ویزا سوئیس

ویزا سوئیس

درباره ویزای کشور سوئیس

سوئیس یکی از کشور های معروف از نظر گردشگری می باشد و به دلیل اهمیت بالایی که از این نظر دارد هرساله گردشگران متعددی از جای جای نقاط جهان این کشور را به عنوان مقصد انتخاب می کنند و درخواست دریافت ویزا سوئیس می دهند. البته سوئیس مورد توجه افرادی که تمایل به کار کردن در کشور های خارجی دارند نیز قرار گرفته است و دلیل آن را می توان شرایط مساعد کاری و هزینه های معقولانه این کشور دانست. البته سوئیس عضو کشور های ناحیه شینگن می باشد و به همین دلیل نمی توان اخذ آن را ساده دانست.

خدمات رزرو سوری بلیط هواپیما با پشتیبانی ۲۴ ساعته در سایت همیشه سفر

هر فردی باید متناسب با نوع ویزای درخواستی خود، شرایط کاملی را داشته باشد و همچنین مراحلی را با موفقیت پشت سر بگذارد. سفارتخانه سوئیس در تهران واقع شده و پس از مراجعه به آن می توانید درخواست اخذ ویزای خود را به ثبت برسانید. یکی از مواردی که حتما باید به آن توجه داشت را می توان عدم نیاز ویزای سوئیس به مصاحبه دانست و تنها برای تحویل دادن مدارک و همچنین انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه خواهید کرد.

انواع ویزای کشور سوئیس

با توجه به هدف شما از سفر ویزای سوئیس را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که البته هر یک از این ویزا ها ویژگی های منحصر به فرد خود را نیز خواهند داشت. از جمله مهمترین انواع ویزای سوئیس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزا توریستی سوئیس

این ویزا برای افرادی صادر می شود که سوئیس را برای گشت و گذار انتخاب کرده اند. در طی هر 6 ماه می توانید 3 ماه ویزای توریستی دریافت نمایید. توجه داشته باشید که ویزای توریستی اجازه کار در این کشور را نخواهد داد.

ویزای کاری سوئیس

ویزای کار یکی دیگر از معروف ترین انواع ویزای این کشور شناخته می شود و برای اخذ این ویزا حتما باید مدرک زبان معتبر داشته و دعوتنامه ای از طرف کارفرمای سوئیسی ارائه نمایید. در متن دعوتنامه دریفتی باید حتما عنوان شغل و همچنین آدرس آن به صورت کامل ذکر شده باشد.

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس برای افرادی تعلق خواهد گرفت که قصد تحصیل در این کشور را داشته باشند. برای اخذ این ویزا باید حتما مورد تایید یک مدرسه، دانشگاه و یا موسسه آموزشی قرار گرفته و دعوتنامه ای از طرف آنها ارائه کنید. رزرو بلیت و هتل برای سفارت بدون پرداخت هزینه کامل جهت امور ویزا در ایران با همیشه سفر

ویزا سرمایه گذاری سوئیس

این ویزا در صورتی امکان اخذ خواهد داشت که فرد متقاضی سرمایه کلانی را جهت تجارت و یا سرمایه گذاری در کشور سوئیس کنار گذاشته باشد. این سرمایه گذاری می تواند مشارکت در یک سازمان، خرید سهام و یا احداث یک شرکت باشد.

ویزا ازدواج سوئیس

برای اخذ این ویزا باید با یکی از شهروندان سوئیسی ازدواج کرده و از طرف وی دعوتنامه ای داشته باشید.

ویزای پزشکی سوئیس

برای اخذ این ویزا باید مدارک پزشکی خود را به صورت کامل ارائه کرده و مورد پذیرش یکی از بیمارستان های این کشور قرار بگیرید.

شرایط اخذ ویزای کشور سوئیس

به دلیل اینکه سوئیس یکی از کشور های عضو شینگن می باشد اخذ آن کار ساده ای نبوده و شرایط خاص خود را خواهد داشت.از جمله مهمترین شرایط اخذ ویزای سوئیس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 تاریخچه سفر

در صورتی که قبلا ویزای کشور های دیگری  مانند سنگاپور، چین و… را دریافت کرده باشید شانس شما برای دریافت ویزای سوئیس بالاتر خواهد بود.

گردش حساب

تعداد تراکنش هایی که طی 3 ماهه اخیر در حساب بانکی شما انجام شده است تاثیر بسزایی در پذیرش پرونده شما خواهد داشت. همیشه سفر مجری تخصصی تورهای داخلی و خارجی از جمله تور مینسک با بهترین کیفیت و امکانات

تمکن مالی

یکی از اصلی ترین شرایط اخذ ویزای سوئیس را می توان داشتن تمکن مالی مناسب دانست. برای اخذ این ویزا باید حدود 70 الی 100 میلیون تومان نقدینگی داشته باشید. نامه تمکن مالی شما باید توسط مدیر شعبه نیز امضا شود.

گواهی اشتغال به کار و بیمه

یکی از مواردی که وابستگی شما به کشور را احراز خواهد کرد ارائه فرم اشتغال به کار و بیمه می باشد.

دعوتنامه

در دعوتنامه ای که از طرف خانواده و یا شرکت برای شما ارسال می شود باید کلیه اطلاعات شما ذکر شده باشد. 

مراحل اخذ ویزای کشور سوئیس

برای اخذ ویزای سوئیس ابتدا باید به سامانه شرکت VFS Global مراجعه کرده و درخواست وقت سفارت این کشور را ثبت نمایید. کلیه مدارک خود را نیز باید به این سازمان ارسال نمایید. دفتر وی اف سی گلوبال در میدان هروی، خیابان شهید موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم در تهران واقع ده و می توانید به صورت حضوری نیز به آن مراجعه کنید.

مدارک لازم ویزای کشور سوئیس

ارائه کلیه مدارک مورد نیاز یکی از الزامات اخذ ویزای سوئیس خواهد بود. از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز می توان به موارد زیر اشاره کرد:
done ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا
done رسید پرداخت هزینه ویزا
done گذرنامه فعلی با حداقل 7 ماه اعتبار و پاسپورت های قبلی
done دو قطعه عکس 4.5*3.5
done گواهی اشتغال به کار
done گواهی تمکن مالی
done گردش حساب 3 ماهه
done اصل و ترجمه مدارک احراز هویت
done اصل و ترجمه سند ملکی

تعرفه خدمات ویزای کشور سوئیس

یکی از مهمترین مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید را می توان میزان هزینه های ویزای سوئیس دانست. هزینه خدمات رسیدگی به پرونده 28 و 60 یورو می باشد که باید به صورت جداگانه و نقد حساب شوند. البته در صورتی که شرکت خاصی را برای انجام این امور انتخاب کرده باشید هزینه جداگانه ای پرداخت خواهید کرد.

پیگیری و ریجکت ویزای کشور سوئیس

پس از 14 الی 21 روز پس از درخواست، می توانید جواب ویزا را دریافت نمایید. برای دریافت پاسخ، باید با در دست داشتن مدارک و رسید ویزا به دفتر مراجعه نمایید. البته بین ساعات 8 الی 17 روزهای یکشنبه تا پنجشنبه می توانید به این مرکز مراجعه کنید. 

همیشه سفر بزرگترین سامانه رزرو آنلاین و فروش تور مسافرتی هند به همراه اقامت در هتل و اخذ ویزای هند 

از جمله مهمترین دلایل ریجکتی ویزای سوئیس می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  •  تاریخچه نامناسب مسافرتی
  •  عدم متقاعد شدن افسر ویزا برای هدف از سفر
  •  عدم تمکن مالی
  •  ارائه مدارک غیر اصل
  •  ارائه بیمه مسافرتی غیر معتبر

رفع ریجکتی برای ویزای سوئیس وجود نداشته و می توانید پس از 90 روز مجددا درخواست خود را به ثبت برسانید.

برگشت به منو