معرفی کامل موزه شانگهای در کشور چین / کشور چین / شهر شانگهای

موزه ها یکی از نقاط عطف تاریخ به شمار می روند. گنجینه های به یادگار مانده از هزاران سال قبل را می توان در موزه ها مشاهده کرد. موزه شانگهای چین نیز یکی از هزاران موزه زیبا و مجلل جهان است. این موزه، ویژگی های زیادی دارد که آن را از سایر موزه های کشور چین مجزا ساخته است. در ادامه به معرفی تاریخ کشور چین و موزه دیدنی شانگهای می پردازیم.

برای بازدید از جاذبه های دیدنی و تاریخی کشور چین، تور چین بهترین گزینه است.

تاریخ کشور چین

تمدن کشور چین بیش از هفت هزار سال است. از این رو می توان گفت که چین یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان را به خود اختصاص داده است. نخستین جوامع بشری این کشور در کنار رود یانگ تسه و رود زرد این کشور شکل گرفتند. سلسله امپراتور شوین، شانگ، جو و غیره به ترتیب در دوره های مختلف بر کشور چین احاطه داشته است.

برای مثال ساخت دیوار چین توسط اولین امپراتوری به منظور پیشگیری از حملات مردم شمال کشور، این بنا را به یکی از بزرگترین و مشهورترین نمادهای باستانی چین مبدل ساخته است. از این رو موزه در چین به منزل بانک نگهداری اشیای با ارزش تلقی می شود و موزه های شانگهای در این میان شهرت بیشتری یافته اند.

پیشینه موزه شانگهای چین

در سال ۱۹۵۲ میلادی، یک سازه عظیم در منطقه هوانگ پو در شهر شانگهای چین شکل گرفت که امروزه به موزه شانگهای شهرت یافته است. در واقع نزدیکی این مرکز به میدان پیپل سبب شده تا توجه ویژه گردشگران به آن جلب شود. مختصات جغرافیایی این موزه ۳۱/۲۳۰۲۷۸ شمالی و ۱۲۱/۴۷۰۵۵۶ شرقی می باشد. گذشت زمان باعث تخریب بخش هایی از موزه گشته بود و مرمت سازی آن در سال ۱۹۹۶ میلادی، این مشکل را رفع نمود.

موزه شانگهای چین در واقع مرکز نگهداری اشیای هنری چین باستان است. این مرکز در بین موزه های چین رتبه دوم و در جهان رتبه ۲۵ را از لحاظ تعداد بازدید کننده به خود اختصاص داده است. نوع ساخت این موزه و نمای خارجی آن، یکی از عوامل جذب گردشگر است. اگر به شهر شانگهای چین سفر کردید، بازدید از این موزه را به شما پیشنهاد می دهیم.

معماری داخلی موزه شانگهای چین

موزه شانگهای از ۵ طبقه مجزا ساخته شده که این امر آن را به یکی بزرگترین موزه های کشور مبدل ساخته است. وجود سه سالن ویژه به مسئولان موزه این امکان را می دهد تا برخی از آثار به صورت تخصصی برای دید عموم قرار دهند. در هر سالن، آثار هنری در زیر نور ملایم لامپ ها قرار گرفته اند. فضای کلی سالن ها و گالری های موزه دارای نور کمی است، تا آثار هنری خود را بیشتر جلوه دهند.

همچنین ۱۱ گالری در موزه شانگهای وجود دارد که امکان نمایش آثار هنری هنرمندان معاصر را فراهم می کند. بیش از ۱۲۰۰۰۰ اثر تاریخی و هنری در این مرکز قرار دارد که شامل سفالینه ها، انواع مجسمه های گچی و سنگی، نقاشی های مرکب، اشیا برنزی، آثار خوشنویسی و غیره می شود. ما چنگیوان، مدیر این موزه، برای زیبایی و تاثیر پذیری فضای این مرکز اهمیت ویژه ای قائل بود.

برای رزرو بلیط هواپیمای بیروت، می تواند به صفحه رزرو بلیط همیشه سفر مراجعه نمایید و بلیط مورد نظر خود را با قیمت مناسب رزرو نمایید.

نمای بیرونی موزه هنری شانگهای

ساختمان موزه زیبای شانگهای به صورت یک چهار ضلعی مربع شکل است که در زمینی با همین شکل بنا شده است. یک سازه گنبدی شکل در بالای موزه نشان دهنده ایده باستانی آسمان گرد در کنار زمین مربع شکل است. این موزه از مصالح ساختمانی مستحکمی ساخته شده است تا در شرایط جوی مختلف، دچار فرسایش نگردد.

فضای سبز اطراف موزه و گل کاری های محوطه، زیبایی بیشتری به این بنا بخشیده است. نور پردازی ویژه و منحصر به فرد اطراف و داخل موزه، سبب محبوبیت آن در فضای شب شده است. موزه زیبای شانگهای در قلب ساختمان های مرتفع این شهر، مکانی دنج و دیدنی را به وجود آورده است.

نقش موزه شانگهای در صنعت گردشگری در چین

کشور چین یکی از کشورهای فعال در حوزه توریسم در جهان به شمار می رود. این موزه منبع مناسبی برای یافته های دیداری تاریخ چین می باشد. نگهداری اشیای قدیمی و عتیقه های این کشور تنها بخشی از کاربرد موزه شانگهای است. بسیاری از گردشگران خارجی برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم چین، از این موزه دیدن می نمایند.

موزه شانگهای در واقع تجلی گاه هنر چین باستان است و امروزه از جمله مراکز فرهنگی مدرن در کشور چین به شمار می رود. قرارگیری این موزه در مرکز یکی از پر رفت و آمدترین مناطق شانگهای، آن را به مقصدی برای بازدید بسیاری از مسافران مبدل ساخته است. سالانه بیش از یک میلیون و نهصد هزار نفر از این موزه دیدن می کنند.

برای بازدید از موزه هنری شانگهای می توان در قالب گروه های ۲۰ نفره به این مرکز مراجعه نمود. این امر باعث کاهش هزینه های بازدید خواهد شد. ساعات بازدید از موزه شانگهای از ساعت ۹ الی ۱۷ می باشد. اما درب های ورودی این موزه از ساعت ۱۶ به روی بازدید کنندگان بسته می شود. از این رو اگر قصد بازدید از این موزه را دارید، حتما در ساعات ابتدایی به آن مراجعه کنید تا زمان کافی برای گشت و گذار در آن را داشته باشید.

برای ثبت نام تور لبنان می توانید به سایت همیشه سفر مراجعه نمایید، یا با شمارره های درج شده تماس بگیرید.

آشنایی با آثار ارزشمند موزه هنری شانگهای

همان طور که پیش تر ذکر شد، موزه شانگهای چین در واقع مخزنی ارزشمند از تاریخ و فرهنگ این کشور است. این کشور یکی از نخستین کشورهای سازنده سکه و ارز در جهان بوده است. در موزه شانگهای، یک بخش اختصاصی برای نمایش ۷ هزار قطعه سکه چینی و غیر چینی وجود دارد. افراد می توانند با مراجعه به این بخش، با اقتصاد چین و بسیاری از کشورها آشنا شوند.

بسیاری از ظروف برنزی مرتبط با امپراتوری های شانگ و ژو از تمدن باستان چین، در بخشی از این موزه نگهداری می شوند. بیش از ۵۰۰ قطعه از ظروف چینی و سرامیکی متعلق به سلسه شانگ، تانگ و یوآن نیز در قسمتی از موزه نگهداری می گردد.

یکی از گالری های موزه به نمایش نقاشی های قدیمی و خوشنویسی های باستانی چینی اختصاص دارد. در این گالری، آثار هنری در قاب هایی به صورت نمادین برای نمایش به بازدید کنندگان بر روی دیوارها قرار گرفته اند. در بخش مجسمه های موزه نیز، اغلب می تواند مجسمه های بودا را به اشکال مختلف مشاهده کرد.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو