اپرا اودسا

آشنایی با تاریخ و سرگذشت سالن اپرا اودسا / کشور اوکراین / شهر اودسا

سالن اپرا اودسا را می توان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر دانست و معماری منحصر به فرد فضا توجه همگان را به خود جلب خواهد نمود. توجه داشته باشید که این سالن تشکیل شده از چندین بخش مختلف بوده و بخش های آن به گونه ای تزیین شده اند که همه را مات و مبهوت خود خواهند کرد. این سالن فراز و نشیب های بسیاری داشته است که در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

سالن اپرا اودسا یکی از معروف ترین و مشهور ترین جاذبه های دیدنی اوکراین به شمار می رود و از اهمیت ویژه ای برای مردم اوکراین و همچنین گردشگران برخوردار می باشد. لازم به ذکر است که این سالن بی شک در برنامه تور اوکراین خواهد بود و تمامی تورهایی که به مقصد شهر اودسا برگزار می شوند از این سالن دیدن خواهند کرد. موقعیت مکانی سالن اودسا نیز مناسب بوده و به سادگی می توانید به منطقه دسترسی داشته باشید.

سالن اپرا اودسا

این سالن تشکیل شده از بخش های مختلف می باشد که بازدید از تمامی بخش های آن برای همگان میسر خواهد بود و مراسم بزرگ بسیاری در این سالن اپرا برگزار می شود. این سالن همانگونه که از نام آن پیداست محل برگزاری کنسرت های اپرا می باشد و کلاس های آموزشی متعددی در آن برگزار می شود و به همین دلیل برای مردم اودسا محبوبیت خاصی دارد. این سالن از نظر نمای ظاهری نیز بسیار زیبا بوده و توجه همگان را به خود جلب خواهد نمود.

سالن اپرا اودسا قدیمی ترین سالن این شهر بوده و از نظر تاریخی نیز حائز اهمیت می باشد. بسیاری این سالن را به عنوان نگین اودسا می شناسند و به همراه پلکان پوتمکین معروف ترین جاذبه های شهر اودسا به شمار می روند.

سالن اپرا اودسا

تاریخچه سالن اپرا اودسا

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد اپرا اودسا از اهمیت تاریخی ویژه ای برخوردار می باشد و قدمت آن به قرن 18باز می گردد. اپرا اودسا در سال 1810 تاسیس شد و تا سال 1873 اجراهای بزرگی را در آن شاهد بوده ایم و مراسمات بسیاری در آن برگزار شد. در سال 1873 بود که اپرا اودسا طی یک آتش سوزی به صورت کلی نابود شد و اغلب بخش های آن به صورت کامل از بین رفتند و تنها باقی مانده از این بنا دیوارها بوده اند.

به گونه ای که پس از گذشت این سال تمامی بنا ها کوبیده شدند و دوباره کار ساخت آن شروع شد. پس از این آتش سوزی وقفه حدود یک ساله برای ساخت ایجاد شد و پس از گذشت این مدت مسئولین تمامی طراحان معروف را فراخواندند تا دوباره سالن ساخته شود.

پس از گذشت چندین سال سرانجام سالن تئاتر در سال 1887 افتتاح شد و دوباره مراسمات بسیاری در آن برگزار شد اما این تنها اتفاق اپرا اودسا نبود و در سال 1925 دوباره دچار آتش سوزی شد و سالن اصلی سالن به همراه پرده هایش در آتش سوخت. 11 سال کار مرمت و مقاوم سازی اپرا اودسا به طول انجامید و سرانجام در سال 2007 کار خود را به صورت تقویت شده آغاز کرد و امروزه نیز مراسمات بسیاری در آن برگزار می شود.

سالن اپرا اودسا

ویژگی های سالن اپرا اودسا

سالن تئاتر اودسا ویژگی های متعددی دارد که آن را با سایر سالن های اپرا متمایز کرده است و از جمله مهمترین ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  سالن اپرا دارای 1636 صندلی راحت می باشد و می توانید به راحتی و مدت طولانی بر روی آن ها بنشینید.
  •  معماری سالن اودسا به سبک آکوستیک می باشد و به همین دلیل صدایی که در سالن پخش می شود در همه نقاط یکسان بوده و به هیچ وجه عمق صدا، شنونده را اذیت نخواهد کرد.
  •  زیبایی سالن اصلی اپرا از دیگر ویژگی های مهم آن می باشد و می توانید از فضا لذت ببرید.
  • انتخاب رنگ ها به گونه ای است که تمامی بخش های سالن به صورت ست شده بوده و زیبایی منحصر به فردی نیز خواهد داشت.
  • سالن اصلی به گونه ای ساخته شده که تمامی صندلی ها اعم از صندلی های میانی و آخر به صورت کامل بر صحنه اشراف خواهند داشت.
odessa-operas-house

بخش های مختلف این سالن

سالن اپرا اودسا تشکیل شده از بخش های مختلف می باشد که تمامی بخش های این سالن زیبایی های منحصر به فرد خود را خواهند داشت. سالن ادیتوریوم که محل برگزاری کنسرت ها و اجرای آواز می باشد یکی از مهمترین بخش هایاین سالن می باشد که این بخش به سبک روکوکو تزئین شده و طراحی این بخش را می توان از جمله مهمترین ویژگی های آن دانست. گنبد را می توان یکی از مهمترین بخش های این سالن دانست و گنبد این سازه به گونه ای تزیین شده که هر بیننده ای را مات و مبهوت خود خواهد کرد.

سقف سالن اپرا کنده کاری های متعددی دارد که بر زیبایی هرچه تمام تر بنا کمک کرده است. از دیگر بخش های اپرا اودسا که در طراحی آن ها دقت بسیاری بکار گرفته شده می توان به طاق ها، ساوت ها، طلاکاری ها، شمع ها و … اشاره نمود و از بهترین طراحان در ساخت این بخش ها کمک گرفته شده است.

معماری اپرا اودسا

با مراجعه به سالن اپرا اودسا می توانید با فرهنگ و تاریخ اوکراین به صورت کامل آشنا شوید چرا که سبک ساخت این سالن منحصر به فرد بوده و می تواند تمامی ویژگی های یک بنا اصیل را داشته باشد. در فضای داخلی و خارجی سالن اپرا در شهر اودسا می توانید نقش های برجسته بسیاری را شاهد باشید که نمادی از سبک معماری اصیل اوکراینی می باشد. در بخش سقف این سالن می توانید تصاویر فوق العاده ای را مشاهده نمایید که با ظرافت هرچه تمام تر طراحی شده اند و فضایی بسیار زیبا خواهند داشت. فضای داخلی این سالن تشکیل شده از چند طبقه بوده و بازدید کنندگان می توانند در تمامی بخش های سالن به گشت و گذار بپردازند.

attraction odessa opera

دسترسی ها

یکی از مهمترین مواردی که برای گردشگران حائز اهمیت می باشد می توان به دسترسی اشاره نمود که در این باره می توان گفت دسترسی به سالن اپرا اودسا ساده بوده و می توانید در کمترین زمان ممکن به این سالن دسترسی داشته باشید. توصیه می شود که حتما نیم ساعت قبل از برگزاری مراسم در سالن حضور یابید و در صورتی که با تور اکراین سفر کرده باشید می توانید از خدمات ترانسفر نیز استفاده نمایید.

دیگر جاذبه های اودسا :

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو