شهر شانگهای

شهر شانگهای / کشور چین

چین به عنوان یکی از کشورهای آسیایی دارای شهرهای مختلفی می باشد که همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده و هست. یکی از بزرگترین شهرهای کشور چین، شهر شانگهای می‌ باشد. این شهر به عنوان یکی از بهترین و زیباترین جاذبه ‌های گردشگری همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده و هست.

لذا ما در این مطلب قصد داریم تا شهر شانگهای را به عنوان یکی از شهرهای بسیار خاص و زیبا مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه قصد سفر به شانگهای را دارید و یا دوست دارید تا با اطلاعاتی که پیرامون این شهر وجود دارد آشنا شوید، ما را تا پایان همراهی کنید، تا بتوانید از ویژگی ‌ها و زیبایی ‌هایی که در این شهر وجود دارد لذت ببرید.

آنچه در ادامه خواهید خواهید خواند.

اقتصاد شهر شانگهای

کشور چین به عنوان یکی از کشورهای بی همتای آسیایی، از لحاظ مختلف اقتصادی و گردشگری یا بسیاری دیگر از موارد در سطح خوبی می باشد. چین شهرهای مختلفی دارد. یکی از شهرهای بی نظیر در چین، شهر شانگهای می باشد. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای کشور چین است و اگر بخواهیم آن را مورد بررسی قرار دهیم، می ‌توان گفت که دومین شهر بزرگ جهان نیز محسوب می شود. پکن پایتخت کشور چین است؛ اما اگر بخواهیم پایتخت اقتصادی این کشور را مورد بررسی قرار دهیم، می ‌توان گفت که شانگهای به عنوان پایتخت اقتصادی و پرجمعیت ترین شهر چین محسوب می شود.

شانگهای به عنوان یکی از بنادر رسمی کشور چین می ‌باشد و همچنین به عنوان یکی از هفت بندر اصلی برای ارتباط تجارت در جهان محسوب می شود. این شهر دارای جاذبه ‌های گردشگری مختلفی می باشد که افراد همواره با توجه به این جاذبه های گردشگری نسبت به سفر به آن و بهره مندی از جاذبه های مختلفی که دارد به آن سفر می ‌کنند.

اطلاعاتی در مورد  شانگهای

شهر شانگهای به عنوان یکی از شهرهای اروپایی از اطلاعات مختلفی برخوردار می باشد که افراد باید قبل از سفر به آن و یا اقامت در آن از این اطلاعات باخبر باشند. در مورد واحد پول شهر شانگهای، می توان گفت که پول آن یوان می باشد. گفتنی است که کد کشور چین ۸۶+ است. افراد برای تماس با شانگهای باید این کد را بگیرند.

برق شهری در این شهر مانند تمامی کشورهای مختلف ۲۲۰ ولت ۵۰ هرتز می باشد. که افراد باید با توجه به نوع وسیله برقی خود، دستگاه های خود را به برق متصل کنند. گفتنی است اختلاف زمانی این شهر با شهر تهران چیزی در حدود سه و نیم ساعت می باشد. افرادی که قصد سفر به این شهر را دارند، می توانند در فرودگاه های بین المللی شانگهای هونگ چیائو، شانگهای پودنگ، فرودگاه جیانگ وان و چندین فرودگاه بین‌المللی دیگر فرود آیند. شهر شانگهای دارای مساحتی بالغ بر 63405 کیلومتر مربع می باشد. گفتنی است تراکم جمعیت در این شهر چیزی در حدود 24.000.000 نفر می باشد.

همانطور که می بینید این شهر به عنوان یکی از شهرهای پر جمعیت محسوب می شود که شما در کمترین شهری این جمعیت را خواهید دید. افرادی که در این شهر زندگی می کنند همواره به دنبال انجام فعالیت های اقتصادی و درآمدزایی می باشند. همین موضوع باعث شده تا افراد بتوانند به راحتی با استفاده از موقعیت خوب اقتصادی آن در شهر شانگهای سکونت داشته باشند.

ارائه خدمات حرفه‌ای و بهترین قیمت تور آفریقای جنوبی با اخذ ویزای آفریقای جنوبی

جاذبه های گردشگری شانگهای

اگر بخواهیم جاذبه های گردشگری این شهر زیبا را در دسته بندی های مختلفی مورد بررسی قرار دهیم، می ‌توان گفت که برج ارینتال به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ساخته دست بشر، مورد توجه قرار می‌ گیرد. این برج در کنار رودخانه هانگ پو در شانگهای واقع شده است. از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر، می توان به باغ یو اشاره کرد. این باغ دارای دیدنی های بسیار زیادی می باشد.

آکواریوم شانگهای به عنوان یکی از بزرگترین آکواریوم های اقیانوسی با بیش از ۴۵۰ گونه از آبزیان طراحی شده و افراد می ‌توانند با مراجعه به آن این اکواریوم را که در مساحت ۲۰۰۰۰ متر مربع تهیه شده است را مورد بررسی قرار دهند. لازم به ذکر است که این شهر به عنوان یکی از شهرهای ساحلی محسوب می‌ شود و همین موضوع باعث شده که بسیاری از افراد با گشت و گذار در سواحل مختلف این شهر از ورزش های آبی، شنا و گرفتن حمام آفتاب در آن لذت ببرند.

از دیگر  جاذبه ‌های گردشگری آن، می ‌توان با آسمان خراش جین مائو، برج تلویزیونی مروارید و بسیاری دیگر از جاذبه ها اشاره کرد. توصیه ما به افراد این است که در زمان سفر به شهر شانگهای، حتما با استفاده از تور لیدر های متفاوتی که در تور شانگهای مورد استفاده قرار می گیرند، نسبت به گشت و گذار در این جاذبه ‌های گردشگری اقدام نمایید.

آب و هوای شهر شانگهای

اگر بخواهیم شهر شانگهای را از لحاظ آب و هوایی مورد بررسی قرار دهیم، می‌ توان گفت که این شهر به عنوان یکی از شهرهای خوش آب و هوا محسوب می‌ شود و تابستان ها و زمستان های متفاوتی در این شهر وجود دارد. تقریبا این شهر به عنوان یکی از شهرهای چهار فصل شناخته می شود. زمستان ‌های بسیار سرد و تابستان ‌های گرم و بهار و پاییز معتدلی دارد. لذا افراد، برای سفر به این شهر می توانند بهار و پاییز را به ‌عنوان یکی از بهترین فصول برای سفر انتخاب نمایند.

زیرا درجه هوا در تابستان بالا است و شما را اذیت خواهد کرد. البته نوع سفری که افراد دارند با توجه به سلیقه آنها می ‌تواند متفاوت باشد. توصیه ما به افراد این است که بهترین زمان را برای سفر انتخاب نمایند. گفتنی است آب و هوای این شهر در قیمت سفر به آن تاثیرگذار می باشد. به طور مثال سفر به شانگهای در ماه های زمستان از قیمت بسیار پایین تری برخوردار می باشد و افراد باید با توجه به این موضوع سفر خود را انجام دهند.

برای اخذ ویزای هند و اطلاع از شرایط و مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای هند و اقامت در این کشور به صفحه “فرم ورود به هند” مراجعه کنید.

بحث پایانی در مورد شانگهای

در پایان می توان گفت شانگهای به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای دنیا دارای خدمات رفاهی بسیار زیادی است که غیر قابل تصور می باشد. هتل های مختلف و لوکس با سطوح مختلف، رستوران های متفاوت با انواع غذاهای چینی و بین المللی و بسیاری دیگر از خدمات برای افراد آماده شده و آنها می ‌توانند با یک سفر خوب به شهر شانگهای از این خدمات بهره‌ مند شوند. لذا توصیه ما به افرادی که قصد سفر به شهر شانگهای را دارند، این است که حتما با انجام این سفر با استفاده از تورهای مختلف بهترین تجربه از سفر را داشته باشند.

با تور چین همیشه سفر از لحظات خود در کشور چین لذت ببرید.

گروه:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو