تور سوریه

چگونه با تور سوریه به این کشور سفر کنیم؟

کشور سوریه در قاره‌ی آسیا و درساحل دریای مدیترانه است. درطی سالیان اخیر، این کشور درگیر جنگ بوده و مدتی است که اوضاع آن رو به آرامی می‌رود. مهم‌ترین شهر آن دمشق بوده که پایتخت آن هم محسوب می‌شود. در اکثر موارد  کشور سوریه را به عنوان یک مقصد زیارتی درنظر می‌گیرند و تورهایی که برای آن برگزارمی‌شود، هم با همین جریان برگزارمی‌شوند. اکثر طرفداران تور سوریه شیعیانی هستند که برای زیارت حرم حضرت زینب (س) و حرم حضرت رقیه (س) به آن سفر می‌کنند.

روش ‌های سفر با تور سوریه

سفر زمینی با تور سوریه

تورهای زمینی در ازنظر قیمت پایین تر هستند و باعث می‌شوند، افراد مسیر زیبایی را در طول آن تجربه کنند. این مسیر اگر از سفرهای طولانی مدت خسته نمی‌شوید و مسیر برای شما تجربه‌ی دوست داشتنی است، روش بسیار مناسبی است اما باید درنظر داشته باشید اوضاع سیاسی و نظامی هر زمان را هم باید درنظر داشت و توجه کرد که مرزهای زمینی از امنیت برخوردار هستند یا خیر؟
فاصله ی بین تهران تا دمشق حدود 2300 کیلومتر است و مسیر آن در بیشتر موارد سرسبز و پوشیده از کوه است.برای رسیدن به مقصد شما از سه کشور ایران، ترکیه و سوریه عبور می‌کنید و چندین شهر از این سه کشور را پشت سرمی‌گذارید.

سفرهوایی با تور سوریه

برای سفر هوایی به کشور سوریه، باید پروازی مستقیم از تهران به دمشق یا برعکس را تجربه کنید، که حدود سه ساعت زمان می‌برد. اگر خودتان به صورت مستقل قصد خرید بلیط دارید که باید از حدود دو الی سه ماه قبل برای خرید اقدام کنید اما در صورتی که با تور این مسیر را طی می‌کنید انجام هماهنگی‌های آن را به آن‌ها واگذارکنید.

تور سوریه

هزینه‌های تور سوریه

سوریه دربین کشورهای آسیایی کشور ارزانی نیست! اما معمولا تورهایی که مسئول برگزاری سفر هستند این قیمت‌ها را تعدیل می‌بخشند، بنابراین انتخاب تور هم از نظر قیمت و هم ازنظر امنیت برای شما گزینه‌ی بهتری است. این تورها معمولا کلیه‌ی هزینه‌های شما از جمله بلیط رفت و برگشت، محل اقامت، وعده‌های غذایی، گردش در شهر و بیمه سفر را برعهده می‌گیرند، البته بهتر است قبل از خرید تور کلیه‌ی مسائلی را که آن‌ها تامین می‌کنند را بدانید و برنامه‌ی سفر خود را براساس آن طراحی کنید.

مکان‌های دیدنی در سفر با تور سوریه

با وجود آن که سوریه اغلب یک مقصد زیارتی است و گردش در آن به زیارت مقبره‌های مطهر حضرت زینب(س) و حضرت رقیه (س) محدود می‌شود، باید بدانید که این کشور درحقیقت، یک مقصد تاریخی، زیارتی و تفریحی است.

حرم حضرت رقیه (س)

حضرت رقیه، دختر گرامی امام حسین (ع) هستند که مقبره‌ی مطهر ایشان در شهر دمشق واقع شده، این زیارتگاه مورد بازسازی قرارگرفته و کاملا مطابق معماری اسلامی-ایرانی است. برای رسیدن به این حرم مطهر باید از مسجد اموی که یکی از مسجدهای مشهور این شهر است هم عبور کرد.

تور سوریه

حرم حضرت زینب (س)

مشهورترین مکان سوریه، حرم حضرت زینب (س) است، این مکان معنوی در شهر دمشق و درنزدیکی حرم حضرت رقیه (س) قراردارد. معماری این بنا شباهت زیادی به اکثر مقبره‌هایی که در ایران بنا شده اند، دارد.

مسجد جامع اموی دمشق

مسجد اموی، مسجد سفید رنگی در شهر دمشق است که دقیقا کنار حرم مطهر حضرت رقیه (س) قرارگرفته، این مسجد به دستور ولید بن عبدالملک از خلفای دمشق ساخته شده و خطبه‌ی مبارک امام سجاد (ع) بعد از واقعه‌ی عاشورا هم در این مکان خوانده شده. معماری این بنا سفیدرنگ و یکدست است و باعث زیبایی بصری آن می‌شود. روایت‌های بسیاری وجود دارد که افراد بسیار مهمی در آن حضور داشتند و اتفاقات متعدد تاریخی در آن رخ داده است.

جاذبه های گردشگری در تور سوریه

دژ شهسواران

یکی از مهم‌ترین آثارتاریخی کشور سوریه، قلعه‌ی باستانی شهسواران است، این قلعه متعلق به قرن 12 میلادی بوده و معماری آن مطابق با معماری قرون وسطی اروپا است و به دستور شوالیه سنت جان ساخته شده، این بنا بین مرز شهر حمص و دریای مدیترانه قراردارد و باقی مانده از جنگ‌های صلیبی است . امکان دیدار از این قلعه‌ی گرانبها وابسته به اوضاع منطقه و امنیت این شهر است. اگر بخت با خاورمیانه همراه بود و توانستید از آن بازدید کنید کاملا متوجه عظمت بنا و جذابیت تاریخی آن خواهید شد.

قلعه حلب

حلب یکی از باستانی‌ترین شهرهای خاورمیانه بوده و برای کشور سوریه مکان بسیار ارزشمندی است. این شهر در گذشته به نام‌های خلپه و برویا معروف بوده.جایگاه این قلعه بسیارجالب است، درواقع در میدان اصلی شهر حلب قرارگرفته و جلوه‌ی جذابی به این شهر هم می‌دهد. تصور کنید در وسط یک شهر مدرن بر روی یک میدان، قلعه‌ای باستانی قرار بگیرد. کشف این قلعه توسط یک باستان‌شناس آلمانی صورت گرفته و قدمت آن به دوره‌ی حکومت رومیان بازمی‌گردد.

Syria tour

غذاهای لذیذ عربی در سفر با تور سوریه

غذاهای عربی بسیار به سلیقه‌ی ما ایرانی‌ها منطبق است و طی چندسال اخیر هم رستوران‌های عربی در شهرهای ایران بسیار زیاد شده ‌است. اما درنظر داشته باشید که چشیدن غذای عربی که با موادغذایی خود آن کشور و به دست آشپزان بومی پخته شده، قطعا تجربه‌ی متفاوتی است پس در سفر با تور سوریه حتما از غذاهای لذیذ و خوشمزه این کشور را امتحان کنید. ازبین غذاهای عربی محبوب ترین غذاها در بین ایرانیان به شرح زیراست:

شاورما

شاورما برش‌های نازکی ازگوشت یا مرغ برروی نان‌های مخصوص است. یکی از مواردی که باعث تمایز طعم این غذا می‌شود، سس ویژه‌ی آن است که با سس‌های ایرانی بسیار متفاوت بوده و اسم سس مخصوص شاورما تاتا است.

شاورما غذایی خوشمزه

کبه

کبه عربی دراکثر کشورهای عرب زبان رایج بوده و طرز تهیه‌ی آن‌ها کمی متفاوت است. کبه معمولا با برنج و گوشت یا بلغورگندم درست می‌شود. بعضی شکل ظاهری و طعم آن را شبیه سمبوسه ایرانی می‌دانند.

سالاد تبوله

اگر جزو گیاهخواران هستید یا یک وعده‌ی غذایی سبک می‌خواهید، این غذای مناسبی است. البته به عنوان پیش غذا هم مصرف می‌شود. تبوله، سالاد بسیار مشهوری دربین عرب‌ها است.

غذاهای تور سوریه

حمص

حمص به معنی نخود بوده و غذای بسیارلذیذی است. معمولا آن را به عنوان پیش غذا میل می‌کنند و ماده‌ی اصلی تشکیل دهنده‌ی آن نخود است.

همان طور که گفته شد، بهترین روش سفر به سوریه تورهای زیارتی-سیاحتی هستند، برنامه‌ی این تورها بنا به شرایط ویژه‌ی کشور سوریه محدود است و از تنوع عملکرد کمی برخورداراند اما ازنظر اقتصادی و امنیت بهترین گزینه‌ی سفر به این کشور هستند. قبل از انتخاب تور مدنظر حتما از جزییات خدمات، مکان‌هایی که می‌روند و لیست غذاهای قابل ارائه آگاهی پیدا کنید.

برگشت به منو