شهر شنزن

شهر شنزن / کشور چین

شنزن ثروتمندترین شهر چین بوده و جزو قطب‌های اقتصادی جهان است. این شهر در جنوب شرقی چین بوده و در نزدیکی هنگ کنگ واقع شده است. بیشترین ساکنین آن به ادیان بودایی و تائویسم معتقداند و سایر ادیان در اقلیت این منطقه قراردارند. درکنار اهمیت اقتصادی این شهر با بیش از 5000 هزارسال قدمت، یک شهر تاریخی و ارزشمند هم به حساب می‌آید.

برخی تصورمی‌کنند که شهر شنزن فقط محل سفرهای لوکس با هزینه‌های بالا است . درحالی که گستردگی این شهر پذیرای انواع مختلف سفرها با بودجه‌های متفاوت است.

بهترین فصل سفر به شهر شنزن

بهترین زمان سفر به شهر شنزن، پاییز است البته قیمت‌ها در این فصل از سایرفصول بیشتر بوده و اغلب اقامتگاه‌ها رزرو می‌شوند. به طورکلی این شهر در منطقه‌ی گرمسیری با رطوبت زیاد قرارگرفته و در فصل‌هایی که دمای هوا بالا می‌رود سفر به آن سخت می‌شود، البته به همان نسبت قیمت کلی سفر کاهش پیدا می‌کند.

جاذبه‌های دیدنی شهر شنزن

قلعه‌ی داپنگ شانزن

قلعه داپنگ شانزن حدود 600 سال به عنوان یک قلعه‌ی حفاظتی در این منطقه قراردارد. این قلعه یکی از آثار تاریخی ارزشمند است.بنای این قلعه از سنگ ساخته شده و به سبک معماری آسیای شرقی است.

قلعه داپنگ شانزن

ساحل دامیشا

نزدیک‌ترین ساحل به شهر شنزن، دامیشا است، برخی آن را یکی از زیباترین و تمیزترین سواحل چین می‌دانند. این ساحل برای آفتاب گیری و تفریحات آبی مثل موج سواری، قایق سواری، شنا و.. بسیار مناسب و پرطرفدار است. یکی از جذاب ترین بخش‌های آن ازدواج در ساحل هست که یک فرهنگ رایج دربین مردم این منطقه به حساب می‌آید.

پارک دره شادی شنزن

پارک دره شادی، یک پارک مصنوعی است که برای تفریح و بازی ساخته شده. دستگاه‌های بازی این پارک بسیار زیاد و متنوع بوده و از استاندارد جهانی برخوردار است. گستردگی و تنوع آن‌ها به میزانی است که می‌توان گروه‌های سنی مختلف کودکان و بزرگسالان را سرگرم کرد.

پارک پنجره‌ی جهان

پارک پنجره جهان بیشتر از همه به خاطر ماکت‌های قرارگرفته در آن مشهور است. 130 ماکت از مکان‌های دیدنی 43 کشور بزرگ جهان در این پارک واقع شده و آن را یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های دیدنی این منطقه می‌دانند، این ماکت‌ها در سایزهای متوسط ساخته شده و برخی از مشهورترین مکان‌های جهان را دربرمی‌گیرند. تصور کنید در این پارک قدم می‌زنید و در حال گردش دربین 130 نقطه‌ی جذاب جهان هستید. این پارک شگفت انگیز است. بسیاری از گردشگران برای عکاسی و ثبت عکس‌های مهم خود هم به این منطقه می‌آیند. این شبیه سازی تا حدی طبیعی است که حتی موسیقی محلی آن ماکت هم پخش می‌شود و یا می‌توانید با قایق‌هایی از کانال‌های آبی شبیه سازی شهر ونیز هم عبورکنید. به ندرت اتفاق می‌افتد که کسی به شنیز بیاید و به این پارک قدم نگذارد.

مراکز خرید شنزن

همان‌طور که گفته شد، شنزن یک قطب اقتصادی است و بسیاری از افراد با مقاصد تجاری به آن سفر می‌کنند. در همین راستا، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های آن مراکز خرید متنوع آن است. این مراکز طیف وسیعی از کالاها را ارائه می‌دهند و قیمت کالاها در آن بسیار متنوع است.اما بهتر است فقط به قصد خرید به آن سفرنکنید و از جاذبه‌های گردشگری آن هم دیدن کنید.

دهکده مردم‌شناسی چین

این دهکده یک منطقه شبیه سازی شده برای تماشای اقوام مختلف این کشور است. چین کشور بسیار بزرگ با تنوع زیاد قومیت است که طیف وسیعی از فرهنگ‌های مختلف را دربرمی‌گیرد. این دهکده ، 25روستای قومی را با بیش از صد جاذبه‌ی گردشگری طراحی کرده. اگر با راهنمای آگاه به این دهکده بروید، به خوبی با فرهنگ این کشور و آداب و رسوم و گستردگی آن آشنا می‌شوید.

کوه‌های هونگ شان

کوه‌های هونگ شان، در شرق کشور چین و در شهر شنزن قراردارد. اگر اهل کوهنوردی هستید، حتما باید سری به آن بزنید. این رشته کوه، دارای طبیعت بسیار زیبایی بوده و حقیقتا شگفت انگیز است. مسیر رفت و آمد درآن برای راحتی درکنار کوه، طراحی شده.این مسیر یک باریکه با حفاظ‌های چوبی است که کمی ترسناک و هیجان انگیز هم هست.

کوه‌های هونگ شان

موزه معاصر شنزن

موزه معاصر شنزن، معماری مدرنی داشته و از جمله بناهای جدید و جذاب این شهر و حتی این کشور است. این بنا باطراحی بسیار عجیب، به دست یک مهندسی اتریشی بناشده و به دوبخش موزه هنرمعاصر و نمایشگاه معماری تقسیم می‌شود. ساختار این بنا حقیقتا یکی از شاهکارهای معاصرچین است.

باغ گیاه شناسی شیانهو

این باغ، طبیعت شگفت انگیزی است که به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود. منطقه بهشت و زمین، منطقه معبد، منطقه نمای صحرایی، منطقه دریاچه، منطقه درختان مخروطی، منطقه جنگلی و آزالیا شش ناحیه این باغ است. همان طور که گفته شد، معبد مهم هونگفای هم در این باغ قراردارد. این معبد علاوه بر اهمیتی که برای بودائیان دارد، جاذبه‌ی دیدنی برای سایرافراد، جهت آشنایی با این آیین و فرهنگ چین است. طبیعت آن برای آرامش وسپری کردن لحظات و دریاچه جهت قایق رانی هم بسیار دیدنی و لذت بخش است.

اطلاع از قیمت و نحوه و شرایط تحصیل در بلاروس و دریافت بورسیه تحصیلی و اخذ ویزای این کشور

معروف ترین غذاهای شنزن

شهر شنزن پر از رستوران‌های شیک و گران قیمت و غذاهای محلی خیابانی است. پس حتما با هرمیزان بودجه‌ای طعم غذای چینی را در این شهر ازدست ندهید. البته سلیقه‌ی غذایی مردمان آسیای شرقی با مردم خاورمیانه تاحدی متفاوت است، اما چشیدن تازگی این طعم‌ها با موادغذایی که تا به حال آن‌ها را تجربه نکرده‌اید، کاملا لذیذ و هیجان انگیز است. ازجمله رستوران‌های مشهور آن می‌توان به رستوران‌های کیچن، بایا، گرند هیات و… اشاره کرد. البته مسلمانان در این کشورها باید لیست غذاهای حلال را از قبل چک کنند و براساس آن رستوران مطلوب خود را انتخاب کنند.

هزینه‌های سفر به شهر شنزن

سفر به این کشور خوشبختانه با طیف وسیعی از بودجه امکان پذیراست. وابسته به فصلی که مسافرت می‌کنید، مکانی که درآن ساکن می‌شوید، رستوران‌هایی که می‌روید و غذاهایی که میل می‌کنید و البته خریدهایی که از مراکز خرید جذاب این شهر انجام می‌دهید، بودجه‌ی سفر شما متفاوت خواهدبود. اما به خوبی می‌توانید برنامه‌های مختلفی درآن چید و این یک مزیت عالی برای آن است.
گردش در شنیز به عنوان یک شهر با جاذبه‌های تفریحی، مکان‌های تاریخی و بازارهای گسترده برای تمامی سلایق لذت بخش است، پس از یک سفر دسته جمعی با افراد متنوعی داشتید، قطعا مقصد مناسبی برای شما خواهدبود.

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

برگشت به منو