پل شیشه ای اوکراین

پل شیشه ای کی یف / کشور اوکراین / شهر کی یف

کی یف که پایتخت اوکراین است یکی از قطب های گردشگری کشور اوکراین به حساب می آید. جاذبه های گردشگری مانند پل شیشه ای کی یف این شهر را خاص تر کرده اند. با اینکه مناطق توریستی زیادی در کشور اوکراین وجود دارند اما پل شیشه ای کی یف دارای زیبایی چشم نواز تری است. ویژگی هایی که باعث شده اند این پل شیشه ای خاص تر باشد را در ادامه بررسی می کنیم.

تاریخچه ساخت پل شیشه ای کیف

پل شیشه ای کی یف در سال جاری میلادی ساخته شد. تقریبا چند ماهی از ساخت این پل می گذرد، بنابراین معماری مدرنی دارد. طول این پل 212 متر و حداکثر طول آن 32 متر می باشد. شهروندان و توریستان از این پل برای پیاده روی و دوچرخه سواری استفاده می کنند. ساخت این پل در کنار ساحل رودخانه ی دنیپر به جذابیت آن افزوده است. انتهای پل ختم می شود به چشمه های زیبایی که به صورت طبیعی در کنار رودخانه وجود دارند.

آنچه که باید درباره ی رزرو هتل کیف بدانید!

کف برخی از قسمت های پل نیز شیشه ای است تا کسانی که نمی ترسند بتوانند روی آن بایستند و هیجان را تجربه کنند. اطراف و محوطه پل شیشه ای کی یف در شب دارای نورپردازی زیبایی است که از دور چشم هر بیننده ایی را به خود جذب می کند. دیدن رنگی ترین شهر دنیا لذت بخش ترین مسافرت برای توریستان و بازدید کنندگان است.

Kiev Glass Bridge

آیا پل شیشه ای کی یف ایمنی کافی دارد؟

تقریبا دو روز بعد از افتتاح پل شیشه ای کی یف شهروندان شاهد یک ترک خوردگی عجیب بر روی شیشه این پل شدند. شاید اندک کسی فکرش را می کرد که با وجود معماری مدرن و ابزار و وسایل با کیفیتی که برای ساخت پل به کار برده اند این اتفاق بیفتد اما خوشبختانه با تدبیرات و تعمیراتی که صورت گرفت، این ترک خوردگی رفع شد.

به استثنای این مورد می توان این پل را یکی از مستحکم ترین و زیباترین پل های دنیا در نظر گرفت که دارای منظره بی نظیری نیز است. این اطمینان به دلیل آزمایشاتی است که بر روی سازه پل صورت گرفته تا درصد استحکامش سنجیده شود. از طرفی نیز باید در نظر گرفت که فقط دیواره پل از شیشه تشکیل شده و تنها برخی از قسمت های کف پل برای ایجاد هیجان شیشه ای هستند. پس شهروندان و توریستان هیچ نگرانی در این خصوص نداشته باشندو می توانند با خیالی آسوده همراه با عزیزان شان پیاده روی کنند و یا از دوچرخه سواری بر روی پل لذت ببرند.

Kiev

جاذبه های گردشگری اطراف پل شیشه ای

قرار گیری پل شیشه ای کی یف در کنار رودخانه دنیپل خود به خود باعث زیباتر شدن منطقه و منظره دور و اطراف پل می شود اما ساحل دریا و چشمه هایی که در اطراف پل وجود دارند از دیگر جاذبه های گردشگری اطراف پل به حساب می آیند. همچنین به دلیل خاص بودن شهر کی یف و وجود خانه های رنگارنگش، هیچ توریستی نمی تواند به این شهر مسافرت کند و از گذراندن اوقاتش در آنجا لذت نبرد.

اطلاعاتی کامل درباره ی رزرو و خرید‌آنلاین بلیط هواپیما کی یف.

وجود مجسمه بارانی، کلیسای سنت سوفیا و ده ها جاذبه دیگر در کنار این پل به جذابیت های این شهر افزدوه است. تجربه هیجان در دل طبیعت و در کنار آن بازدید از سایر جاذبه های گردشگری اطراف پل، کم ترین مزیت مسافرت به کی یف است. کم جمعیت بودن شهر کیف باعث شده تا امکانات این شهر بیشتر و البته مناطق گردشگری و طبیعت آن دست نخورده و بکر باقی بماند.

پل شیشه ای کی یف

زمان بازدید از پل شیشه ای

به دلیل اینکه پل شیشه ای یک مکان عمومی است و بازدید از آن برای همگان آزاد است، تقریبا در هر زمانی می توان از آنجا بازدید کرد. شهروندان در هر زمان از روز می توانند برای گذراندن اوقات فراغت شان و لذت بردن از طبیعت زیبای اطراف پل به آنجا بروند. تعداد پل های شیشه ای در دنیا کم هستند، بنابراین گردشگرانی که تا بحال پل های شیشه ای را ندیده اند با دیدن این پل شگفت زده خواهند شد.

شهر کی یف با قدمت و تاریخی که دارد سالانه پذیرای گردشگران زیادی است. همچنین این شهر در دنیا به شهر رنگارنگ معروف است؛ بنابراین ساخت سازه های زیبا همچون پل شیشه ای می تواند درصد بازدید کنندگان و گر دشگران سالانه را افزایش دهد. با اینکه پل شیشه ای محدودیت زمانی ندارد اما در زمان هایی که سیل بازدید کنندگان افزایش می یابند این پل تنها بین 800 تا 1000 نفر را جای می دهد.

شهر کیف - پل شیشه ای کی یف

سرگرمی های هیجان انگیز در کنار بازدید از پل شیشه ای

سرشت انسان به گونه ای است که همیشه به دنبال تجربه هیجان، دیدن زیبایی ها و لذت بردن از لحظه هایش است. افرادی که از پل شیشه ای در شهر کی یف بازدید می کنند می توانند این چند مورد را با هم دیگر تجربه کنند. چرا که برنامه ریزی های مدیران و مسئولان پل به گونه ای است که برای بازدید کنندگان سرگرمی هایی از جمله نمایش ها، تردستی ها و دیدن حرکات آکروباتیک و هیجان انگیز از جمله برنامه هایی است که قرار داده اند.

تنها کافی است با مسافرت با تور اکراین به شهر کی یف و به این مکان زیبا بروید، آن وقت حتی گذر ساعت ها را هم نمی فهمید. این جذابیت ها همگی اثبات کننده ی این واقعیت هستند.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو