پل شیشه ای ژانگ جیاجی

پل شیشه ای ژانگ جیاجی چین / کشور چین / آمستردام

کشور چین دارای جاذبه های گردشگری و هیجان انگیز بسیاری است. که بیشتر این جاذبه ها دست ساخت مردم همین کشور است که گردشگران و توریست ها را به خود جذب می کند. پل شیشه ای ژانگ جیاجی چین یکی از جاذبه های بی نظیر و هیجان انگیز این کشور است. ساخت پل های شیشه ای با ارتفاع زیاد به دست مهندسان ماهر چینی که از امنیت بالایی برخوردار هستند، امروزه از ساده ترین کارهای چینی ها شده است. این پل ها از ایمنی بسیار بالایی برخوردار هستند و قوانین خاصی برای ورود به این پل ها وجود دارد.

دانستنی های جالب پل ژانگ جیاجی

دره بزرگ و بسیار زیبای ژانگ جیاجی که از طول بسیار زیادی برخوردار است و بزرگترین پل جهان را در خود جای داده است، امروزه میزبان گردشگران زیادی از هر جای دنیا است. هر چند که قدم زدن روی پل هیجان و ترس خاص خود را دارد ولی می توانید با استفاده از بانجی جامپینگ و زیپ لاین هیجان خود را بالاتر ببرید. این پل شیشه ای دارای 430 متر طول می باشد. پهنای این پل حدود 6 متر است که در ارتفاع 3000 متری زمین واقع شده است.

شما برای ورود به دره و پل شیشه ای مبلغی پرداخت می کنید که این مبلغ همیشه در حال تغییر است. نکته قابل توجه برای ورود به پل شیشه ای ژانگ جیاجی چین این است که در فصل زمستان ورودی این پل بسته می شود. به طور همزمان فقط 600 نفر می توانند روی پل باشند. بازدیدکنندگان تنها می توانند به همراه کیف دستی به روی پل بروند و حمل و نقل ساک های بزرگ بر روی این پل ممنوع است.

اگر ناراحتی قلبی یا ترس از ارتفاع دارید به هیچ وجه این پل  را برای تفریح انتخاب نکنید. کارهای خطرناکی مانند دویدن در طول پل و تکیه به لبه های پل شیشه ای علاوه بر وارد کردن ترس به دیگران باعث بروز خطراتی نیز می شود.

کشور چین

پل تیانمن، پل شیشه ای ژانگ جیاجی چین

در کنار کوه بلند و استوار تیانمن پل شیشه ای بزرگ و مرتفعی ساخته اند که می توان با پیاده روی از روی این پل در میان ابرها قدم برداشت. در هنگام قدم زدن بر روی پل تیانمن می توانید به زیبایی های زیر پای خود نگاه کنید و لذت این تفریح مهیج را چند برابر بیشتر از حد معمولی آن تجربه کنید. تجربه پیاده روی روی این پل کار هرکسی نیست، ارتفاع زیاد و احساس ترس که بر روی پل شیشه ای چین حاکم است، نمی گذارد که افراد ترسو از پیاده روی، روی پل تیانمن را با حس خوبی انجام دهند و می تواند باعث بیماری های قلبی خطرناکی شود.

ارتفاع این پل آنقدر زیاد است که از آن بالا همه چیز را به شکل مورچه های ریز با حرکات کند می بینید و این خود ترس بزرگی در دل شما می اندازد. هیچگاه هنگامی که روی این پل ها هستید چشمان خود را نبندید و یا اینکه اصلا به این فکر نکنید که اگر پای شما لیز خورد و به سمت پایین سقوط کردید چه بلایی سر شما می آید، زیرا که ترس بیشتری وجود شما را می گیرد و بدن شما قدرت حرکت خود را از دست می دهد.

پل تیانمن، پل شیشه ای چین

شکستن پل شیشه ای چین

همین که شما جرات این را داشته باشید که پیاده روی روی پل های شیشه ای را انجام دهید خود شهامت بسیاری می خواهد. کم کم با راه رفتن روی شیشه های پل معلق مقدار کمی تکان ها و حرکات پل برای شما عادی می شود اما یک لحظه زیر پای خود را نگاه می کنید که شیشه ها در حال شکستن هستند این اتفاق می تواند به هیجان، ترس، بهترین و بدترین حس را به طور همزمان به شما القا کند.

نکاتی که باید درباره اخذ ویزا اوکراین بدانید.

مهندسان چینی با استفاده از تلویزیون های LED در زیر شیشه ها نمایش شکستن را در زیر پای بازدیدکنندگان نشان می دهند، اما قبل از اینکه بازدیدکنندگان متوجه تلویزیون شوند فکر می کنند که شیشه ها شکسته اند و سعی می کنند با دویدن یا تند راه رفتن از این شکستگی ها دور شوند غافل از اینکه حسگرهای تلویزیون ها به قدم های آنها متصل است و شکستگی پشت سرشان حرکت می کند. این هیجان در پل شیشه ای چین بسیار جالب است و حتی پس از بارها تجربه کردن باز هم احساس ترس را به بازدید کننده می دهد.

پل شیشه ای ژانگ جیاجی چین

کارهایی که نباید روی پل های معلق انجام داد

اصولا پل های معلق و شیشه ای در دنیا به خصوص چین که پل های مرتفع و زیادی دارد، دارای قوانینی برای ورود هستند که باید رعایت شوند. دویدن بر روی پل های شیشه ای نه تنها برای خود شما استرس آور می باشد، بلکه دیگر بازدیدکنندگان نیز از این کار شما می ترسند و این کار اصلا خوشایند نیست. ورود به پل تعداد خاص و محدودی دارد که برای جلوگیری از سنگین شدن و بالا بردن خطر پل هیچ وقت بدون اجازه به سمت پل نروید. شما اجازه ندارید وسایل و کیف های سنگین را با خود به روی پل شیشه ای چین ببرید.

در هنگام عکاسی روی پل حواستان باشد که ترافیک ایجاد نکنید زیرا که این کار خطر بسیار بالایی دارد. به طور مساوی از روی پل رد شوید و همگی به یک سمت پل فشار وارد نکنید. اگر فردی ترسو و یا دارای مشکلات قلبی هستید هیچ وقت پیاده روی، روی پل های معلق و شیشه ای چین را امتحان نکنید.

پل شیشه ای ژانگ جیاجی

ساخت پل های معلق در چین

خبرها حاکی از آن است که چینی ها اولین بار توانستند بزرگ ترین پل معلق و پل شیشه ای را در آسیا بسازند و سپس تلاش کردند تا بزرگ ترین و مهیج ترین پل شیشه ای را در جهان تاسیس کنند. برای ساخت بزرگ ترین پل شیشه ای چین حدود سه سال و نیم زمان برده است. چینی ها در سال های متعدد پل های زیادی ساخته اند که این پل ها از ایمنی بسیار بالایی برخوردار هستند.

یکی از تورهای هیجان انگیز داخیلی همیشه سفر، تور قشم آن است که علاقمندان زیادی دارد.

ایمن بودن پل های معلق

پل شیشه ای چین توسط کابل های محکمی به کناره کوه و دره متصل هستند و هر چند وقت یکبار به صورت منظم این کابل های قدرتمند را چک می کنند تا در اثر بروز مشکلات قبل از افتادن حادثه مشکلات پل ها حل شوند. به این نکته توجه کنید که قبل از افتتاحیه این پل ها تمام مسئولین مرتبط موظف هستند که  ایمنی بالای این پل ها را تایید کنند و سپس اجازه افتتاحیه را به سازنده ها بدهند.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو