بنر تور بلاروس

بلاروس

تور کشور بلاروس

کشور جمهوری روسیه سفید یا تور کشور بلاروس به لحاظ موقعیت جغرافیایی در شمال شرقی اروپا واقع شده و از شمال غرب با لیتوانی و لتونی، از جنوب غرب با اوکراین، از شرق با روسیه و از غرب با لهستان همجوار می باشد.پایتخت این کشور مینسک بوده و شهرهای هومل، ماهیلو، ویسبیسک و برست از شهرهای مهم آن بشمار می آیند.جمهوری بلاروس در شرق قاره اروپا قرار دارد.بلاروس دارای موقعیت استراتژیک برای ارتباط غرب با شرق و شمال با جنوب است.

تور بلاروس

فاصله شهر مینسک تا ورشو (پایتخت لهستان) ۵۰۰ کیلومتر، تا مسکو (پایتخت روسیه) ۷۰۰ کیلومتر، تا برلین (پایتخت آلمان) ۱۰۶۰ کیلومتر و تا وین (پایتخت اتریش) ۱۳۰۰ کیلومتر می باشد.جمهوری بلاروس به لحاظ مساحت جایگاه سیزدهم در اروپا را دارد. مساحت کشور برابر با ۲۰۷ هزار و ششصد کیلومتر مربع است. ( جنگل ۳۸%، آبها ۲%، زمین های زراعتی ۴۴%، سایر زمین ها ۱۶%). فاصله شمال تا جنوب کشور ۵۶۰ کیلومتر و غرب تا شرق ۶۵۰ کیلومتر است.

مساحت کشور بلاروس

مساحت بلاروس ۲۰۷/۶ هزارکیلومتر مربع و جمعیتی معادل ده میلیون نفر دارد. پایتخت آن مینسک میباشد که در طول جنگ جهانی دوم به کلی ویران گردیده و سپس شهر در پارک جنگلی وسیعی به شکل زیبائی باز سازی گردیده است که جمعیت آن حدود دو میلیون نفر می باشد.

مساحت کشور بلاروس

واحد پول کشور بلاروس

واحد پول این کشور روبل بلاروس است.ارز رسمی کشور بلاروس که توسط بانک مرکزی این کشور نیز به تایید رسیده است روبل می باشد که روبل بلاروس را می توان به 100 کاپیکا تقسیم بندی کرد. لازم است بدانید که روبل یکی از مهمترین واحد پول های رایج در جهان می باشد چرا که کشور روسیه تمام معاملات خود را با استفاده از همین ارز انجام می دهد و واحد پولی این کشور نیز به بلاروس یکی می باشد.

واحد پول کشور بلاروس

امروزه بسیاری از گردشگرانی که به دنبال بازدید از کشور بلاروس هستند، نگرانی زیادی را در مورد واحد پول بلاروس دارند تا اینکه بتوانند خریدهای مورد نیاز خود را به راحتی انجام دهند. شما نیز می توانید برای تبدیل ارز مورد نظر خود به یکی از بانک های رسمی یا هتل های معتبر در این کشور مراجعه کرده و با ارائه ارز خود، اقدامات لازم و مربوط به تبدیل ارز را انجام دهید.برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با واحد پول بلاروس اینجا را کلیک کنید.

پول کشور بلاروس

مذاهب کشور بلاروس

در این کشور ۲۸۲۹ انجمن مذهبی و ۱۴۲ سازمان مذهبی به ثبت رسیده و مشغول فعالیت می باشند. مسیحیت ارتدکس، کاتولیک و کلیسای انجیلی لوتران، یهودیت و اسلام در بلاروس مرسوم است.

مذاهب کشور بلاروس

ساعت کشور بلاروس

بلاروس بر روی کمربند زمانی مرکزی اروپا قرار دارد. (GMT+3  ساعت)

(یک ساعت و ۳۰ دقیقه عقب تر از تهران)

روزهای جشن های رسمی کشور بلاروس

  • 1 ژانویه – سال نو،
  • 7 ژانویه –  میلاد مسیح به تقویم ارتدکس
  • 8 مارس- روز جهانی زن
  • 15 مارس – روز قانون اساسی (در سال 1994 به تصویب رسیده است)
  • 1 مه – ، روز همبستگی با زحمتکشان
  • 9 مه – روز پیروزی
  • 3 ژولای – روز استقلال،
  • 25 دسامبر – میلاد مسیح به تقویم کاتولیک.

آب و هوای کشور بلاروس

اقلیم بلاروس معتدل با زمستان های مرطوب و نه چندان سرد و تابستانهای گرم و مرطوب است. دمای متوسط در ماه ژانویه معادل منفی ۶ درجه سانتیگراد و درماه ژولای مثبت ۱۸ درجه سانتیگراد است. بارندگی سالانه از ۵۵۰ تا ۷۰۰ میلیمتر است.

آب و هوای شهر مینسک

جمعیت شناسی کشور بلاروس

اکثریت جمعیت بلاروس، بلاروس‌های بومی هستند که ۸۱.۲% کل جمعیت ۱۰۲۹۳۰۱۱ نفری این کشور را تشکیل می‌دهند. روس‌ها دومین گروه پرجمعیت این کشور با حدود ۱۱.۴% از ترکیب جمعیتی این کشور می‌باشند. افراد لهستانی و اوکراینی به ترتیب بالغ بر ۳.۹% و ۲.۴% جمعیت آن را شامل می‌شوند. زبان‌های رایج در بلاروس عبارت‌اند از روسی و زبلاروسی که هر دو زبان‌های رسمی بلاروس هستند.

تراکم جمعیت در حدود ۵۰ نفر به ازای کیلومتر مربع و ۷۱.۷% کل جمعیت آن در نواحی شهرنشینی شهری ساکن می‌باشند. از جمعیت شهر نشین، ۲۴% در مینسک، پایتخت ملی و بزرگ‌ترین شهر بلاروس زندگی می‌کنند.

بیشتر جمعیت، ۶۹.۷%، سنی بین ۱۴ و ۶۴ دارند. شصت درصد جمعیت زیر ۱۴ سال سن دارند، در حالی که ۱۴.۶% آنها بالاتر از ۶۵ سال هستند. میانگین سنی کسور بلاروس ۳۷ سال است.

استقلال کشور بلاروس

بلاروس در ۲۷ ژولای ۱۹۹۰ موجودیت خود را اعلام نمود و در ۲۵ اوت ۱۹۹۱، با به دست آوردن استقلال کامل خود، رسما به جمهوری بلاروس تبدیل شد.

صنایع و طبیعت گردی با تور کشور بلاروس

یک سوم خاک این کشور را جنگل های طبیعی و دریاچه های متعدد تشکیل داده که زیبائی خاصی به طبیعت آن بخشیده است. این کشور یک جمهوری صنعتی و کشاورزی میباشد که دارای صنایع ماشین سازی و ابزارسازی، صنایع الکترونیک، ماشین آلات سنگین صنعتی و اپتیک بصورت زیر بنائی می باشد.

صنایع و طبیعت گردی با تور کشور بلاروس

قوانین، آداب و رسوم کشور بلاروس

قوانین این کشور در رابطه با جرائمی نظیر حمل یا استعمال داروهای ممنوعه و از جمله مواد مخدر و روان گردان بسیار سخت گیرانه است. این مجازات ها می تواند شامل حبس های طولانی و پرداخت جریمه های سنگین باشد.

برای رانندگی در این کشور می باید گواهینامه ملی آن یا یک گواهینامه بین المللی (I D P) در اختیار داشته باشید. (I D P) یک مجوز بین المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از ۱۶۰ کشور جهان رانندگی نمایند، مضاف بر اینکه این مجوز به عنوان یک سند معتبر بین المللی، می تواند تعیین و تأیید کننده هویت دارنده آن به شمار آید.

قوانین، آداب و رسوم کشور بلاروس

به علت عدم وجود قرار داد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، می باید دوران محکومیت خود را در زندان های محلی سپری نماید.

تفریح در تور کشور بلاروس

تفریحات بلاروسی ها  عمدتا در روزهای شنبه و یکشنبه می باشد و به دلیل ارزان بودن ویلاهای جنگلی و طبیعت بکر و سر سبز این کشور ، اکثر خانواده ها دارای یک ویلای بیرون  از شهر جهت استراحت ، ماهیگیری و کمپینگ در تعطیلات آخر هفته هستند.کلیه رستوران ها ، مال ها و مراکز تفریحی شبانه در طول هفته باز می باشند و بعضی از این مراکز تا صبح جهت خدمات دهی به مشتریان خود باز می باشند. 

ذائقه بلاروسی ها عموما استفاده از گوشت ، سبزیجات و سیب زمینی در تهیه غذاهای روزانه میباشد و صرف سیب زمینی به صورت آب پز و پوره برای مردم این کشور همانند برنج در سبد غذایی ایرانیان است.در بلاروس مکان های توریستی- تفریحی به نام سناتوریجا (sanatorija) وجود دارد که شما می توانید با پرداخت حدودا شبی ۵۲ یورو برای هر اتاق دو نفره از کلیه امکانات پزشکی آن شامل ماساژهای طبی، استخر جهت رفع دردهای روماتیسمی ، سالن ورزش ، سواحل و دریاچه های طبیعی و گردش داخل جنگل ، دوچرخه سواری ، رستوران و دیگر امکانات آن به همراه خانواده خود لذت ببرید.

با پرداخت هزینه در این مراکز تفریحی از خدمات زیر استفاده می کنید:

۱. اقامت در یک اتاق دلپذیر با بالکن

۲. صبحانه، ناهار و شام (صبحانه به صورت بوفه)

۳. مشاوره پزشک

۴- چهار بار درمان در روز

۵.  استفاده روزانه از استخر و سونا: استخر بزرگ، استخر با آبشار، حمام نمک هیمالیایی، حمام فنلاندی، روسی و ترکی، حمام آمبر (Amber Bath) و سونا

۶. دسترسی به اینترنت رایگان وای فای و پارکینگ

۷. ورود از ساعت ۱۲ صبح و خروج تا ساعت ۱۲ صبح

مراکز تفریحی بلاروس

 حمل و نقل در کشور بلاروس

اکثر روش های حمل و نقل در مینسک از اتوبوس گرفته تا مترو، قابل اعتماد و نسبتا ارزان هستند. حمل و نقل عمومی در مینسک از ساعت ۵:۳۰ صبح تا ۰۰:۳۰ بامداد فعالیت دارند و تاکسی ها ۲۴ ساعته در دسترس هستند.

 حمل و نقل در کشور بلاروس

اتوبوس، اتوبوس برقی و تراموا

شبکه بزرگی از اتوبوس ها، اتوبوس های برقی و تراموا در مینسک تور کشور بلاروس وجود دارد.برای تمام مقصدها یک روش حمل و نقل عمومی موجود می باشد، اما فواصل گاهی طولانی هستند. اگر از قبل یک بلیط یک نفره تهیه کنید حدود ۲ هزار تومن و اگر در زمان سوار شدن از راننده بخرید حدود ۲۵۰۰ تومان هزینه می برد.

اتوبوس، اتوبوس برقی و تراموا در بلاروس

مترو

در تور کشور بلاروس حمل و نقل با مترو، مجهز ترین سیستم حمل و نقل در مینسک است. علاوه بر این، دکوراسیون هر ایستگاه مترو به طور منحصر به فردی ایجاد شده و قدیمی ترین ایستگاه مترو ماسوکسکاجا یکی از نمونه های معماری می باشد. مترو دو خط مجزا دارد که هر دو از مرکز شهر عبور میکنند. مسیر خط قرمز از شمال شرقی تا جنوب غربی، در حالی که خط آبی از غرب تا جنوب شرقی است. قطار هر ۳ دقیقه حرکت میکند و تقریبا هیچ وقت دیر نخواهید کرد.

مترو در بلاروس

مهم ترین جاذبه های دیدنی با تور کشور بلاروس

کشور بلاروس جاذبه های دیدنی بسیاری دارد که با تور بلاروس می توانید از آنها دیدن کنید که از جمله آنها می توان به مکان های زیر اشاره کرد :

مینسک

تور کشور بلاروس پیشنهادها و موقیعت های بسیاری برای بازدید کنندگان و توریست ها دارد. با سفر به پایتخت بلاروس به میدان «استقلال» سری بزنید، جالب است بدانید این میدان با هفت هکتار وسعت بزرگ ترین میدان اروپا محسوب می شود و این میدان برای قدم زدن عصر گاهی و شاید آب تنی در آب چشمه هایش یک پیشنهاد فوق العاده است.هم چنین فراموش نکنید که خیابان استقلال نقش اصلی را در شریان و جا به جایی شهر ایفا می کند.

مینسک

خیابانی مملو از کافه، رستوران، مراکز خرید و هم چنین رویداد های موسیقیایی. شهر «مینسک» به پارک ها و باغ هایش معروفیت دارد. پس فراموش نکنید یک سری به پارک Gorky Central Children بزنید تا هم از نمایشگاه ها دیدن کنید و در کنار آن به تماشای منظره خیره کننده  شهر از بالای چرخ و فلک بنشینید.بعد از آن به «موزه ملی تاریخ» بروید و لا به لای صفحات تاریخ بلاروس پرسه بزنید. اگر هم به تاریخ علاقه مند نبودید می توانید به بخش های فرهنگی موزه ملی هنر بروید.

دریاچه ای براسلوا

اگر می خواهید چیزی که از یک یخچال سنتی به جا مانده را کشف کنید و ببینید، پس گذری از منطقه دریاچه ای براسلاو داشته باشید و مطمئنا این منطقه جاییست که نباید دیدنش را از دست بدهید. یکی از جاذبه های دیدنی بلاروس که تقریبا ۳۰۰ دریاچه در آن  وجود دارد به نام “گردنبند آبی”(blue necklace) بلاروس شهرت دارند. این منطقه دریاچه های ناحیه ای ناهموار زیادی مانند «بیز» و «کلیفز» را در خود جای داده است.

دریاچه براسلوا بلاروس

علاوه بر گشت و گذار و صخره نوردی، تماشای پرندگان نیز یک سرگرمی مشترک این منطقه محسوب می شود. دیدن تخته سنگ های عظیم الجثه نیز که وزن بعضی از آنها به ۴۰ تن می رسد که نتیجه یک یخبندان طولانی بوده اند خالی از لطف نیست. معروف ترین این قطعه سنگ ها  “رد پای شیطان”(devil’s footprint) و  “سنگ گاو”(cow’s stone)  می باشند.

پارک ملی Belovezhskaya Pushcha

پارک ملی Belovezhskaya Pushcha هم مرز بلاروس و هم مرز لهستان رو پوشش می دهد و به عنوان یک منطقه محافظت شده یکی از میراث سازمان یونسکو است. این پارک به دلیل چشم انداز با شکوهش و هم چنین داشتن گل های فلورا و فائونا، برجسته ترین پارک اروپا شده است و یکی از معدود مکان هاییست که حیوانات عظیم و با شکوه در زیستگاه طبیعیشان قابل مشاهده هستند. این پارک یکی از جاذبه های دیدنی بلاروس است که حسابی شما را سرگرم می کند.

پارک ملی Belovezhskaya Pushcha

قلعه میر

یکی از جاذبه های فوق العاده بلاروس، قلعه میر (Mir castle) است که در ناحیه GRODNO قرار دارد. این قلعه در قرن ۱۶ میلادی ساخته شده است. این بنای با سبک معماری باراکو، گاسیک و رنسانس ساخته شد و دور تا دور دیوار های آن از سنگ های استوار، محکم و سنگین ساخته شده است. بازدید کنندگان قلعه می توانند از قدم زدن در باغ گل های خیره کننده که به سبک ایتالیایی طراحی شده لذت ببرند.هم چنین دریاچه مصنوعی گسترده و وسیع در میان این ملک به چشم می خورد. این بنا جز میراث ثبت شده در یونسکو است. قلعه میر، یکی از جاذبه های دیدنی بلاروس است که در آن به تاریخ سفر می کنید.

قلعه میر بلاروس

دریای مینسک

دریای مینسک در قسمت شمالی پایتخت بلاروس یعنی مینسک قرار دارد و به طرز واقعی و هنرمندانه ای یک مخزن و سد به وجود آورده است که بین محلی ها و هم چنین توریست ها معروف است؛ به خصوص در تابستان بلاروس

دریای مینسک

برگشت به منو