نکات گردشگری

جاذبه های بیروت

جاذبه های بیروت شامل جاذبه های فرهنگی، هنری، طبیعی، مذهبی و تاریخی است. برای دیدن جاذبه های بیروت می توانید در فصل بهار و پاییز به لبنان سفر کنید.

لبنان جزو کشور هایی است که جاذبه های متنوع گردشگری از جمله آثار تاریخی، جاذبه های طبیعی، جاذبه های اجتماعی، جاذبه های فرهنگی و اقتصادی دارد. ازجاذبه های گردشگری بیروت در همه فصل ها می توان دیدن کرد. جاذبه های بیروت شامل صخره های کبوتر، حمام رومی، موزه ملی، غار جعیتا و کلیسای مقدس بانوی ما و مراکز خرید می باشد. بهترین زمان سفر به بیروت در فصل بهار و پاییز است چرا که دمای هوا بین نوزده تا بیست و شش درجه است. هیجان انگیز ترین جاذبه های بیروت غار جعیتا و پرواز پاراگلایدر است.

معرفی شهر بیروت پایتخت لبنان

شهر بیروت در واقع پایتخت لبنان است و در میان کوه های لبنان قرار دارد. بیروت یک شهر بندری بسیار مهم شرق دریای مدیترانه است که تاریخ آن به سده ی پنجم پیش از میلاد باز می گردد. جاذبه های بیروت متنوع و به گونه ای است که به عنوان شهر بندری با مساحت زیاد هرساله گردشگران زیادی را جذب می کند.

هیجان انگیز ترین جاذبه های بیروت

بیروت دارای جاذبه های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و موزه می باشد که در زیر به شرح آنها می پردازیم. در بیروت تجارت فوق العاده رواج دارد.

صخره های کبوتر

صخره های کبوتر که از جاذبه های بیروت تحت عنوان صخره های روشه نیز شناخته می شود. صخره های روشه در غربخط ساحلی بیروت در منطقه ال منار واقع شده است.

هزینه بازدید از آن رایگان است و در هر فصل قابل بازدید است. صخره های روشه که از آن به صخره های عشاق و صخره ی مرگ هم یاد می شود نماد دو کبوتر است که طی سالهای بسیار قبل زلزله های زیادی در سواحل بیروت آمده است و این صخره ها آثار آن هستند. درون این صخره ها غارهایی وجود دارد که می توانید با قایق کوچک درون آن ها را نظاره گر باشید. غروب آفتاب در کنار این صخره ها صحنه های زیبایی را پدید می آورد.

حمام های رومی

جاذبه های بیروت شامل بازمانده آثار تاریخی نیز می شود که حمام های رومی از جمله آثار تاریخی بر جای مانده از تصرف رومیان است. حمام های رومی توسط ساختمان ها و باغ هایی احاطه شده است. در باغ های اطراف حمام رومی انواع گیاهان دارویی که در دوره رومیان برای درمان استفاده می شده است وجود دارد. بازدید از این جاذبه رایگان است و در فصول مختلف انجام می شود.

موزه ملی بیروت

مهم ترین موزه باستان شناسی لبنان در بیروت قرار دارد. این موزی حاوی آثار و وقایع بازمانده از جنگ های مختلف است که نزدیک به صد هزار قطعه آن در جنگ جهانی اول کشف و نگهداری می شود. عمده این قطعات عتیقه جات و طلاجات دوره بیزانس و مجسمه های سنگی از تمدن های مختلف حاکم بر لبنان است. موزه ملی از جاذبه های بیروت است که در واقع اشیایی که در آن نگهداری می شوند تاریخی بیش از سده ی پنجم قبل از میلاد را می رساند.

آبشار باتارا

آبشار باتارا در هفتاد و پنج کیلومتری بیروت واقع شده است. این آبشار در سال هزار و نهصد و پنج توسط جورج باتارا حشره شناس فرانسوی کشف شد. آبشار باتارا دویست و پنجاه متر ارتفاع دارد که در داخل سه دهانه آهکی می ریزد. آبشار باتارا از ذوب شدن یخ های کوه های لبنان سرچشمه می گیرد.

غار جعیتا

غار جعیتا از مجموعه جاذبه های بیروت است که نه کیلومتر طول دارد و به صورت مکعبی است. این غار دارای استالاگتیت و استالاگمیت های مختلفی است. در اطراف غار جعیتا باغ وحش، فروشگاه های سوغاتی و خوراکی، ایستگاه قطار و رستوران ها و کافی شاپ ها وجود دارند. این غار در کل دارای دو ورودی است.

ورودی پایین جهت قایقرانی و ورودی بالایی غار جهت پیاده روی مناسب است. در غار سه تالار وجود دارد. تالار اول دارای چکنده های زیبایی است و تالار دوم به سبب داشتن رنگ قرمز به تالار قرمز معروف است و تالار سوم دارای صد و بیست متر ارتفاع است.

کلیسای مقدس بانوی ما

این کلیسا در سال هزار و نهصد و چهار ساخته شده است. مجسمه ی حضرت مریم با وزن پانزده تن از برنز ساخته شده است که به صورت پله ای است و هر چه به بالاتر می رسید ازدحام بیشتر می شود. در مسیر برگشت می توانید از تله کابین ها استفاده کنید که منظره ای فوق العاده خواهید دید.

پرواز پاراگلایدر

بیروت لبنان از بهترین شهرهایی است که در آن امکان پرواز با پاراگلایدر وجود دارد. در بیروت می توانید از پاراگلایدر استفاده کرده و یک سفر هیجان انگیز در هوا بر فراز کوه ها و جاذبه های لبنان داشته باشید.

هنری ترین جاذبه های بیروت

از هنری ترین جاذبه های بیروت می توان به مرکز هنری بیروت اشاره کرد. این مرکز هنری محلی مناسب برای بازدید از گالری های نقاشی، گالری های مجسمه سازی و انواع هنر های تجسمی است. مرکز هنری بیروت شامل تراس، فروشگاه های کتاب، تالار نمایش، فروشگاه چند رسانه ای و کافی شاپ می شود.

بهترین زمان سفر به بیروت

بهترین زمان سفر به لبنان برای دیدن جاذبه های بیروت فصل بهار و پاییز است. در فصل بهار و پاییز رطوبت دریای مدیترانه تقریبا متوسط است و هوای معتدلی در سواحل و مرکز بیروت را فراهم می آورد. مسافران زیادی از سراسر جهان برای تحقیق و مطالعه در فصول مختلف به بیروت می روند. میزان دما در این فصل ها به نوزده تا بیست و هشت درجه می رسد.

معمولا از چهارده اسفند تا بیست خرداد گردشگران زیادی به بیروت سفر می کنند چرا که معتدل ترین هوا با گرمای کم و بارش کم را دارد. اما در هفته های دوم تا اخر تیرماه بیروت هوایی فوق العاده گرم را دارد. رطوبت هوای دریای مدیترانه هم کمی افزایش می یابد.

برای بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی و همچنین حیات وحش کشور آفریقای جنوبی، تور آفریقای جنوبی همیشه سفر بهترین گزینه می باشد.

مراکز خرید بیروت

بیروت دارای مراکز خرید گسترده و با انواع کالاهای با کیفیت است که سعی در جلب رضایت مشتریان دارد. از میان جاذبه های بیروت مراکز خرید تبدیل به قطب پربازدید در شرق مدیترانه شده است. از جمله پر بازدیدترین مراکز خرید می توان به ای بی سی مال، سیتی سنتر بیروت و بیروت مال اشاره کرد.

بیروت مال

وسیع ترین مرکز خرید بیروت است که دارای معماری مدرن و تجهیزاتی برای بازی و سرگرمی کودکان و کافی شاپ و رستوران است. در این مرکز خرید بیش از پنجاه فروشگاه زنجیره ای وجود دارد که اغلب به عرضه پوشاک، لوازم آرایشی و لوازم زندگی می پردازند.

مرکز خرید ای بی سی مال

این مرکز خرید دارای قدمتی بیش از هفتاد و پنج سال است. در این مرکز خرید انواع خرده فروشی ها و تبلیغات و استخدام ها انجام می شود و تنوع کالاهای برند فوق العاده زیاد است. محلی مناسب برای استراحت و تفریح و سرگرمی نظیر فودکورت ها و کافی شاپ ها و رستوران ها در آن وجود دارد.

سیتی سنتر بیروت

سیتی سنتر جزء جاذبه های بیروت است که وسعتی به اندازه شصت و دو هکتار دارد. این مرکز خرید دارای فروشگاه های پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم دیجیتال از برند های محبوب و معروف است. در سیتی سنتر بیروت می توانید از امکانات تفریحی نظیر کافی شاپ، رستوران برخوردار شوید.

سیتی مال

سیتی مال در بیروت دارای هشتاد هکتار وسعت است. فروشگاه های پوشاک، لوازم هنری، لوازم ورزشی، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم الکترونیک در آن جای دارد.

در این فروشگاه ها با هر بودجه ای می توان خرید مناسب انجام داد. در مرکز خرید سیتی کافی شاپ و رستوران و محل های بازی برای کودکان و نوجوان و تالار سینما با نه سالن در نظر گرفته شده است. این مجموعه دارای پارکینگ اختصاصی نیز می باشد. بیروت تنوع جاذبه ای فراوانی دارد. از دیگر جاذبه های بیروت جاذبه های مذهبی است که بیانگر آثار و تمدن دیرینه بیروت است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو