ویزا فرانسه

ویزا فرانسه

درباره ویزای کشور فرانسه

یکی از کشور هایی که از جنبه های مختلف مورد توجه قرار گرفته است را می توان فرانسه دانست. این کشور از نظر گردشگری زبانزد خاص و عام بوده و بسیاری از گردشگران این کشور را به صورت هرساله به عنوان هدف انتخاب می کنند. این کشور علاوه بر جنبه توریستی از جنبه های دیگری نیز حائز اهمیت خواهد بود و البته برای وارد شدن به خاک فرانسه در دست داشتن ویزا فرانسه از جمله ملزومات می باشد.

رزرو موقت هواپیما برای سفارت را چگونه انجام دهیم؟

لازم به ذکر است که ویزای فرانسه شرایط سختی برای ایرانیان دارد و به عنوان سخت ترین ویزا شناخته می شود. در صورت عدم نداشتن شینگن امکان اخذ این ویزا برایتان وجود نخواهد داشت. برای تمامی انواع ویزا های فرانسه باید مدارک کامل خود را ارائه نمایید. با اینکه برای دریافت ویزای فرانسه باید حتما وقت سفارت این کشور را دریافت نمایید اما هیچگونه مصاحبه ای بین شما و افسران پرونده انجام نخواهد شد و تنها برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به سفارت این کشور مراجعه خواهید کرد.

اگر قصد مهاجرت به کشور اوکراین را دارید، همیشه سفر اطلاعات جامعی در خصوص شرایط مهاجرت و مدارک مورد نیاز اخذ اقامت اوکراین را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

در ادامه به بررسی کامل این موارد پرداخته ایم:

انواع ویزای کشور فرانسه

 

ویزای فرانسه را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود و اصلی ترین دلیل تمایز ویزا ها را می توان هدف شما از سفر دانست. از این نظر ویزای فرانسه به انواع مختلف زیر دسته بندی می شود:

ویزا توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه به عنوان پرتقاضاترین ویزای این کشور شناخته می شود و برای دریافت این ویزا باید وقت سفارت این کشور را به منظور تحویل مدارک و همچنین انگشت نگاری دریافت نمایید. با در دست داشتن این ویزا تنها می توانید از گشت و گذار در فرانسه لذت ببرید و امکان کار کردن برایتان وجود نخواهد داشت.

ویزا تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی همانطور که از نام آن پیداست به نوعی از ویزاها گفته می شود که با در دست داشتن آن می توانید با در دست داشتن آن به تحصیل در این کشور بپردازید. برای اخذ این ویزا نیاز به مدارک تحصیلی و همچنینی تاییدیه یکی از دانشگاه های فرانسه خواهد بود.

ویزا ترانزیت فرانسه

این ویزا در صورتی ارائه خواهد شد که شفر شما مستلزم فرود در یکی از فرودگاه های کشور فرانسه باشد و البته ویزای ترانزیت اجازه خروج از فرودگاه را به شما نخواهد داد.

ویزا کاری فرانسه

این ویزا به دو نوع بلند مدت و کوتاه مدت دسته بندی می شود و حتما باید از طرف یک کارفرما یا شرکت دعوتنامه ای داشته باشید.

ویزای سرمایه گذاری فرانسه

بسیاری تمایل دارند که در بخشی از کشور فرانسه سرمایه گذاری نمایند. برای سرمایه گذاری در کشور فرانسه داشتن سرمایه بالا مورد نیاز خواهد بود و می توانید از روش های مختلف اقدام نمایید.

ویزای ازدواج فرانسه

در صورت ازدواج با یکی از شهروندان فرانسوی امکان اخذ این ویزا وجود خواهد داشت.

ویزا پزشکی فرانسه

این ویزا به منظور برخورداری از خدمات درمانی ارائه می شود و باید دعوتنامه ای از طرف یکی از بیمارستان های فرانسه داشته باشید.

شرایط اخذ ویزای کشور فرانسه

همانطور که در بخش اول نیز به آن اشاره شد اخذ ویزای فرانسه دارای شرایط دشواری است و حتما باید کلیه این شرایط را داشته باشید. امکان ریجکت خوردن ویزای این کشور بالا خواهد بود و به همین دلیل توجه کردن به نکاتی از جمله ضروریات خواهد بود.

  • توجه داشته باشید که در صورت شینگن اولی بودن به هیچ وجه نیاز به درخواست ویزای فرانسه نخواهد بود و قطعا درخواستتان رد می شود.
  • هر یک از افراد خانواده باید ویزای شینگن قبلی داشته باشند و حتی در صورتی که یکی از اعضا ویزای شینگن از قبل در پاسپورت خود نداشته باشد از سفر باز خواهد ماند.
  • برای دریافت ویزای مولتی فرانسه حتما باید طی یکسال گذشته ویزای شما مهر شینگن خورده باشد.
  • برای اخذ این ویزا هر یک از متقاضیان باید تمکن مالی حدود 70 الی 100 میلیون داشته باشند.

همیشه سفر با سابقه ترین سامانه رزرو هتل کیف – تضمین کمترین قیمت و پشتیبانی 24 ساعته

مراحل اخذ ویزای کشور فرانسه

برای اخذ ویزای فرانسه می توانید خودتان به صورت شخصی به سفارت این کشور مراجعه کنید اما این روش دشواری های بسیاری داشته و امکان ریجکتی بالا خواهد بود و به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما یک کارگزاری و یا آژانس هواپیمایی را به منظور انجام این امور انتخاب نمایید. در این صورت مسئولین این شرکت ها با تجربه ای که دارند کلیه امور را به درستی پیش خواهند برد.

مدارک لازم ویزای کشور فرانسه

برای هر یک از انواع ویزای فرانسه مدارک متفاوتی مورد نیاز خواهد بود اما ارائه مدارک زیر از جمله ضروریات خواهد بود: - ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای شینگن فرانسه - گذرنامه متقاضی با حداقل 7 ماه اعتبار به همراه کلیه گذرنامه ها قبلی - رسید پرداخت هزینه ویزا - ارائه مدارک احراز هویت از قبیل شناسنامه و کارت ملی که حتما باید ترجمه شده باشند. - گردش حساب بانکی و تمکن مالی - ارائه ترجمه و اصل اسناد ملکی - ارائه بلیط هواپیما و واچر هتل و بیمه مسافرتی - در صورت وجود ارائه دعوتنامه و همچنین سند ازدواج

تعرفه خدمات ویزای کشور فرانسه

قیمت یکی از مهمترین مواردی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. در صورت انتخاب کارگزاری و یا شرکت هواپیمایی هزینه ای حدود 2 میلیون تومان به ازای هر نفر دریافت خواهد شد و البته در هنگام مراجعه به سفارت فرانسه نیز هزینه ای حدود 60 یورو برای بررسی پرونده دریافت خواهد شد.

پیگیری و ریجکت ویزای کشور فرانسه

ویزای فرانسه پس از 21 روز کاری پس از درخواست ارائه خواهد شد و می توانید نتیجه را دریافت نمایید. امکان ریجکت ویزای فرانسه بالا خواهد بود و اصلی ترین دلایل آن را می توان موارد زیر دانست:

  • عدم متقاعد شدن افسر پرونده برای برگشت فرد به کشور مبدا
  •  عدم داشتن تمکن مالی
  •  مدارک جعلی
  •  عدم متقاعد شدن افسر پرونده نسبت به هدف شما از سفر

در صورت ریجکت شدن پرونده نمی توانید به مدت 6 ماه درخواست ویزای جدیدی داشته باشید اما می توانید اعتراض خود نسبت به ویزا را ثبت نمایید تا دوباره اطلاعات پرونده شما بررسی شود. برای اعتراض به پرونده می توانید در روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 10:30 تا 11:30 در سفارت این کشور حضور داشته باشید.

رزرو بلیت هواپیما و هتل قابل استعلام سفارت برای درخواست ویزا در شرکت خدماتی مسافرتی همیشه سفر

برگشت به منو