شهر پکن

شهر پکن / کشور چین

سفر به پکن چین می تواند یکی از سفرهای پرشور برای شما باشد که هر ساله شاهد عزیمت خیل عظیمی از گردشگران به این شهر رویایی هستیم. در پکن جشنواره ها و فستیوال های متعددی برگزار می شود که می توان گفت در تمامی فصول می توانید شاهد برگزاری مراسمات خاص در این شهر باشید. اما قبل از سفر به شهر پکن باید با مواردی آشنایی داشته باشید تا بتوانید سفری بی عیب و نقص داشته و از سفر خود لذت ببرید.

از جمله مهمترین موارد می توان به اطلاع داشتن از وضعیت آب و هوایی این شهر اشاره نمود که می تواند در تعیین وقت سفر تاثیرگذار باشد. یکی دیگر از موارد قابل توجه رزرو کردن هتل است که برای این کار باید برخی از هتل های پکن را شناخته و پس از انتخاب اقدام به رزرو آنها نمایید. هزینه های سفر به پکن نیز حائز اهمیت خواهد بود که این هزینه ها را نمی توان زیاد دانست. اما توصیه می کنیم که خوردن غذاهای رنگارنگ پکن را به هیچ وجه از دست ندهید چرا که مردم این شهر برای خورد و خوراک اهمیت ویژه ای قائل هستند و می توانید بهترین غذاها را در پکن تجربه نمایید.

سفر به شهر زیبای پکن

یکی از بهترین سفرهایی که می توانید در طول زندگی خود تجربه نمایید سفر به پکن می باشد که در این سفر می توانید از انواع مراکز گردشگری و تفریحی دیدن نمایید. سفر به پکن مملو از شادی بوده و بهترین لحظات را برای شما تداعی خواهد کرد. با انتخاب این شهر به عنوان هدف گردشگری خود جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری را پیش رو خواهید داشت که مراجعه به تک تک آنها عاری از لذت نخواهد بود.

پکن پایتخت کشور پهناور و پرجمعیت چین است و به همین دلیل جاذبه های تاریخی متعددی را در این سفر می توانید شاهد باشید. این شهر یکی از پرجمعیت ترین شهرهای دنیا است و فرهنگ و آداب و رسوم مردم چین می تواند برای شما جالب و لذت بخش باشد. قبل از سفر به پکن باید با مواردی آشنایی داشته باشید تا سفری بی عیب و نقص داشته باشید.

توجه داشته باشید که آشنایی با آب و هوای مقصد و اطلاع داشتن از بهترین زمان سفر به پکن یکی از موارد حائز اهمیت خواهد بود. جهت سفر به پکن راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت که یکی از بهترین راه ها را می توان سفر با تور پکن دانست. لازم به ذکر است که تور پکن خواهد توانست بهترین لحظات را برای شما فراهم نماید که از سفر خود رضایت کامل داشته باشید.

شهر پکن

بهترین زمان سفر به شهر پکن

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد پیش از سفر به شهر پکن باید بهترین زمان سفر به این شهر را دانسته و سپس اقدام نمایید که در این راستا می توان گفت: شهر پکن با باران های بسیاری که دارد شناخته می شود و همین امر سبب پدید آمدن تابستان هایی مرطوب شده است. در فصل بهار بیشترین بارش به صورت باران خواهد بود و شرایط جوی مناسب خواهد بود.

در فصل تابستان در پکن میزان بارش کم است اما دمای هوا گرم و مرطوب خواهد بود. به پاییز که نزدیک می شویم دمای هوا سرد شده و میزان بارش نیز افزایش خواهد یافت اما گشت و گذار عاشقانه در کوهستان های پکن در این فصل می تواند یکی از بهترین اتفاقات زندگی شما باشد. فصل زمستان میزان بارش به اوج رسیده و اغلب به شکل برف خواهد بود و به همین منظور در نهایت می توان بهترین زمان سفر به پکن را اواخر تابستان و اوایل پاییز دانست چرا که در این فصول هم میزان بارش کمتر است و هم شرایط دمایی مساعد خواهد بود.

هزینه های سفر به پکن

یکی دیگر از موارد حائز اهمیت را می توان توجه کردن به میزان هزینه های تور چین دانست که در این رابطه باید گفت: هتل های متعددی در سطح شهر پکن آماده ارائه خدمات به مسافران هستند که می توان آنها را از 5 تا 1 ستاره دسته بندی نمود. بی شک هتل های 5 ستاره جهت اقامت مبلغ بیشتری طلب خواهند نمود و به همین دلیل قدرت انتخاب خواهید داشت و می توانید از میان تنوع هتل های بالا هتل ارزان قیمت تر را رزرو نمایید. هزینه یک شب اقامت در یک هتل 2 ستاره از 40 تا 150 یوان و در هتل 5 ستاره 270 تا 1000 یوان متفاوت خواهد بود.

خورد و خوراک نیز هزینه جداگانه خود را خواهد داشت اما نباید خوردن غذاهای متنوع در پکن را به هیچ وجه از دست بدهید. هزینه خوردن یک وعده غذای ارزان در پکن حدود 25 تا 40 یوان هزینه خواهد داشت. رستوران های لوکس نیز برای یک وعده غذایی حدود 120 یوان از شما دریافت خواهند نمود. هزینه های حمل و نقل را نیز می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود. جهت حمل و نقل با اتوبوس 4 یوان و برای تاکسی به ازای یک کیلومتر 2 یوان از شما اخذ خواهد شد.

جاذبه های گردشگری شهر پکن

شهر پکن شهر جاذبه هایی است که شما را مجذوب خود خواهند کرد. از جمله مهمترین جاذبه های پکن می توان به شهر ممنوعه اشاره کرد که مشاهده معماری دست نخورده آن شما را به حیرت خواهد آورد. شهر ممنوعه 723000 متر مربع وسعت دارد و در این شهر می توانید از 70 ساختمان و بیش از 9000 اتاق دیدن نمایید.

هپی والی پکن را می توان یکی از بهترین پارک های تفریحی این شهر دانست که این پارک با چشم انداز زیبایی که دارد می تواند یکی از بهترین مراکز گردشگری پکن باشد. شهربازی شی جینگ شان را نباید فراموش کنید چرا که در این شهر بازی می توانید از انواع شخصیت های انیمیشنی و کارتونی ژاپنی و آمریکایی دیدن نمایید. جاذبه های ذکر شده تنها بخشی از چندین جاذبه زیبای شهر پکن می باشد که از اهمیت گردشگری بالایی برخوردار هستند.

جاذبه های شهر پکن

جشنواره ها در سفر به پکن

در هر زمانی که سفر به شهر پکن را انتخاب نمایید شاهد برگزاری فستیوال های متعدد خواهید بود. چرا که مردم چین آداب و رسوم خاصی دارند و این آداب و رسوم را از نیاکان خود به ارث برده اند. ماهوی یکی از مهمترین جشنواره های شهر پکن می باشد که در فصل بهار برگزار می شود. این جشنواره چندین باره در معابد مختلف پکن برگزار می شود و شرکت کردن در آنها دور از لذت نخواهد بود.

جشنواره موسیقی در این شهر را می توانید در پارک های معروف پکن شاهد باشید که از جمله این جشنواره ها می توان به جشنواره موسیقی توت فرنگی اشاره نمود. دیگر جشنواره های پکن را می توان: جشنواره منظره باغچه، جشنواره گل های داوودی و برگ های سرخ پارک دانست.

گروه:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو