بنر تور چک

تور چک

کمی در مورد کشور چک

کشور چک (جمهوری چک) در مرکزی ترین قسمت اروپا واقع شده است و یکی از اعضای اتحادیه اروپا محسوب می شود و تور چک یکی از پرطرفدارترین تورهای اروپا حال حاضر است، که در سال ۱۹۹۰ از کشور چکسلواکی جدا شد.این کشور صد و پانزدهمین کشور بزرگ جهان و با جمعیت ۱۱ میلیون، هشتاد و چهارمین کشور پر جعیت جهان است.

کمی در مورد کشور چک

پایتخت جمهوری چک شهر زیبای پراگ که با وجود گذشت قرنها می توان به جرئت اذهان داشت تنها شهر اروپایی است که هنوز آثار و بناهای فراوان قرون وسطی در آن به چشم می خورد. در سال ۱۹۹۲، به عنوان زیباترین شهر تاریخی و توریستی در میان بهترین ها انتخاب گردید و نظام سیاسی جمهوری چک یک دموکراسی نیابتی پارلمان است که نخست در آن رئیس کشور است و مجلس نمایندگان دارای ۲۰۰ نفر عضو و مجلس سنا نیز دارای ۸۱ نفر عضو هستند.دوره های ریاست جمهوری چک۵ ساله است و به طور کلی در نظام پارلمانی این کشور رئیس جمهور از قدرت چندانی برخوردار نیست و در اداره امور کشور دسترسی مستقیم ندارد.

موقعیت جغرافیایی جمهوری چک

جمهوری چک تقریبا کشوری کوچک است که محصور در خشکی و اروپای مرکز واقع شده است.مرزهای این کشور از شمال به لهستان، از شمال غربی و غرب به آلمان، از جنوب به اتریش و از شرق به اسلواکی می رسد.بیشتر مساحت این کشور شامل مناطق کوهستانی و جنگل است و به دریا دسترسی ندارد. مردم کشور چک از تبار اسلاو و از مردمان هند و اروپایی هستند و زبان رسمی این کشور چکی که از زبان های اسلاوی است.

موقعیت جغرافیایی جمهوری چک

فرهنگ و آداب و رسوم مردم چک

در میان مردم جمهوری چک خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است.در بسیاری از خانواده ها ی این کشور ممکن است خانواده ها در کنار پدر بزرگ و مادر بزرگ های خود زندگی می کنند.جالب است بدانید که مردم جمهوری چک این نوع خانه ها را  خانه های خانوادگی می نامند.در فرهنگ چک تامین امرار معاش خانواده بر عهده مردها می باشد و امور نگهداری از فرزندان و خانه به عهده زن خانواده می باشد، به همین دلیل نیز هر خانمی که فرزند ی به دنیا می آورد دولت چک به مدت ۴ سال به او حق زایمان پرداخت می کند.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم چک

زبان رسمی و مذهب مردم چک

زبان رسمی این کشور چکی است که از زبان های اسلاوی است.مردم چک به طور تاریخی به عنوان((بی اعتنا به مذهب)) توصیف شده اند و این کشور کم مذهبی ترین مردم را در جهان دارد، اکثریت مردم چک مسیحی هستند که 39 درصد آن را کاتولیک ها و بقیه را ارتدکس ها و پروتستان ها تشکیل می دهند.

غذا و خوراک در کشور چک

کشور چک هم همانند همه کشورهای تعدادی غذای سنتی و خاص کشور خود و غذاهای مرسوم بین المللی و اروپایی دارد که از جمله آنان می توان به پالاچینیکی و گولاش اشاره نمود.

غذا و خوراک در کشور چک

برای اینکه با غذاهای چک بیشتر آشنا بشین حتما مقاله غذای معروف چک ما رو هم تو بلاگمون بخون.

آب و هوای جمهوری چک

کشور چک آب و هوایی معتدل قاره ای دارد.زمستان هایش سرد و تابستان هایش تا حدودی گرم است.میانگین میزان بارندگی سالانه در طول تابستان بیشترین حد خود می رسدکه برابر با۴۱۰ میلی متر است.آب های روان در سرزمین چک پس از گذر از کشورها به سه دریا یعنی دریای شمال، دریای بالتیک و دریای سیاه می ریزند.در کل این کشور آب و هوای معتدل با بارندگی مناسب است.

اقتصاد و واحد پول جمهوری چک

جمهوری چک عضو کشورهای حوزه اتحادیه اروپا است و قاعدتا باید واحد پولی آن یورو باشد.اما واحد پولی این کشورکرون است و مردم آن نیز برای تجارت با دیگر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا نیاز به تبدیل ارز دارند.

کشور چک در میان کشورهای کمونیستی در لیست اولین کشور هایی است که به جمع کشورهای توسعه یافته پیوسته است.این کشور از نظر شاخص توسعه اقتصادی HDI از رتیه بالایی برخوردار است.تولید ناخالص داخلی یک کشور نشان دهنده میزان رشد اقتصادی و نرخ بیکاری نشان دهنده امکان اشتغال و کسب و درآمد آسان است.نرخ تولید ناخالص داخلی جمهوری چک سالانه ۱۳ میلیارد دلار است.

اقتصاد و واحد پول جمهوری چک

علاوه بر صنعت گردشگری ، سیستم حمل و نقل این کشور نیز از بخش‌های اقتصادی بسیار مهم محسوب می شوند که سهم بسزایی در رشد اقتصادی جمهوری چک دارند ؛ همچنین جمهوری چک جزو ۲۰ کشور اول جهان به لحاظ داشتن سیستم‌ آموزشی قوی می باشد ؛ کیفیت بالای آموزشی چک سبب شده تا دانشجویان زیادی را سرتاسر جهان بخود جذب کند که منجر به رشد اقتصادی بسیار عالی شده است.

شهر های مهم جمهوری چک

پراگ

یکی از شهرهای مهم کشور چک، پراگ می باشد که پایتخت این کشور هم است و در مرکز قاره اروپا واقع شده است و بزرگترین شهر جمهوری چک محسوب می شود.در این شهر رودخانه دلتا اوا جاری است و در مرکز بوهم قرار دارد و پراگ از مقاصد پر طرافدار مقاصد گردشگری در قاره اروپایی می باشد.این شهر دارای اب و هوای معتدل اقیانوسی بوده و دارای تابستان های  گرم و زمستان های سرد است.

شهر های مهم جمهوری چک

برنو (Brno)

برنو شهری در شرق جمهوری چک که هم مرز با اسلواکی و اتریش است.برنو دومین شهر بزرگ و مهم پس از پراگ است.برنو به عنوان یکی از سه سرزمین تاریخی چک محسوب می شود.این شهر بسیار مرموز و عجیب می باشد و باستان شناسان هر روز یک پدیده جدید در این شهر کشف می کنند و یکی از جدیدترین بناهایی که کشف شده یک کلیسای ساخته شده از اسکلت و استخوان انسان می باشد.

برنو (Brno) جمهوری چک

اوستراوا (Ostrava)

اوستراوا که زمانی یک شهر کوچک برای حفاری معدن بوده و حالا تبدیل به یک شهر مدرن شده است.این شهر در نزدیکی مرز لهستان واقع شده است.شهر اوستراوا سومین شهر بزرگ جمهوری چک پس از پراگ و برنو می باشد و بر اثر تمرکز کارخانه های سنگین در زمان سلطه کمونیست بر چکسلواکی به استراوا لقب قلب پولادی جمهوری داده اند.

اوستراوا (Ostrava) جمهوری چک

در این شهر هر ساله دو رویداد و جشنواره بسیار جذاب نیز برگزار می شود که یکی از آنها جشنواره موسیقی استراوا است (که نام دیگرش جشنواره رنگهای استراوا است) و یک جشنواره ورزشی که با نام زلاترا شناخته می شود در شهر پراگ محبوبیت بسیار زیادی دارد.

چسکی کروملوف (Český Krumlov)

چسکی کروملوف نام یک شهر تاریخی است که در اطراف رودخانه پر پیچ و خم دلتاوا گرفته است و یک قلعه زیبا نیز دارد.تورهای زیادی برای بازدید از چسکی کروملوف برگزار می شوند که بیشترین شان مربوط به توریست های آسیایی هستند.این شهر با طبیعت سرسبز، قلعه زیبا و خانه های منحصر به فردی که دارد شبیه به شهرهای افسانه ای است.اگر می خواهید یک شهر افسانه ای را از نزدیک ببینید و قدم زدن در کوچه پس کوچه های آن را تجربه کنید باید سفر به جمهوری چک و بازدید از چسکی کروملوف برنامه ریزی کنید.

چسکی کروملوف (Český Krumlov)

شهر بوهم

سرزمینی تاریخی در اروپای مرکزی است که امروزه در بخش غربی جمهوری چک جای گرفته است.این سرزمین یک پادشاهی در قلمرو امپراتوری روم اداره میشد و بعدها به عنوان استانی در امپراتوری ها بزبورگ اتریش اضافه شد، بوهم از جنوب با اتریش، از غرب با واریا، از شمال با ساکسونی و لاسوتیا، از شمال شرق با سیلسیا و از شرق با موراویا هم مرز بوده است.

شهر پلزن (Pilsen)

پلزن چهارمین شهر بزرگ و پرجمعیت جمهوری چک است.این مرکز مهم صنعتی، تجاری، فرهنگی و اداری است.در سال ۱۹۸۹، این شهر باستانی به عنوان یک مکان تاریخی اعلام شد که باید با دقت از سنگ های غنی معماری و تالار شهر رنسانس محافظت شود.سومین کنیسه بزرگ یهودیان در جهان در این شهر واقع شده است و مقر اصلی گروه صنعتی اشکودا در این شهر است.

شهر پلزن (Pilsen)

شهر لیبرتس (Liberec)

یکی از شهرهای مهم دیگر که به عنوان ششمین شهر بزرگ جمهوری چک است و این شهر مرکز استان لیبرتس است.این شهر از قرن چهاردهم میلادی پذیرای مهاجران آلمانی و فلاندری بوده است و یکی از مهم ترین مرکز استقرار صنایع نساجی است و از همین رو لقب((منچستر بوهم)) را به آن داده اند.

جاذبه های گردشگری جمهوری چک

وقتی اکثر مردم به جمهوری چک فکر می کنند به طور خودکار پراگ به ذهنشان می آید، در حالی که این شهر گوهر این کشور است، با این حال کشور جمهوری چک چیزهای فراتری برای بازدید از این کشور را دارد.جمهوری چک با داشتن مناظری زیبا، مکان های تاریخی  فراوان، هزینه پایین، مردمانی خونگرم و صمیمی و همچنین خوردنی ها و نوشیدنی های مشهورش، کشوری است که قطعا اگر قصد رفتن  به مرکز یا شرق اروپا را دارید حتما از این کشور دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری جمهوری چک

قلعه پراگ (Perague Castle)

قلعه پراگ تنها یک قلعه نیست، بلکه با مجموعه کلیساها و کاخ ها و باغ هایی که از دوره های مختلف بر جای مانده اند و عنوان بزرگترین قلعه ی تاریخی را در کتاب گینس به خود اختصاص داده است.

این قلعه در سال ۸۸۰ میلادی توسط (( پرینس بوریووج)) ساخته شده و در حقیقت می توان گفت یک شهر کوچک در دل پراگ است.در این قلعه شاهان بوهمی، امپراطوری مقدس رم و رئیس جمهور چکسلواکی اقامت داشتند و با قدم زدن در این قلعه از برج دالیبر و کلیسای سنت جورجو باربارا دیدن کنید و دنیای قدیم را در حال حاضر مشاهده نمایید.

قلعه پراگ (Perague Castle)

این قلعه در طول تاریخ هزار ساله خود دستخوش تغییرات چشمگیر بسیاری در کسب معماری شده است که شواهد آن را می توان در ساختمان های متعددی که در طول قرن ها در داخل دیوارهای آن ساخته شده است مشاهده کرد.

پل چارلز پراگ (Charles Bridge Prague)

احداث پل چارلز درسال  ۱۹۵۷ به دستور چارلز چهارم آغاز شد و تا اوایل قرن پانزدهم طول کشید.در قدیم سفر به پراگ امکان پذیر نبوده است مگر با عبور از این پل، برای عبور از مهمترین رودخانه شهر، پل مشهور چارلز ساخته شده است.این ساختار مشهور که بر رودخانه وتاوا واقع شده است.

پل چارلز پراگ (Charles Bridge Prague)

ساعت نجومی (Prague Astronomical Clock)

ساعت نجومی نوعی ساعت است که علاوه بر زمان، اطلاعات نجومی مثل موقعیت دایره البروج خورشید، اندازه و موقعیت ماه و این جور چیزها را هم نشان می دهد و ساعت نجومی پراگ بالای برج عمارت شهرداری و شهر قدیم نصب شده و یکی از پر طرفدارترین جاذبه های توریستی شهر به شمار می رود.

گفته می شود ساعت نجومی پراگ در سال۱۴۱۰میلادی توسط استاد “هانوش” ساخته شده است و بیش از ۶۰۰ سال است که عقربه هایش تکان می خورد و تاکنون هزاران بار، نمایش های سرگرم کننده اش، مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است. نکته جالب توجه این است که ساعت نجومی پراگ جزو ساعت های دقیقی است که به خوبی زمان را نشان می دهند و کمترین خطا را در هر سال دارد.

در طول جنگ جهانی دوم، طی قیام پراگ علیه نیروهای اشغال گر نازی، ساعت نجومی پراگ به شدت آسیب دید. پس از تلاش های چشمگیر، توسط “ووتیچ سوساردا” و “اورلوج” این ساعت درسال ۱۹۴۸ مجددا تعمیر شد و آغاز به کار کرد. در سال ۲۰۰۵  نیز تورهای ضد کبوتر در اطراف مجسمه های چوبی نصب شد تا از گزند کبوترها، در امان بمانند.

ساعت نجومی (Prague Astronomical Clock)

هنوز هم رمز و رازهای بسیاری درباره ساعت نجومی پراگ وجود دارد که برخی از مرمت شناسان، توانسته اند، آن ها را بازگشایی کنند. “”ووتیچ سوساردا”  که مجسمه ساز به نامی در شهر پراگ بوده است، پس از جنگ جهانی دوم، برای تعمیر مجسمه های ساعت، شروع به کار می کند. وی درمی یابد که مجسمه ها و ساعت نجومی پراگ، پیامی بیش از آنچه ما تاکنون برداشت کرده ایم دارد.

این مجسمه ساز می گوید: “درست زمانی که فکر می کنیم همه چیزا را درمورد یک بنای تاریخی مانند تالار شهر قدیمی می دانیم، می توانیم با یک یافته جدید، متعجب شویم.”

در این بازسازی، مجسمه های پنهانی یافت شد که مربوط به قرن پانزدهم میلادی بود. هنوز هم راز و رمزهایی از این ساعت باقی مانده است که تاریخ شناسان در حال کشف آن هستند.

جاذبه های گردشگری جمهوری چک

پترین (Prague Petrin Hill)

تپه ای زیبا با ارتفاع۳۱۸ متری به عنوان یکی از بزرگترین فضاهای سبز شهر پراگ است.پترین، مکانی ایده آل برای پیاده روی زیر سایه درختان و تماشای منظره ای بی نظیر از شهر است.در بالای تپه پترین جاذبه هایی دیده می شوند که عبارتند از برج دیده بانی و هزار توی آیینه. این جاذبه ها در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم ساخته شده اند و فضای قدیمی و سرگرم کننده ایجاد کرده اند.

پترین (Prague Petrin Hill)

محله  یهودی در پراگ

محله ای در شهر پراگ وجود دارد که مخصوص یهودی های این کشور است که نام آن ((جوسفوو)) است.این محله قرن ها محله فقیر نشین ی بوده و در اواخر سال۱۸۰۰ میلادی به یکی از مهم ترین محله های شهر پراگ در چک تبدیل شده است. (( جوسفوو)) در حال حاضر با وجود موزه ها و کنیسه هایی که دارد یک از جذاب ترین محله ها برای گشت و گذار است.

دیوار لنون (Prague Lennon Wall)

دیوار لنون یکی از مکان های دیدنی پراگ می باشد، که می تواند جز بهترین گزینه های گردشگری باشد، جان لنون یکی از اعضا صلح طلب در گروه موسیقی بیتلز بود.پس از آن که این خواننده را به قتل رساندند.این دیوار ساده را در نزدیکی پل چارلز و مکانی برای طرافداران این خواننده تبدیل کردند.جالب است بدانید که از این دیوار به عنوان امید، صلح، آرامش در پراگ یاد می شود.

دیوار لنون (Prague Lennon Wall)

باغ وحش پراگ (Prague Zoo)

یکی از جاذبه های دیدنی شهر پراگ باغ وحش این شهر است که درسا ۱۹۳۱ برای حفاظت از حیات وحش تاسیس شده است.باغ وحش پراگ در شمال شهر پراگ واقع شده است و شامل بیش از ۴۲۰۰ از حیوان ۶۵۰ گونه جانوری است.شاید جالب است بدانید که باغ وحش پراگ، یکی از بزرگترین باغ وحش های اروپاست.

باغ وحش پراگ (Prague Zoo)

چسکی کروملوف (Cheskey Coromlov)

چسکی کروملوف یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری چک محسوب می شود، قلعه بوهمی بزرگ در منطقه کروملف واقع شده است که قدمت آن به اواخر قرن سیزدهم میلادی باز می گردد.موقعیت مکانی این شهر در امتداد یک تقاطع طبیعی از رودخانه ولتاوا  این مکان را به محلی عالی برای ساخت و ساز و گسترش شهری تبدیل کرده است.

سیسکی کروملوف (Cheskey Coromlov)

این شهر یک قلعه دوست داشتنی است که هنوز هم ظاهر و احساس یک شهر قرون وسطایی را به گردشگران منتقل می کند و خیابان های شنگ فرش شده کج و نماهای گچ کاری با رنگ های روشن، زیبایی این شهر را چندین برابر کرده است.تنها تئاتر باروک کشور در این شهر است و در سال  ۱۶۸۲ ساخته شد و هنوز تمام قطعات و تزئینات مکانیکی اصلی خود را نیز حفظ کرده است، همچنین این شهر در تابستان یکی از بهترین آب و هواهای اروپا را دارد و یکی از زیباترین مکان ها برای تفریحات و ورزش های آبی است که گردشگران را همه ساله به خود دعوت می کند.

کلیسای جامع سنت ویتوس (Saint Vitus Prague)

کلیسای جامع سنت ویتوس به عنوان بزرگترین و مهم ترین کلیسا در میان قلعه پراگ در جمهوری چک قرار دارد.این کلیسا را می توان نمونه زیبایی از معماری گوتیک اروپای شرقی نام برد.ساخت این کلیسا به سال  ۱۳۴۴ میلادی برمی گردد و آرامگاه سه پادشاه بوهمی و چندین کشیش در این کلیسا قرار دارند.شیشه های رنگی و موزائیک های زیبا جزء مهم ترین ویژگی های کلیسا سنت ویتوس به شمار می روند.کلیسای سنت ویتوس محل استقرار اسقف اعظم است و در طول تاریخ کلیسای سنت ویتوس محل تاج گذاری پادشاهان چک بوده است.

کلیسای جامع سنت ویتوس (Saint Vitus Prague)

موزه ملی چک (Prague National Museum)

موزه ملی چک قدیمی ترین موزه در کشور چک به حساب می اید و میزبان مجموعه های بی نظیر از تاریخی کشور چک است.موزه ملی چک محلی برای نگهداری مجموعه های مهم در زمینه کانی شناسی، جانور شناسی، انسان شناسی، باستان شناسی، موسیقی و هنر است.این موزه به عنوان مرکزی برای نشان داد هویت ملی مردم چک در نظر گرفته شده. این موزه در اوایل دهه ۱۸۰۰  در کاخ استمبرگ ساخته شده است.در حال حاضر این موزه در میدان ونسلانس پراگ قرار دارد.

موزه ملی چک (Prague National Museum)

میدان شهر قدیم پراگ (Old Town Sq)

میدان شهر قدیم پراگ یکی از بهترین و مشهورترین جاهای دیدنی پراگ است.میدان شهر قدیم پراگ مهم ترین و تاریخی ترین مکان این شهر به شمار می رودو قدمتی بالغ بر ۱۰ قرن دارد.دسترسی به میدان پراگ بسیارآسان بوده و در نزدیکی آن چندین جاذبه گردشگری متنوع وجود دارد.جالب است بدانید که این میدان در طول تاریخ نام های مختلفی داشته است.قدیمی ترین نامی که برای آن به کار می رفت میدان بزرگ بود، سپس در قرن سیزدهم میلادی از آن با نام مارکت قدیم یاد شد و در نهایت امروزه همه این مکان را با نام میدان شهر قدیم پراگ می شناسند.

میدان شهر قدیم پراگ (Old Town Sq)

کوتناهورا

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری و دیدنی چک که شما را با آشنا می کنیم شهر کوتناهورا می باشد.جالب است بدانید که بیشتر بازدیدکنندگانی که به این شهر سفر می کنند برای دیدن کلیسای استخوان به این شهر می آیند.کلیسای استخوان یک کلیسای کوچکی به سبک باروک تزئین شده با استخوان های بیش از ۴۰۰۰ نفر که در طول جنگ مرگ سیاه در قرن۱۴  و ۱۵ کشته شدند.

علاوه بر آن کلیسای سنت باربارا  نیز یک شاهکار گوتیک است که به ثبت میراث جهانی یونسکو نیز رسیده است.کوتناهورا که زمانی منطقه پر رونق استخراج و فرآوری نقره بوده، اکنون خانه چند مکان تاریخی است که در آن تاریخچه سلطنتی را حفظ کرده است.بازدیدکنندگان می توانند به معدن قرون وسطایی بروندو یا از موزه معدنی دیدن نماییند که زندگی معدنچیان قرن ۱۷ تا ۱۹ را بازسازی می کند.یکی دیگر از مکان های دیدنی شهر کاخ دربار ایتالیایی می باشد که زمانی به عنوان مرکز ضرابخانه سلطنتی عمل می کرده و امروزه موزه ضرب سکه است .بازدیدکنندگان می توانند سکه های خود را برای بردن به خانه ضرب کنند و ا ز کلیسای کوچک سلطنتی در داخل آن دیدن کنند.

تئاتر ملی پراگ (prague national theater)

یکی دیگر دیگر از جاهای دیدنی چک ساختمان تئاتر ملی پراگ است که در ساحل زیبا ولتاوا واقع شده است.این بنا تاریخی بدلیل معماری زیبا یی که دارد به عنوان یکی از مهم ترین بناهای معماری چک شناخته می شود و جالب است بدانید که در سال۱۸۸۷ میلادی تئاتر ملی پراگ به عنوان هویت ملی چک شناخته شد.

تئاتر ملی پراگ (prague national theater)

دهکده هولاسویس در چک

دهکده هولاسویس در چک از ۱۷ مزرعه که بیش از ۱۰۰ ساختمان دارد ساخته شده است که ساختمان های اصلی در نزدیکی جنگل حفاظت شده بلانسکی قرار گرفته است و قدمت آن به قرن ۱۲۰۰ باز می گردد، اگرچه بیشترشان در قرن ۱۸ و ۱۹ بازسازی شده اند.در حالی که این مکان بسیار شبیه یک موزه در فضای باز به نظر می رسد اما مزارع برای همیشه ساکن هستند.لازم به ذکر است که در ماه آوریل جشنواره بزرگ ساختمان میپل در اینجا جشن گرفته می شود و نمایشگاه قدیمی بوهمیایی در ماه جولای در این روستا برگزار می شود.در این زمان می توانید در اطراف دهکده قدم بزنید تا نمایشگاه ی از زندگی مزرعه ای اوایل قرن بیستم پیدا کنید و سپس از گارگاه سرامیک دیدن کنید تا یک سوغاتی سفارشی نیز تهیده کرده باشید.

رودخانه ولتاوا (Vltava River)

رودخانه ولتاوا با حدود۴۳۴  کیلومتر طول، بلندترین رودخانه چک می باشد.این رودخانه از جنگل های بوهم نشات می گیرد و پس از پیچ و خم های زیادی و گذشتن از سدها به رودخانه البه می ریزد.رودخانه ولتاوا از مرکز پراگ می گذرد و آبیاری اطراف آن شهر را درطول ۱۰۰۰ سال گذشته توسعه داده است.در این شهر رودخانه ولتاوا در کنار پل چارلز به یکی از جاذبه های گردشگری در پراگ تبدیل شده است.

رودخانه ولتاوا (Vltava River)

کتابخانه صومعه کلامنتیوم و استراف

سه مورد از محبوب ترین و قدیمی ترین کتابخانه های اروپا را می توان در پراگ یافت.بزرگترین، کتابخانه ملی جمهوری چک، در کامنتین باشکوه است که در مرکز پراگ قدیمی واقع در کنار پل چارلز قرار دارد.این مجموعه تاریخی پراکنده از بناهای تاریخی باروک یکی از بزرگترین کتابخانه های اروپاست که دارای چندین نقطه دیدنی است.تالار کتابخانه بیشتر به خاطر سقف نقاشی شده ی آن مشهور است.صومعه استراف، مربوط به قرن دوازدهم  شامل دو کتابخانه باشکوه از جمله کتابخانه فلسفه با اثاثیه ای زیبا و نقاشی های سقفی و کتابخانه علوم الهی باروک که دارای نقاشی های دیواری عالی و گچبری زیبا می باشد.

کلیسای بانوی ما، قبل از تین

پراگ شهر هزار مناره به داشتن کلیساها و بناهای تاریخی فراوان به سبک گوتیک و باوک مشهور است.یکی از متفاوت ترین آن ها کلیسای بانوی ما، قبل از تین است که به عنوان یکی از جذاب ترین دیدنی های جمهوری چک می باشد.

این بنای دیدنی دارای دو مناره ی ۸۰ کیلومتری است که در دو طرف بنا قرار گرفته اند و هرکدام دارای ۴ مناره هستند.قدمت این بنا به قرن ۱۵ باز می گردد ولی تاکنون چندین بار تغییراتی در آن به وجود آمده است.

میدان ونسس لاز (Wenceslas SQ)

میدان ونسس لاز درست در مرکز شهر پراگ قرار گرفته که یکی از توریستی ترین مناطق این شهر به شمار می رود.این میدان محل بسیاری از رویدادهای مهم شهر پراگ است.در قرن ۱۴ میلادی در زمان حکومت چارلز چهارم به عنوان یک بازار اسب و یکی از مهم ترین مکان ها در شهر پراگ ساخته شد.دیدار از این مکان تجربه ای جالب و سرگرم کننده ای است که به شما اجازه ی تجربه ی بهترین غذاهای شهر و خرید های عالی را می دهد.

میدان ونسس لاز (Wenceslas SQ)

ساختمان شهرداری چک (Prague Municipal House)

ساختمان شهرداری چشمگیرترین ساختمان هنر نو در پراگ است که در کنار دروازه ۵۰۰ ساله پودر یا برج باروت بنا شده است.این ساختمان در بین مردم چک و اسلواکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که این دو کشور استقلال خود را در سال۱۹۱۸  در یکی از سال های این عمارت اعلام کردند.امروز این ساختمان در میدان جمهوری چگ، مکانی مشهور برای رویداد مهم، کنسرت ها، سالن رقص و ساختمان مدنی است.

ساختمان شهرداری چک (Prague Municipal House)

جالب است بدانید که بزرگترین سالن موسیقی شهر نیز در سالن اسمتانا ساختمان شهرداری قرار دارد که ارکستر سمفونی ملی چک و مهم ترین اجراهای کشور در آن برگزار می شود.در اطراف ساختمان شهرداری کافه ها و رستوران های زیادی به چشم می خورد که می توانید در میان روز، خودتان را با وعده ای غذا یا نوشیدنی میهمان کنید و از قدم زدن در میدان جمهوری و محله های اطراف لذت ببرید.

همیشه سفر به عنوان مجری تخصصی تور چک پس ار موفقیت در مسیرهایی (از جمله اوکراین و بلاروس) این بار به عنوان مجری تخصصی تور چک قصد ایجاد سفری رویایی برا مسافران و تجربه یک مقصد جدید اروپایی برای آنان را دارد.به زودی مسیر جدید اروپایی که به تازگی وارد حوزه شنگن شده است (تور کرواسی) توسط همیشه سفر برگزار خواهد شد.

برگشت به منو