قبرستان لیچاکیو

قبرستان لیچاکیواوکراین / کشور اوکراین / شهر لویو

کشور اوکراین یکی از معدود کشورهایی که دارای جاذبه های گردشگری زیاد ولی کمتر شناخته شده می باشد. قبرستان لیچاکیو نیز از جمله همین مکان هاست. در ادامه برای آشنایی بیشتر با قبرستان لیچاکیو می توانید تاریخچه کاملی از آن را مطالعه نمایید.

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی همیشه سفر در زمینه ی فروش بلیط چارتری داخلی و خارجی ، اخذ ویزا  ،رزرو هتل و فروش تور داخلی و خارجی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای اطلاعات بیشتر لینک های زیرا را دنبال کنید.

برای سفر به کشور اوکراین، یکی از راه های کم هزینه و به صرفه، سفر با تور اوکراین می باشد.

اهمیت قبرستان لیچاکیو

این بنای بزرگ در واقع یک کلیسای قدیمی می باشد که  به این کلیسا موزه سر باز نیز گفته می شود. این قبرستان در خیابان مچینیکو قرار دارد. در این قبرستان افراد بزرگی که زمانی دنیا را در دستان خود می دیدند خفته اند. در کشور اوکراین این قبرستان را یک اثر تاریخی، هنری می شناسند که جزء آثار ملی این کشور نیز به شمار می رود.

در کشور اوکراین معتقد هستند که اولین قبرهای این گورستان متعلق به افرادی است که در اثر طاعون فوت شده اند اما اسناد کمی از آن تاریخ باقی مانده است. اما بناهایی وجود دارد که مربوط به دفن بعضی از افراد در قرن هجده است.

دیدنی های اوکراین

در قرن هجدهم فقط افراد ثروتمند در این قبرستان به خاک سپرده می شدند که این مکان را به گورستان اغنیا تبدیل کرده بوده است. امروزه تنها چند قبر قدیمی از آن زمان باقی مانده است. بعد از مدتی این قبرستان گسترش داده شد و امروز بیشتر شبیه یک پارک بزرگ گردشی به شمار می رود.

در قبرستان لیچاکیو می توان مدفن بسیاری از افراد برجسته و بزرگ کشور اوکراین را مشاهده نمود. شما می توانید در این گورستان که بیشتر از 40هکتار مساحت دارد بیش از 500 مجسمه و نقوش برجسته ای که بر روی قبرها وجود دارد را مشاهده نمایید. بعد از این گورستان 4 گورستان دیگر نیز ساخته شده است اما این گورستان به علت وجود مشاهیر دفن شده در آن هنوز با افتخار سر پا ایستاده است.

مجسمه ها در قبرستان لیچاکیو

همان گونه که در بالا ذکر شد در این قبرستان بیش از 500 مجسمه و نقوش برجسته بر روی سنگ قبرها مشاهده می شود. این مجسمه ها آن چنان واقعی ساخته شده اند که گویی زن جوان بر روی سنگ قبری به خواب ابدیت فرو رفته است. همچنین در این گورستان یک بنای یادبود برای قربانیان سرکوب وجود دارد که در یک اردوگاه کار اجباری کشته و همگی در این مکان به خاک سپرده شده اند. شما می توانید بنای یادبود نویسندگان و روزنامه نگاران را نیز در این قبرستان مشاهده نمایید.

حتی برای زندانیان که در زندان به قتل رسیده بودند نیز یک بنای یادبود ساخته شده است. شما همچنین می توانید بر روی یک قبر سه صلیب را مشاهده نمایید. در قبرستان لیچاکیو مکانی برای شورشیان اختصاص داده شده است که در این قسمت شورشیان قیام مسلحانه لهستان دفن شده اند.

Lichakio Cemetery

بازسازی گورستان لیچاکیو

اگرچه این گورستان یک مکان تاریخی و ملی به شما می آید اما از آسیب جنگ در امان نماند. در جنگ دوم جهانی بسیاری از قسمت های کشور اوکراین در آتش جنگ سوخت و از بین رفت. یکی از مکان هایی  که در این جنگ بزرگ آسیب فراوانی دید و تقریبا از بین رفت هین گورستان لیچاکیو بود.

اما بعد از جنگ و در هنگام سازندگی کشور به بازسازی این مکان اهمیت فراوانی داده شد و از دهه نود نوسازی و بازسازی شد. در پروژه ای که بسیاری از مجسمه سازان اوکراینی در آن شرکت داشتند بنای یادبودی برای مبارزانی که برای رهایی کشور اوکراین تلاش کردند و در این راه کشته شدند ساخته شده است.

برای خرید و رزرو بلیط هواپیما کیف، با قیمت ارزان و مناسب به سایت همیشه سفر مراجعه نمایید.

موزه ای به نام لیچاکیو

قبرستان لیچاکیو را می توان بیشتر شبیه یک موزه با آثار ساخته شده توسط دستان هنرمندان و مجسمه سازانی که خود در این هنر نمونه بوده اند دانست. شما هنگام سفر به کشور زیبای اوکراین می توانید در این قبرستان که مساحتی بیشتر از 40 هکتار دارد ساعت ها قدم بزنید و از دیدن مجسمه هایی که زیبایی آن ها چشم شما را خیره می کند لذت ببرید.

همچنین افرادی را ببینید که آرام و خاموش در زیر درختان تنومند این قبرستان به استراحتی ابدی مشغول هستند. افرادی که در زمان حیات خود شاید آنقدر شجاعانه برای رهایی کشور خود جنگیده اند که کشته شده اند و یا افرادی که در زمان خود مشهور و نام آور بوده اند. شاید هم کسانی را خفته در خاک آرام ببینید که هیچ نام و نشانی بر مزار آن ها وجود ندارد. اما فراموش نکنید که حتما هنگام سفر به اوکراین و دیدن از قبرستان لیچاکیو حتما کفش راحت پیاده رویی تهیه کنید تا ساعت ها در این قبرستان قدم بزنید و از دیدن مجسمه های آن لذت ببرید.

قبرستان تاریخی اوکراین

مجسمه فرشتگان بر روی قبرها

در قبرستان لیچاکیو می توانید علاوه بر یادبودهایی که بر سر گورها وجود دارد مجسمه های زیبایی از فرشتگان را نیز بر روی این قبرها مشاهده نمایید. این  فرشتگان که گاها به صورت مرد و یا زن ساخته شده است و شما می توانید مجسمه های مردان  فرشته را با عظلات ورزیده و درشت و مجسمه های زنان را با صورتی زیبا  ببینید. همین طور یادبودهایی از جنگ خاموش را در کشور اوکراین بر روی قبور قبرستان لیچاکیو حتما ببینید.

قبرستان لیچاکیو

چگونگی بازدید از این گورستان

در کشور اوکراین ترامواها فعالیت زیادی دارند و حجم بیشتر حمل و نقل عمومی بر دوش تراموا ها است. هنگام سفر به کشور اوکراین با تور اوکراین فراموش نکنید که حتما از تراموا برای سفر استفاده نمایید. سفر با این وسیله نقلیه به شما در مدیریت هزینه هایتان کمک شایانی خواهد کرد. برای رسیدن به این قبرستان نیز از تراموا استفاده کنید. این وسیله های نقلیه عمومی در کشور اوکراین از ساعت9 صبح تا 5بعد از ظهر فعالیت می کنند و مردم را در شهر جابجا می کنند.

برای رسیدن به لیچاکیو سوار تراموای مرکز شهر شوید و به سمت این قبرستان بروید. حتی در این شهر تورهایی برای بازدید از این قبرستان وجود دارد. با استفاده از این تورها یک دیدار ویژه از این قبرستان خواهید داشت.

اگر شما برای سفر به هر کشور خارجی از تورهای مسافرتی استفاده کنید می توانید ساده تر و بهتر از این کشور دیدار کنید. فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که هنگام ثبت نام در تورهای مسافرتی مواظب باشید که گرفتار تورهای بی کیفیت و کلاهبر دار نشوید. حتما قبل از سفر در مورد تور اکراین جستجو های لازم را انجام دهید.

این کار را می توان با صحبت با افرادی که از این تورها استفاده کرده اند انجام دهید. شما با مراجعه به یک آژانس مسافرتی و ثبت نام در یک تور می توانید بسیار ساده به این سفر بروید. سفر با تور های مسافرتی برای شما بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

در سفر به اوکراین از جاذبه های دیدنی دیگر این کشور نیز دیدن کنید :

گروه:

درجه هتل:

برگشت به منو