غارهای زیرزمینی اودسا

غارهای زیرزمینی اودسا / کشور اوکراین / شهر اودسا

دسته‌ها: جاذبه های اوکراین

غارهای زیرزمینی اودسا را می توان یکی از بهترین جاذبه های شهر اودسا دانست. اوکراین یکی از کشور هایی است که کمتر دیده شده است و اما در این کشور نیز جاذبه های بسیاری قابلیت دیدن خواهند داشت و بی شک می توانید بهترین لحظات را در آن سپری نمایید.غارهای زیرزمینی اودسا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر اودسا در اوکراین می باشد که این غارها تاریخچه دور و درازی داشته و از این تونل ها استفاده های متعددی شده است. این غارها بیش از 2500 کیلومتر طول داشته و با مراجعه به آن می توانید تمامی بخش های تونل را مشاهده نمایید.

تونل های زیرزمینی اودسا بزرگترین شبکه زیرزمینی جهان به شمار می رود و تمامی بخش های آن به نقشه کشیده نشده اند و طیف وسیعی از این تونل ها را می توانید مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که امکان بازدید از بخش های اصلی این تونل برای گردشگران وجود خواهد داشت و البته بازدید از تونل های باریک برای گردشگران توصیه نمی شود و در تور اکراین بی شک بازدید از این تونل در راس برنامه ها قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که این تونل ها بخش اعظمی از زیرزمین شهر اودسا را تشکیل داده اند و علاوه بر بخش زیرین اودسا بر بخش های مختلف این کشور کشیده شده اند.

غارهای زیرزمینی اودسا

اندازه غارهای زیرزمینی اودسا

غارهای زیرزمینی اودسا در طیف وسیعی از بخش زیرزمین اودسا گسترش یافته است و برخی از این تونل ها قطر بزرگی داشته و برخی باریک تر هستند و حتی در بخش هایی از آن شاهد وجود دخمه های بزرگ هستیم. طول این دخمه ها بیش از 2500 کیلومتر برآورد شده و به همین دلیل به عنوان بزرگترین دخمه و تونل زیرزمینی جهان شناخته می شود و هر ساله گردشگران بسیاری را بر خود جذب می کند.

پس از شهر اودسا دومین شهر در جهان که بیشترین تونل های زیرزمینی را به خود اختصاص داده پاریس می باشد. طبق برآورد های انجام شده چنانچه این تونل ها در یک خط مستقیم بودند از پاریس فرانسه سر در می آوردند.دخمه های اودسا 5 برابر دخمه های پاریس وسعت دارند و گشت و گذار در این دخمه ها برای افراد ماجراجو بهترین انتخاب خواهد بود.دخمه هایی که در زیر زمین حفر شده اند در عمق بیش از 10 متر حفاری شده اند و به همین دلیل امکان ریختن آنها و مسدود شدن راه تونل وجود نخواهد داشت و جنس آهکی زمین سبب شده که مقاومت زمین افزایش یابد.

odessa-underground-caves attraction

تاریخچه غارهای اودسا

برای تاریخچه غارهای زیرزمینی اودسا نمی توان زمان دقیقی ذکر نمود چرا که این غارها به مدت طولانی حفاری شده اند. طبق بررسی های انجام شده حفاری این غارها به قرن 18 ام بر می گردد و دلیل حفاری این غارها را می توان برداشت آهک دانست چرا که به دستور کاترین کبیر باید یک بندر در کنار دریا ساخته می شد و برای ساخت این بندر به آهک فراوانی نیاز بوده است که به همین دلیل باید اقدام به استخراج آهک از زمین می شد که برداشت آهک از این بخش ها سبب پدید آمدن غارهای بسیاری شد.

استخراج آهک از این بخش ها حدود 2 سال به طول انجامید و از اواخر قرن 18ام اقدام به برداشت آهک از زمین شد و این کار تا قرن 20 ام به طول انجامید و طی این سالها کارگران بسیاری در حفر غارهای زیرزمینی فعالیت می کردند و آهک بسیاری از این غارها استخراج شد. آهک هایی که از این غارها استخراج شدند تماما برای ساخت بندر بکار گرفته شدند اما این غار ها پر نشده و تونل وسیعی در زیر زمین اودسا پدید آمد و این تونل ها به دست جنایتکاران افتاد و اعمال قاچاق بسیاری از طریق این غارها انجام شد.

غارهای زیرزمینی اودسا

استفاده از این غارها

غارهای زیرزمینی اودسا طی سالهای متمادی مورد استفاده افراد مختلفی شد و بسیاری از قاچاقچیان از طریق این تونل ها اقدام به قاچاق کالا می کردند و علاوه بر قاچاق کالا از آن به عنوان قاچاق برده استفاده می شد و تونل های باریک نیز جهت قاچاق برده استفاده می شد چرا که این تونل به بخش های مختلف شهر امتداد یافته و قاچاقچیان می توانستند به راحتی اجناس و برده را از این طریق جابجا نمایند.

این تونل ها پس از گذشت سالیان دراز و حمله نازی ها به اودسا غارهای زیرزمینی در اودسا به محل اختفا پارتیزان های شوروی تبدیل شد و خیل عظیمی از نیروهای پارتیزان در این تونل ها اقامت داشتند و هیچ خطری آنها را تهدید نمی کرد. جنگجویان چریکی در این تونل ها به راحتی اقامت داشتند و یکی از دلایلی که به پیروزی چریکی ها کمک کرد وجود این تونل ها بوده است. پس از سپری شدن این جنگ این تونل ها جنبه گردشگری پیدا کردند و به همین دلیل امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری اصلی اودسا تبدیل شده است.

تحصیل در اوکراین یکی از راه های گرفتن اقامت اوکراین می باشد، البته باید ذکر کنیم که هزینه های تحصیل در دانشگاه های اکراین خیلی مناسب می باشد.

odessa-catacombs

بخش های غارهای زیرزمینی اودسا

غارهای زیرزمینی اودسا بخش های مختلفی دارند که هر یک از این بخش ها برای گردشگران دیدنی خواهد بود. لازم به ذکر است زمانی که نیروهای چریکی در این تونل ها اقامت داشتند بخش های مختلفی از آن را حفاری نمودند تا اقامتی هرچه راحت تر داشته باشند. اتاق های تفریحی از جمله دیدنی ترین بخش های این غار به شمار می رود و از این اتاق ها برای بازی کردن نیروها و سرگرمی برای آنها استفاده می شد.

در اتاق های تونل می توانید طاقچه های بسیاری را مشاهده نمایید که از این طاقچه ها برای خوابیدن خانمها و آقایان استفاده می شده است. آشپزخانه ها از دیگر بخش های غارهای زیرزمینی اودسا می باشد که در این آشپزخانه ها اجاق هایی تعبیه شده که از سنگ آهک ساخته شده اند. دود حاصل از سوختن نیز به اتاق هایی منتقل می شدند که در بخش بالایی آشپزخانه بودند.

اهمیت گردشگری شهر اودسا

غارهای زیرزمینی اودسا از نظر گردشگری اهمیت ویژه ای دارند و تمامی گردشگران از این تونل دیدن خواهند کرد.با مراجعه به این تونل ها می توانید از  این طریق با زندگی پارتیزان ها آشنایی داشته باشید و می توانید تمامی بخش های مورد استفاده در آن دوران را مشاهده نمایید. این تونل ها بازسازی شده اند و برای بازدید از این تونل ها حتما باید یک راهنما همراه خود داشته باشید.

دیگر جاذبه های دیدنی اودسا :

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو