اخذ اقامت بلاروس

کشور بلاروس با زبان رایج روسی و هزینه پایین زندگی، از جمله کشورهایی است که ممکن است که در فهرست کشورهای مقصد برای مهاجرت قرار گرفته باشد. از آن جایی که روش های اخذ اقامت بلاروس متعدد می باشند، اطلاع کلی از شرایط هر یک روش ها و شرایط زندگی در این کشور می تواند نقش تأثیرگذاری در انتخاب متقاضیان داشته باشد.

کشور بلاروس که در همسایگی روسیه، لتونی و لهستان قرار دارد، امکان تحصیل دانشجویان خارجی را فراهم کرده و دیگر روش ها چون سرمایه گذاری و کار را پیش روی متقاضیان مهاجرت به بلاروس قرار داده است. با مطالعه مقاله زیر می توانید از شرایط هر یک از این روش ها اطلاع یابید.

آنچه در ادامه مطالعه خواهید کرد.

شرایط عمومی مهاجرت به بلاروس

بلاروس در اروپای شرقی قرار دارد. این کشور پایتخت زیبایی به نام شهر مینسک را دارد که  حدود 10310000  جمعیت  را در خود جای داده است. پایتخت بلاروس شهری بسیار مدرن می باشد که بعد از اتمام جنگ جهانی دوم با مدرنیته خاصی بازسازی شد. بلاروس مساحت 207348 کیلومتر مربعی دارد که حدود 40 درصد از این مساحت را مناطق جنگلی پوشش می دهد و با وجود جنگل های وسیع در این کشور بلاروس این کشور به ریه های منطقه اروپا شناخته شده است.

طبق آمار سایت رسمی NUMBEO کشور بلاروس یکی از امن ترین کشورهای شناخته در جهان می باشد، در همسایگی بلاروس کشورهای لیتوانی، لهستان، لتونی، اوکراین قرار دارند. زبان رسمی مردم این کشور بلاروسی می باشد. مسیرهای مهاجرت به بلاروس کار، تحصیل، سرمایه گذاری می باشد که در این مقاله به صورت تخصصی در مورد هر یک از این مسیرها بحث کرده ایم.

شرایط مهاجرت به کشور بلاروس

اخذ اقامت بلاروس از طریق تحصیل

اقامت بلاروس از طریق تحصیل در این کشور، همچنین شرایط اخذ ویزای تحصیل در بلاروس و شرایط مهاجرت بلاروس از طریق تحصیل در این بخش بررسی خواهد شد. با توجه به اینکه جمعیت کشور بلاروس  9.508000 نفر است، طبیعتاً این جمعیت نیاز به داشتن امکانات لازم جهت یادگیری علم و دانش دارند.

قطعاً کشور بلاروس نیز برای تحقق این امر دانشگاه ها و مدارسی را تاسیس نموده است. در بلاروس حدود 43 دانشگاه دولتی، 10 دانشگاه خصوصی و 2 مرکز آموزش مذهبی وجود دارد. دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های بلاروس نیز در سه مقطع کارشناسی و فوق کارشناسی و دکترا امکان پذیر می باشد. دانشگاه های بلاروس از سطح علمی نسبتاً خوبی در بین دانشگاه های دنیا برخوردار هستند و رتبه اکثر دانشگاه های بلاروس زیر 600 می باشد.

اخذ اقامت بلاروس از طریق سرمایه گذاری

کشور بلاروس مانعی برای سرمایه گذاری خارجی قرار نداده است و متقاضیان خارجی می توانند با سرمایه گذاری در این کشور اقامت بلاروس را بدست آورند. دولت بلاروس شرایط سرمایه گذاری مناسبی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم ساخته تا بتوانند تجربه زندگی در بلاروس را بدست آورند. متقاضیان این برنامه می توانند در سایر قسمت ها در این کشور سرمایه گذاری نمایند. سیاست های دولت بلاروس باعث شده است تا متقاضیان زیادی بلاروس برای سرمایه گذاری خود انتخاب نمایند.

آژانس مسافرتی و جهانگردی همیشه سفر معتبرترین سامانه فروش بلیط چارتری داخلی و خارجی، فروش تور داخلی و خارجی، اخذ ویزا و رزرو هتل های بلاروس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

اخذ اقامت بلاروس از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت بلاروس از طریق ثبت شرکت

افرادی که قصد سرمایه گذاری در بلاروس را دارند می توانند به موجب ثبت شرکت در این کشور یک ویزای بلند مدت تجاری به مدت دو سال دریافت نمایند، که برای دریافت این نوع ویزا فرد می بایست حداقل 1500 تا 2000 دلار در این کشور سرمایه گذاری نماید، که به موجب این سرمایه گذاری در بلاروس فرد سرمایه گذار می تواند برای خود خانواده که شامل همسر و فرزندان 18 ساله می باشد اقامت بلاروس را دریافت نمایند.

این نوع اقامت امکان تبدیل به اقامت دائم بلاروس را دارد، فرد سرمایه گذار برای دریافت اقامت دائم از این طریق می بایست حداقل 5 سال مبلغ بالاتر از 150.000 یورو سود دهی و گردش مالی داشته باشد تا بتواند با ارائه آن درخواست اقامت دائم بلاروس را داده. اگر فرد سرمایه گذار در قسمت های خاصی که کم جمعیت و نقاطی که مناطق آزاد، پارک فناوری سرمایه گذاری نمایند به مدت 5 سال از پرداخت هرگونه مالیات در این کشور معاف می باشند.

مراحل ثبت شرکت

 • تکمیل فرمهای لازم جهت ثبت شرکت از طریق سامانه ثبت شرکت
 • تعیین تعداد سهامداران بسته به نوع شرکت
 • انتخاب تعداد سهامداران بسته به نوع شرکت
 • انتخاب نام تجاری مناسب برای شرکت
 • تعیین نمودن آدرس و محل شرکت
 • مشخص نمودن اساسنامه شرکت
 • ارائه اسناد مالی شرکت

اخذ اقامت بلاروس با خرید ملک

یکی دیگر از مسیرهای سرمایه گذاری خرید خانه در بلاروس می باشد. خرید خانه در بلاروس با قیمت های مختلفی امکان پذیر می باشد. قیمت ملک در پایتخت بلاروس به نسبت سایر نقاط بلاروس متفاوت می باشد به طور مثال قیمت ملک در شهر مینسک بلاروس هر متر مربع حدود 1500 تا 2500 دلار می باشد. سرمایه گذاران با خرید ملک در این کشور می توانند اقامت کوتاه مدت بلاروس را دریافت کنند که اقامت بلاروس با خرید ملک به صورت سالیانه امکان تمدید شدن را دارد.

بیشر بخوانید : پاسپورت دومینیکا

با خرید ملک در بلاروس فرد می بایست شرط حضور اقامت خود را در این کشور رعایت کند. این شرط حضور در مدت 1 سال 6 ماه حضور در بلاروس اجباری می باشد، که البته با گذشت حداقل 5 سال از اقامت فرد در بلاروس سرمایه گذار می تواند درخواست اقامت دائم دهد. در کشور بلاروس فردی که در ملک سرمایه گذاری می کند نمی تواند مالکیت ملک خود را به صورت دائم دریافت کند و مالکیت ملک در بلاروس برای سرمایه گذاران به صورت 99 ساله اعطا می گردد.

پاسپورت بلاروس

ویزای کوتاه مدت بلاروس

ورود به کشور بلاروس مستلزم اخذ ویزا و اجازه ورود به این کشور می باشد. براساس توافق نامه ای که کشور بلاروس امضا کرده است حدود   74 کشور برای مدت 30 روز نیاز به اخذ ویزا ندارند. کشور بلاروس مانند بسیاری از کشورها ویزای کوتاه مدت 90 روزه را در نظر گرفته است. این نوع ویزا به منظور گردشگری و توریسم، اهداف تجاری و نمایشگاهی و …در نظر گرفته شده است.

اخذ تابعیت بلاروس

مواردی که به عنوان روش مهاجرتی در این مقاله به صورت علمی بررسی شد با رعایت استاندارد های لازم در نهایت منجر به اخذ اقامت و تابعیت در بلاروس خواهد شد. به عنوان مثال با تحصیل در بلاروس نمی توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید و یا سرمایه گذاری در این کشور به طور مستقیم منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت نخواهد شد.

افرادی که بتوانند پس از تحصیل شغل مناسبی را در این کشور داشته باشند و مالیات پرداخت کنند، پس از 5 سال می توانند در خواست اقامت دائم را داشته باشند. افرادی که به واسطه سرمایه گذاری در این کشور اقدام به مهاجرت نموده اند، در صورتی که سرمایه گذاری آنها به سوددهی و پیشرفت اقتصادی رسیده باشد پس از 7 سال اقامت دائم در بلاروس می توانند درخواست پاسپورت خود را نمایند. نکاتی که برای اخذ تابعیت بلاروس لازم است در نظر داشته باشید شامل موارد ذیل است:

 • تسلط به زبان بلاروسی
 • اقامت و حضور در بلاروس به مدت 7 سال
 • ابطال تابعیت پیشین خود
 • اثبات درآمد کافی بلاروس
 • عدم ارتکاب به جرائم کیفری و جزایی

سوالات متداول در زمینه اخذ اقامت بلاروس

مهاجرت به بلاروس  و دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد؟

بله، این  کشور با سرمایه گذاری به افراد اقامت بلاروس را اعطا می کند.

آیا مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل موجب دریافت تابعیت این کشور می شود؟

خیر، با تحصیل در این کشور تابعیت داده نمی شود.

کدامیک از مسیرهای مهاجرت به بلاروس منجر به اخذ تابعیت و اقامت دائم این کشور می شود؟

کار و سرمایه گذاری بهتر مسیر برای رسیدن به اقامت و تابعیت این کشور می باشد.

آیا از طریق ملک امکان مهاجرت به بلاروس میسر می باشد؟

بله، با خرید خانه در بلاروس فرد متقاضی می تواند به این کشور مهاجرت کند.

برگشت به منو