آشنایی با برج مروارید شرقی شانگهای / کشور چین / شهر شانگهای

شهر شانگهای

شانگهای، پرجمعیت شهر کشور چین و جهان است که در حدود 24 میلیون نفر جمعیت دارد و امروزه به عنوان یکی از مراکز اقتصادی جهانی شناخته می شود. این شهر در قسمت شرقی کشور چین و در دلتای رود یانگ تسه قرار گرفته است. شهر شانگهای به علت وجود بنادر مهم چین توانسته است به یک شهر غول آسا تبدیل شود که در واقع این شهر رابطی بین کشور چین با سایر جهان است.

شهر شانگهای در خود 25 دانشگاه و موسسه دانشگاهی دارد و به همین جهت شهر روشنفکری و کارگری نیز شناخته می شود. از جمله اماکن دیدنی در این شهر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • میدان رن مین و موزه شانگهای
 • منطقه پودونگ و برج جین مائو
 • اسکله و بلوار باند
 • باغ یویوان
 • برج مروارید شرقی شانگهای
 • معبد جید بودا
 • معبد شهر خدا
 • محله شن تیندی
 • منطقه فرانسوی ها

تور بالی، یکی از تورهای معروف آژانس همیشه سفر می باشد.

آشنایی با برج مروارید شرقی

برج مروارید خاور یا برج تلویزیونی شانگهای یا برج مروارید شرقی، یکی از دیدنی های شهر شانگهای است که به نمادی از این شهر تبدیل گشته است و دارای ارتفاعی بالغ بر 468 متر می باشد و می توان آن را جزء برج های مرتفع در قاره ی آسیا تلقی نمود.

جالب است بدانید که این برج در اصل یک برج مخابراتی است با توجه به اینکه ارتفاع برج مروارید شرقی بسیار بلند است، جزء بلندترین برج های مخابراتی در جهان به شمار می رود. همچنین این برج نمادی از گردشگری در شهر شانگهای نیز می باشد. برج مروارید شرقی در قسمت شرقی رودخانه هانگ پو و در پارک پودانگ واقع شده است و شما می توانید از بالای آن، به منظره ی زیبایی نسبت رودخانه ی هانگ پو و تفریحگاه بوند و سایر نقاط شهر داشته باشید.

ویژگی های برج مروارید شرقی شانگهای

از ویژگی هایی که می توان برای برج مروارید شرقی شانگهای بیان کرد، می توان به ساختار آن اشاره نمود که در واقع از 3 گوی اصلی و در کل  11 گوی در 14 طبقه تشکیل شده است. این برج که به عنوان پنجمین برج بلند مخابراتی شناخته می شود، دارای معماری مدرنی است که طراحی آن مانند یک مروارید درخشان در شهر انجام شده است. بلند ترین گوی برج مروارید شرقی شانگهای، در ارتفاع 350 متری از سطح زمین واقع شده است و گوی های میانی و پایینی به ترتیب در ارتفاع های 263 و 90 متری قرار گرفته اند. در گوی مرتفع شما می توانید دید خوبی نسبت به این شهر پرجمعیت و شلوغ داشته باشید.

در گوی میانی دو طبقه سکو برای تماشای منظره و یک طبقه ی بالایی به عنوان یک رستوران به صورت گردان ساخته شده است. در قسمت پایینی گوی میانی، همچنین راهرویی با کف شیشه ای در نظر گرفته شده است که در آن می توانید دیدی 360 درجه از رودخانه ی hangpu داشته باشید.

جاذبه های برج مروارید شانگهای

از جاذبه هایی که می توان برای برج مروارید شانگهای گفت، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • موزه ی تاریخ شانگهای که در طبقه ی همکف برج قرار دارد. این موزه شامل هزاران اثر تاریخی و صدها مجسمه مومی می باشد
 • رستوران گردان که دارای ظرفیت 350 نفری می باشد و هر دوساعت یکبار به دور خود می چرخد
 • هتل فضایی در ارتفاع های 140-230
 • نمای پانوراما
 • کره هایی که دیواره های آن برای تماشای مناظر بیرونی به صورت شفاف طراحی شده است
 • فروشگاه و کافه
 • کانال های تلویزیونی و رادیویی که در این برج قرار دارد

همیشه سفر مجری تورهای خارجی و داخلی، از جمله تور بلاروس می باشد.

جاذبه های اطراف برج مروارید شانگهای

اطراف برج مروارید شرقی شانگهای را فضای سبزی در حدود 15.5 هکتار در برگرفته است که به “پارک مروارید درخشان” معروف است.

همچنین شما می توانید در فاصله ای نه چندان طولانی، به محل نگهداری حشرات وحشی شانگهای دسترسی داشته باشید. با اینکه این محل به نظر کوچک می رسد، اما در درون آن حیوانات متنوعی از مارها گرفته تا عنکبوت ها، سوسک ها، انواع گونه های مختلف لاک پشت ها، مارمولک ها، قورباغه ها، پرنده های عشق و سایر حیوانات مختلف وجود دارد.

شما می توانید برای استراحت به مرکز کنوانسیون بین المللی شانگهای بروید که در آنجا علاوه بر وجود سالن های کنفرانس مدرن، هتل ها، سوئیت ها، رستوران ها و کافه ها، سالن های ورزشی و رفاهی مانند استخرها، بیلیارد، بولینگ و مراکز خرید نیز واقع شده است.

از دیگر جاذبه هایی که در اطراف برج مروارید شرقی شانگهای وجود دارد، می توان به اسلکه ی تفریحی در کنار رودخانه هانگ اشاره نمود که دارای قایق های تفریحی برای گردش در این رودخانه است.

راه های رفتن به برج مروارید شانگهای

برای رفتن به برج مروارید شرقی شانگهای می توانید از مسیر های مختلفی استفاده کنید که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم:
یکی از راه های رسیدن به برج مروارید شرقی شانگهای استفاده از خط 2 مترو شانگهای است که می توانید با آن، در ایستگاه Lujiazui پیاده شوید.
در کنار مترو، شما می توانید از اتوبوس های گردشگری که در شهر وجود دارد و خطوط تاکسی رانی عمومی نیز استفاده نمایید.
از نکاتی که در رفتن به برج مروارید شرقی باید مد نظر داشته باشید، این است که بهتر است برای جلوگیری از معطل شدن در صف های طولانی برای رزرو بلیط ورودی این مکان، آن را از قبل رزرو نمایید.

هزینه های ورودی این برج برای هر نفری که بخواهد از هر سه گوی اصلی و موزه ی تاریخی شانگهای بازدید داشته باشید، به مقدار 220 یوان است و این مقدار با کم شدن تعداد بازدید از گوی ها به ترتیب به 160 و 120 یوان و اگر تنها برای بازدید از موزه باشد، بلیط ورودی تنها 35 یوان هزینه دارد.

آدرس این مکان عبارت است از:

چین، شانگهای، منطقه ی Pudong. در سفر به برج مروارید شرقی شانگهای لازم است به ساعت کاری آن که از 8.30 صبح تا 9.30 شب است، توجه نمایید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو