شهر لویو

شهر لویو / کشور اوکراین

یکی از شهرهای تاریخی که در کشور اوکراین است، شهر لویو است. این شهر به لووف نیز شهرت دارد. به لویو عروس اروپا نیز می گویند. اولین پستخانه و داروخانه های کشور اوکراین در این شهر ساخته شده است. جاذبه های تاریخی و دیدنی بسیار زیادی که در این شهر است، سبب شده گردشگران زیادی از نقاط مختلف به این شهر سفر کنند. گالری های هنری بسیار زیادی در این شهر وجود دارد که افراد هنر دوست بسیار زیادی برای بازدید از این هنرها که شامل نقاشی و مجسمه سازی هستند، به لویو سفر می کنند.

آشنایی با شهر لویو

شهر لویو در قسمت غربی کشور اوکراین قرار گرفته و در نزدیکی مرز کشور لهستان است و به آن لووف نیز می گویند. فضای فرهنگی و خیابان های قدیمی که در لویو است باعث شده تا بازدید کنندگانی که به این شهر می آیند تصور کنند که به اروپای غربی آمده اند. لویو مشهور به پاریس کوچک شرق نیز می باشد.

بسیاری از ساختمان هایی که در این شهر هستند، بسیار قدیمی بوده و قدمت آن ها مربوط به قرن سیزدهم می باشد. چون در لویو جنگ های داخلی و تاریخی صورت نگرفته این شهر تقریبا نیمی از بناهای تاریخی لویو را دارا می باشد. از نظر معماری این شهر دارای رتبه سوم در اروپا است. این شهر دارای عنوان عروس اروپا نیز می باشد.

از جمله عللی که سبب شده به این نام مشهور باشد، سنگ فرش های صد ساله این شهر را می توان نام برد. چون همواره کشورهای اتریش و مجارستان در این شهر بوده اند، بنابراین معماری های لویو به سبک معماری اروپای شرقی می باشد. اولین پستخانه و داروخانه هایی که در کشور اوکراین هستند، در لویو ساخته شده اند. این مراکز اکنون به موزه تبدیل شده اند. دانشکده پزشکی این شهر نیز از جمله ساختمان های قدیمی لویو است.

شهر لویو در کشور اوکراین


نگاهی به پیشینه شهر لویو

از روی تاریخچه شهر لویو می توان به نکات مختلفی از جمله اینکه همواره این شهر  تحت کنترل و حکومت کشورهای مختلف بوده است، پی برد. این کشورها لهستان، آلمان نازی، مجارستان و امپراتوری اتریش بوده اند. در طی سال های ۱۲۰۰ تا ۱۹۴۵ لویو تحت کنترل لهستانی ها قرار داشته است.

لویو به عنوان مرکز مناطق تاریخی روتنی سرخ و گالیسیا در قرن چهاردهم ظهور کرد و جایگزین هالیچ، چلم، بلز و پرزمیشل شد. از سال 1272 تا 1349 پایتخت پادشاهی گالیسیا-ولهینیا بود، زمانی که کازیمیر سوم پادشاه لهستان آن را فتح کرد. از سال 1434، این شهر پایتخت منطقه ای وویودی روتنی در پادشاهی لهستان بود.

در سال 1772، پس از اولین تقسیم لهستان، این شهر پایتخت پادشاهی هابسبورگ گالیسیا و لودومریا شد. در سال 1918 برای مدت کوتاهی پایتخت جمهوری خلق اوکراین غربی بود. در بین جنگ‌ها، این شهر مرکز Voivodeship Lwów در جمهوری دوم لهستان بود. پس از تهاجم آلمان-شوروی به لهستان در سال 1939، لووو بخشی از اتحاد جماهیر شوروی شد و در 1944-1946 تبادل جمعیت بین لهستان و اوکراین شوروی صورت گرفت. در سال 1991 بخشی از کشور مستقل اوکراین شد.

جمعیت شهر لویو

شهر لویو دارای جمعیتی بالغ بر  هشتصد و شصت هزار نفر است. در این مرکز فرهنگی کشور اوکراین ۸۸ درصد جمعیت را مردم لویو، ۸ درصد از آن را مردم روسی، ۱ درصد آن را مردم لهستانی و بقیه جمعیت شهر از مردم کشورهای دیگر تشکیل شده است. افرادی که روزانه برای کار به لویو می آیند حدود ۲۰۰ هزار نفر هستند.

آثار تاریخی شهر لویو

شهر لویو یا لووف مرکز استان لویو در کشور اوکراین است. بناهای تاریخی بسیار زیادی از قرن سیزدهم میلادی در این شهر به جا مانده است که امروزه این بناها گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان را جذب خود می کنند. همچنین گالری های هنری این شهر برای گردشگران دوست دار هنر بسیار جذاب و دیدنی هستند. از جمله گالری های مشهور این شهر می توان گالری هنرهای ملی را نام برد که در آن آثار هنری مانند نقاشی و مجسمه وجود دارد. شمار این آثار بیشتر از پنجاه هزار اثر هنری است.

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی همیشه سفر در زمینه ی فروش بلیط چارتری داخلی و خارجی ، اخذ ویزا  ،رزرو هتل و فروش تور داخلی و خارجی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای اطلاعات بیشتر لینک های زیرا را دنبال کنید.

Lviv به عنوان مرکز اداری استان Lviv و Lviv Raion عمل می کند و قبل از لغو این نام در سال 2020، وضعیت شهر با اهمیت منطقه را داشت.این شهر دارای مدیریت شهر Lviv hromada (جامعه شهری)، یکی از hromadas اوکراین است.

قلب تاریخی شهر، با ساختمان‌های قدیمی و خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده‌اش، از اشغال شوروی و آلمان در طول جنگ جهانی دوم تا حد زیادی سالم ماند. این شهر دارای بسیاری از صنایع و موسسات آموزش عالی مانند دانشگاه Lviv و Lviv Polytechnic است. لویو همچنین خانه بسیاری از موسسات فرهنگی، از جمله یک ارکستر فیلارمونیک و تئاتر اپرا و باله Lviv است. مرکز شهر تاریخی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

جاذبه های گردشگری شهر لویو

شهر تاریخی لویو دارای مکان های گردشگری و جاذبه های دیدنی بسیار زیادی است. گردشگرانی که به این شهر می آیند، از دیدن این جاذبه های دیدنی و تاریخی لذت بسیار زیادی می برند. در اینجا به معرفی تعدادی از مکان های مهم گردشگری و پر جاذبه لویو می پردازیم:

میدان بازار

از میدان های اصلی که در لویو است، میدان رینوک یا میدان بازار را می توان نام برد، ساخت این میدان مربوط به قرن چهاردهم میلادی می باشد که به دستور پادشاه لهستانی صورت گرفت. میدان بازار لویو در سال ۱۹۸۸ در میان فهرست آثار میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است.

ساختمان آرسنال

در بین ساختمان های قدیمی که در کشور اوکراین وجود دارد، ساختمان قدیمی آرسنال یکی از مشهورترین آن ها است. در واقع این ساختمان به شکل مستطیل می باشد که برج مینیاتوری زیبایی روی آن قرار گرفته است. از قسمت های مهم ساختمان قدیمی آرسنال می توان به اتاق شکنجه آن اشاره کرد که در قدیم استفاده می شده است. این ساختمان پس از انفجار در جنگ دوباره مورد بازسازی و ترمیم قرار گرفت.

برای رزرو بلیط هواپیمای کیف، به قسمت بلیط هواپیمای سایت همیشه سفر مراجعه نمایید.

قلعه لویو

در شهر تاریخی لویو یک قلعه وجود دارد که ارتفاع آن بیشتر از ۴۱۳ متر است و در یکی از مرتفع ترین نقاط شهر قرار دارد. در گذشته این قلعه دژی برای دفاع در لویو بوده است. تعمیر و بازسازی قلعه چند مرتبه صورت گرفته است. با وجودی که در سال ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ به منظور بازسازی و ترمیم قلعه مذاکراتی انجام شد، اما این قلعه هرگز مانند قدیمش نمی شود.

قلعه لویو

کلیسای سنت جورج

از جمله کلیساهای تاریخی و معروفی که در لویو است کلیسای سنت جورج را می توان نام برد. ساخت این کلیسا در سال ۱۷۴۴ تا ۱۷۶۰ صورت گرفته است. در سال های مختلف از لین کلیسا به عنوان جایی جهت اعتراضات مدنی استفاده می شده است. در قرن های نوزدهم و بیستم میلادی کلیسای سنت جورج از جمله کلیساهای کاتولیک بود که برای خدمت به یونانی ها بوده است.

پارک لووف

پارک این شهر که یک پارک بسیار بزرگ است و همواره مورد توجه گردشگرانی است که به این شهر سفر می کنند، در سال ۱۸۷۷ ساخته شده است و شهردار شهر آرنولد رورینگ دستور ساخت این پارک را داده است. ساخت این پارک هنگامی بود که قلعه ی قدیمی استریسکس در حال ساخت بود. بازسازی دوباره این پارک در سال ۲۰۱۳ صورت گرفت.

 کلیسای بویم

از دیگر کلیساهای این شهر که شهرت زیادی دارد، کلیسای بویم است. این کلیسا در محلی نزدیک به قبرستان های کلیسای جامع قرار گرفته است. دستور ساخت کلیسای بویم توسط گرجو بویم صورت گرفته است. او یک بازرگان مجارستانی بود که دستور داد برای محل دفن اعضای خانواده خود این کلیسا را بسازند. تاکنون ۱۴ نفر از اعضای خانواده او در کلیسای بویم دفن شده اند.

کلیسای آرشکاتدرال

از جمله کلیساهای کوچک کاتولیک که در لویو وجود دارد، کلیسای آرشکاتدرال است. ساخت این کلیسا مربوط به قرن ۱۴ میلادی می باشد. این کلیسا که در زمره مکان های گردشگری لویو به شمار می رود در بخش غربی این شهر قرار دارد.

بهترین زمان سفر به لویو

با توجه به موقعیت جغرافیایی کشو اوکراین ، این کحشور دارای آب و هوای قاره ای معتدل و مرطوب است که تابستان هایی گرم و مرطوب و زمستان هایی سرد را به همراه دارد . به همین دلیل پیشنهاد ما به شما برای سفر به لویو ، فصل های بهار و پاییز است که بارش ها نیز کمتر است . اگر به ورزش های زمستانی نیز علاقمند باشید ، در این فصل هم می توانید به این شهر سفر کنید و از انواع و اقسام تفریحات و جشنواره های زمستانی لذت ببرید.


سوالات متداول

شهر لویو در کدام کشور قرار دارد؟

شهر لویو یکی از شهرهای تاریخی که در کشور اوکراین است، این شهر به لووف نیز شهرت دارد. به لویو عروس اروپا نیز می گویند. اولین پستخانه و داروخانه های کشور اوکراین در این شهر ساخته شده است. جاذبه های تاریخی و دیدنی بسیار زیادی که در این شهر است، سبب شده گردشگران زیادی از نقاط مختلف به این شهر سفر کنند.

درباره پیشینه شهر لویو چه می دانید؟

از روی تاریخچه شهر لویو می توان به نکات مختلفی از جمله اینکه همواره این شهر  تحت کنترل و حکومت کشورهای مختلف بوده است، پی برد. این کشورها لهستان، آلمان نازی، مجارستان و امپراتوری اتریش بوده اند. در طی سال های ۱۲۰۰ تا ۱۹۴۵ لویو تحت کنترل لهستانی ها قرار داشته است.

چند مورد از جاذب ای شهر لویو را می شناسید؟

ساختمان ارسنال
قلعه لویو
کلیسای سنت جورج
پارک لووف
کلیسای بوم لویو

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

گروه:

گروه:

درجه هتل:

برگشت به منو