ویزای هند

ویزا هند

درباره ویزای هند

هند یکی از کشور هایی است که از جنبه های مختلف مورد توجه مردم قرار گرفته است. یکی از مهمترین دلایلی که بسیاری از ایرانیان تمایل به سفر هند دارند را می توان گشت و گذار در این کشور دانست. در کشور هند می توانید انواع جاذبه های مختلف را هدف قرار دهید. هند کشوری متمدن بوده و دارای دیدنی های تاریخی متنوعی می باشد و با انتخاب آن بی شک می توانید سفری خاطره انگیز برای خودتان به ارمغان آورید.اما برای سفر به کشور هند به مانند اغلب کشور های خارجی باید مدارکی را تهیه کرده باشید. اصلی ترین مدرک مورد نیاز برای سفر هند را می توان اخذ ویزا هند دانست. در حالت کلی ویزا به عنوان مجوز عبور از مرز این کشور شناخته می شود. باید بدانید که ویزای هند به دو صورت لیبل و الکترونیکی صادر می شود و می توانید ویزا را به مدت مورد نظر خود برای سفر دریافت نمایید.

انواع ویزای هند

ویزاهای هند به انواع مختلفی دسته بندی می شوند و شما می توانید متناسب با خواسته خود از سفر نسبت به اخذ آن اقدام نمایید. ویزا هند را می توان از جنبه هدف شما از سفر و همچنین نحوه اخذ به انواع مختلفی دسته بندی نمود. ویزا هند از نظر دریافت به انواع: ویزای عادی، نیمه فوری و فوری دسته بندی می شود. در ادامه به انواع ویزاهای هند اشاره کرده ایم:

ویزای توریستی هند

همانطور که از نام این ویزا مشخص است با در دست داشتن ویزای توریستی هند اجازه گشت و گذار در این کشور را خواهید داشت و البته ویزای توریستی به عنوان یک ویزای موقت بوده و قبل از پایان زمان ویزا باید به کشور بازگشته باشید.

ویزای کاری هند

ویزای کاری هند به دلیل اینکه این کشور به عنوان یک منطقه ارزان شناخته می شود کمتر مورد توجه قرار گرفته است اما برای اخذ این ویزا باید یک کارفرما از هند دعوتنامه ای برای فرد متقاضی ارسال نماید. این ویزا به دو نوع 1 ساله و 5 ساله صادر خواهد شد.

سرمایه گذاری در هند یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور شناخته می شود و برای اخذ این ویزا باید تمکن مالی مناسبی داشته و اقدام به سرمایه گذاری در بخشی از این کشور نمایید. به دلیل پایین بودن هزینه نیروی کار در هند بسیاری تمایل به اخذ این نوع ویزا دارند.

ویزای تحصیلی هند

تحصیل در هند طب سالیان گذشته مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و با اخذ این ویزا می توانید در یکی از دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازید. البته برای اخذ این ویزا نیز باید مورد پذیرش یکی از دانشگاه های هند قرار گرفته باشید.

ویزای پزشکی هند

ویزای پزشکی هند برای اشخاصی ارائه خواهد شد که قصد درمان در یکی از بیمارستان های هند را داشته باشند و البته برای اخذ این ویزا باید مدارک پزشکی شما مورد تایید بیمارستان قرار گرفته باشد.

ویزای ازدواج هند

این ویزا برای افرادی تعلق می گیرد که با یکی از مردمان هند ازدواج کرده و دعوتنامه ای از طرف وی داشته باشند.

شرایط اخذ ویزای هند

خوشبختانه برای اخذ ویزاهای هند داشتن شرایط خاصی مورد نیاز نخواهد بود و به راحتی می توانید نسبت به اخذ این ویزا اقدام نمایید. اصلی ترین موردی که سبب می شود نتوانید ویزا هند را دریافت کنید داشتن سوء سابقه کیفری و حقوقی خواهد بود و در صورتی که یک دعوتنامه از طرف کارفرما و یا دانشگاه معتبر داشته باشید بدون هیچگونه مشکلی امکان اخذ ویزای این کشور برایتان وجود خواهد داشت.

مراحل اخذ ویزای هند

برای اخذ ویزا هند می توانید به دو روش حضوری و الکترونیکی اقدام نمایید. منظور از روش حضوری مراجعه به سفارت هند در تهران بوده و در این روش باید مدارک خود را به سفارت ارائه کرده و عملیات انگشت نگاری را پشت سر بگذارید. اما ساده ترین روش اخذ ویزا هند را می توان درخواست الکترونیکی ویزا دانست که در این روش باید به سایت سفارت هند مراجعه کرده و فرم های مربوطه را تکمیل نمایید. اسکن کلیه مدارک نیز از شما درخواست خواهد شد. در مرز های کشور هند نیز عملیات انگشت نگاری به انجام خواهد رسید.

مدارک لازم ویزای هند

برای اخذ هر یک از ویزا های هند باید مدارک خاصی ارائه نمایید. برای مثال: ویزای تحصیلی هند نیاز به ارائه مدارک تحصیلی شما خواهد داشت اما برای ویزای توریستی نیازی به ارائه این مدارک نیست. توجه داشته باشید که نیازی به ترجمه مدارک شما نخواهد بود و این امر سبب سهولت در روند اخذ ویزا هند شده است. از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز برای تمامی ویزاهای هند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
done ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا
done ارائه پاسپورت با اعتبار حداقل 7 ماهه
done اصل شناسنامه به همراه کپی برابر اصل تمامی صفحات
done 2 قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید در اندازه 4*3
done در صورت وجود، ارائه تمامی ویزای های قبل هند -
done بلیط رفت و برگشت هواپیما
done واچر هتل
done بیمه مسافرتی

تعرفه خدمات ویزای هند

هزینه درخواست ویزا هند معمولا به همراه قیمت تور محاسبه خواهد شد و دلیل آن را می توان الزام گرفتن ویزای این کشور به صورت گروهی دانست و شما نمی توانید به صورت انفرادی درخواست ویزای خود را ارسال نمایید.

پیگیری و ریجکت ویزای هند

توجه داشته باشید که مدت زمان ویزاهای هند حداکثر تا 30 روز معتبر خواهد بود و درخواست ویزا طبق خواسته شما برای اقامت در این کشور صادر خواهد شد. برای مثال؛ اگر شما تمایل به 8 روز اقامت در هند داشته باشید ویزای این کشور برای این مدت زمان برای شما معتبر خواهد بود. برای دریافت هر یک از ویزای های این کشور مدت زمان خاصی مورد نیاز خواهد بود که در ادامه به هر یک اشاره کرده ایم:

  • ویزا عادی هند: این ویزا طی 7 الی 8 روز کاری بررسی خواهد شد.
  • ویزا نیمه فوری هند: پاسخ این ویزا طی 4 الی 5 روز صادر می شود.
  • ویزا فوری هند: پاسخ این ویزا طی 2 الی 4 روز ارائه خواهد شد.

امکان ریجکتی ویزای هند نیز وجود نداشته و در صورت وجود هرگونه مشکلی به اطلاع شخص درخواست کننده خواهد رسد.

برگشت به منو