تورهای چابهار همیشه سفر

تور چابهار

تور چابهار یکی از جذاب ترین تورهای مسافرتی است که به شما فرصتی می دهد تا از نزدیک با شهر زیبای چابهار آشنا شوید و از جاذبه های گردشگری این شهر دیدن کرده و به خرید و تفریح بپردازید. چابهار یکی از شهرهای بسیار زیبای جنوبی است که دیدنشان خالی از لطف نیست. این شهر در جنوب شرقی کشور واقع شده است و یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان است.

به دلیل موقعیت استراتژیک منطقه چابهار و جاذبه های گردشگری این منطقه، هرساله افراد بسیاری به این شهر زیبا سفر می کنند. بیشتر افراد برای مقاصد کاری یا بازرگانی به این منطقه سفر می کنند که البته نباید دیدنی های جذاب این شهر را نیز نادیده گرفت.

تور چابهار به صورت هوایی و زمینی برگزار می شود که در هر روز آن برای شما برنامه های مهیجی در نظر گرفته شده است و با استفاده از راهنمای محلی می توانید از جای جای این شهر زیبا دیدن نمایید. همچنین ساعت هایی در روز نیز می توانید خودتان در شهر به گشت و گذار پرداخته و یا خرید کنید و استراحت نمایید. با تور چابهار می توانید یک سفر خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید.

جاذبه های چابهار

بازدید از تالاب و دریاچه لیپار در تور چابهار

تالاب لیپار یکی از شگفت انگیزترین دیدنی های تور چابهار است که اگر با تور چابهار به این منطقه سفر می کنید نباید دیدن آن را از دست دهید. این تالاب که به رنگ صورتی مایل به قرمز است، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می نماید. تالاب لیپار در 15 کیلومتری شهر چابهار و در مسیر جاده چابهار به سمت گواتر واقع شده است.

این تالاب زیبا همه آب های سرگردان اطراف را در خود جمع می نماید و منظره ای زیبا را به وجود می آورد. در این تالاب انواع پرندگانی همچون طاووسکن، فلامینگو،حواصیل، عقاب دشتی و تیهو و انواع درختچه های تش و گز دیده می شود.

هنگامی که از چابهار خارج می شوید در 15 کیلومتری آن منظره ای بسیار دیدنی شما را جذب خود خواهد کرد. دریاچه صورتی که بعد از روستای رمین قرار دارد آبگیری است که با رنگ منحصر به فرد خود، شما را شگفت زده خواهد کرد. این دریاچه در جاده ای ساحلی قرار دارد که از چابهار به سمت گواتر کشیده شده است. آب دریاچه از مجموع آب های سطحی تشکیل شده است و در واقع آب دریای عمان است که به صورت راکد درآمده و یک تالاب را به وجود آورده است.

در این تالاب زیبایی های زیادی وجود دارد که فقط محدود به رنگ صورتی آن نمی شود. گیاهان و جانوران منحصر به فردی در این آبگیر زندگی می کنند که نام بعضی از آنها را شاید تا به حال نشنیده باشید. دریاچه صورتی در یک دره صخره ای جای گرفته است که کوهی در مجاورت آن قرار دارد و در نزدیکی های آن نیز دشتی زیبا خود را می نمایاند.این تالاب از آب هایی که در بین دره ای بین دو کوه جمع شده است به وجود آمده.

آب هایی که از طریق بارندگی و طوفان های دریایی به صورت سرگردان در سطح زمین جاری هستند در این تالاب به هم می پیوندند. محیط زیست تالاب شرایط مناسبی برای زیست گونه های گیاهی و جانوری خاصی شده است. پرندگان مهاجر زیادی را در سفر به این تالاب صورتی می توانید ببینید. طول دریاچه لیپار بیش از 14 کیلومتر است و فضای آن بسیار بکر به نظر می رسد. یکی از شگفتی های این تالاب این است که هر ساله با میزان بارندگی های مختلف، به شکل های گوناگونی در می آید. در مقاله ی دریاچه لیپار چابهار در مورد این جاذبه بیشتر بخوانید.

  بازدید از تالاب و دریاچه لیپار در تور چابهار 

کوه های مینیاتوری، از جاذبه های دیدنی شهر چابهار

کوه های مینیاتوری یکی از جاذبه های دیدنی تور چابهار است که در تور چابهار نباید از دیدن این رشته کوه ها غافل شد. این کوه ها یکی از اعجاب انگیزترین کوه ها در سراسر ایران و در چابهار به حساب می آید. این کوه ها تداعی کننده کوه های کره ماه هستند و گویی تکه ای از ماه بر روی زمین قرار گرفته است.

کوه های مینیاتوری را می توانید پس از 40 الی 50 کیلومتر پس از گذر از چابهار به سمت بندر گواتر می توانید مشاهده نمایید. جنس این کوه ها رسوبی است و به دلیل فرسایشی که در این کوه ها به وجود آمده است، شیارها و خط و خطوطی در آن به وجود آمده است که باعث نمایی شگفت انگیز و زیبا شده است.

این کوه ها در کنار هم منظره ای شگرف را به وجود آورده اند. کوه های مینیاتوری فاقد هر گونه پوشش گیاهی هستند و نمایی چاک چاک دارند. این کوه ها به دلیل ظاهری که دارند به کوه های مریخی نیز معروف شده اند. رنگ کوه های مینیاتوری به رنگ خاکستری است و زا رنگ قرمز نیز در آنها استفاده شده است که نمایی زیبا را به وجود می آورد.

کوه های مینیاتوری چابهار که با نام کوه های مریخی نیز شناخته می شوند از جمله جاذبه های گردشگری بسیار زیبای شهر چابهار در استان سیستان و بلوچستان است که در موازات ساحل دریا کشیده شده است و دارای زیبایی منحصر به فردی است که تمامی توجه توریست ها در تور چابهار را به خود جلب کرده است.

این کوه ها دارای تاریخچه ای طولانی در این منطقه هستند و به همین علت است که از لحاظ زمین شناسی و تاریخ شناسی نیز از اهمیت بسیار زیادی برای متخصصان در این زمینه برخوردار هستند و این موضوع باعث می شود تا هر ساله تعداد زیادی از زمین شناسان برای مطالعه بر روی این کوه ها از این کوه های زیبا دیدن کنند.

به گفته بسیاری از زمین شناسان این کوه ها میلیون ها سال قبل در زیر آب دریای عمان تشکیل شده اند و کم کم بخش کوچکی از خشکی های این دریا را تشکیل داده اند تا به حالتی که امروزه شاهد آن هستیم رسیده اند. در مقاله ی کوه های مینیاتوری چابهار در مورد این جاذبه بیشتر بخوانید.

کوه های مینیاتوری

چابهار

یکی از مهمترین و بی نظیرترین جاذبه های تور چابهار، اسکله صیادی رﻣﻴﻦ چابهار می باشد که این اسکله بسیار شگفت انگیز و زیبا در لیست بسیاری از جاذبه های دیدنی گردشگران واقع شده است و همین امر نیز سبب شده است تا این اسکله و روستای رمین بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن پیشرفت بسیار خوبی را داشته باشد.

اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک از این شهر بازدید لازم را داشته باشید می توانید حتما سری به این اسکله زده و به تماشای دریای عمان بپردازید. در ادامه مقاله سعی داریم تا در مورد بازدید از اسکله صیادی رﻣﻴﻦ چابهار و تفریحات موجود در این اسکله توضیحات بسیار ارزنده ای را به حضورتان ارائه دهیم.در مقاله ی اسکله زمین چابهار در مورد این جاذبه بیشتر بخوانید.

تلگرافخانه چابهار

تلگرافخانه چابهار یکی از مکان های گردشگری در این شهر می باشد که همه ساله بازدید کنندگان زیادی برا بازدید به این شهر سفر می نمایند.تلگرافخانه چابهار دارای معماری قدیمی می باشد که مصالح ساختمانی با کیفیت بالا برای ساخت تلگرافخانه چابهار استفاده شده است.

با ساخت این مکان باعث شده است که ارتباط صوتی بین این مکان ها به خوبی برقرار شود و باعث می شود تا تجارت و بازرگانی بین ایران و هند پیشرفت زیادی داشته باشد. شما می توانید با تور های مختلف به این شهر تاریخی و تفریحی سفر نمایید تا از تمام مکان های زیبا و جذاب این شهر بازدید نمایید و اطلاعات دقیقی از این شهر به دست آورید.

با سفر به شهر چابهار از مکان های تفریحی و گردشگری این شهر نهایت لذت و استفاده را ببرید. هر ساله مسافران زیادی از نقاط مختلف جهان برای بازدید از مکان های تفریحی و تاریخی این شهر زیبا به شهر چابهار سفر می نمایند. تلگرافخانه چابهار یک بنای قدیمی است که توسط کمپانی هند بنا شده است به همین علت این ساختمان نشان دهنده ی معماری انگلیسی می باشد.

کوه گل فشان چابهار کجاست؟

کوه گل فشان چابهار یکی از پدیده های طبیعی و بسیار زیبا است که در قسمت جنوب شرقی کشور واقع شده است. کوه گل فشان چابهار یکی از حیرت آورترین و زیباترین دیدنی های این شهر می باشد به گونه ای که هر انسانی از دیدن آن متعجب خواهد شد. بزرگترین کوه گل افشان در قسمت شمالی جاده کهیر، در بندر تنگ قرار دارد و شما می توانید در 95 کیلومتری غرب بندر کنارک و در کنار دشت کهیر، این کوه را مشاهده نمایید.

گل فشان ها در واقع مجموعه ای از تپه هایی با ارتفاع متفاوت هستند و در حال حاضر یکی از این تپه ها فعال است و شبیه آتش فشان عمل می کند.

در قسمت بالای گل تپه ها دهانه هایی جند سانتی متری وجود دارد که از این دهانه ها گل خاکستری رنگ خارج می شود و به سمت پایین یا همان دامنه می ریزد. شما می توانید با تور چابهار به این منطقه زیبا بروید و از آنجا دیدن کنید. قیمت تور چابهار نیز بسیار مناسب و ارزان است و شما می توانید با کمترین هزینه به دیدن این پدیده های زیبا و خدادادی بروید. همچنین با تور چابهار شما می توانید علاوه بر دیدن کوه گل فشان، از دیگر دیدنی های این شهر زیبا نیز دیدن کنید و لحظات خوشی را برای خود رقم بزنید.

اگر قصد سفر به شیراز را دارید، تور شیراز همیشه سفر را از دست ندهید. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه “تور شیراز” شوید.

کوه گل فشان چابهار

روستا درک چابهار

روستای درک چابهار را می توان یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان دانست . این روستا را به عنوان بهشت چابهار نیز می شناسند که این مورد نشان دهنده اهمیت گردشگری و زیبایی این منطقه خواهد بود. این روستا در بخش زرآباد در شهرستان کنارک واقع شده است که دارای طبیعتی بکر و زیبا بوده و ساحل آن از جمله تمیز ترین سواحل ایران و جهان به شمار می رود. این روستا 52 هکتار وسعت داشته و دارای 6 کیلومتر ساحل می باشد.

این روستا در استان سیستان و بلوچستان واقع شده و از جمله جاذبه هایی است که کمتر دیده شده است اما در سال 96 که استان سیستان بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری ایرانیان شناخته شد توجه گردشگران بیشتری به این روستا جلب شد.

امکان سفر به روستای درک چابهار به دو روش زمینی و هوایی وجود خواهد داشت و در صورت انتخاب روش هوایی در فرودگاه چابهار فرود آمده و 135 کیلومتر مسافت باید به این روستا به صورت زمینی طی نمایید. در مقاله ی روستای درک چابهار در مورد این جاذبه بیشتر بخوانید.

بندر گواتر

این بندر آخرین نقطه ساحلی در جنوب شرقی کشور است که به لحاظ صادرات محصولات غیرنفتی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. امروزه وجود جنگل های حرا همچنین ماهی و خرچنگ های متنوع توانسته زیبایی بندر گواتر را چند برابر کند که به واسطه همین جنگل محیط زیست کشور بندر گواتر در چابهار را محیطی حفاظت شده اعلام داشته است.

این بندر بی نظیر آب های بیکران خود را از سمت کشور پاکستان با رودخانه نهردشت و از سمت کشور ایران با رودخانه باهوکلات به اشتراک گذاشته است. خلیج گواتر از قسمت خاوری دماغه جیوانی آغاز شده و در پسابندر که نقطه ای در قسمت باختر است به پایان می رسد.در مقاله ی بندر گواتر چابهار در مورد این جاذبه بیشتر بخوانید.

بندر گواتر

غارهای باستانی مسیتی، از دیدنی های شهر چابهار

غارهای جذاب و دیدنی مسیتی، یکی از جذاب ترین دیدنی های شهر چابهار است که برای کسانی که به طبیعت و دیدن غارها علاقه دارند، پیشنهاد می شود تا در تور چابهار از این مجموعه غارها دیدن نمایند. غار مسیتی از مجموعه ای از غارها تشکیل شده است که رد فاصله ی 5 کیلومتری از قسمت شمال باختری روستای تیس واقع شده است.

گفتنی است که روستای تیس در نزدیکی چابهار واقع شده است. یک غار طبیعی بزرگ و دو غار مصنوعی در این منطقه قرار دارند. غار طبیعی به شکل نیم دایره ای و کاملا طبیعی بوده و با استفاده از تراشکاری هایی دهانه این غار توسعه یافته است. در این غار از یک آرامگاه گچی که به صورت دو سطح افقی بر روی هم می باشد، استفاده شده است. داخل این غار بسیار دیدنی است که در تور چابهار خودتان می توانید از نزدیک این غار زیبا و شگفت انگیز را از نزدیک مشاهده نمایید.

بازار سنتی چابهار، از مکان های دیدنی شهر چابهار

شهر چابهار به دلیل موقعیت خاص، دارای بازاری بسیار پر رونق است. این شهر از دیرباز تاکنون به شهری برای خریدهای عمده و ارزان قیمت مشهور بوده است.

بنابراین در تور چابهار اگر شما نیز قصد خرید از این شهر زیبا ر دارید، می توانید هر آنچه که نیاز دارید را از بازار سنتی چابهار و با قیمت مناسب خریداری نمایید. بازار سنتی یکی از بازارهای قدیمی چابهار است که انواع لباس های محلی، هندی، پاکستانی و انواع صنایع دستی، کامواهای کیلویی و اسباب بازی، انواع داروها و ادویه های محلی، انواع پارچه، رومیزی های محلی و … را می توانید از اینجا تهیه نمایید.

برای خرید محصولات آرایشی، البسه، لوازم خانگی و چیزهایی که در این بازار وجود ندارند، می توانید به مراکز خرید لوکس و مدرنی که در چابهار وجود دارند مراجعه کنید. شما می توانید در روزهایی که در تور چابهار  وقت خالی دارید، به بازارهای مختلف شهر چابهار رفته و وسایل مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

منطقه ی گاندو، از جاذبه های دیدنی شهر چابهار

منطقه حفاظت شده گاندو برای افرادی که به حیات وحش علاقه دارند، می تواند بسیار جالب و جذاب باشد. بنابراین در تور چابهار دیدن این منطقه خالی از لطف نیست. نام گاندو از یک نوع تمساح بومی ایران به نام گاندو گرفته شده است. در منطقه ی گاندو می توانید انواع حیواناتی همجون روباه، خدنگ، سیاهگوش، شغال، جبیر،سنجاب بلوچی و … را مشاهده نمایید. شما می توانید روزی خاطره انگیز را با پیاده روی و قدم زدن در این منطقه سپری کنید و از دیدن انواع گونه های جانوری نادر و زیبا در این منطقه لذت ببرید.

درخت مکرزن، از جاذبه های دیدنی چابهار

درخت مکرزن که بنام درخت انجیر معابد نیز شناخته می شود، یکی از درخت های دیدنی و جذاب منطقه چابهار است. شما می توانید در تور چابهار این درخت زیبا و تنومند را از نزدیک مشاهده نمایید. درخت انجیر معابد با برگ هایی پهن و تنه ای بسیار قطور و بزرگ، مانند سایر درخت های معابد در در شهرهای جنوبی کشور است. میوه این درخت انجیری است که داخل آن شیره سفید رنگی وجود دارد و قابل خوردن نیز می باشد. دیدن عظمت و زیبایی این درخت از نزدیک بسیار جالب و جذاب است.

درخت کهن سال مکر زن چابهار یکی از جالب ترین و جذاب ترین جاذبه های دیدنی این شهر می باشد که سالانه گردشگران بسیار زیادی از آن بازدید می کنند. این درخت را با نام های دیگری از جمله انجیر هندی و انجیر معابد می شناسند و اصل آن را به هند شرقی اختصاص داده اند که با داشتن برگهای بسیار پهن خود، توانسته است در لیست عجیب ترین درختان جهان واقع شود.

بهترین زمان برای بازدید از این درخت نیز فصل های پاییز و زمستان می باشد که مصادف با فصل میوه دهی این درخت خواهد بود.درخت کهن سال مکر زن چابهار  دانه های خود را در داخل فضولات پرندگانی که بر روی درخت فرود می آیند گذاشته و بعد از جوانه زدن این دانه ها، ریشه هایی از آنها به سمت زمین فرستاده می شود و کل تنه درخت مکر زن را فرا گرفته و باعث مرگ درخت اصلی شده و خودشان شروع به رشد می کنند تا جای درخت اولیه را بگیرند.

شاخه های بسیار عجیب و غریب این درخت از سمت آسمان به زمین برگشته اند و از دوباره در خاک فرو رفته اند که از محل فرو رفتن آنها ساقه دیگری رشد کرده است. با مقاله ی درخت مکرزن همراه ما باشید.

درخت مکرزن

قیمت تور چابهار

عوامل تاثیر گذار برروی قیمت تور چابهار انتخاب هتل محل اقامت و نوع پرواز انتخابی بستگی دارد، قابل ذکر است که انتخاب گشت شهری نیز از عوامل تاثیرگذار است.قیمت این تور از مبلغ 1000000 تومان تا تقریبا 4000000 تومان متغیر است.

برگشت به منو