کشور چین

کشور چین

کشور چین به عنوان یکی از کشورهای آسیایی، دارای پتانسیل های مختلف برای تفریح و گردش می باشد. سفر به چین همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده است و گردشگران مختلفی از سراسر دنیا برای بازدید از این کشور زیبا و دوست داشتنی در آسیای شرقی به آن مراجعه می کنند.

این کشور دارای بیشترین جمعیت در مقایسه با کشورهای مختلف می باشد. لذا سفر به چین با توجه به پتانسیل های گردشگری و خدمات تفریحی و رفاهی که در این کشور موجود می باشد، همواره مورد توجه بسیاری از گردشگران از نقاط مختلف دنیا بوده و هست.

لذا ما در این مطلب قصد داریم تا با بررسی پتانسیل ‌های مختلف کشور چین و چگونگی سفر به این کشور افرادی را که قصد سفر دارند را راهنمایی نماییم. توصیه ما این است تا با خواندن این مطلب نکات متفاوت کشور چین را مورد توجه قرار دهید.

آنچه در ادامه خواهید خواند.

نکات مهم سفر به کشور چین

کشور چین به عنوان یکی از کشورهای شرقی آسیا، همواره مورد توجه گردشگران مختلف بوده است. به همین دلیل آژانس های مسافرتی از سراسر دنیا گردشگران متفاوت اروپایی، آسیایی و آفریقایی را برای بازدید از جاذبه های گردشگری چین به این کشور می آورند.

لذا این کشور دارای اقتصاد بسیار قوی می ‌باشد و به همین دلیل سران آن در به وجود آوردن جاذبه های گردشگری و خدمات مختلف رفاهی همواره سرمایه ‌گذاری‌های مختلفی را برای افراد انجام داده ‌اند.

در سفر به چین باید توجه داشته باشید که زبان رسمی این کشور زبان ماندارین می باشد و شما باید یا به زبان انگلیسی مسلط باشید و یا از تورلیدرانی که به زبان چینی مسلط هستند، استفاده نمایید.

گفتنی است در این کشور فرودگاه های بسیار مختلفی موجود هستند که افراد می توانند برای سفر خود از این فرودگاه استفاده کنند. از معروف ترین آن ها می توان به فرودگاه بین المللی پکن پایتخت چین اشاره کرد.

لذا توصیه ما این است که در زمان سفر به چین حتماً پول رسمی این کشور که یوان می باشد را با خود به همراه داشته باشید. لازم به ذکر است این کشور از تهران چهار و نیم ساعت جلوتر می ‌باشد.

گفتنی است هزینه سفر به چین با توجه به سفری که افراد انجام می‌ دهند، می‌ تواند متفاوت باشد.

سفر به کشور چین

بهترین زمان سفر به چین

افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، می توانند با انتخاب یکی از بهترین زمان ها، سفر مناسبی داشته باشند. پارامترهای مختلفی از جمله آب و هوا و جشن های مختلف فصلی و رویدادهای مهم می ‌تواند در انتخاب بهترین زمان سفر تاثیر گذار باشد.

افرادی که قصد سفر به چین را دارند، می ‌توانند در فصول پاییز و بهار از سفر به این کشور تجربه خوبی حاصل نمایند. لذا این فصول دارای آب و هوای بسیار معتدلی است که افراد می توانند به تفریحات مختلف در این کشور بپردازند و از یک آب و هوای مطلوب بهره ببرند.

گفتنی است در این کشور جشن های مختلفی برگزار می شود که از معروف ترین آن ها، می توان به جشن فانوس یوانشیا جی، جشنواره مجسمه های یخی، جشن سال نو چینی و… اشاره کرد.

لذا هر کدام از این جشن ها می تواند دارای جاذبه های خاص خود باشد، که افراد در زمان سفر آن ها را انتخاب کرده و نسبت به سفر اقدام می نمایند. لازم به ذکر است که پارامتر سلیقه و هزینه های مختلف در این کشور می ‌تواند در انتخاب زمان سفر به چین تاثیر گذار باشد.

جاذبه های گردشگری چین

کشور چین دارای قدمت بسیار بالای تاریخی می ‌باشد و همین موضوع باعث شده است تا جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی بسیاری در این کشور موجود باشند. لذا از مهم ترین جاذبه های گردشگری چین می توان به دیوار چین که به عنوان یک دیوار بسیار بزرگ تاریخی محسوب می شود، اشاره کرد. لذا بسیاری از افرادی که قصد سفر به کشور چین را دارند آن را مورد توجه قرار می دهند.

تقریباً یکی از اهداف گردشگران بازدید از دیوار بزرگ چین می باشد. از دیگر جاذبه‌ های گردشگری این کشور می‌ توان به میدان تیان آنمن به عنوان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این کشور اشاره کرد. لذا شهر پکن به عنوان پایتخت این کشور دارای جاذبه ‌های گردشگری مختلفی است که افراد می ‌توانند با توجه به جاذبه های آن نسبت به انتخاب این شهر برای گردشگری اقدام نمایند.

از دیگر جاذبه های این کشور می توان به شانگهای، شهر یون نان، معبد بهشت چین در شهر پکن، شهر قدیمی لی جی یانگ، کوه امی، قصر تابستانی، آرامگاه و یا معبد مینگ، معبد لاما، مجلس ملی چین، موزه ملی چین، پل مارکوپولو پکن، معبد بزرگ المپیک و بسیاری دیگر از جاذبه ‌های گردشگری اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری چین

تفریحات و خدمات گردشگری در سفر به چین

این کشور دارای تفریحات بسیار زیادی می باشد و افراد می‌ توانند در سفر به آن از این تفریحات استفاده نمایند. شما می ‌توانید از جشنواره های مختلف آن استفاده کرده و به خوش گذرانی در این جشنواره ها بپردازید. لذا تفریحات مختلفی در تور چین می توانید انجام دهید.

لازم به ذکر است شما تمامی فعالیت‌های مختلف تفریحی را که نیاز دارید در چین می توانید انجام دهید. کشور چین آن چنان پهناور است که شما می توانید در جای جای آن با استفاده از طبیعت بکر و جاذبه های گردشگری مختلف آن بهترین سفر را در ذهن خود ثبت نمایید.

شما هر آن چیزی که در سفر نیاز داشته باشید، می توانید در این کشور به دست آورید. لازم به ذکر است شکم گردی در کشور چین می تواند نتایج حیرت انگیزی را برای شما به همراه آورد. لذا از غذاهایی که در کشور چین می توانید مورد استفاده قرار دهید، باید به کانگ یو بینگ، اردک پکینگ، یو شیانگ رو سی، دونگ پو جی، لازی جی، نیلوفراسمانتوس، یو شیا مو، شیائو لانگ بائو، مرغ بگار و بسیاری دیگر از غذاهای عجیب و غریب اشاره کرد.

سخن پایانی

در پایان می توان گفت این کشور دارای پتانسیل‌ های بسیار زیادی است که در قالب یک متن ساده نمی ‌گنجد. چنانچه شما به این کشور سفر کنید، با بخش کوچکی از فرهنگ و آداب و رسوم این کشور آشنایی پیدا خواهید کرد. تمامی این جاذبه ‌های گردشگری و نکات مختلف مثبتی که در سفر به چین وجود دارد، می تواند یک سفر بیاد ماندنی برای شما به همراه داشته باشد. از اینکه تا پایان این مطلب با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

شهرها:

گروه:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

شهرها:

گروه:

برگشت به منو