معرفی شهر ممنوعه پکن از آثار تاریخی کشور چین / کشور چین / شهر پکن

از جاذبه های دیدنی چین می توان به شهر ممنوعه پکن اشاره کرد. این شهر دارای معماری منحصر به فردی است که در بخش های مختلف آن شاهد این موضوع خواهید بود. این شهر به شکل مستطیل بوده و چندین قصر امپراطوری را در خود جای داده است. تای حه یکی از این قصرهای تاریخی است که دارای معماری زیبایی است. باغ های زیبا و امپراطوری نیز در این شهر به چشم می خورند که دیدن آن ها سفر شما را هیجان انگیزتر خواهد نمود.

این شهر در زمان سلسله مینگ تأسیس شده و برای چندین سال محل اقامت امپراطوری های مهم چین مورد استفاده قرار می گرفت. از دیگر نکات مهم این شهر تاریخی می توان به دربار درونی آن اشاره کرد که در زمان امپراطوری های چین محل اقامت زنان دربار شناخته می شد. برای دین قصرهای تاریخی و مهم چین مسلماً این شهر تاریخی بهترین گزینه شناخته می شود که دارای ویژگی های معماری مهمی است.

شهر ممنوعه پکن از آثار تاریخی چین

کشور چین یکی از مکان های دیدنی و منحصر به فرد در دنیا شناخته می شود و دلیل آن وجود مکان های باستانی و تاریخی در گوشه و کنار آن است. در پایتخت این کشور یعنی شهر پکن می توان ساختمان و قصرهای قدیمی را مشاهده کرد که نوعی شناسنامه برای معماری این شهر محسوب می شوند. هر کدام از این مکان ها راز و رمزهایی را در دل خود جای داده اند که دانستن آن ها لذت سفر را برای توریست و گردشگران دو برابر خواهد نمود.

شهر ممنوعه پکن یکی از مکان های دیدنی و توریستی چین شناخته می شود که چندین قصر امپراطوری را در خود جای داده است. با بدو ورود به این مجموعه تاریخی مسلماً معماری منحصر به فرد آن نظرتان را به خود جلب خواهد نمود. دلیل نامیدن ممنوعه برای این شهر موضوع این است که تنها امکان ورود خاندان امپراطوری به این قصرها وجود داشت و دیگر افراد عادی اجازه ورود به این مجموعه را به هیچ عنوان نداشتند. این شهر از مکان های دیدنی و قصرهای تاریخی متعددی برخوردار است که دربار درونی یکی از آن هاست.

تاریخچه شهر ممنوعه

ساختمان های قدیمی و باستانی چین و شهر پکن هر کدام تاریخچه ای خواندنی دارند که مخاطبان را به سمت خود جذب می کنند. در این بین شهر ممنوعه پکن نیز از تاریخچه ای قدیمی و چندین هزار ساله برخوردار است که در این بخش به بیان آن خواهیم پرداخت. این شهر در زمان سلسله مینگ و توسط امپراطوری آن بنا شده است و تاریخ تأسیس آن به سال 1406 میلادی باز می گردد.

در این شهر چندین قصر سلطنتی در کنار هم با معماری منحصر به فردی بنا شده اند. از نکات جالب توجه موضوع این است که 20 امپراطور تا پایان سلسله مینگ در این شهر سکونت داشتند. یکی از مهم ترین ویژگی های آن معماری است که در بخش های مختلف آن قابل رویت است. این شهر از معماری چینی در بخش های مختلف خود برخوردار است.

ویژگی های شهر ممنوعه پکن

در شهر ممنوعه پکن چندین خصوصیت مهم نهفته است که در این بخش به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. این شهر دارای نمای مستطیل شکل است که از مساحت 72 هکتاری برخوردار می باشد. طول این شهر 961 متر و عرض آن 753 متر است. اطراف این شهر تاریخی و دیدنی توسط دیواری ده متری پوشانده شده است. مصالح مختلفی در این شهر مورد استفاده قرار گرفته اند و همچنین برای ساخت بناهای آن از یک میلیون معمار و کارگر استفاده شده است.

یکی از مهم ترین ویژگی های این شهر تاریخی رنگ هایی است که در گوشه و کنار آن مشاهده می شوند. به عنوان مثال قرمز و زرد از جمله رنگ هایی هستند که در بناهای مختلف آن حاکی چندین نماد می باشند. قرمز نماد شادی و زرد نماد امپراطوری در این شهر کاملاً قابل رویت می باشند. معماری این شهر تاریخی موضوع مهم بعدی است.

معماری منحصر به فرد شهر ممنوعه  پکن

یکی از ویژگی های مهم شهر ممنوعه پکن معماری منحصر به فرد آن است که در نوع خود بی نظیر می باشد.  چینی ها از هوش بالایی برخوردارند و این موضوع کاملاً در معماری شهر ممنوعه این شهر قابل رویت است. در برخی از قصرهای این شهر سکوی سفیدی را مشاهده می کنید که برای ساخت آن دلایل مختلفی مدنظر معماران قرار گرفته است.

برای بالا بردن شکوه قصر و همچنین جلوگیری از ایجاد رطوبت با ورود نم از جمله دلایل ساخت این نوع سکوها شناخته می شود. برای جلوگیری از آتش سوزی از ظروف مسی در میدان این شهر استفاده می شد که تعداد آن ها به 300 ظرف می رسد. تمامی اصول در ساخت این شهر لحاظ شده است.

قصرهای معروف شهر ممنوعه  پکن

قصرهای امپراطوری شهر ممنوعه پکن جزء اماکن دیدنی آن شناخته می شوند  سه قصر قدیمی و تاریخی در این شهر وجود دارند . قصر جون حه یکی از آن ها شناخته می شود که معماری آن خاص و دیدنی است و از تزئینات بسیار زیبایی در آن استفاده شده است.

تای حه نیز نام یکی دیگر از قصرهای امپراطوری این شهر تاریخی است. قصر بایو نیز سومین قصر تاریخی در شهر ممنوعه شناخته می شود. مراسم های بزرگ و همچنین تصمیم گیری ها مهم در این سه قصر انجام می شدند که نشان از اهمیت آن در دوران مختلف امپراطوری چین داشتند. اژدها از جمله نمادهای مهم چینی است که در این شهر آثار بسیاری با ظاهر آن ساخته شده است.

نکات گردشگری شهر ممنوعه  پکن

شهر ممنوعه پکن با وجود باغ های امپراطوری و رودخانه زیبا و در جریانش از اماکن گردشگری دیگری نیز برخوردار است.این شهر به جزء سه مورد اشاره شده از قصرهای دیگری نیز برخوردار است که شن یان یکی از آن هاست. در دوران امپراطوری سلسله های دیگری همچون تان وهان نیز در این شهر قصرهایی بنا شده که به مرور زمان برخی از آن ها تخریب شده اند.

از جاذبه های دیدنی این شهر می توان به سنگ های مصنوعی آن اشاره کرد. باغ های زیبا این شهر را احاطه کرده و زیبایی خیره کننده ای به آن بخشیده اند. در شهر ممنوعه اتاق های مختلفی نیز قابل مشاهده است که معماری آن ها کاملاً منحصر به فرد و زیباست. دربار درونی بخشی از این شهر تاریخی است که دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو