تحصیل در اوکراین

در این مقاله قصد داریم همه چیز درباره تحصیل در اوکراین را با شما مطرح کنیم. کشور اوکراین مجهز به پیشرفته ترین سیستم های آموزشی است و در رتبه بیست و پنجم، بالاتر از کشورهایی همچون چک، لهستان، اسلونی، روسیه و اسلواکی قرار دارد. کشور اوکراین معقول ترین هزینه های تحصیل را نسبت به کشورهای غرب اروپا دارد به همین جهت بسیاری از دانشجویان جهت مهاجرت تحصیلی کشور اوکراین اقدام می نمایند.

آنچه در ا دامه می خوانید.

کشور اوکراین

اوکراین کشوری در اروپایی شرقی با مساحت ۶۰۳٬۶۲۸ کیلومتر مربع می باشد که از لحاظ وسعت دومین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود. پایتخت اوکراین شهر کی اف است . زبان اوکراینی زبان رسمی این کشور می باشد البته زبان روسی نیز در آن رایج است. کشور اوکراین با جمعیت ۴۴٫۸۳ میلیون نفر، با حکومتی جمهوری اداره می شود.

مزایای تحصیل در اکراین

از جمله کشورهایی که از چندین سال گذشته بسیار مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است، تحصیل در اوکراین می باشد. از جمله نکاتی که بسیار مورد توجه دانشجویان واقع شده است، هزینه های پایین تحصیل و زندگی، سطح بالای دانشگاه های کشور اوکراین، امکان پذیرش راحت و حتی شرایط برای انتقال گرفتن به دانشگاه های اروپایی و آمریکایی از جمله مزایای تحصیل در اوکراین می باشد.

مزایای تحصیل در اکراین

در کشور اوکراین برای دانشجویان بین المللی امکان پذیرش در تمامی مقاطع دانشگاهی وجود دارد. زبان تدریس در این کشور به دو زبان روسی و انگلیسی می باشد. دانشجویانی که انتخاب می کنند تا به زبان روسی ادامه تحصیل بدهند، باید یک دوره به نام پاتفک ( معادل پیش دانشگاهی در ایران) را بگذرانند.

ویزای تحصیلی اوکراین از سال 2020 مزایای بسیاری نسبت به سایر کشورهای اروپا دارد. ازجمله مزایای آن می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی با مدرک دیپلم
 • تحصیل در اوکراین بدون نیاز به مدرک زبان و مدرک پیش دانشگاهی
 • هزینه پایین تحصیل در اوکراین(هزینه تحصیل در اوکراین بین 1500 تا 4000 دلار است که البته به نوع دانشگاه متفاوت است)
 • ارائه بیمه جامع و کاملا رایگان برای افراد متقاضی تحصیل اوکراین
 • ارائه خوابگاه های دانشجویی مناسب به دانشجویان
 • برخورداری از اماکن ورزشی ویژه متقاضیان تحصیل در اوکراین
 • امکان دریافت اقامت دائم اوکراین پس از تحصیل
 • امکان اشتغال به کار نیمه وقت و یا تمام وقت در هنگام تحصیل
 • جایگاه ویژه رتبه بندی دانشگاه در رنکینگ دانشگاه های جهان

شرایط تحصیل در اکراین

شش نوع موسسه آموزش عالی در اوکراین وجود دارد هر کدام یک سطح معینی از تایید صلاحیت به خود اختصاص داده‌اند. برنامه‌های دوره‌ای در سطح کارشناسی و بالاتر توسط موسسات با بالاترین سطح اعتباربخشی به نام دانشگاه‌ها، آکادمی‌ها ارائه می‌شود.

رشته‌های تحت پوشش موسسات تخصصی عبارتند از: فنی، پزشکی، کشاورزی، آموزشی، فنی(ساخت و ساز و حمل و نقل)، اقتصاد(از جمله امور مالی، اداری و کارآفرینی)، فرهنگ(هنر و طراحی)، مراقبت‌های بهداشتی و حقوق.

کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های اوکراین معمولا چهار سال طول می‌کشد. زبان‌های مورد استفاده برای آموزش عبارتند از روسی، اوکراینی، انگلیسی و فرانسوی (فقط برای برنامه‌های پزشکی). متقاضیان بین‌المللی ممکن است نیاز به شرکت در آزمون مهارت زبان را داشته باشند یا برای یک سال تحصیلی برای تحصیل در روسیه یا اوکراین به دانشکده‌های آماده سازی مراجعه کنند.

دانشجویانی که به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل می‌کنند نیازی به حضور در دوره‌های آمادگی ندارند؛ اما می‌توانند در طول دوره تحصیلی به عنوان یک دوره مستقل در دوره زبان شرکت کنند.

برای دانشجویانی که به زبان روسی تحصیل می‌کنند، داشتن اعتبار زبان انگلیسی ضروری نیست زیرا آنها باید یک برنامه آماده سازی زبان را بگذرانند، پس از دریافت دعوت نامه، دانشجو باید با سفارت اوکراین در کشور خود تماس بگیرد تا بتواند برای ویزای دانشجویی درخواست کند. یکی از شرایط تحصیل در اوکراین جهت پذیرش این است که، دانشجو باید گذرنامه، ویزای ورود را داشته باشد.

شرایط تحصیل در اکراین

تحصیل در مدارس اوکراین

از سپتامبر ۲۰۱۸ در اوکراین مقرر گردید که ۱۲ سال تحصیل تا مقطع متوسطه جایگزین تحصیلات ۱۱ ساله شده است. به عنوان یک قائده کلی تحصیل در اوکراین از سن ۶ سالگـی شـروع می شود مگر اینکه کودکان در تاریخ ۱ سپتامبر و یا بعد از آن متولد شده باشند که در این صورت تحصیل کودکان به سال بعد موکول می شود. در سال تحصیلی ۲۰۱۷ ـ ۲۰۱۶ تعداد دانش آموزان در مقطع ابتدایی و متوسطه ۳،۸۶۴،۰۰۰ نفر بوده است.

اوکراین دارای ۳ سطح اعتبار بخشی در آموزش می باشند. مدارس ابتدایی در سطح ۱ این اعتبار که شـامـل نمـرات ۱ تا ۴ می باشد. مدارس متوسطه دارای اعتبار ۲ که شامل نمرات ۵ تا ۹ می باشد در حالی که اعتبار و سطح ۳ برای تحصیل در دانشگاه می باشد که با نمرات ۱۰ تا ۱۲ سنجیده می شوند.

علی رغم این موضوعات دانش آموزان در دوره ابتدایی به مدت ۴ سال و در دوره متوسطه به مدت ۵ سال و در دوره دبیرستان به مدت ۳ سال تحصیل خواهند کرد. برنامه تحصیل در مدارس اوکراین شامل زبان اوکراینی، ادبیات اوکراین، زبان خارجه، ادبیات جهان، تاریخ اوکراینی و تاریخ جهان، جغرافیا، هندسه، شیمی، فیزیک، زیست، هنر و موسیقی می باشد.

دانش آموزان در صورتی که مقیم آن کشور باشند می توانند از تحصیل در مدارس ملی و دولتی اوکراین بهره مند شوند در حالی که دانش آموزان بین المللی باید در مدارس شبانه روزی به تحصیلات خود ادامه دهند که از خدمات و امکانات فوق العاده ای برخوردار خواهند شد.

تحصیل در مقطع کارشناسی اوکراین

تحصیل در اوکراین و آموزش در دانشگاه های این کشور بیشتر به زبان اوکراینی و زبان روسـی می باشد. بنابراین دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در برخی رشته های تحصیلی در اوکراین باید از یک دوره پایه شروع کنند که این دوره شامل زبان اوکراینی و یا زبان روسی است.

اما در کنار این موضوع امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی نیز فراهم می باشد، لذا برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی نیازی به گذراندن دوره های پایه و گذراندن زبان اوکراینی نمی باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال تحصیلی است.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی اوکراین را دارند باید در امتحانات و آزمون های پایان دوره خود حداقل امتیاز ۴ را اخذ نمایند. سیستم امتیاز بندی تحصیلی در اوکراین دارای 5 نمره می باشد. البته در برخی دانشگاه ها ممکن است این قانون متفاوت باشد.

همیشه سفر برگزار کننده تورهای داخلی و خارجی از جمله تور بلاروس بوده و بهترین هتل های بلاروس را برای راحتی مسافران با بهترین نرخ روز رزرو می کند.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی اوکراین STUDY D-13

 • فیش واریزی به مبلغ ۶۵ دلار به حساب سفارت اوکراین در بانک ملی ایران شعبه تجریش تهران

* توجه فرمایید حتماً فیش واریزی به همراه تاریخ و مهر بانک باشد.

 • دو قطعه عکس رنگی ۴*۳
 • اصل پاسپورت امضا شده با حداقل ۷ ماه اعتبار و ۲ صفحه سفید رو به روی هم
 • گذرنامه قبلی
 • اصل و کپی همه صفحات شناسنامه
 • اصل دعوتنامه صادر شده از دانشگاه یا موسسه آموزشی در اوکراین به همراه کپی

*در صورت نداشتن دعوتنامه می توانید از طریق آژانس همیشه سفر جهت دریافت دعوتنامه از بهترین دانشگاه های اوکراین اقدام نمایید.

 • مدرکی دال بر محل اقامت در اوکراین

*دانشجویان جهت اخذ ویزا دانشجویی اوکراین معمولاً برای ثبت نام در خوابگاه باید در کشور اوکراین پروسه کارهای خوابگاه خود را دنبال کنند، به همین منظور بهتر است پیش از عزیمت مدرک، فیش و یا سندی مبنی بر پیش ثبت نام خوابگاه داشته باشید.

 • اصل نامه تمکن مالی به حساب شخصی متقاضی به زبان انگلیسی با مهر و امضا و با قید آخرین موجودی موجودی به دلار یا یورو که از تاریخ نامه تمکن بیشتر از ۳ ماه نگذشته باشد.

حداقل موجودی برای تمکن برای هر روز اقامت در اوکراین معادل ۴۵ دلار آمریکا باید در حساب موجود باشد که برای این نوع ویزای تحصیل در اوکراین باید معادل ۴۱۰۰ دلار در حساب موجود باشد.)

*در صورتی که تمکن از حساب والدین دانشجو باشد باید در نامه ای جداگانه والدین به زبان لاتین متعهد شود که هزینه های تحصیل دانشجو را متقبل می کند.

 • ارائه اصل و کپی ترجمه رسمی (با مهر وزارت امورخارجه و قوه قضاییه) مدارک تحصیلی (مدرک و ریز نمرات)، گواهی صحت سلامت پزشکی و شناسنامه لازم است.
 • اصل بیمه مسافرتی با سقف پوشش حداقل ۳۰/۰۰۰ یورو حداقل ۹۲ روز چند بار ورود + کپی
 • رزرو بلیت هواپیما رفت به اوکراین مطابق تاریخ قید شده در اپلیکیشن
 • پرداخت هزینه های مربوط به ویزا سنتر
 • مدارک ذکر شده در بالا جهت اخذ ویزا دانشجویی و تحصیل در اوکراین باید توسط خود شخص متقاضی یا نماینده قانونی فرد با وکالت نامه محضری امضا شده توسط متقاضی به همراه کارت شناسایی نماینده تحویل ویزاسنتر شود.

*تمامی کپی ها باید در کاغذ A4 گرفته شود.

*بعد از تحویل مدارک وقت مصاحبه طبق برنامه زمان بندی توسط کارشناس ویزا تعیین می گردد و در محل ویزا سنتر انجام می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی اوکراین

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اکراین

پس از اخذ مدرک کارشناسی، دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در یک دانشگاه و یا موسسه علمی ثبت نام نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دلیل صرفه جویی در هزینه ها و کوتاه بودن زمان آن می تواند گزینه ای مناسب برای دانشجویان بین المللی تلقی شود.

به همین دلیل تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد جز پر طرفدارترین مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود، چرا که بعد از تحصیل به راحتی می توانند وارد بازار کار شوند و یا برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام لازم را انجام دهند. یک سال تحصیلی در اوکراین بین اول سپتامبر تا فوریه می باشد که هر سال شامل دو ترم تحصیلی است.

در پایان هر ترم از دانشجویان بین 3 الی 5 آزمون گرفته می شود که در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمون ها ورود به دوره و ترم بعد برای آنان تضمین می شود. تحصیلات عالیه در اوکراین همراه با کسب تجربه کاری می باشد چرا که دانشجویان ضمن تحصیل می توانند در محل کار حضور داشته باشند. تشخیص آن که چه افرادی می توانند صلاحیت لازم برای ورود به بازرار کار را داشته باشند بر عهده دولت اوکراین است.

البته کارفرمایان در اوکراین با توجه به صلاحیت هایی که دولت این کشور اعلام کرده و همینطور توجه به دانشگاه های معتبر می توانند در جذب نیرو تصمیم لازم را اتخاذ نمایند. امروزه دانشجویان در اوکراین می توانند در ۴۴۰ دانشگاه و موسسات آموزشی با سطح ۳ الی ۴ تحصیل کنند که در این میان ۲۲۰ نهاد از این دانشگاه ها و موسسات به صورت دولتی می باشد.

تحصیل در اکراین در مقطع دکترا

دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باشند می توانند باید در طول سال برای تمامی برنامه ها همچون مهندسی، اقتصاد، مدیریت و… اقدام به اخذ پذیرش نمایند. مطالعه و ادامه تحصیل در مقاطع دکتری بیشتر به زبان روسی، اوکراینی و یا انگلیسی است. مقطع دکتری در اوکراین بسته به رشته تحصیـلی بیـن 3 الـی 4 سـال به طـول می انجامد.

اما تحصیل در مقطع دکتری و اخذ پذیرش در این مقطع دارای شرایط خاصی است که متقاضیان ملزم به برآوردن آن می باشند. دانشجویان و متقاضیان تحصیل در اوکراین می بایست با یک استاد راهنما ارتباط برقرار کنند که خود این موضوع نیازمند دانش کافی زبان می باشد.

علاوه بر آن نکته کلیدی برای ادامه تحصیل در اوکراین ارائه 3 الی 4 مقاله علمی و نشریه می باشد که باید در پروژه ای در رابطه با پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد و در زمینه رشته تخصصی متقاضی باشد که یکی از شرایط لازم برای ادامه تحصیل در این مقطع می باشد. اصولا متقاضیان می توانند در این مقطع تحصیلی منوط به رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند.

در نهایت دانشجویان باید یک پایان نامه به زبان اوکراینی، روسی، آلمانی یا انگلیسی بنویسند و از آن دفاع کنند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور با همکاری موسسه MIE به نگارش درآمده است. بنابراین کپی برداری از آن بدون ذکر منبع کار غیر حرفه ای محسوب می شود.

تحصیل در اکراین در رشته پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل در اکراین در رشته پزشکی و دندانپزشکی

اگر خواهان تحصیل پزشکی در خارج از کشور به خصوص کشورهای اروپایی هستید، تحصیل در اوکراین می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد. این کشور به خاطر داشتن بهترین دانشگاه های پزشکی، موفق شده است متقاضیان زیادی را از سراسر دنیا طی چند سال اخیر به خود جذب نماید. دانشگاه دولتی پزشکی Odessa و دانشگاه دولتی پزشکی Lviv از موسسات آکادمیک برتر در اوکراین می باشند که دوره هایی در حوزه های پزشکی عمومی، دندان پزشکی و داروسازی، به زبان انگلیسی و روسی ، برای متقاضیان ارائه می دهند.

زبان تدریس در دانشگاه های اکراین

زبان تدریس در دانشگاه های اوکراین زبان روسی و اوکراینی است اما بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور اوکراین به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برای آموزش زبان روسی و اوکراینی، ۹ ماه دوره آموزش زبان روسی معروف به پاتفک برگزار می گردد. این دوره شامل دو ترم است، ترم اول منحصراً زبان روسی یا اوکراینی تدریس می شود و از ترم دوم بسته به رشته انتخابی دانشجو، جهت ادامه تحصیل در اوکراین و در دانشگاه برای انتخاب رشته مهندسی، دروس فیزیک، شیمی ریاضی، نقشه کشی و برای رشته های پزشکی، شیمی،زیست شناسی، برای علوم انسانی، تاریخ وادبیات در کنار آموزش زبان روسی و یا اوکراینی تدریس می شود.

در پایان ترم دوم، از دروس تدریس شده، امتحان گرفته می شود و در صورت قبولی ، مدرک پاتفک به دانشجو اعطا می شود.تعطیلات دانشجوئی تقریباً دو ماه در تابستان و دو هفته در زمستان است. متاسفانه تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در ابتدای ورود اقدام به ثبت نام در دوره آموزش پاتفک زبان روسی نموده اند بعد از اتمام دوره و در هنگام ثبت نام در دانشگاه متوجه شده اند که رشته تحصیلی مورد نظر آنها به زبان اوکراینی ارائه می شود. لذا قبل از انتخاب نوع زبان باید بررسی شود که رشته تحصیلی در دانشگاه مورد نظر به چه زبانی ارائه می شود.

زبان تدریس در دانشگاه های اکراین

شرایط ویزای اکراین

دریافت یک دعوت‌نامه و یا نامه پذیرش از یک دانشگاه در اوکراین برای درخواست ویزا، ضروری است. اگر شما در کشوری زندگی می‌کنید که برای سفر به اوکراین به ویزا نیاز است، باید از چند ماه قبل از شروع کلاس‌ها به سفارت اوکراین در کشور خود بروید و درخواست ویزای تحصیلی بدهید. اکثر سفارتخانه‌ها از 15 ژوئیه تا 15 نوامبر، به درخواست ویزا‌ها پاسخ می دهند.

هنگامی که برای ویزا تحصیلی اکراین درخواست می‌کنید، ممکن است مجبور شوید به چند سؤال در مورد دوره خود و مدت دوره خود پاسخ دهید، بعضی از این سوال‌ها عبارتند از دلایل شما برای انتخاب دانشگاه، آیا شما تصمیم گرفتید که در اوکراین پس از اتمام تحصیل خود اقامت داشته باشید و اینکه آیا شما هزینه کافی برای زندگی در اوکراین و تحصیل در اوکراین دارید یا نه. هنگام درخواست برای ویزا باید اسناد زیر را ارائه دهید:

 • دعوت نامه اصلی شما یا نامه پذیرش
 • گواهی اصلی تولد
 • گواهی اصلی بهداشتی- که باید توسط وزارت بهداشت کشور شما تایید شود و باید در عرض یک ماه پس از درخواست ویزا شما صادر شود.
 • گواهی نفی ویروس ایدز- که همچنین دارای اعتبار یک ماهه است.
 • عکس هایی به اندازه عکس پاسپورت(حداقل 12 عدد)
 • حداقل 3000 دلار در حساب خود داشته باشید تا بتوانید تمکن مالی خود را ثابت کنید

اخذ ویزای اکراین

مرحله آخر تحویل فرم پذیرش دانشگاه به سفارت اوکراین جهت صدور ویزای تحصیلی اکراین است. پس از بررسی شرایط و درصورت تایید مدارک، ویزای تحصیلی شما حداکثر تا ۱۵ روز صادر می‌شود. ممکن است سفارت، مدارک دیگری یا حتی مصاحبه حضوری از متقاضی درخواست کند. دانشجویان به محض رسیدن به اوکراین، باید درخواست اجازه اقامت دهند. دانشجویان به مدت سه ماه پس از دریافت ویزای اوکراین، مهلت دارند تا اقامت تحصیلی خود را قطعی کنند. مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیل در اوکراین به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم درخواست ویزا (در سفرت پر می شود)
 • اصل پاسپورت معتبر با حداقل 2 سال اعتبار
 • 3 قطعه عکس (3*4 سانتی متر)
 • پرینت دعوتنامه اصلی پذیرش از سوی دانشگاه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • نتایج آزمایش HIV/AIDS
 • ارائه گواهی مربوط به اثبات بیمه سلامت فرد(بیمه مولتی پل مسافرتی سامان با حداقل پوشش هزینه درمانی 50 هزار یورو)
 • گواهی پایان تحصیلات عالی/متوسط (یا هر دوره تحصیلی قبلی)
 • تمکن مالی ویزای تحصیلی از 4000 تا 5000 دلار
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
دانشگاه های معتبر اکراین

دانشگاه های معتبر اکراین

اسامی چند دانشگاه‌های معتبر واقع در اوکراین به قرار زیر می باشد:

 • دانشگاه ایوان فرانکو lviv lvov
 • دانشگاه کروک اوکراین
 • تاراس شوچنکو دانشگاه ملی کیف
 • دانشگاه تربیت مدرس ترنوپیل
 • دانشگاه ملی معلم دانشگاه Dragomanov Kiev
 • دانشگاه ملی حمل و نقل هوایی کیف
 • Borys Grinchenko دانشگاه کیف
 • دانشگاه ملی Lviv
 • دانشگاه ملی اقتصاد شهری در خارکف
 • دانشگاه ملی اقتصاد کیف
 1. دانشگاه ملی علوم و محیط زیست اوکراین کیف
 2. سیمون کوزنتس
 3. دانشگاه پلی تکنیک خارکف
 4. دانشگاه خارکف
 5. دانشگاه ملی زیستپزشکی ژیتومیر
 6. دانشگاه Zaporizhzhya
 7. دانشگاه ملی وینیتیسه
 8. اودسا آکادمی ملی صنایع غذایی اودسا
 9. دانشگاه ملی پزشکی کیف
 10. دانشگاه اودسا
 1. دانشگاه علوم پزشکی بوکویننChernivtsi
 2. دانشگاه Dnipropetrovsk
 3. دانشگاه ملی و ورادسکی تاوریدا کیف
 4. دانشگاه ملی هوا فضا خارکوف
 5. دانشگاه ملی فناوری مواد غذایی کیف
 6. دانشگاه فنی و مهندسی دزفول پوکرسک
 7. دانشگاه ملی رادیو الکترونیک خارکف
 8. دانشگاه فدرال کریمه ورنادس سیمفروپل
 9. دانشگاه فرهنگ و هنر کیف
 10. دانشگاه ملی داروخانه خارکف

آژانس گردشگری همیشه سفر سامانه رزرو آنلاین بلیط هواپیما

مراحل اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

هنگامی که برای ویزای تحصیلی اوکراین درخواست میکنید، ممکن است مجبور شوید به چند سوال در مورد دوره خود و مدت دوره خود پاسخ دهید، بعضی از این سوال‌ها عبارتند از دلایل شما برای انتخاب دانشگاه، آیا شما تصمیم گرفتید که در اوکراین پس از اتمام تحصیل خود اقامت داشته باشید و اینکه آیا شما هزینه کافی برای زندگی در اوکراین و تحصیل در اوکراین دارید یا نه.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

در این مقاله صفر تا صد شرایط تحصیل در اوکراین را مورد بررسی قرار دادیم. اگر می‌خواهید به کشور اوکراین مهاجرت کنید و به تحصیل مشغول شوید نیاز دارید تا از بهترین دانشگاه‌های اوکراین و لیستی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های اوکراین مطلع باشید. هر چه اطلاعات شما درمورد دانشگاهی که می‌خواهید در آن تحصیل کنید بیشتر باشد می‌توان بهترین انتخاب را داشته باشید. مشاوران ما در همیشه سفر به شما کمک خواهند کرد برای برقراری ارتباط با دانشگاه مورد نظر خود و بدست آوردن اطلاعاتی مهم که به شما برتری بیشتری نسبت به بقیه می‌دهد.

کارشناسان ما در همیشه سفر بهترین مسیر را جهت اخذ ویزای تحصیلی اوکراین و دریافت پذیرش برای شما انتخاب می کنند. پیش از تصمیم برای تحصیل در کشور اوکراین از مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزادانشجویی مطلع شوید. لازم به ذکر است که امکان تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی نیز در این کشور وجود دارد. اوکراین یک کشور اروپایی است و دلایل بسیاری از جمله پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی متقاضیان بسیاری را از سرتاسر دنیا برای تحصیل در کشور اوکراین جذب می کند.

سوالات متداول درباره تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در دانشگاه های اوکراین چگونه است؟

کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های اوکراین معمولا چهار سال طول می کشد. زبان‌های مورد استفاده برای آموزش عبارتند از روسی، اوکراینی، انگلیسی و فرانسوی (فقط برای برنامه‌های پزشکی). متقاضیان بین‌المللی ممکن است نیاز به شرکت در آزمون مهارت زبان را داشته باشند یا برای یک سال تحصیلی برای تحصیل در روسیه یا اوکراین به دانشکده‌های آماده سازی مراجعه کنند. دانشجویانی که به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل می‌کنند نیازی به حضور در دوره‌های آمادگی ندارند، اما می‌توانند در طول دوره تحصیلی به عنوان یک دوره مستقل در دوره زبان شرکت کنند. برای دانشجویانی که به زبان روسی تحصیل می‌کنند، داشتن اعتبار زبان انگلیسی ضروری نیست.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چه مدارکی باید ارائه داد؟

گواهی تولد
عکس های اخیر
گذرنامه یا کارت شناسایی ملی شما
یک یا چند نامه مرجع از کارفرمایان گذشته یا معلمان
کپی از دیپلم یا گواهینامه های گذشته، از جمله مدرک کارشناسی فارغ التحصیل شده
رونوشت های دانشگاهی
رزومه

در مقطع دکتری دروس به چه زبانی ارائه می شوند؟

ارائه دروس در این سطح تحصیلی بیشتر به زبان روسی، اوکراینی و یا انگلیسی انجام می‌شود

برای درخواست پذیرش در مقطع دکتری ارائه چه مدارکی نیاز است؟

مدارک مورد نیاز برای درخواست:
فرم درخواست پر شده(با آدرس معتبر/ پستی فعلی و شماره تلفن)
پاسپورت بین المللی، صفحه ای با تصویر و داده آن (سند سفر)
گواهی سطح A/ HSSCE/ SSCE/ لیسانس / کارشناسی ارشد) مدارک تحصیلی موجود

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های اکراین چند سال است؟

دوره تحصیلی دکترا در اکراین 4 سال طول می کشد.

هزینه تحصیل در رشته پزشکی چگونه است؟

هزینه تحصیل در رشته پزشکی 4.500 دلار می باشد.

هزینه تحصیل در رشته داروسازی چگونه است؟

هزینه تحصیل در رشته داروسازی 3800 دلار می باشد.

هزینه تحصیل در رشته دامپزشکی چگونه است؟

هزینه تحصیل در رشته دامپزشکی 4.400 دلار می باشد.

شرایط ویزای تحصیلی چگونه است؟

دریافت یک دعوت نامه ویا نامه پذیرش از یک دانشگاه در اوکراین برای درخواست ویزا، ضروری است. اگر شما در کشوری زندگی می‌کنید که برای سفر به اوکراین به ویزا نیاز است، باید از چند ماه قبل از شروع کلاس‌ها به سفارت اوکراین در کشور خود بروید و درخواست ویزای تحصیلی بدهید. اکثر سفارتخانه‌ها از 15 ژوئیه تا 15 نوامبر، به درخواست ویزا‌ها پاسخ می دهند.

در ویدیو مقابل می توانید با تعدادی از بهترین دانشگاه های کشور اوکراین آشنا شوید.

 • دوست دارید پزشکی رو به انگلیسی بخونید؟
 • حوصله آزمون ورودی رو ندارید و شهریه هم براتون مهمه؟
 • دوست دارید کارآموزیتون رو تو اروپا و بهترین کشورها بگذرونین؟
 • ما اوکراین رو بهتون پیشنهاد می کنیم
جهت کسب اطلاعات تماس ما و ورود به کانال های اطلاع رسانی و پیج اینستاگرام همیشه سفر از طریق لینک های زیر اقدام فرمایید واتس آپ همیشه سفر گروه تلگرام همیشه سفر
برگشت به منو