قلعه میر

معرفی قلعه میر بلاروس / کشور بلاروس / شهر مینسک

دسته‌ها: جاذبه های بلاروس

کشور بلاروس یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای جهان می باشد که با داشتن صدها جاذبه ی تاریخی و طبیعی خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جلب کند. قلعه میر بلاروس یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های این کشور می باشد که سالانه هزاران گردشگر و توریست از آن بازدید به عمل می آورند.

بی شک تمام گردشگران و مسافرانی که از شهر مینسک بازدید می کنند، بازدید از این قلعه را در اولویت های خود قرار می دهند.بهترین زمان نیز برای بازدید از قلعه میر فصل بهار و تابستان می باشد که گردشگران می توانند از محوطه ی بیرونی این قلعه نیز نهایت لذت و بهره مندی را داشته باشند.

قلعه میر بلاروس یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی در ناحیه grodno  می باشد. قلعه میر بلاروس در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده است و در ساخت آن از سبک های معماری باراکو، رنسانس و کلاسیک استفاده شده است. دیوارهای این بنا را سنگ هایی محکم و استوار با حجمی زیاد و سنگین تشکیل داده است و توانسته طی قرن ها این قلعه تاریخی را حفظ نماید.

برای سفر به کشور بلاروس و بازدید از تمام جاذبه های تاریخی و گردشگری آن، تور بلاروس بهترین گزینه می باشد.

بهترین زمان بازدید از قلعه میر در بلاروس

زیبایی های فضای قلعه میر بلاروس

تمام فضای قلعه میر بلاروس تاریخی نبوده و مسافران این امکان را دارند تا در فضای اطراف ساختمان قلعه ساعات دلنشینی را در باغ گل و دریاچه مصنوعی، داشته باشند. زمانی که مسافران به شهر مینسک وارد می شوند از فاصله های دور این توانایی را دارند تا برج های دیده بانی اطراف قلعه میر در بلاروس را تماشا نمایند.

این 5 برج، چنان در اطراف قلعه میر خودنمایی می کنند که ساختمان قلعه را استوار و محکم نگه داشته اند. خوب است بدانید قلعه میر بلاروس در فاصله ۲۹ کیلومتری خود در شهر مینسک قلعه نسویژ را جای داده است که قلعه نسویژ مانند قلعه میر سرگذشت شگفت انگیزی دارد به طوری که هر دو قلعه در یونسکو به ثبت رسیده اند.

توجه داشته باشید که تور لیدر های زیادی به زبان روسی در قسمت های مختلف این قلعه، برای گردشگران تاریخچه و نقش این قلعه را بازگو می کنند و گردشگرانی که آشنایی کافی با این زبان را دارند می توانند به راحتی از مطالب ارائه شده بهره مند شوند در غیر اینصورت بایستی از مترجم استفاده کنند.

mir-castle

جاذبه های پیرامون این قلعه

این مکان علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که فضای درونی آن را در بر گرفته، این امکان را به وجود آورده تا سالانه هزاران گردشگر و بازدیدکننده از باغچه گل اطراف قلعه که به سبک ایتالیایی پایه ریزی و طراحی شده بازدید کرده و لذت کافی را ببرند.

این باغچه صدها نوع گل و گیاه بی نظیر را در خود جای داده است و توانسته با پراکنده کردن رایحه های عطر آگین از گل های متنوع محوطه اطراف قلعه را بسیار شگفت انگیز نماید. زیباترین قسمتی که در فضای اطرافش قرار گرفته است یک دریاچه مصنوعی می باشد که در این ملک وسعت یافته است.

این قلعه در نزدیکی رودخانه ای واقع شده است که در فصل بهار و تابستان منظره بسیار باشکوهی را به نمایش گذاشته و گردشگران و توریست ها می توانند بهترین و به یادماندنی ترین لحظات را در این مکان برای خود به ارمغان بیاورند.

اطراف قلعه میر بلاروس را صدها درخت احاطه کرده است که هر کدام از این درختان نقش زیادی را در زیبایی این مکان داشته است. گردشگران می توانند بعد از بازدید از محوطه ی داخلی این قلعه، به قسمت بیرونی آن مراجعه نموده و از هوای بسیار تمیز و آزاد موجود نیز نهایت لذت را داشته باشند.

قلعه میر در بلاروس

ثبت قلعه میر در میراث فرهنگی یونسکو

اهمیت و نقش قلعه میر در بلاروس به قدری می باشد که این قلعه توانست در سال 2000 نام خود را در لیست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت برساند.قلعه مذکور در زمان جنگ های جهانی اول و دوم مورد تخریب واقع شد و بعد از به اتمام رسیدن جنگ ها از نو بازسازی و ترمیم گردید.

این قلعه نقش بسیار استراتژیک و حساسی را در سال های گذشته داشته است و به مدت طولانی از این قلعه به عنوان برجک نگهبانی نیز استفاده شده و هرگونه حملات و تهدیدها را از این قلعه مشاهده و خنثی می کردند.مردم بلاروس نیز اهمیت بسیار زیادی را به این قلعه از خود نشان می دهند به طوری که برای حفظ و نگهداری آن هزینه های کلانی را تاکنون خرج نموده اند.

هر کدام از قسمت های این قلعه، فراز و نشیب های گوناگون دوره های تاریخی را به تصویر می کشد و شما می توانید با بازدید از قلعه میر در بلاروس، این امر را از نزدیک درک نمایید. وجود یک دریاچه مصنوعی در این ملک نیز از دیگر مهمترین آیتم هایی می باشد که توانسته است بر زیبایی این قلعه اضافه کند.

قلعه میر بلاروس

بهترین زمان بازدید از این قلعه

یکی از مهمترین و اساسی ترین سوالاتی که برای بسیاری از گردشگران و مسافران وجود دارد، بهترین زمان بازدید از قلعه میر در بلاروس می باشد، توجه داشته باشید که بهترین و مناسب ترین زمان بازدید از این قلعه کاملا بستگی به اوقات فراغت گردشگران و علاقه ی آنها دارد، با این حال بسیاری از گردشگران و توریست هایی که از این قلعه بازدید کرده اند بر این باورند که بهترین زمان بازدید از قلعه مذکور فصل بهار و تابستان می باشد چرا که گردشگران می توانند از شرایط جوی و اقلیمی بسیار بی نظیری نیز بهره مند شده و از فضای بیرونی قلعه نیز نهایت لذت را داشته باشند.

بازدید از قلعه میر به همراه تور بلاروس

گردشگران و علاقه مندان همچنین می توانند به همراه تور بلاروس ، از قلعه میر بازدید داشته باشند که بی شک در این صورت نگرانی را از بابت نحوه دسترسی به این قلعه نخواهند داشت.

البته شما می توانید با در دست داشتن آدرس و موقعیت جغرافیایی قلعه میر در بلاروس در کوتاه ترین زمان ممکن خود را به این قلعه برسانید و بهترین و فراموش نشدنی ترین لحظات را برای خود به ارمغان بیاورید.

معماری قلعه میر در بلاروس

یکی از مهمترین موضوعاتی که در مورد قلعه میر وجود دارد، معماری بسیار باشکوه و بی نظیر این بنا می باشد.توجه داشته باشید که معماری استفاده شده در قلعه میر در بلاروس شامل سبک های رنسانس، گاسیک و باراکو می باشد که بی شک این قلعه تنها بنایی می تواند باشد که شما بتوانید سبک معماری های مختلف و بی نظیر را در یک جا مشاهده نمایید.

تمام دیواره های دور تا دور این قلعه از سنگ های غول آسا می باشد که از استقامت بسیار بالایی برخوردار هستند.همچنین می توانید در داخل محوطه این قلعه باغچه هایی را مشاهده نمایید که به سبک ایتالیایی تزیین شده و از جذابیت بسیار بالایی برخوردار هستند.این قلعه با داشتن عظمت و شکوه بسیار بی نظیر خود توانسته توجه هزاران گردشگر داخلی و خارجی را سالانه به سوی خود جلب نماید

به همین جهت نیز اگر قصد بازدید از این مکان را دارید می توانید قبل از ورود به این مکان تمام نکات مورد توجه در بازدید از آن را نیز فرا گرفته و به راحتی و بدون بروز اتفاق ناگواری از بخش های مختلف این مکان بازدید داشته باشید.

معماری قلعه میر در بلاروس

تاریخ قلعه میر در بلاروس

این قلعه باستانی در جریان حوادث جنگ جهانی دوم که ارتش آلمان به کشور بلاروس حمله ور شدند، توسط گروه زیادی از آلمانی ها مورد تصرف قرار گرفت که در پی این اتفاق، آلمانی ها برای تسخیر این مکان  یهودیان زیادی که در آنجا سکونت داشتند، کشته و این قلعه تا مدت های طولانی جایگاه امنی برای گروهی از آلمانی ها انتخاب شد.

امروزه بیشتر تابلوها و نوشته های قلعه میر به زبان روسی است و تنها کسی می تواند به تنهایی بازدیدکننده این مکان باشد که کاملا به زبان روسی تسلط داشته باشد در غیر این صورت همراه بودن یک لیدر و راهنمایی که در تکلم زبان روسی مهارت داشته باشد لازم و ضروری است.

اگر به جاذبه های بلاروس علاقمندید میتوانید از صفحات زیر نیز دیدن کنید :

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو