مجسمه مادر

مجسمه مادر در اوکراین / کشور اوکراین / شهر کی یف

مجسمه مادر در اوکراین یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در کشور اوکراین به شمار می رود و هر ساله گردشگران بسیاری آن را هدف قرار می دهند. لازم به ذکر است که این مجسمه از جنس فولاد ضد زنگ بوده و به هیچ وجه حالت اولیه خود را از دست نخواهد داد. وزن کلی این سازه 450 تن برآورد شده است و در دست مجسمه می توانید شمشیر و سپر از جنس فولاد را مشاهده نمایید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

این مجسمه در پایتخت اوکراین یعنی شهر کی اف واقع شده است. مجسمه مادر در اوکراین به عنوان نماد رسمی این کشور شناخته می شود و علاوه بر گردشگران برای مردم اوکراین نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و هر ساله خیل عظیمی از گردشگران آن را هدف قرار می دهند و بی شک در برنامه تور اوکراین قرار خواهد گرفت.

برای ساخت مجسمه مادر در اوکراین معماران بسیاری کار کرده اند و از بهترین طرح ها برای ساخت آن استفاده شده و زیبایی بنا توجه همگان را به خود جلب خواهد نمود. این مجسمه به دست دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست ساخته شده و سال ساخت آن به سال 1918 میلادی برمی گردد. مجسمه مادر در اوکراین از هر بخش شهر کی اف قابل مشاهده می باشد و دلیل این امر را می توان بلندی سازه دانست و شمشیر در دست مادر به زیبایی هرچه تمام تر سازه افزوده است.

مجسمه مادر در اوکراین

معماری مجسمه مادر

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد مجسمه مادر در اوکراین توسط معماران حرفه ای متعددی ساخته شده و به دلیل تکنولوژی متفاوت سازه علاوه بر معماران افراد متعددی بر ساخت آن نظارت داشته اند. مجسمه مادر اوکراین از جنس فولاد می باشد و اولین مجسمه ای بود که در کل اتحادیه جماهیر شوروی از جنس فولاد تولید شد. برای ساخت این مجسمه از فلزاتی استفاده شده که امکان زنگ زدن در آنها وجود ندارد و جوشکاری هایی که به منظور وصل کردن قطعات استفاده شده اند به گونه ای هستند که به هیچ وجه قابل مشاهده نخواهند بود.

تمامی بخش های مجسمه به دلیل قالب گیری خاصی که دارد زیبایی منحصر به فردی داشته و به صورت تراشیده خواهد بود. فولاد های ضد زنگ به صورت بلوک های جداگانه بوده و وزن آنها بین 25 الی 30 تن خواهد بود. طراحی این سازه توسط متخصصان حرفه ای کارخانه کمون پاریس انجام شده و اعمال جوشکاری آن توسط موسسه پاتون انجام شده و هیچ گونه عیب ایرادی در ساخت آن وارد نخواهد بود. وزن کل سازه به 150 تن می رسد و از جمله سازه های سنگین به شمار می رود.

Mother statue in Ukraine

تاریخچه مجسمه مادر اوکراین

مجسمه مادر در اوکراین فراز و نشیب های بسیاری را شاهد بوده است و از جمله جاذبه های تاریخی اوکراین به شمار می رود. این بنا به عنوان رودینا مات نیز شناخته می شود و به عنوان یک نماد برای اوکراین و کی اف شناخته می شود. دلیل ساخت این مجسمه پیروزی اتحادیه جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم ساخته شد و از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

برای رزرو بلیط کیف، به صورت اینترنتی، به سایت همیشه سفر مراجعه نمایید.

این بنا در 9 مه سال 1981 افتتاح گردید و ایده ساخت آن را معماری به نام eugeneiy vuchetixh داده است و از سال 1960 کار ساخت آن آغاز شد اما به دلیل سخت بودن کار آماده سازی مجسمه، افتتاح آن 31 سال پس از شروع کار ساخت به وقوع پیوست. ابتدا در نظر گرفته شده بود که از ورق طلایی برای پوشاندن مجسمه استفاده شود اما بعد ها این ورق جای خود را به ورق ضد زنگ از جنس فولاد داد.

ستون سنگی که در بخش زیرین مجسمه قرار گرفته است به دلیل اینکه توانایی تحمل وزن سازه را داشته باشد 20 متر در داخل زمین فرو رفته است. توجه داشته باشید که تنها برای ساخت یک پایه آن 3 تن روکش فولادی بکار رفته است.

مجسمه مادر

مشخصات این مجسمه

از جمله مهمترین مشخصات مجسمه مادر در اوکراین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  •  ارتفاع کلی مجسمه را اگر از پایه تا نوک شمشیر حساب کنیم 62 متر خواهد بود.
  •  ارتفاع کلی سازه از قسمت پایه تا نوک شمشیر 102 متر می باشد.
  •  شاید شمشیر مجسمه به نظرتان کوچک باشد اما این شمشیر 16 متر طول داشته و وزن آن 9 تن برآورد شده است.
  •  در دست دیگر مجسمه یک سپر تعبیه شده که ابعاد این سپر 13 در 8 متر می باشد و در بخش میانی سپر می توانید نماد اتحادیه جماهیر شوروی را مشاهده نمایید که وزن این سپر به 13 تن می رسد.
  •  کل این سازه 450 تن وزن دارد.
  •  برای ساخت مجسمه تمامی جوانب در نظر گرفته شده و مجسمه ای کاملا حرفه ای از یک مادر جنگجو را می توانید مشاهده نمایید.
  •  اسکلت مجسمه در عمق 17.8 متر واقع شده است و در این عمق یک بتن فوق العاده قوی با قطر 23 متر تعبیه شده است.

دسترسی به مجسمه مادر اوکراین

یکی از مهمترین مواردی که برای گردشگران از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد می توان به موقعیت مکانی مجسمه اشاره کرد که در این رابطه می توان گفت: این مجسمه در موقعیت مکانی مناسب واقع شده و به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. مجسمه مادر دقیقا در بخش وسطی شهر کی اف واقع شده است و آدرس دقیق آن کیف، لاورسکا 27 می باشد. برای دسترسی به این مجسمه می توانید از مترو نیز استفاده نمایید و ماروی آرسنالنا به این مجسمه ختم خواهد شد. با سوار شدن به اتوبوس 24 نیز می توانید به مجسمه مادر در اوکراین دسترسی داشته باشید.

پیکاپ ویزا اوکراین

اهمیت گردشگری

مجسمه مادر در اوکراین از اهمیت گردشگری بالایی برخوردار می باشد و این سازه علاوه بر اهمیت گردشگری بالایی که دارد از نظر معنوی نیز برای مردم اوکراین حائز اهمیت خواهد بود. با مراجعه به این محل علاوه بر بازدید از مجسمه می توانید از موزه جنگ جهانی دوم نیز دیدن نمایید که بی شک دیدنی های بسیاری را می توانید در این موزه مشاهده نمایید. این مجسمه در تور اوکراین در راس دیدنی ها قرار خواهد گرفت.

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی همیشه سفر در زمینه ی فروش بلیط چارتری داخلی و خارجی، اخذ ویزا، رزرو هتل و فروش تور داخلی و خارجی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیگر جاذبه های دیدنی اوکراین :

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو