. دوره های زبان انگلیسی VanWest به صورت دانش آموز محور و نتیجه محور است.

این که آیا شما به دنبال یادگیری اولین جمله خود به زبان انگلیسی هستید یا این که قصد دارید مهارت های مورد نیاز برای نوشتن درخواست های کاری خود به زبان انگلیسی را بیاموزید تفاوت چندانی ندارد. ما برای تمامی این اهداف کلاس های آموزشی مخصوصی را داریم.

سخن آخر

ویزای تحصیلی کانادا بدون شینگن ممکن است، اما تضمین صدور ویزا یک دورغ بزرگ است. ویزای 100% تضمینی کانادا وجود ندارد. هیچ شخص یا شرکتی آشنایی در سفارت کانادا ندارد. هیچگونه تفاوتی بین بررسی مدارک در کانادا وجود ندارد. هیچ دعوتنامه ای تضمین کننده صدور ویزای کانادا نخواهد بود. ویزای فوری یا VIP نداریم.

سفارت هیچ گونه آماری در خصوص تعداد قبول یا رد درخواست ویزا را اعلام نمی کند، تمام آمارهایی که در سایت های مختلف عنوان می شود که مثلا 90 درصد درخواست ویزای ایرانی ها ریجکت یا قبول شده است دروغی بیش نیست؛ تعداد قبول یا رد درخواست های ویزا هیچوقت اعلام نشده است. ارائه مدارک جعلی به اداره مهاجرت یا سفارت کانادا عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.

برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا باید حداقل شرایط را دارا باشید که حداقل شرایط شما توسط کارشناسان همیشه سفر ارزیابی می گردد.

سوالات متداول درباره ویزای کانادا

 1. کلا پروسه مهاجرت تحصیلی کانادا چقدر طول می کشد؟

  پروسه اخذ پذیرش کانادا 2 تا 4 ماه خواهد بود.پروسه ویزا هم 2 تا 4 ماه .البته این زمان بندی ها در بهترین شرایط هستند .

 2. مدارک لازم برای تحصیل در کانادا چیست؟

  با توجه به مقطعی که اقدام میکنید نیاز به مدارک اپلای و مدارک ویزا خواهید داشت.در مرحله اپلای باید مدارک تحصیلی به همراه زبان ارائه کنید.طبیعتا نیاز به انگیزه نامه و رزومه هم خواهید داشت.
  در مرحله بعد از اپلای که کار را انجام میدهید، مدارک بیشتری نیاز دارید.در مرحله ویزا باید مدارک بانکی و استادی پلن و مدارک دال بر انگیزه ترک کانادا را ارائه کنید که مورد به مورد می تواند متفاوت باشد.

 3. پس از اتمام تحصیل چه مدت می توان در کانادا اقامت داشت؟

  دانشجویان با اخذ مجوز کار فارغ التحصیلی تا سقف 3 سال در کانادا اقامت داشته باشند و مشغول به کار شوند.

 4. اگر ترک تحصیل کنم چه اتفاقی برای ویزای من خواهد افتاد؟

  نتیجه ترک تحصیل در همه موارد یکسان نیست.ممکن است تا پایان استادی پرمیت مشکلی از نظر ماندن در کانادا نداشته باشید ولی قطعا زمان تمدید استادی پرمیت به مشکل خواهید خورد.اما اگر بدشانس باشید در حین تحصیل هم دانشگاه با اداره مهاجرت کانادا مکاتبه می کند و شما باید از کانادا خارج شوید.

 5. آیا امکان ترک تحصیل و کارکردن در کانادا وجود دارد؟

  امکان ترک تحصیل را در حالت عادی نخواهید داشت.مگر اینکه ویزای تحصیلی کانادا را تبدیل به نوع دیگری از ویزا کنید.مثلا به نوعی اقامت دائم بگیرید یا پس از عقد قرار داد و درخواست مجوزههای لازم ویزای کار بگیرید.در صورت ازدواج با فرد دارای اقامت تحصیلی یا کاری یا دائم هم شرایط میسر خواهد بود.

 6. ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی در کاناد چگونه است؟

  شما می توانید پس از اتمام تحصیلاتتان در کاناد ویزای کار تحت عنوان ورک پرمیت فارغ التحصیلی بگیرید.مدت اعتبار این ورک پرمیت معمولا به اندازه طول دوره تحصیلی شما خواهد بود و بین 8 ماه تا 3 سال خواهد بود.

 7. هزینه صدور ویزای کار فارغ التحصیلی چقدر است؟

  هزینه صدور ورک پرمیت فارغ التحصیلی 155 دلار کاناداست.همچنین شما باید هزینه ای تحت عنوان
  Open work permit holder به مبلغ 100 دلار کاناد را نیز پرداخت کنید.در مجموع 255 دلار می شود.

 8. مدت زمان صدور ویزای کار پس از تحصیل در کاناد چقدر است؟

  صدور ویزای کار پس از تحصیل در کانادا معمولا 7 هفته و نهایت 6 ماه طول می کشد.

 9. آیا می توانم قبل از اینکه ورک پرمیت فارغ التحصیلی خود را دریافت کنم شروع به کار کنم؟

  بله اما تنها تحت شرایط زیر:
  به صورت تمام وقت در موسسات معتبر آموزشی کانادا تحصیل کرده باشید.
  تحصیلات خود را به اتمام رسانده باشید و دارای استادی پرمیت معتبر باشید.
  بیش از تعداد ساعات مجاز (20 ساعت در هفته برای کار خارج دانشگاه) هنگام تحصیل در کانادا کار نکرده باشید. توجه داشته باشید که اگر درخواست ورک پرمیت شما رد شد، می بایست بلافاصله کارکردن را متوقف کنید.

 10. آیا می توانم قبل از اینکه مدرک خود را ا دانشگاه کانادا دریافت کنم، اقدام به اخذ ورک پرمیت کنم؟

  لازم نیست تا آماده شدن مدرک خود برای اخذ ویزای کار در کانادا صبر کنید.تنها چیزی که لازم دارید نامه ای از طرف دانشگاه مبنی بر اتمام تحصیلات و همچنین ریز تمرات شما است.

 11. من منتظر دریافت ورک پرمیت فارغ التحصیلی خود هستم.آ یا در این فاصله می توانم از کانادا خارج شوم و سپس با ویزای تحصیلی خود به کانادا بازگردم؟

  بستگی دارد.استادی پرمیت شما با ویزای تحصیلی فرق دارد و با آن نمی توانید از کانادا بازگردید.مجوز ورورد شما به کانادا ویزای تحصیلی است که دارای اعتبار باشد.اگر ویزای شما منقضی شده است باید نسبت به تمدید آن اقدام کنید.
  هنگام بازگشت به کانادا
  اگر استادی پرمیت شما دارای اعتبار باشد، شما به عنوان دانشجو وارد می شوید.اگر ورک پرمیت شما هنگامی که خارج کانادا بودید مورد تایید واقع شود شما به عنوان کارگر یا همان worker وارد می شوید.
  اگر همچنان نتیجه ورک پرمیت شما نیامده باشد شما به عنوان توریست وارد می شوید و می توانید تا زمانی که پرونده شما بررسی می شود بدون ورک پرمیت در کانادا کار کنید.
  می توانید مجددا درخواست ورک پرمیت جدید بدهید و هزینه های مربوط را در فرودگاه پرداخت کنید، هنگامی که وارد خاک کانادا شدید می توانید توسط وب فرم (در سایت سفارت کانادا) درخواست قبلب خود را لغو کنید.
  افسر مهاجرت در فرودگاه هنگام بازگشت مجدد به کانادا از شما سئوالاتی خواهد پرسید.همجنین ممکن است از شما مدارکی مبنی بر درخواست ورک پرمیت فارغ التحصیلی ( رسید پرداخت ها و کپی اپلیکیشن) بخواهد.افسر مهاجرت می تواند طبق دلایل مشخص خود، از ورود مجدد شما به کانادا جلوگیری کند.

 12. آیا می توان بدون مدرک زبان از مدارس کانادا پذیرش گرفت؟

  مقطع کارشناسی
  مدرک مورد نیاز برای ورود به مقطع کارشناسی به دانشگاه بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد.برخی از دانشگاه ها که معمولا رنک بهتری دارند نمره حداقلی قطعی برای ورود مشخص کرده اند.اما بیشتر دانشگاه ها در مقطع کارشناسی بدون نیاز به مدرک زبان، نامه پذیرش مشروط را ارائه میکنند و دانشجو پیش از ورود به دوره آکادمیک در دوره زبان دانشگاه شرکت میکند.
  مقطع کارشناسی ارشد (دروه محور)
  در مقطع ارشد تقریبا بیشتر دانشگاه های کانادا پذیرش مشروط به زبان ارائه نمی کنند.اما خوشبختانه اخیرا برخی برخی از دانشگگاه های دولتی و خصوصی اقدام به صدور پذیرش های از این قبیل کرده اند و این موضوع برای بسیاری از مخاطبین خبر خوبی است.البته نکات پر اهمیت زیادی وجود دارد که باید دانشجویان از آن ها آگاه باشند تا در ادامه مسیر دچار مشکل نشوند.
  مقطع کارشناسی ارشد (تز محور)
  در اخذ پذیرش تزمحور، باید مدرک زبان حداقل دانشگاه را داشته باشید و بدون دانشگاه مدرک زبان مورد نظر دانشگاه امکان اخذ پذیرش تحصیلی را نخواهید داشت.
  مقطع دکتری
  در اخذ پذیرش دکتری نیز، باید مدرک زبان حداقل دانشگاه را داشته باشید و بدون مدرک زبان مورد نظر دانشگاه امکان اخذ پذیرش تحصیلی را در مقطع دکتری کانادا خواهید داشت.

 13. آیا می توان بدون مدرک زبان از کالج های کانادا پذیرش گرفت؟

  برای ورود به اکثر کالج های کانادا نمره آیلتس 6 یا 605 نیاز است.در صورتی که این نمره را ندارید کالج پذیرش مشروط را به شما خواهد داد.بیشتر کالج ها این دوره پیش نیاز را در خودشان ارائه می کنند ولی برخی با موسسات زبان قرارداد همکاری داشته و دوره آنها را قبول دارند.

 14. آیا مدرک زبان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا الزامی است؟

  خیر، اما داشتن مدرک زبان میتواند نشانه ای از قطعیت تصمیم و برنامه شما برای تحصیل در کانادا بوده و در تصمیم گیری آفیسرها تاثیر مثبتی بگذارد.البته نداشتن مدرک مدرک زبان دال برعکس این مطلب نیست، ولی در صورتی که برای که برای اخذ ویزای مدرک زبان ارائه نمی کنید باید این موضوع در استادی پلان شما و همچنین نامه پذیرش کاملا مشخص و واضح باشد و مسیر تحصیلی شما برای ورود به دوره اصلی کاملا روشن شود.اگر وکیل دارید، ایشان نیز حتما در نامه دفاعیه خود این موضوع را شفاف خواهند کرد.

 15. شرط نمره برای دریافت پذیرش چطور است؟

  برای اطمینان از پروسه پذیرش و ویزای کانادا، متقاضی باید حتما نمره آزمون زبان داشته باشد، در مقطع دکتری و فقط برای رشته های مهندسی.گر متقاضی در ابتدا نمره زبان نداشته باشد نیز کار قابل انجام است.برای سایر موارد باید از ابتدا نمره زبان متقاضی آماده باشد.

 16. مدرک زبان ندارم، قصد اپلای در کانادا را دارم و برنامه ام این است که زبان را در کانادا یاد بگیریم.امکانش وجود دارد؟

  امکان اقدام بدون مدرک زبان بستگی به رشته تحصیلی شما دارد.در برخی رشته ها این امکان وجود دارد و در برخی دیگر باید حتما مدرک زبان داشته باشید.فراموش نکنید زبان قوی تربرای موفقیت شما کلیدی خواهد بود.

 17. بهترین دانشگاه های کانادا کدام اند؟

  سه دانشگاه تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا جزء 100 دانشگاه برتر جهان در سال 2020 (به نقل از QS) هستند که به ترتیب در جایگاه 29، 35 و 51 جهان قرار دارند.

برگشت به منو