ویزا بلاروس

ویزا بلاروس

درباره ویزای آشنایی با کشور بلاروس

بلاروس یکی از کشور های اروپای شرقی به پایتخت شهر مینسک می باشد که مورد توجه خیل عظیمی از گردشگران قرار گرفته است. برای سفر به این کشور باید حتما مدارک خاصی را در دست داشته باشید و مهمترین مدرک مورد نیاز را می توان ویزا بلاروس دانست. این کشور علاوه بر جنبه گردشگری از جنبه های دیگری نیز برای بسیاری حائز اهمیت می باشد و هر شخصی متناسب با خواسته ای که دارد باید نسبت به ویزای مورد نظر خود اقدام نماید. باید بدانید که برای اخذ ویزای بلاروس باید مراحل خاصی را طی کرده و شرایط اخذ آن را نیز داشته باشید. البته هر یک از ویزا ها ویژگی های خاص خود را داشته و با اخذ هر یک می توانید به مدت محدود در این کشور اقامت داشته باشید. با داشتن پاسپورت بلاروس می توانید به 43 کشور جهان بدون نیاز به ویزا وارد شده و برای 40 کشور دیگر نیز ویزا را از فرودگاه دریافت نمایید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم: در اولین قدم برای اقدام برای ویزا بلاروس می بایست فرم مشخصات فردی رو پر کرده و برای ما ارسال کنید.

انواع ویزای آشنایی با کشور بلاروس

ویزای بلاروس را می توان از جنبه هدف شما از سفر به انواع مختلفی دسته بندی نمود و می توانید متناسب با خواسته خود نسبت به دریافت هر یک از این ویزا ها اقدام نمایید. انواع ویزای بلاروس از قرار زیر خواهند بود:

 ویزا توریستی

این ویزا همانطور که از نام آن پیداست به منظور گشت و گذار در این کشور صادر می شود و با اخذ آن می توانید به مدت محدود و کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزا ترانزیت بلاروس

این ویزا در صورتی ارائه خواهد شد که سفر شما منوط به پیاده شدن در فرودگاه بلاروس باشد و با در دست داشتن این ویزا اجازه خروج از فرودگاه نخواهید داشت و تنها می توانید پرواز خود را تعویض نمایید.

ویزا سرمایه گذاری بلاروس

ویزای سرمایه گذاری به افرادی تعلق می گیرد که تمایل به سرمایه گذاری در یکی از ایالت های کشور بلاروس داشته باشند.

 ویزا پزشکی بلاروس

این ویزا در صورتی امکان دریافت خواهد داشت که مدارک پزشکی شما مورد تایید یکی از بیمارستان های این کشور قرار بگیرد.

ویزا تحصیلی بلاروس

این ویزا به افرادی ارائه خواهد شد که تمایل به تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور داشته باشند. البته ویزای تحصیلی نیازمند ارائه مدارک خاص تحصیلی داشته و باید یکی از دانشگاه های بلاروس شما را پذیرش کنند.

ویزا کار بلاروس

ویزای کار به افرادی ارائه خواهد شد که تمایل به کار کردن در این کشور داشته باشند. برای اخذ این ویزا نیز باید توجه یک کارفرما را به خود جلب کرده و دعوتنامه ای از طرف وی داشته باشید.

ویزای شرکت در مراسم تدفین

ویزای اجرای برنامه

ویزای روزنامه نگاری

البته هر یک از ویزا های ذکر شده از نظر تعداد روزهای اقامت به انواع مختلف دسته بندی شده و برخی از آنها کوتاه و برخی بلند مدت هستند.

شرایط اخذ ویزای آشنایی با کشور بلاروس

توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای بلاروس راه دشواری پیش رو نداشته و می توانید به سهولت نسبت به اخذ ویزای آن اقدام نمایید. بیشترین درخواست ویزای بلاروس را می توان تحصیل و پزشکی دانست. ویزای تحصیلی بلاروس به دلیل هزینه های پایین در این کشور بسیار مورد توجه قرار گرفته است و سالانه شاهد درخواست بسیاری برای این ویزا هستیم. داشتن تمکن مالی تنها شرطی است که برای اخذ تمامی ویزا های این کشور باید داشته باشید.

مراحل اخذ ویزای آشنایی با کشور بلاروس

برای اخذ ویزای بلاروس باید حتما به سفارت این کشور مراجعه نمایید. خوشبختانه سفارت کشور بلاروس در تهران مشغول به کار می باشد و می توانید با مراجعه به آن، درخواست خود را ثبت نمایید. پس از مراجعه به سفارت این کشور باید نسبت به اخذ وقت سفارت اقدام نمایید. در زمان تعیین شده باید به سفارت این کشور مراجعه نموده و مورد مصاحبه قرار بگیرید. طی این مصاحبه باید هدف خود از سفر را مشخص کرده و کلیه مدارک خود را نیز ارائه کنید. البته در صورتی که از یک وکیل مهاجر راهنمایی دریافت نمایید می توانید با اطمینان کامل تری درخواست خود را ثبت کنید.

مدارک لازم ویزای آشنایی با کشور بلاروس

برای اخذ ویزای بلاروس با توجه به ماهیت ویزا، مدارک خاصی از شما درخواست خواهد شد و باید کلیه مدارک را تهیه کرده و به سفارت این کشور ارائه نمایید. ابتدا باید مشخص کنید که تمایل به دریافت کدام یک از ویزاهای بلاروس دارید. برای مثال: برای اخذ ویزای پزشکی بلاروس باید مدارک پزشکی خود را ارائه کنید و این در صورتی است که برای ویزای تحصیلی ارائه مدارک تحصیلی امری ضروری خواهد بود. در حالت کلی ارائه مدارک زیر از جمله الزامات می باشد:
done ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
done ارائه 2 عدد عکس 4*3
done تکمیل کردن فرم درخواست ویزا
done داشتن تمکن مالی کافی
done داشتن دعوتنامه ای معتبر و متناسب با ویزای درخواستی
done ارائه بلیط رفت و برگشت
done واچر هتل
done بیمه مسافرتی

تعرفه خدمات ویزای آشنایی با کشور بلاروس

یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید را می توان میزان هزینه های ویزای بلاروس دانست. مبلغ ویزا های مختلف با یکدیگر متفاوت خواهد بود که در ادامه به برخی از آنها اشاره کرده ایم: ویزای ورود تک گانه: 25 یورو ویزای دوگانه: 35 یورو ویزای گروهی تک گانه: 10 یورو ویزای گروهی دوگانه: 18 یورو ویزای ورودی چندگانه: 60 یورو باید بدانید که هزینه پرداخت شده توسط شما تنها برای بررسی پرونده می باشد و در هیچ شرایطی عودت داده نخواهد شد.

پیگیری و ریجکت ویزای آشنایی با کشور بلاروس

پس از اینکه مدارک خود را ارائه نمودید پس از حدود 5 روز کاری می توانید پاسخ آن را دریافت نمایید و البته در شرایط خاصی این زمان می تواند تا 48 ساعت نیز کاهش یابد.

توجه داشته باشید که امکان رد شدن درخواست ویزای شما نیز وجود خواهد داشت. اصلی ترین دلیل رد پرونده را می توان عدم واضح بودن تمکن مالی فرد متقاضی دانست. در این صورت مشکل پرونده به شما اعلام خواهد شد و می توانید درخواست خود را پس از اصلاح مورد دوباره به ثبت برسانید.

برگشت به منو