واحد پول اوکراین

گردشگران و مسافران می توانند با آشنایی بسیار گسترده در مورد واحد پول اوکراین، یکی از راحت ترین و بی نظیرترین سفرهای خود را رقم بزنند. واحد پول اوکراین را گریونی تشکیل داده است که هر گروینی برابر با 100 کاپک می باشد و گردشگران می توانند به راحتی پول مورد نظر خود را در صرافی ها، بانک ها و هتل های این کشور به راحتی تبدیل کرده و به خرید و گشت و گذار در این کشور بپردازند. همچنین استفاده از کارت های اعتباری نیز می تواند در این کشور بسیار موثر باشد که امروزه استفاده از مستر کارت ها در تمام کشورهای دنیا رایج و مرسوم شده است.

واحد پول اوکراین چیست؟

آیا شما نیز به دنبال کسب اطلاعات و آگاهی در مورد واحد پول اوکراین هستید؟ آیا می دانید که نسبت ارزش واحد پول اوکراین نسبت به دلار آمریکا چقدر می باشد؟ از شما عزیزان همیشگی خود دعوت می نماییم که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کرده و تا شاهد نقد و بررسی واحد پول رایج در کشور اوکراین باشید.

اوکراین کشوری است در اروپای شرقی که با داشتن زیباترین و دیدنی ترین آثر تاریخی و طبیعی خود توانسته است توجه میلیون ها گردشگر را به سوی خود جلب کند. اوکراین با کشورهایی از جمله مجارستان، لهستان، بلاروس، اسلواکی و رومانی مرز مشترک داشته است و حجم بسیار بزرگی از معاملات اقتصادی خود را با این کشورهای هم مرز انجام می دهد. واحد پول اوکراین را گریونی یا هریونا می نامند که کد ایزوی آن نیز uah می باشد و این واحد پول در سال 1996 توانست به عنوان پول رسمی این کشور از سوی بانک مرکزی به رسمیت شناخته شود و جایگزین کاربوانت شود.

توجه داشته باشید که پول خرد این کشور را نیز کاپک شکل می دهد که در زندگی روزمره از این واحد پولی استفاده بسیار بیشتری می شود به طوری که هر 100 کاپک یک گریونی را تشکیل می دهد. آشنایی با پول های خرد این کشور نیز می توانید گردشگران را در هنگام خرید راهنمایی کند و همچنین گردشگران می توانند با آشنا شدن از واحد پولی این کشور، از تخفیف های بسیار زیادی نیز در هنگام خرید خود بهره مند شوند.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد ارزش و نسبت های واحد پول اوکراین به دلار، یورو و پوند بریتانیا و نحوه تبدیل ارز گردشگران به واحد پولی این کشور مطالب بیشتری را به حضور شما ارائه دهیم.

نسبت واحد پول اوکراین به دلار آمریکا

انجام معاملات بسیار گسترده در بسیاری از صنایع سبب شده است که امروزه واحد پول اوکراین به یکی از مهمترین و با ارزش ترین واحدهای پولی این کشور تبدیل شود که این موضوع علاوه بر اینکه توجه بسیاری از اقتصاددان ها و سرمایه گذاران را به سوی خود معطوف کرده است، بلکه توجه گردشگران را نیز جلب نموده است به طوری که بسیاری از گردشگران سعی بر آن دارند تا قبل از سفر خود به این کشور در مورد واحد پول آن اطلاعاتی را به دست آورند.

یکی از مهمترین موضوعاتی که بسیاری از گردشگران توجه بسیار زیادی را به آن دارند، نسبت واحد پول اوکراین به دلار آمریکا می باشد به طوری که این مقایسه نسبت ها می تواند ارزش پول کشور اوکراین را مشخص کند. یک دلار آمریکا برابر با 26.81 گریونی، یک یورو برابر با 31.22 گریونی و یک پوند بریتانیا نیز برابر با 35.21 گریونی می باشد. حال شما نیز با دردست داشتن اطلاعات فوق می توانید برآوردی را در مورد ارزش واحد پول اوکراین به دست آورده و برنامه ریزی بهترین را برای سفر و گشت و گذار خود در این کشور داشته باشید.

استفاده از کارت های اعتباری در اوکراین

از دیگر مهمترین موضوعاتی که بسیاری از گردشگران و توریست ها به دنبال آن هستند، استفاده از کارت های اعتباری در اوکراین می باشد به طوری که گردشگران می توانند با دریافت کارت های اعتباری بین المللی خیال خود را در مورد نگهداری و حفظ پول خود مطمئن کنند. یکی از معتبرترین کارهای اعتبار در این کشور، مستر کارت می باشد که گردشگران می توانند ارز مورد نظر خود را تبدیل کرده و حواله مربوط را در مستر کارت خود اضافه نمایند تا بتوانند در خریدهای خود از آن استفاده کنند.

البته توجه داشته باشید که به همراه داشتن مقداری پول خرد و اسکناس گریونی نیز می توانید بسیار کارساز بوده و نیاز شما را در تهیه و برخی از خریدهای خرده و اغذیه برطرف کند. توجه داشته باشید که در صورت بروز مشکل و گم شدن کارت اعتباری خود در این کشور حتما مراجع ذی ربط را مطلع سازید تا پیگیری های لازم برای رفع مشکل به وجود آمده شکل گیرد.

اماکن تبدیل پول در اوکراین

مسافران در سفر خود به کشور اوکراین به دنبال امکان و مراکز بسیار معتبر و مطمئنی برای تبدیل ارز خود به واحد پول اوکراین هستند تا از این طریق بتوانند سفر خود را به بهترین و بی نظیرترین شکل ممکن آغاز کنند. اگر شما نیز می خواهید در این کشور اقدام به تبدیل ارز داشته باشید می توانید از محل خدمات صرافی هتل مورد اقامت خود، صرافی های رسمی موجود در کشور، بانک های مرکزی این کشور و فرودگاه بین المللی اوکراین اقدام لازم را انجام دهید.

لازم به ذکر است که در تبدیل ارز مورد نظر خود به هیچ وجه به افراد سودجو در این حوزه اعتماد نداشته باشید چرا که بسیاری از این افراد کلاهبردار هستند و حیله های بسیار ناپسندی را برای ارز شما در نظر دارند.

اسکناس های رایج اوکراین

آشنایی با تک تک اسکناس های واحد پول اوکراین برای گردشگران از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است به طوری که از مهمترین و پرکاربردترین اسکناس های کشور اوکراین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  1 گریونی اوکراین
  •  2 گریونی اوکراین
  •  5 گریونی اوکراین
  • 10 گریونی اوکراین
  •  20 گریونی اوکراین
  • 100 گریونی اوکراین
  •  200 گریونی اوکراین
  • 500 گریونی اوکراین

شما می توانید برای آسانی در حمل پول کشور اوکراین، از مورد نظر خود را به مبالغ بیشتر گریونی تبدیل کنید و با خرد کردن آنها بتوانید از پس هزینه های گشت و گذار و زندگی در این کشور بر بیایید.

اهمیت آشنایی با واحد پول کشور اوکراین

اهمیت آشنایی گردشگران با واحد‌ پول اوکراین بسیار قابل بحث می باشد چرا که گردشگران می توانند با آگاهی کافی و لازم از پول رایج در این کشور، بدون داشتن نگرانی و دغدغه های پولی، از سفر خود نهایت لذت را داشته باشند.

شما می توانید تور اوکراین مورد نظر خود را به راحتی از وب سایت اینترنتی همیشه سفر رزرو کرده و با کسب اطلاعات لازم در مورد واحد پول اوکراین از همین وب سایت اینترنتی، یکی از باشکوه ترین و جذاب ترین سفرهای خود را به قاره اروپا شکل دهید. همچنین می توانید در صورت داشتن هرگونه سوالی نیز با همکاران ما از همین وب سایت در تماس باشید و اطلاعات لازم را جویا شوید.

واحد پول اوکراین
۱ گریونا
معرفی واحد پول اوکراین
۲ گریونا
۵ گریونا
۵ گریونا
۱۰ گریونا
۱۰ گریونا
اسکناس ۲۰ گریونا
۲۰ گریونا
اسکناس ۵۰ گریونا
۵۰ گریونا
اسکناس ۱۰۰ گریونا
۱۰۰ گریونا
اسکناس ۲۰۰ گریونا
۲۰۰ گریونا
اسکناس ۵۰۰ گریونا
۵۰۰ گریونا

از اکتبر ۲۰۱۹ اسکناس ۱۰۰۰ گریونایی در اختیار عموم در کی یف قرار خواهد گرفت

اسکناس ۱۰۰۰ گریونا
اسکناس ۱۰۰۰ گریونا

 

برگشت به منو