ویزا استرالیا

درباره ویزای استرالیا

یکی از کشور هایی که مورد توجه بسیاری قرار گرفته است را می توان استرالیا دانست. کشور استرالیا از جنبه های مختلفی حائز اهمیت خواهد بود و یکی از مهمترین آنها را می توان گشت و گذار در این کشور دانست، به گونه ای که می توانید انواع اقسام جاذبه های گردشگری مختلف را در این کشور هدف قرار دهید.یکی از مهمترین مدارکی که برای سفر به استرالیا مورد نیاز خواهد بود را می توان ویزای این کشور دانست. ویزا استرالیا به منظور های مختلفی صادر می شود و برای دریافت آن باید مدارک کامل خود را ارائه کرده و شرایط خاصی نیز داشته باشید. بسیاری از مراکز تبلیغات ویزای تضمینی استرالیا را دارند اما باید بدانید که هیچگونه تضمینی برای ویزای استرالیا وجود ندارد و ممکن است درخواست شما ریجکت بخورد. آشنایی داشتن با مواردی قبل از درخواست ویزای استرالیا باعث خواهد شد تا بتوانید ویزای این کشور را به سهولت دریافت کرده و سفری لذت بخش به استرالیا داشته باشید.

انواع ویزای استرالیا

ویزای استرالیا را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود و اصلی ترین دلیل تمایز ویزاها را می توان به هدف از سفر نسبت داد. هر فردی متناسب با خواسته خود از سفر می تواند یکی از ویزاهای زیر را درخواست نماید:

ویزا توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا به عنوان یکی از پرتقاضاترین ویزا های این کشور شناخته می شود و با اخذ این ویزا می توانید در این کشور به گشت و گذار بپردازید. خود ویزای توریستی نیز به انواع مختلف دسته بندی می شود و می توانید متناسب با تعداد روزهای درخواستی برای اقامت بهترین ویزا را انتخاب نمایید.

ویزای تحصیلی استرالیا

این ویزا همانطور که از نام آن پیداست به منظور تحصیل در این کشور ارائه می شود و برای دریافت آن حتما باید مدارک تحصیلی خود را به صورت کامل ارائه نمایید. البته توجه داشته باشید که این ویزا برای انواع مقاطع مختلف ارائه خواهد شد.

ویزا کاری استرالیا

به دلیل بالا بودن میزان قیمت ها در استرالیا بسیاری تمایل به کار کردن در این کشور دارند و به این منظور حتما باید توجه یکی از کارفرمایان استرالیایی را به خود جلب کرده و دعوتنامه ای از طرف وی داشته باشید.

ویزا سرمایه گذاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری به منظور تجارت و همچنین سرمایه گذاری در این کشور ارائه خواهد شد و باید پول هنگفتی را به این منظور کنار گذاشته باشید. البته سرمایه گذاری در این کشور می تواند سودآوری مطلوبی نیز داشته باشد.

ویزای ازدواج استرالیا

ویزای ازدواج در صورتی امکان اخذ خواهد داشت که با یک شهروند استرالیایی ازدواج کرده باشید. البته زوجه شما باید حتما بضاعت مالی مناسبی داشته باشد.

شرایط اخذ ویزای استرالیا

برای اخذ ویزا استرالیا داشتن شرایطی برای هر یک از انواع ویزا ضروری خواهد بود اما نمی توان تمامی شرایط برای ویزا ها را یکسان دانست.
یکی از مهمترین مواردی که می تواند باعث دریافت تضمینی ویزای استرالیا شود را می توان ارائه دعوتنامه معتبر استرالیا دانست. داشتن دعوتنامه می تواند سرعت بررسی پرونده را نیز افزایش دهد.
تاریخچه سفری

در صورتی که سابقه دریافت ویزای شینگن داشته باشید به احتمال بسیار بالا موفق به اخذ ویزای استرالیا خواهید شد چرا که افسران پرونده از بازگشت شما به کشور اطمینان پیدا خواهند کرد.
تمکن مالی

فرد متقاضی ویزا استرالیا باید ثابت کند که توانایی مالی برای گشت و گذار و هزینه های روزانه استرالیا را خواهد داشت. این مبلغ باید حدود 60 الی 80 دلار استرالیا برای هر فرد باشد.البته ارائه مدارک مالی از جمله مواردی است که می تواند بازگشت شما به خاک کشور مبدا را تضمین نماید.

مراحل اخذ ویزای استرالیا

برای اخذ ویزا استرالیا می توانید به صورت شخصی نیز اقدام نمایید. برای درخواست ویزا از این طریق باید به سفارت این کشور در تهران مراجعه کرده و اقدام به دریافت وقت سفارت نمایید. این روش می تواند مشکلاتی برایتان داشته باشد و به دلیل عدم آشنایی کامل با ضوابط و قوانین ممکن است درخواست شما با ریجکت مواجه شود و به همین دلیل بهترین روش برای اخذ ویزا استرالیا را می توان اقدام از طریق آژانس های مسافرتی و کارگزاری ها دانست.

مدارک لازم ویزای استرالیا

ارائه مدارک کامل یکی از مهمترین مواردی است که حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. هر یک از انواع ویزاهای ذکر شده به مدارک متفاوتی نیاز خواهند داشت و نمی توان تمامی آنها را یکسان در نظر گرفت اما در حالت کلی مدارک مورد نیاز برای ویزا استرالیا به موارد زیر دسته بندی می شود:
done مدارک احراز هویت( پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، ارائه کارت ملی و شناسنامه، یک قطعه عکس و...)
done مدارک مالی( ارائه گردش حساب بانکی معتبر که به مهر مدیر بانک رسیده باشد و البته در این مورد میزان مبلغ ملاک نخواهد بود. ارائه تمکن مالی، فیش حقوقی و...)
done مدارک سفر( ارائه بلیط هواپیما، واچر هتل و بیمه مسافرتی )
done فرم تکمیل شده درخواست ویزا

تعرفه خدمات ویزای استرالیا

قیمت یکی از مهمترین دغدغه مردم می باشد و قیمت هر یک از انواع ویزاهای استرالیا با یکدیگر متفاوت خواهد بود. برای دریافت ویزای توریستی استرالیا باید 250 دلار آمریکا پرداخت نمایید و البته باید بدانید که این هزینه تنها برای بررسی پرونده می باشد و به هیچ وجه امکان عودت دادن آن وجود نخواهد داشت.در صورت سپردن امور اخذ ویزای استرالیا به آژانس ها و کارگزاری ها، باید هزینه جداگانه ای را نیز به این مراکز پرداخت نمایید.

پیگیری و ریجکت ویزای استرالیا

مدت زمان بررسی پرونده ویزای استرالیا  با توجه به نوع ویزا متفاوت خواهد بود و می تواند حداکثر تا 40 روز ادامه داشته باشد.

امکان ریجکت خوردن درخواست ویزای شما نیز وجود خواهد داشت و البته دلایل مختلفی می توانند باعث شوند و در صورت ارائه کامل و درست مدارک هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت.

از جمله مهمترین دلایل ریجکتی ویزای استرالیا می توان به: عدم اطمینان افسر پرونده برای برگشت به کشور، مدارک اشتباه، نداشتن تمکن مالی مورد نیاز و… اشاره کرد. در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا، می توانید دوباره درخواست خود را به ثبت برسانید.

برگشت به منو