میدان رینوک

آشنایی با ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک در اکراین / کشور اوکراین / شهر لویو

دسته‌ها: جاذبه های اوکراین

اوکراین کشوری سرشار از جاذبه های دیدنی و گردشگری هر ساله مورد استقبال گردشگران بسیاری از سراسر جهان است. شهر لووف یکی از شهرهای دیدنی این کشور و با جاذبه های فراوان خود نظیر ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک و … همواره یکی از مقصدهای گردشگری مسافران در تور اکراین است.

ما در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی را هر چند به صورت مختصر درباره این بخش دیدنی و جذاب شهر لووف اوکراین در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم؛ اگر قصد سفر به اوکراین را دارید حتما بازدید از ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک زیبا را در لیست برنامه های خود قرار دهید.

ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک

آشنایی با شهر لووف

اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی و در میانه دریای سیاه و رودخانه هایی چون دنیپر، سورسکی و دنیسر واقع شده است. این کشور زیبا و دیدنی به ترتیب با کشورهای بلاروس، روسیه، لهستان ،اسلواکی و مجارستان و رومانی، مولداوی از 4 جهت شمالی، شرق و غرب و جنوب غربی همسایه و هم مرز است. پایتخت کشور اوکراین یکی از مهمترین شهرهای تاریخی آن به نام کی اف می باشد. لووف نیز شهری دوست داشتنی و تاریخی با معماری های بسیار با شکوه و بینظیر خود از سبک های گوتیک، باروک، رنسانس و کلاسیک اروپا  همواره مرکز توجه بسیاری از گردشگران در تور اکراین بوده است.

برای اخذ اقامت بلاروس، می توانید از طریق تحصیل، مهاجرت یا سرمایه گذاری، اقدام نمایید.

این شهر با حدود ۷۲۰ هزار نفر جمعیت از جمله شهرهایی است که در آخرین سال ها از جماهیر شوروی جدا شده و امروزه نام آن در غرب نقشه کشور اکراین به چشم می خورد. لووف را می توان پایتخت فرهنگی اکراین شناخت و آن را از نظر جذابیت و زیبایی با شهرهای اروپایی نظیر پراگ و کراکو مقایسه کرد.در این شهر تمامی خیابان های باریک و با شکلی زیبا سنگ فرش شده و با کافی شاپ ها و بهترین هتل های بین المللی موجود در این خیابان ها، پذیرای گردشگران می باشند.

لووف را می توان پایتخت فرهنگی اکراین شناخت و آن را از نظر جذابیت و زیبایی با شهرهای اروپایی نظیر پراگ و کراکو مقایسه کرد. در این شهر تمامی خیابان های باریک و با شکلی زیبا سنگ فرش شده و با کافی شاپ ها و بهترین هتل های بین المللی  و ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک موجود در این خیابان ها، پذیرای گردشگران می باشند.

تاریخ تاسیس میدان رینوک

تاریخ تاسیس شهر لووف مربوط به قرن 13 یا سال 1256 میلادی بوده و از بدو تاسیس خود توسط نیروهای کشورهایی چون آلمان، لهستان، مجارستان، اتریش و در نهایت شوروی اداره و مدیریت شده است. این شهر بر اساس افسانه های قدیمی، شهری شاعرانه با گالری های هنری متعدد و ساختمان های تاریخی بسیاری است که به نام عروس اروپا شهرت جهانی دارد.

جاذبه ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک

جاذبه های دیدنی شهر لووف

این شهر زیبا و تاریخی و ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک بر پیش بینی های قبلی با اینکه تحت نظارت کشورهای متعددی بوده ولی امروزه به عنوان یکی از شهرهای اصلی گردشگری کشور اوکراین شناخته می شود. لووف با جاذبه های بینظیر خود همواره نخستین مقصد گردشگری تور اکراین بوده و گردشگران می توانند تجربه یک سفر ماندگار و پرخاطره را از این شهر در ذهن خود به یادگار داشته باشند.

از جمله جاذبه های گردشگری شهر لووف در کشور اکراین می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • میدان بازار یا ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک شهر لووف
  • رشته کوه های Carpathian
  • حدود 100 کلیسا متنوع از تمام فرقه های مسیحیت مانند کلیسای سنت جورج، بویم، آرش کاتدرال،
  • قلعه تاریخی لووف با 430 متر ارتفاع در بالاترین نقطه شهر
  • پارک لووف
  • ساختمان آرسنال یکی از 3 ساختمان قدیمی کشور اوکراین
  • برج های لووف
  • موزه داروسازی
  • گالری هنرهای ملی لووف
  • و … .
getting-acquainted-rynok-square-ukraine

معرفی ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک لووف

در قلب شهر لووف کشور اوکراین میدانی تاریخی و زیبا به نام رینوک (Rynek) به عنوان یکی از معروف ترین میدان های مرکزی این شهر شناخته می شود. نام دیگر ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک ، میدان بازار بوده و اطراف آن را حدودا 44 واحد آپارتمانی با معماری مدرن به سبک رنسانس فرا گرفته است؛ از این ساختمان ها تجار در گذشته برای تاثیر گذاری بر یکدیگر استفاده می کردند.

در سال 1825 میلادی آتش سوزی در برج سالن این شهر رخ داد که منجر به سوختن این برج و تخریب تمام خانه های اطراف آن شد؛ از همین رو سالن جدیدی را در وسط میدان به صورت یک برج 65 متری در سال 1835 میلادی به جای این سالن سوخته بنا کردند.

هر خانه ساخته شده در خیابان های اطراف ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک ، داستان یا تراژدی تاریخی و هیجان انگیزی را در دل خود جای داده است؛ به طور مثال تعدادی از شورشیان زندانی که برای اعدام به این شهر تبعید شده بودند در قرن 18 خانه شماره 29  موجود در میدان رینوک را قبل از اعدامشان برای خود طراحی و بنا کردند.

ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮك

مشخصات میدان رینوک یا بازار اوکراین

ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک از نظر ابعاد و اندازه به طول و عرض (142*129) متر بوده و به صورت مربع – مستطیل شکل می باشد. مجسمه های 4 اسطوره به نام های نپتون، دیانا، آدونیس و آمفیتریت که اساطیر دولت یونان بوده اند در چهار گوشه این میدان مستطیل شکل قرار گرفته است. همچنین در سال 1793 میلادی نیز چشمه هایی در 4 طرف ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک طراحی شده و از هر گوشه آن دو خیابان منشعب شده و یک ردیف خانه در بین آن ها موجود است.

تاریخچه ساخت ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک

ساخت ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک در اوکراین مربوط به قرن چهاردهم میلادی بوده و دستور آن توسط یکی از پادشاهان لهستانی صادر شده است.این پادشاه لهستانی در واقع با هدف ساخت میدانی مرکزی که برای سکونت مناسب بوده و در برابر محاصره دشمن از استحکام و مقاومت کافی برخوردار باشد؛ دستور ساخت میدان رینوک ( میدان بازار) را صادر کرده است. ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک هم اکنون بخشی از جاذبه های اصلی و دیدنی تور اکراین شناخته شده و به همراه مرکز شهرستان تاریخی لفیف به عنوان یکی از میراث های جهانی در سال 1998 میلادی در فهرست یونسکو به ثبت رسیده است.

rynok-square-ukraine

قسمت های دیدنی ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک

بخش های مختلف تشکیل دهنده ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک سرشار از جذابیت های خاص و منحصر به فردی بوده که هر گردشگری را از دیدن این زیبایی ها به حیرت وا خواهد داشت. ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک یا بازار در طول سالهای 1848 تا 2006 میلادی همواره مرکز برگزاری رژه های نظامی، مراسمات و جشنواره های مختلف باستانی نظیر قهوه و پنیر و …  و همچنین یکی از مراکز پیاده روی شهر لووف می باشد.

برای رزرو هتل کیف، به سایت همیشه سفر مراجعه نمایید، اگر جهت رزرو و امکانات هتل مورد نظر، نیاز به راهنمایی داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بخش کوچکی از جاذبه های دیدنی ﻣﻴﺪان رﻳﻨﻮک را می توان به خانه هایی نظیر خانه خانواده ویلکزک، سیاه، پرسویتا (Prosvita)، برناتوویسز (Bernatowicz) و یا قصرها و کاخ هایی چون رمودلد (Remodelled)، سوبیسکی (Sobieski)، اسقف اعظم، شاه جهان سوم، لوبومیرسکی (Lubomirski) و … اشاره کرد.

گروه:

درجه هتل:

برگشت به منو