معبد آسمان

آشنایی با معبد آسمان در شهر پکن / کشور چین / شهر پکن

دسته‌ها: جاذبه های چین

معبد آسمان ، شهر پکن واقع در کشور چین یکی از زیباترین شهرهای این کشور است که مملوء از جاذبه های دیدنی و گردشگری است و همین مسئله باعث شده است تا گردشگران بسیاری هر ساله این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند. معبد آسمان یکی از معابد قدیمی و بسیار زیبای شهر پکن است که در دینا نیز بسیار شناخته شده و معروف است. در سفر به شهر پکن دیدنی این معبد تاریخی و زیبا را از دست ندهید.

شرکت همیشه سفر در زمینه اخذ ویزای چین نیز خدمات ارائه می دهد.

معبد آسمان یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین معابد قدیمی در کشور چین است که در نزدیکی شهر ممنوعه پکن واقع شده است.مساحت این معبد 4 برابر شهر ممنوعه پکن است و این یکی از جذابیت های این معبد زیبا و دوست داشتنی است. این معبد زیبا در سال های 1406 تا 1402 در زمان امپراطوری یونگل ساخته شده است. این معبد در قرن شانزدهم توسعه پیدا کرد و به شکل امروزی که آن را می بینید در آمده است. پس از توسعه این معبد نام آن به معبد آسمان شهرت یافت.

sky-temple-beijing

در قرن 18ام میلادی معبد آسمان دوباره مورد بازسازی قرار گرفت اما به دلیل اینکه دولت هزینه کافی برای بازسازی آن را نداشت، این کار نیمه تمام باقی ماند.همچنین در زمان جنگی که در پکن اتفاق افتاد، این معبد توسط متحدین فرانسوی آنگلو مورد تعرض قرار گرفت و برای مدتی اشغال شد که در این مدت معبد دچار آسیب ها و خسارت های بسیاری شد.معبد آسمان برای اولین بار در سال 1918 به یک پارک تبدیل شد و عموم مردم توانستند از آن بازدید کنند. این معبد زیبا در آثار یونسکو نیز به ثبت رسیده است و بسیار ارزشمند است.

معماری معبد آسمان

معبد آسمان همانگونه که گفته شد یکی از معابد قدیمی و تاریخی پکن، متعلق به آئین تائو است که هر ساله پادشاهان بسیاری که متعلق به سلسله مینگ و چینگ بودند، از این معبد برای برگزاری مراسمی مربوط به برکت محصولات و آسمان را در آن اجرا می کردند.معبد آسمان از یک سری ساختمان های مذهبی ساخته شده است که همین امر جذابیت آن را برای گردشگران خارجی بسیار زیاد نموده است و هر ساله افراد بسیاری از این معبد تاریخی دیدن می کنند.

اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای هند در سایت همیشه سفر.

از این معبد در گذشته علاوه بر دعا برای محصول خوب، برای اهدای قربانی و نیایش نیز استفاده می شد. ساختمان این معبد به دوسیله درختان کاج احاطه شده است که همین امر زیبایی آن را چندین برابر نموده است.معماری ساختمان های این معبد همگی نشان دهنده فرهنگ کشور چین است و موسیقی هایی که به هنگام اهدای قربانی در این مکان نواخته می شود، نیز گویای همین امر است. هدف اصلی از ساخت این معبد زیبا، نشان دادن فرهنگ  و تفکر مردم چین در رابطه با ارتباط میان آسمان و زمین بوده است که برای مردم سایر کشورهای دنیا بسیار جالب و جذاب است.

sky-temple-beijing-city

نمادهای مهم در معبد

نمادهای بسیاری در معبد زیبای آسمان وجود دارند که هر یک دارای نشانه ای هستند.در این معبد، کره زمین مانند یک مربع طراحی شده است و آسمان نیز به صورت دایره ای است. در این معبد سعی شده است تا ارتباط میان زمین و آسمان به بهترین شکل نشان داده شود.

آشنایی با شرایط نحوه ی اخذ اقامت تحصیلی کانادا در همیشه سفر.

معبد به وسیله دو دیوار به دور آن احاطه شده است که همین امر نشان دهنده ارتباط میان زمین و آسمان است. دیوار بیرونی معبد نیز نشانه ای از آسمان است و به صورت نیم دایره ای می باشد. بناهای اصلی معبد مانند سالن دعا، محراب و سایر قسمت ها به صورت دایره ای در زمینی مربعی شکل برای نشان دادن ارتباط میان آسمان و زمین قرار گرفته است.

معبد آسمان

سالن مراسم دعا در معبد زیبای آسمان

سالن مراسم دعا از مهمترین قسمت های معبد است زیرا در آن دعا برای داشتن محصولی پر خیر و برکت انجام می شود. این ساختمان زیبا و دایره ای شکل بر روی سه سطح از مرمر بنا شده است و بسیار زیبا و دیدنی است. این بنا فقط با چوب ساخته شده و در ساخت آن از هیچ گونه میخی استفاده نشده است.

سقف سالن به صورت سه طرح طراحی شده است که به سالن جلوه ای خاص داده است. طرح ها از کاشی های زرد، آبی و سبز ساخته و تزئین شده اند و نمادی از ارتباط میان زمین و آسمان هستند. از این بنا برای دعا کردن در فصل بهار استفاده می شد.

مراسم قربانی

اجرای مراسم قربانی یکی از مهمترین مراسمات انجام شده در این معبد بوده است. در فرهنگ کشور چین، امپراطور فرزند آسمان خوانده می شود و او مامور آسمان بر روی زمین است. بنابراین او قدرت بسیاری بر روی زمین دارد و مردم نیز اقتدار خاصی را برای او قائل هستند.در گذشته دو بار در سال امپراطور و اطرافیانش وارد معبد آسمان می شدند و  لباس های مخصوص به خود را می پوشیدند. آن ها برای مدت اقامت خود در معبد، کمپ می زند و در طول این مدت کمتر گوشت مصرف می کردند و برای داشتن محصولی خوب و پر بار دعا کرده و قربانی هایی را به معبد اهدا می کردند.

در این مراسم هیچ یک از مردم عادی حضور نداشتند و حق دیدن مراسم را نیز نداشتند. مراسم قربانی هر ساله در فاصله اواخر ماه آذر تا اوایل دی ماه برگزار می شد.نکته ای که در برگزاری این مراسم وجود داشت این بود که مراسم باید بدون کوچکترین نقضی انجام می شد وگرنه وجود کوچکترین خطا در این مراسم را نشانه شوم بودن می دانستند.

سکوی قربانی کردن

سکوی قربانگاه بدون شک یکی از مهمترین قسمت های این معبد است. این سکو محرابی است که در قسمت جنوبی طاق امپریال واقع شده است. از این سکو برای قربانی کردن حیوانات برای داشتن محصول خوب و سالی پر از خیر و برکت استفاده می کردند. این سکو بر روی سه سطح مرمر بنا شده است که بر روی هر کدام از سطوح اژدهایی حک شده است.

معمولا برای قربانی کردن از حیوان گاو در این قربانگاه استفاده می شد و گاردریل ها و دیوارهایی که در اطراف این معبد قرار دارند، به هنگام قربانی دادن و خواندن دعا، صدا را به درون فضا منعکس می کردند و همین امر زیبایی مراسم را دو چندان می نمود. در این سالن برای داشتن باران به هنگام خشکسالی نیز دعا خوانده می شد.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو