ویزا استرالیا

درباره ویزای کشور استرالیا

یکی از کشور هایی که مورد توجه بسیاری قرار گرفته است را می توان استرالیا دانست. کشور استرالیا از جنبه های مختلفی حائز اهمیت خواهد بود و یکی از مهمترین آنها را می توان گشت و گذار در این کشور دانست، به گونه ای که می توانید انواع اقسام جاذبه های گردشگری مختلف را در این کشور هدف قرار دهید.

رزرو بلیت و هتل برای سفارت و همچنين واچر هتل خارجی برای سفارت معتبر و قابل استعلام در اسرع وقت و با مناسب ترين هزينه از طريق آژانس مسافرتی همیشه سفر قابل انجام است.

یکی از مهمترین مدارکی که برای سفر به استرالیا مورد نیاز خواهد بود را می توان ویزای این کشور دانست. ویزا استرالیا به منظور های مختلفی صادر می شود و برای دریافت آن باید مدارک کامل خود را ارائه کرده و شرایط خاصی نیز داشته باشید.

بسیاری از مراکز تبلیغات ویزای تضمینی استرالیا را دارند اما باید بدانید که هیچگونه تضمینی برای ویزای استرالیا وجود ندارد و ممکن است درخواست شما ریجکت بخورد.

مشاوران ما در آژانس مسافرتی همیشه سفر کارهای مربوط به رزرو موقت هواپیما را انجام می‌دهند.

آشنایی با شرایط اخذ ویزا استرالیا

آشنایی داشتن با مواردی قبل از درخواست ویزای استرالیا باعث خواهد شد تا بتوانید ویزای این کشور را به سهولت دریافت کرده و سفری لذت بخش به استرالیا داشته باشید.ویزای استرالیا را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود و اصلی ترین دلیل تمایز ویزاها را می توان به هدف از سفر نسبت داد. هر فردی متناسب با خواسته خود از سفر می تواند یکی از ویزاهای زیر را درخواست نماید.

اگر قصد زندگی و یا تحصیل در کشور بلاروس را دارید، ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت نمایید، سپس بعد از مدتی می توانید برای اخذ اقامت بلاروس اقدام نمایید.

انواع ویزای کشور استرالیا

ویزای توریستی استرالیا به عنوان یکی از پرتقاضاترین ویزا های این کشور شناخته می شود و با اخذ این ویزا می توانید در این کشور به گشت و گذار بپردازید. خود ویزای توریستی نیز به انواع مختلف دسته بندی می شود و می توانید متناسب با تعداد روزهای درخواستی برای اقامت بهترین ویزا را انتخاب نمایید.  

این ویزا همانطور که از نام آن پیداست به منظور تحصیل در این کشور ارائه می شود و برای دریافت آن حتما باید مدارک تحصیلی خود را به صورت کامل ارائه نمایید. البته توجه داشته باشید که این ویزا برای انواع مقاطع مختلف ارائه خواهد شد.

به دلیل بالا بودن میزان قیمت ها در استرالیا بسیاری تمایل به کار کردن در این کشور دارند و به این منظور حتما باید توجه یکی از کارفرمایان استرالیایی را به خود جلب کرده و دعوتنامه ای از طرف وی داشته باشید.

ویزای سرمایه گذاری به منظور تجارت و همچنین سرمایه گذاری در این کشور ارائه خواهد شد و باید پول هنگفتی را به این منظور کنار گذاشته باشید. البته سرمایه گذاری در این کشور می تواند سودآوری مطلوبی نیز داشته باشد.

ویزای ازدواج در صورتی امکان اخذ خواهد داشت که با یک شهروند استرالیایی ازدواج کرده باشید. البته زوجه شما باید حتما بضاعت مالی مناسبی داشته باشد

شرایط اخذ ویزای کشور استرالیا

برای اخذ ویزا استرالیا داشتن شرایطی برای هر یک از انواع ویزا ضروری خواهد بود اما نمی توان تمامی شرایط برای ویزا ها را یکسان دانست. یکی از مهمترین مواردی که می تواند باعث دریافت تضمینی ویزای استرالیا شود را می توان ارائه دعوتنامه معتبر استرالیا دانست. داشتن دعوتنامه می تواند سرعت بررسی پرونده را نیز افزایش دهد. تاریخچه سفری در صورتی که سابقه دریافت ویزای شینگن داشته باشید به احتمال بسیار بالا موفق به اخذ ویزای استرالیا خواهید شد چرا که افسران پرونده از بازگشت شما به کشور اطمینان پیدا خواهند کرد. تمکن مالی فرد متقاضی ویزا استرالیا باید ثابت کند که توانایی مالی برای گشت و گذار و هزینه های روزانه استرالیا را خواهد داشت. این مبلغ باید حدود 60 الی 80 دلار استرالیا برای هر فرد باشد.البته ارائه مدارک مالی از جمله مواردی است که می تواند بازگشت شما به خاک کشور مبدا را تضمین نماید.

مراحل اخذ ویزای کشور استرالیا

برای اخذ ویزا استرالیا می توانید به صورت شخصی نیز اقدام نمایید. برای درخواست ویزا از این طریق باید به سفارت این کشور در تهران مراجعه کرده و اقدام به دریافت وقت سفارت نمایید. این روش می تواند مشکلاتی برایتان داشته باشد و به دلیل عدم آشنایی کامل با ضوابط و قوانین ممکن است درخواست شما با ریجکت مواجه شود و به همین دلیل بهترین روش برای اخذ ویزا استرالیا را می توان اقدام از طریق آژانس های مسافرتی و کارگزاری ها دانست.

مدارک لازم ویزای کشور استرالیا

ارائه مدارک کامل یکی از مهمترین مواردی است که حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. هر یک از انواع ویزاهای ذکر شده به مدارک متفاوتی نیاز خواهند داشت و نمی توان تمامی آنها را یکسان در نظر گرفت اما در حالت کلی مدارک مورد نیاز برای ویزا استرالیا به موارد زیر دسته بندی می شود: *جهت اخذ ویزای استرالیا باید کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه‌)
done اصل گذرنامه با امضا، به همراه گذرنامه های قبلی با مدت اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه روی هم
done ۲ قطعه عکس ۵/۴* ۵/۳ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملا از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملا مشخص باشد، حداکثر برای ۶ ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد)
done اصل و ترجمه شناسنامه و ارائه کپی کارت نظام وظیفه (در صورت انجام خدمت سربازی و یا معافیت از آن)
done برای اخذ ویزای استرالیا ،اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 10 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد). برای حسابهای جاری کارکرد شش ماه اخیر به زبان انگلیسی و گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه گردش شش ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضا بانک نیاز است. باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر ۰۰۰ .۵۰۰.۰۰۰ ریال باشد.
done اصل و ترجمه سند مالکیت
done اصل و ترجمه مدارک شغلی برای پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی
done وکلا : پروانه وکالت
done مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوق و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال و سمت، میزان حقوق دریافتی و تائیدیه مرخصی
done بازنشسته ها: حکم بازنشستگی/ آخرین فیش حقوق
done مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه با ذکر مدت اشتغال و سمت، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
done در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات
done معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال و سمت، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی به همراه فیش حقوق
done دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل (جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، عاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایتنامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می باشد.)
done برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آنها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

تعرفه خدمات ویزای کشور استرالیا

قیمت یکی از مهمترین دغدغه مردم می باشد و قیمت هر یک از انواع ویزاهای استرالیا با یکدیگر متفاوت خواهد بود. برای دریافت ویزای توریستی استرالیا باید 250 دلار آمریکا پرداخت نمایید و البته باید بدانید که این هزینه تنها برای بررسی پرونده می باشد و به هیچ وجه امکان عودت دادن آن وجود نخواهد داشت.در صورت سپردن امور اخذ ویزای استرالیا به آژانس ها و کارگزاری ها، باید هزینه جداگانه ای را نیز به این مراکز پرداخت نمایید.

پیگیری و ریجکت ویزای کشور استرالیا

مدت زمان بررسی پرونده ویزای استرالیا  با توجه به نوع ویزا متفاوت خواهد بود و می تواند حداکثر تا 40 روز ادامه داشته باشد. امکان ریجکت خوردن درخواست ویزای شما نیز وجود خواهد داشت و البته دلایل مختلفی می توانند باعث شوند و در صورت ارائه کامل و درست مدارک هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت. از جمله مهمترین دلایل ریجکتی ویزای استرالیا می توان به: عدم اطمینان افسر پرونده برای برگشت به کشور، مدارک اشتباه، نداشتن تمکن مالی مورد نیاز و… اشاره کرد. در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا، می توانید دوباره درخواست خود را به ثبت برسانید.

برگشت به منو