ویزا ویتنام

ویزا ویتنام

درباره ویزا

ویتنام نامی آشنا برای اشخاصی خواهد بود که به طبیعت گردی علاقه دارند. این کشور به عنوان یکی از بهترین های گردشگری شناخته شده و به همین دلیل بسیاری از گردشگران از سراسر نقاط جهان این کشور را برای تفریح و خوشگذرانی انتخاب می کنند. برای سفر به ویتنام حتما باید ویزا ویتنام را دریافت کرده باشید. ویزا به عنوان جواز عبور از مرز کشور ویتنام شناخته می شود و بدون در دست داشتن آن امکان سفر برایتان وجود نخواهد داشت.

آژانس مسافرتی همیشه سفر رزرو بلیت هواپیما و هتل با قابلیت استعلام برای سفارت را انجام می دهد.

احتمالا پیش از این شنیده اید که ویزای ویتنام را می توان به صورت فرودگاهی نیز دریافت کرد اما امروزه کشور ویتنام برای ایرانیان ویزای فرودگاهی صادر نمی کند و برای دریافت ویزای این کشور حتما باید به صورت گروهی اقدام نمایید.

ممکن است هر فردی برای اخذ ویزای ویتنام دلیل خاص خود را داشته باشد و برای اخذ هر یک از ویزاهای ویتنام باید حتما شرایط آن را داشته باشید.

در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

انواع ویزا

ویزاهای ویتنام به انواع مختلفی دسته بندی می شود که هر یک از این ویزا ها از نظر نوع سفر به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. البته برای اخذ هر یک از این ویزا ها نیز باید شرایط خاص ویزا را داشته باشید. در حالت کلی ویزاهای ویتنام را می توان به دو نوع بلند مدت و کوتاه مدت دسته بندی نمود. انواع ویزا های ویتنام در حالت کلی به 20 نوع مختلف تقسیم می شوند که معروف ترین آنها از قرار زیر خواهند بود:

ویزا توریستی ویتنام

ویزای توریستی ویتنام به عنوان پردرخواست ترین ویزای این کشور شناخته می شود و دلیل آن را می توان جاذبه های گردشگری متنوع در آن دانست. این ویزا اجازه اقامت موقت در این کشور را به شما خواهد داد و می توانید به سهولت نسبت به اخذ آن اقدام نمایید.

ویزا تجاری و سرمایه گذاری ویتنام

ویزای سرمایه گذاری ویتنام به افرادی تعلق می گیرد که تمایل به سرمایه گذاری در یکی از بخش های این کشور داشته باشند و البته برای سرمایه گذاری باید حتما تمکن مالی بالایی داشته و یا شرکتی در این ویتنام به ثبت برسانید.

ویزا تحصیلی ویتنام

ویزای تحصیلی، اجازه تحصیل و کارآموزی را به شما خواهد داد و مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. برای اخذ این ویزا حتما باید مدارک تحصیلی خود را به صورت کامل ارائه نمایید.

ویزا کار ویتنام

ویزای کار به افرادی تعلق خواهد گرفت که تمایل به کار کردن در این کشور داشته باشند. برای اخذ این ویزا باید دعوتنامه ای از یک کارفرمای تایلندی داشته باشید.

ویزا پزشکی تایلند

این ویزا در صورتی امکان اخذ خواهد داشت که مدارک پزشکی شما مورد تایید یکی از بیمارستان های تایلند قرار گرفته باشد و کنار شخص بیمار یک نفر می تواند به این کشور سفر نماید.

ویزای ازدواج تایلند

ویزای ازدواج را در صورتی می توانید درخواست کنید که با یک شهروند تایلندی ازدواج کرده و دعوتنامه ای از طرف وی داشته باشید.

شرایط اخذ

برای اخذ هر یک از ویزاهای ذکر شده در بخش قبل باید شرایط خاصی داشته باشید. شرایط اخذ ویزای توریستی ویتنام از قرار زیر می باشد:

در صورت اقدام از طریق تور های گروهی ویتنام

توجه داشته باشید که امکان اخذ ویزای انفرادی ویتنام وجود نداشته و باید حتما به صورت گروهی نسبت به اخذ ویزای این کشور اقدام نمایید. در صورتی که از آژانس های مسافرتی همیشه سفر برای سفر اقدام کرده باشید مراحل اخذ ویزا توسط مسئولین آن شرکت پشت سرگذاشته خواهند شد.

تمکن مالی

اصلی ترین شرط اخذ ویزای ویتنام را می توان داشتن تمکن مالی دانست. برای اخذ این ویزا باید گردش حساب 3 ماهه اخیر خود را ارائه نمایید. البته باید بدانید که منظور از گردش حساب، تعداد تراکنش ها می باشد و سقف قیمتی برای آن وجود ندارد. در صورت بالا بودن تعداد تراکنش ها شانس شما برای اخذ ویزا افزایش خواهد یافت.تمکن مالی نقدی برای هر فرد متقاضی نیز باید بالاتر از 45 میلیون تومان باشد.

برای بازدید از جاذبه های گردشگری شهر شیراز، تور شیراز همیشه سفر را از دست ندهید.

مراحل اخذ

برای اخذ ویزای ویتنام باید حتما به یکی از کارگزاری های تور و یا آژانس های مسافرتی مراجعه نمایید. مراجعه به سفارت ویتنام برای ویزای انفرادی هیچ نتیجه ای نخواهد داشت و لزوما باید از طریق گروهی نسبت به اخذ ویزای ویتنام اقدام نمایید. برای اخذ ویزای ویتنام نیازی به انگشت نگاری نیز نخواهد بود.

مدارک لازم

برای درخواست ویزای ویتنام حتما باید کلیه مدارک خود را در دست داشته باشید. البته برای هر یک از ویزا های این کشور باید مدارک خاصی را ارائه نمایید اما در حالت کلی ارائه مدارک زیر برای تمامی ویزا ها الزامی خواهد بود:
done ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا
done ارائه اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار و ارائه پاسپورت های قبلی
done 2 قطعه عکس 6*4 با پس زمینه سفید
done اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه ترجمه شده
done گردش حساب 3 ماهه به همراه نامه تمکن مالی
done بلیط رفت و برگشت هواپیما
done واچر هتل
done سید پرداخت هزینه ویزا

تعرفه خدمات

توجه داشته باشید که ویزای ویتنام را می توانید در دو نوع عادی و فوری دریافت نمایید. مدت زمان پاسخگویی و هزینه هر یک از روش ها از قرار زیر خواهد بود: درخواست ویزای عادی ویتنام: مدت زمان پاسخگویی به درخواست از این روش حدود 20 روز بوده و هزینه آن 130 دلار می باشد. درخواست ویزای فوری ویتنام: مدت زمان پاسخگویی به درخواست از این روش حدود 10 روز بوده و هزینه آن 150 دلار می باشد.

پیگیری و ریجکت

در بخش قبل به زمان پاسخ درخواست ویزا اشاره شد و می توانید پس از تعداد روزهای ذکر شده نتیجه درخواست خود را مشاهده کنید. امکان ریجکت شدن ویزای ویتنام  به ندرت وجود خواهد داشت اما اصلی ترین دلیل ریجکت شدن را می توان ارائه ناقص مدارک دانست. برای رفع ریجکت ویزای ویتنام نیازی به منتظر ماندن نبوده و می توانید پس از رفع مشکل، درخواست خود را دوباره ثبت نمایید.

برگشت به منو