رودخانه دنیپیر

آشنایی با رودﺧﺎﻧﻪ دﻧﻴﭙﺮ در اوکراین / کشور اوکراین / شهر کی یف

اوکراین یکی از پهناورترین کشورهای اروپایی پس از روسیه می باشد این کشور بی نظیر با داشتن موقعیت جغرافیایی مناسب از زیبایی های خیره کننده و شرایط اقلیمی معتدل برخوردار می باشد اوکراین در بخش شرقی اروپا واقع شده است و در حال حاضر به عنوان یکی از کشورهای پر گردشگر پذیر شناخته می شود. هر ساله گردشگران و توریست های بسیاری به قصد تفریح و بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی به این کشور سفر می کنند. در میان انواع جاذبه های دیدنی و گردشگری اوکراین می خواهیم به رودﺧﺎﻧﻪ دﻧﻴﭙﺮ اشاره کنیم که از جمله زیباترین و باشکوه ترین رودخانه های واقع در این کشور می باشد.

دنیپر رودخانه ای می باشد که از روسیه آغاز و پس از گذشتن از کشورهای بلاروس و اوکراین به دریای سیاه ریخته می شود. رودﺧﺎﻧﻪ دﻧﻴﭙﺮ دارای شاخه های فرعی بسیار زیادی بوده و 89 رودخانه را دربر می گیرد. دنیپر رودی به طول 2250 کیلومتر و مساحت 505 هزار کیلومتر بوده و از ارتفاعات والدای در غرب مسکو جریان دارد و در نهایت نزدیک خرسون به دریای سیاه می ریزد.

این رود به عنوان سومین رود بزرگ در قاره اروپا شناخته شده است. این رود در فصل بهار سیلابی بوده و در ماه های دسامبر تا مارس یخ می بندد. رودخانه به سه بخش تقسیم شده که بخش اول یعنی بالایی به شهر کیف، بخش وسطی بین شهر کیف و شهر زاپروژیا اوکراین و بخش پایینی بین شهر زاپروژیا و دهانه رودخانه در دریای سیاه می باشد.

غروب رویایی در  رودخانه دنپیر اوکراین

غروب رویایی در دنپیر

رودﺧﺎﻧﻪ دﻧﻴﭙﺮ یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های کشور اوکراین بوده و از شهرهای متعددی چون کیف پرکاسی، دنیپرو و زاپوریزشیا در اوکراین در حال عبور و جریان می باشد. گردشگران و مسافرانی که به این کشور سفر می کنند حتما باید از این جاذبه بی نظیر و خیره کننده مخصوصا در هنگام غروب آفتاب دیدن کنند. غروب رودﺧﺎﻧﻪ دﻧﻴﭙﺮ بسیار رویایی و دلربا بوده و با حضور در این مکان احساس خاص و منحصر به فردی را خواهید داشت. به خصوص قدم زدن در پیاده رو رودﺧﺎﻧﻪ دﻧﻴﭙﺮ برای عاشقان از لحظات ناب و تکرار نشدنی به شمار می آید.

شما می توانید سفر با قایق در این رودخانه را تجربه کنید و با طی کردن مسیر از دیدن مناظر تاریخی و باستانی اوکراین نهایت لذت را ببرید. در اطراف این رودخانه تمامی خدمات و امکانات رفاهی برای گردشگران و مسافران فراهم می باشد و افراد می توانند با سفر به اوکراین و بازدید از این رودخانه تاریخی و باشکوه سفری به یاد ماندنی و پر از هیجانی را سپری کنند.

بهترین زمان بازدید از رودﺧﺎﻧﻪ معروف دﻧﻴﭙﺮ

ماهیگیری در رودﺧﺎﻧﻪ دﻧﻴﭙﺮ بخش مهمی از اقتصاد برای جوامع مختلف تبدیل شده است و گردشگران نیز می توانند با تهیه لوازم مورد نیاز ماهیگیری دقایقی را به صید ماهی در این مکان بپردازند این فعالیت تفریحی سبب جذب گردشگران و افراد بومی به این منطقه شده است و می توان گفت این امر در محبوبیت این رودخانه و برگزاری تورهای مسافرتی بیشمار به آن بسیار موثر بوده است.

شما می توانید در این رودخانه انواع گونه های ماهی نظیر اردک ماهی، گربه ماهی، ماهی لوتی، کپور و باربل را مشاهده و صید کنید به عبارتی می توان گفت رودﺧﺎﻧﻪ دﻧﻴﭙﺮ مجموعه ای از گیاهان و حیوانات می باشد و دارای طبیعتی جذاب و خیره کننده ای است. با توجه به شرایط اقلیمی کشور اوکراین می توان بهترین زمان بازدید از رودخانه معروف دنیپر را فصل بهار و تابستان دانست که ورودی گردشگران و مسافران به این کشور در این ایام از سال بسیار افزایش می یابد.

البته در تمامی فصول سال این رودخانه بازدیدکنندگان قابل توجهی را دارا بوده و افراد می توانند با توجه به شرایط و موقعیت خود در زمان مناسب از دید خود به این منطقه سفر داشته باشند.

بازدید از رودﺧﺎﻧﻪ دﻧﻴﭙﺮ

جاذبه های رودﺧﺎﻧﻪ رویایی دﻧﻴﭙﺮ

قابل به ذکر است رودﺧﺎﻧﻪ دﻧﻴﭙﺮ با داشتن تاریخچه طولانی و قدمت بسیاری در ایجاد شهرک های مختلف در مناطق شرقی اروپا از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. در زمان های بسیار قدیم یونانیان از این رودخانه به نام بوریستن یاد می کردند و می توان گفت ایین رودخانه در تبادل تجاری و فرهنگی در این منطقه سهم بسزایی داشته است.

در اطراف این رود جاذبه های تاریخی و دیدنی بیشماری وجود دارد که گردشگران می توانند با یک تیر دو نشان زده و در کنار بازدید از این رودخانه تاریخی و بی نظیر فرصت بازدید از جاذبه های تاریخی و بناهای قدیمی را داشته باشند. صومعه ای در نزدیکی این رودخانه وجود دارد که دارای تاریخی کهن و معماری بسیار جالب و خاصی می باشد که شما می توانید از این مکان دیدن کرده و طراحی های منحصر به فرد و نمای داخلی آن از نزدیک مشاهده کنید.

تورهای مسافرتی رودﺧﺎﻧﻪ بی نظیر دﻧﻴﭙﺮ

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم در سال های اخیر گردشگران و مسافران بیشماری علاقه مندان سفر و بازدید از اوکراین و جاذبه های گردشگری آن می باشند از این رو شاهد برگزاری تورهای مسافرتی بسیار و متعدد از اقصی نقاط جهان به این منطقه می باشیم. تورهای مسافرتی رودﺧﺎﻧﻪ دﻧﻴﭙﺮ از جمله پرطرفدارترین تورهایی می باشد که نظر و توجه انبوهی از گردشگران را به خود جلب کرده است به خصوص شهروندان ایرانی مشتاق و علاقه بسیار به بازدید از رود تاریخی و قدیمی قاره اروپا را دارند. شما می توانید با شرکت و ثبت نام در این تور اوکراین فرصت بازدید از جاذبه های بی نظیر اوکراین را برای خود و خانواده تان فراهم کنید.

تورهای مسافرتی بی نظیر رودﺧﺎﻧﻪ دﻧﻴﭙﺮ

تاثیر این رودﺧﺎﻧﻪ در صنعت گردشگری اوکراین

رودخانه زیبای دنیپر از جمله جاذبه های معروف کشور اوکراین می باشد که گردشگران بسیاری تنها به قصد بازدید از این رود به اوکراین سفر می کنند با توجه به این موضوع می توان گفت رودخانه ی دنیپر تاثیر به سزایی در صنعت گردشگری کشور اوکراین داشته و دارد. جریان رود دنیپر از شهرهای متعدد اوکراین سبب شده است که به علاوه پیشرفت صنعت گردشگری در این منطقه شاهد پیشرفت و توسعه اقتصاد اوکراین باشیم.

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی همیشه سفر در زمینه ی فروش بلیط چارتری داخلی و خارجی، اخذ ویزا، رزرو هتل و فروش تور داخلی و خارجی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیگر جاذبه های دیدنی اوکراین :

  • خیابان خرشاتیک 
  • موزه میکرو مینیاتور اوکراین
  • کاخ ریاست جمهوری اوکراین

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو