نکاتی که باید درباره دﻳﻮار ﭼﻴﻦ بدانید / کشور چین / شهر پکن

از دیر باز تا کنون بیشتر امپراتوران و حاکمان برای حفظ و نگهداری از تاج و تخت خود به فکر ساخت بناهای مختلف بوده اند. یکی از بناهایی که هنوز پا بر جا ایستاده در برابر امواج متلاطم تاریخ دﻳﻮار ﭼﻴﻦ در پکن است. در این مقاله ما شما را با این بزرگترین سازه دست بشر آشنا می کنیم.

سفر به چین برای بازدید از دﻳﻮار ﭼﻴﻦ

چین یکی از کشورهای آسیایی است که در بین گردش گران طرفداران زیادی دارد. این کشور از دیر باز مهد تاریخ و فرهنگ بوده است. دیدنی ها در کشور بسیار فراوان است اما بزرگترین و دیدنی ترین قسمت چین که هر ساله میلیون ها نفر را از سرتا سر دنیا به چین می کشاند تا از آن دیدن کنند دیوار بزرگ چین در شهر پکن است. برای بازدید از دیوار چین می توانید با تاکسی بروید.

اما در شهر پکن تورهایی برای بازدید از دﻳﻮار ﭼﻴﻦ وجود دارد که هزینه ای کمتر از 400یوان می گیرد و شما را به دیدن از آن می برد. توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر به کشور چین برای سفر می روید حتما از دﻳﻮار ﭼﻴﻦ و زیبایی های نهفته در آن دیدن کنید. اگر زمان کافی برای دیدن از همه قسمت های آن هم ندارید بخش های ویژه ای در پکن وجود دارد که می تونید به دیدن از این قسمت ها بسنده کنید.

چند قسمت برای دیدن از دﻳﻮار ﭼﻴﻦ وجود دارد

دﻳﻮار ﭼﻴﻦ از کهن ترین زمان تاریخ سر بیرون آورده است پس منطقی است که بسیاری از قسمت های ان از بین رفته و یا باز سازی شده باشد. اما هنوز هم به عنوان بزرگ ترین قطب گردشگری در چین به حساب می آید. شما هم در هنگام سفر به این کشور دیدن از آن را از دست ندهید. حتی اگر شما  به تاریخ هم علاقه نداشته باشید هنگام دیدار از این دیوار می توانید از لای آجرهای به کار رفته درون ان صدای ضجه و فریاد مردمانی که با مشقت آن را ساخته اند و یا فریاد سربازانی که با غرور و شجاعت از کشور خود دفاع کرده اند را به وضوح بشنوید.

آشنایی با دﻳﻮار ﭼﻴﻦ

هشت قسمت در پکن وجود دارد که شما می توانید برای بازدید از دﻳﻮار ﭼﻴﻦ به آن منطقه سفر کنید.

  1. باشکوه ترین بخش دیوار که بازسازی شده و قابل سفر است بخش بادالینگ است.
  2. همراهان طبیعت و زیبایی سبز می توانند از بخش موتیانیو دیدن کنند.
  3. برای افراد بدون وقت و مشغله دار بخش جویونگ گوان می تواند زیباترین قسمت باشد.
  4. برای علاقمندان به بازسازی تاریخ و دیوار چین بخش های شیژیاگان، جیانکو، جینشانلینگ، گوبیکو، هوانگ هواچنگ، وسیماتای بهترین بخش است. فراموش نکنید بخش جیانکو هنوز کامل بازسازی نشده است و هر کسی در ان محل پیاده روی کند خونش گردن خودش است.

اگر قصد سفر به کشور چین را دارید، اطلاعات کاملی درباره ویزای چین، به سایت همیشه سفر مراجعه نمایید.

کمی در مورد دیوار چین

اگرچه همه افراد کما بیش در مورد این دیوار چیزهایی می دانند اما شاید کسی باشد که نداند ساخت دﻳﻮار ﭼﻴﻦ چند سال به طول انجامیده باشد. درباره این دیوار هر چه که گفته شود شاید شکوه و عظمت آن را نتواند که توضیح دهد. فقط افرادی که به کشور چین سفر می کنند و از نزدیک این دیوار را لمس می کنند شاید بتوانند این شکوه و بزرگی را حس کرده باشند.

دﻳﻮار ﭼﻴﻦ 2300 سال قدمت دارد و ارتفاع آن حدود 7.5 متر است اما این ارتفاع در بعضی از قسمت ها به 14 متر هم رسیده است. در سال های دهه پنجاه قرن نوزده کشور چین برای حفظ و سیانت از این اثر پر کشوه اقدام به بازسازی قسمت های تخریب شده ان همت گماشته و در دهه هشتاد دیوار چین به ثبت یونسکو در آمد.البته اگر کسی به شما گفت این دیوار از کره ماه بر روی زمین مشخص است اصلا باور نکنید زیرا این گونه نیست. و شاید فردی برای دروغ سیزده این حرف را زده باشد.

چه زمانی به چین سفر کنیم

همیشه هنگام سفر به محل بسیار مهم است این گونه نیست که شما به محلی برای گردش بروید و بعد صبر کنید تا هوا مناسب بازدید از مناطق گردشی آن جا شود. همیشه برای سفر اول مطمئن شوید که هوا برای گشت و گذار مناسب است و بعد اقدام به جمع آوری چمدان خود برای سفر شوید. کشور چین زمستان های بسیار سردی دارد که این سرما بر بازدید کنندگان دیوار اثر می گذارد و تعداد آن ها را انگشت شمار می کند. اما اگر شما دوست داشته باشید می توانید در زمستان به بازدید از دیوار چین اقدام کنید.

بهترین زمان گردشگری ماه های اکتبر و نوامبر است یعنی همان ماه مهر و آبان خودمان. در این زمان زیبایی دﻳﻮار ﭼﻴﻦ را به عینه می توانید ببینید. توصیه ما به شما این است که ماه فوریه را برای بازدید انتخاب نکنید زیرا به علت شروع سال نو چینی جمعیت در این مکان موج می زند.

امپراطوران و این بنا

این دیوار به علت قدمت زیاد امپراطوران بسیاری را به خود دیده است. امپراطورانی که به دنیا آمدند و بزرگ شدند و فرمان روایی کردن و سپس از دنیا رفته اند. اما اولین امپراطوری که ساخت این دیوار به دستور وی آغاز شد شی هوانگتی است. دﻳﻮار ﭼﻴﻦ در زمان سلسله بزرگ مینگ کامل شد و به ان برج های مراقبتی اضافه شد.

در زمان امپراطوری سلسله چینگ به علت گسترش از شمال دیوار چین بدون کاربرد شد. اما در زمان سلسله هان دیوار را به خاطر دفاع از کشور گسترش دادند و اما در زمان سلسله بزرگ مینگ این دیوار به اوج شکوه و عظمت رسید و بر روی ان 25000برج مراقبت ساخته شد تا از کشور چین در برابر مغول ها مراقبت و پاسداری کند.

تور چین

همیشه سفر کردن با تور بسیار هیجان انگیز است. شما می توانید با مراجعه به یک آژانس مسافرتی اقدام به ثبت نام برای تور چین کنید. این آژانس ها نسبت به هزینه ای که شما دوست دارید برای سفر خود کنید بهترین تور را برای شما در نظر می گیرد. سفر با این تور های گردشگری این حسن را دارد که بهترین زمان و بهترین مکان را برای شما انتخاب می کنند تا شما سفر لذت بخشی را تجربه نمایید.

اما برای سفر به کشور چین فراموش نکنید که حتما لباس مناسب و البته کفش پیاده روی خوب و مواد غذایی به همراه داشته باشید تا بتوانید دیوار بزرگ شهر پکن را از نزدیک ببینید و زیبایی ان را لمس کنید.  نکته آخر  برای کسانی که عاشق خرید هستند در قسمت منطقه دﻳﻮار ﭼﻴﻦ قیمت ها بسیار بالا است پس در این منطقه اقدام به خرید نکنید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو