ویزا چین

ویزای چین

درباره ویزای کشور چین

یکی از کشور هایی که مورد توجه بسیاری قرار گرفته است را می توان چین دانست. چین به دلیل برخورداری از آب و هوای مناسب و همچنین جاذبه های گردشگری فراوان محبوبیت خاصی در میان گردشگران پیدا کرده است اما این کشور تنها از جنبه توریستی حائز اهمیت نبوده و بسیاری به دلایل دیگری آن را به عنوان هدف انتخاب می کنند.

همیشه سفر با گرفتن بلیط صوری هواپیما برای ارائه به سفارت می تواند کلیه هتل های کشورهای جهان را برای مسافران با بهترین نرخ رزرو قطعی نماید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای چین

قبل از سفر به چین برای هر منظوری باید مدارکی را در دست داشته باشید. اصلی ترین مدرک مورد نیاز برای سفر به چین، ویزای این کشور خواهد بود. برای اخذ ویزای چین باید اقداماتی را به انجام رسانده و به موارد مختلفی توجه داشته باشید. البته برای ویزای چین سخت گیری چندانی نشده و اصلی ترین مورد حائز اهمیت را می توان تمکن مالی فرد متقاضی دانست و در صورتی که موجودی و گردش حساب بانکی مناسبی داشته باشید می توانید به سهولت ویزا چین را دریافت نمایید.

همکاران ما در همیشه سفر آماده ارائه مشاوره تخصصی در رابطه با رزرو بلیت و هتل برای سفارت هستند.

ویزای چین

ابتدا باید بدانید که ویزای چین به انواع مختلفی دسته بندی می شود که هر یک از این ویزا ها اجازه اقامت به منظور خاصی را به شما خواهند داد و به همین دلیل باید حتما متناسب با خواسته خود نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایید. از جمله انواع ویزای چین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع ویزای کشور چین

ویزای توریستی به منظور گشت و گذار در این کشور ارائه شده و به عنوان یکی از ویزا های کوتاه مدت شناخته می شود.

این ویزا به منظور تجارت، سخنرانی، بازدید، مبادله ها در زمینه علمی تخصصی، تحقیق، فرهنگ و فناوری، کارآموزی و یا مطالعه پیشرفته ارائه می شود و با در دست داشتن این ویزا حداکثر تا 6 ماه اجازه اقامت خواهید داشت.

همانطور که از نام آن پیداست ویزای دانشجویی به منظور تحصیل در این کشور صادر شده و فرد با داشتن آن می تواند بیش از 6 ماه در چین اقامت داشته باشد.

ویزای کار به افرادی تعلق خواهد گرفت که کارفرمایی از چین برای وی دعوتنامه ای به منظور کار کردن فرستاده باشد. البته ویزای کار به همسر متقاضی و فرزندان صغیر نیز تعلق می گیرد.

این ویزا برای کادر خدمه هواپیما و یا قطار صادر می شود.

این ویزا در صورتی صادر خواهد شد که شخص مجبور به توقف در فرودگاه چین و تعویض هواپیما می باشد. این ویزا اجازه خروج از فرودگاه را به شخص نخواهد داد به جز موارد خاص.

این ویزا در صورتی صادر خواهد شد که یکی از اقوام درجه یک شما در چین اقامت دائم داشته و به عنوان شهروند شناخته شود.

در صورتی که تمایل به سرمایه گذاری در چین داشته باشید می توانید این ویزا را دریافت نمایید.

شرایط اخذ ویزای کشور چین

داشتن برخی شرایط قبل از درخواست ویزای چین باعث خواهد شد تا از اخذ این ویزا اطمینان داشته باشد. اصلی ترین شرط اخذ ویزای چین تمکن مالی خواهد بود. به گونه ای که فرد متقاضی باید داشتن حداقل 35 میلیون تومان را به اثبات برساند و البته هرچه میزان مبلغ از این رقم بیشتر باشد شانس دریافت ویزای چین بالاتر خواهد بود. توجه داشته باشید که مدت اعتبار ویزای چین 24 ساعت می باشد و یعنی در صورتی که مهلت ویزای شما به اتمام رسیده و طی 24 ساعت خود را به خاک کشور خود نرسانید مشمول مجازات و جریمه خواهید شد.

همیشه سفر بزرگترین مرکز برگزار کننده تورهای داخلی و خارجی از جمله تور اوکراین، رزرو اینترنتی همزمان بلیط کیف و هتل به همراه گشت های مهیج

شرایط اخذ ویزای چین

مراحل اخذ ویزای کشور چین

برای اخذ ویزای چین دو روش پیش رو خواهید داشت. در روش اول می توانید به سفارتخانه چین مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایید اما این کار مشکلاتی به همراه داشته و به خصوص برای افراد شهرهای غیر تهران هم هزینه بیشتری طلب کرده و هم باید وقت بیشتری تلف نمایید. روش دوم درخواست ویزای چین از آژانس های مسافرتی می باشد. این روش ساده ترین راه برای ثبت درخواست ویزای این کشور خواهد بود و می توانید با مراجعه به یکی از مراکز معتبر، درخواست خود را ثبت نمایید.

مدارک لازم ویزای کشور چین

برای دریافت ویزای چین باید کلیه مدارک مورد نیاز را به همراه داشته باشید. خوشبختانه برای اخذ ویزای چین نیازی به ارائه بیمه مسافرتی، واچر هتل و بلیط هواپیما نخواهد بود و این امر از سختی کار کاسته است. البته ارائه مدارک احراز هویت یعنی شناسنامه و کارت ملی از جمله ضروریات خواهد بود. مهمترین مدارکی که باید همراه داشته باشید.
done ارائه پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه و 10 روزه
done 2 قطعه عکس 4*6
done تمکن مالی بالای 35 میلیون تومان
done کپی تمامی صفحات شناسنامه به همراه شناسنامه همسر و فرزندان

تعرفه خدمات ویزای کشور چین

یکی از مهمترین مواردی که مورد توجه تمامی متقاضیان ویزای چین قرار گرفته است را می توان میزان هزینه درخواست ویزا دانست. ویزای چین به 3 نوع عادی، فوری و خیلی فوری دسته بندی می شود که هر یک از این ویزا ها میزان هزینه متفاوتی نسبت به یکدیگر خواهند داشت و می توانید متناسب با زمانی که دارید نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. برای اخذ ویزای عادی چین 110 دلار آمریکا، ویزای فوری 120 دلار آمریکا و برای ویزای خیلی فوری 150 دلار آمریکا از فرد متقاضی دریافت خواهد شد.

پیگیری و ریجکت ویزای کشور چین

پس از اینکه پرونده خود را تکمیل کرده و به سفارت ارائه نمودید تقریبا حدود یک الی دو هفته برای ویزای عادی، حدود 6 روز برای ویزای فوری و 3 روز برای ویزای خیلی فوری باید منتظر بمانید تا جواب را دریافت کنید. البته با اینکه امکان ریجکت پرونده برای ویزای چین بسیار کم می باشد اما در مواردی مشاهده شده است که پرونده به دلیل مشکلاتی برگشت داده شده است. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از ارائه مدارک، کلیه موارد را چک نمایید تا امکان ریجکت را به حداقل برسانید. در صورت ریجکت پرونده نیز می توانید مشکل را حل کرده و درخواست خود را دوباره ثبت نمایید.

آژانس همیشه سفر معتبرترین سامانه اخذ ویزای اوکراین با صرف کمترین هزینه و زمان 

برگشت به منو