تور قشم

دره ستارگان قشم

تور جزیره قشم

قشم را می توان یکی از زیباترین مقاصدی دانست که بسیاری از گردشگران آن را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می نمایند. باید بدانید که قشم مملو از مناطقی است که ارزش دیدن خواهد داشت. از جمله مواردی که سبب جذب گردشگران می شود می توان به دریا اشاره نمود. این جزیره سواحل مرواریدی بسیاری دارد که تماشای این منظره بسیار چشم نواز خواهد بود. به همین دلیل تور کیش بسیار رواج یافته است.

تور جزیره قشم یکی از راه هایی است که از طریق آن می توانید بهترین سفر را در کنار خانواده و گروه دوستان تجربه نمایید. باید بدانید که تور های قشم را می توانید در ساعات و روزهای مختلفی مشاهده نمایید که از نظر تعداد شب های اقامت و همچنین هزینه های سفر با یکدیگر متفاوت خواهند بود. باید قبل از سفر به قشم با مواردی آشنایی داشته باشید. از جمله مواردی که در هنگام شرکت در تور باید به آن توجه داشته باشید می توان به آب و هوای قشم اشاره نمود.

آب و هوای قشم

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد آب و هوا یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. چرا که باید بهترین زمان سفر به قشم را دانسته و سپس اقدام به رزرو تور جزیره قشم نمایید. قشم از آب و هوای گرم برخوردار است که به همین دلیل سفر در فصل تابستان به قشم در کمتر کسی مشاهده می شود. فصل بهار آب و هوای مناسبی خواهد داشت اما نیمه اول فصل بهار بهترین زمان خواهد بود. نیمه دوم فصل بهار آب و هوایی گرم خواهد داشت. اما فصل زمستان را می توان بهترین زمان سفر دانست چرا که در این فصل آب و هوای قشم مناسب بوده و بارش کم باران در این فصل مشاهده می شود.

شهر قشم

قشم به عنوان دومین جزیره خلیج فارس ۱۴۹۲ کیلومتر مربع مساحت دارد که بخش وسیعی از این سرزمین به عنوان منطقه تجاری آزاد شناخته شده است، کشتی های قاره پیما در کرانه های این شهر سوخت گیری می کنند و این بندر هم به عنوان منطقه تجاری و یکی از مناطق آزاد تجاری برای ترانزیت کالا منطقه ای استراتژی محسوب می شود.شهری که از بعد تجاری و موقعیتی  حائز اهمیت است، شهری جذاب برای تفریح و سرگرمی است. همچنین سرمایه گذاری در این منطقه آتیه دار است، سفر به قشم هم به صورت دریایی و هم از طریق هوا ممکن است، از بندر عباس که نزدیکترین بندر به قشم است می توانید با لندی گراف و قایق به این جزیره زیبا سفر نمایید. بندری خارق العاده با زیبایی هایی که نمی توان از آن گذشت.

جاذبه ها و آثار دیدنی شهر قشم

از جمله این جاذبه های دیدنی می توان تنگه چاهکوه، دره ستاره ها و غار خربس و جزایر ناز و جنگل های حرا و غار نمکی را نام برد و همه این موارد در کنار  تجربه یک خرید بی نظیر و ارزان از بازار های محلی و بازار تجاری می تواند برای هر گردشگری کوله باری از خاطرات خوش و بیاد ماندنی (از سفر به جزیره قشم ) داشته باشد.

قلعه پرتغالی ها چهره ای متفاوت از شهر قشم را به شما نمایش می دهد و بخشی از آثار دژهای دیگر مانند دژ نادری و دژ خاور لات از دیگر آثار دیدنی و تاریخی قشم محسوب می شود و جالب است بدانید اولین ژئوپارک خاورمیانه در قشم قرار دارد که سازمان یونسکو این ژئوپارک را در عضویت شبکه جهانی به ثبت رسانده است.

گونه های در خطر انقراض و کمیاب گیاهی در این ژئو پارک محافظت شده و در سطح جهانی به عنوان پدیده نادر شناخته می شود. این منطقه دارای مجسمه های طبیعی است که حاصل فرسایش صخره هاست. نقش های برجسته آن در دنیا نایاب است.

سواحل شهر قشم

کرانه های قشم با مساحتی بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر مربع  متنوع ترین پدیده های طبیعی زیبا را در خود جای داده است. جزیره ای که از لحاظ گردشگری جاذبه های بی نظیری دارد و در تور قشم از این جاذبه دیدنی حتما دیدن میکنید. سواحل متعدد این جزیره شامل سواحل سلخ ، دوستکو ، مسن ، شیب دراز ، سیمین و سوزا ، سواحل زیتون و جزایر ناز است.

 زیبایی این سواحل به دلیل وجود پدیده های طبیعی شگفت انگیز و کم نظیر و زیبای آن است. برخی از سواحل شهر قشم ماسه ای و گلی و برخی صخره ای هستند. در بخشی از سواحل شهر قشم پوشش جنگلی متفاوتی به چشم می خورد. در حقیقت شهر قشم مجموع این پدیده های زیبای طبیعی است که به صورت یکجا زیبایی و شگفتی را در خود جای داده است،

سواحلی نقره فام و سیمین گونه و سواحل شنی قشم گردشگران زیادی را به این جزیره می کشاند. در بخشی از سواحل جزیره قشم شاهد بالا آمدن لاکپشت ها برای غذا خوردن و استراحت و حتی نفس گیری خواهید بود. برای دیدن این همه زیبایی حتما به این جزیره متفاوت سفر کنید.از اینکه تا پایان متن ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم.