کشور هند

کشور هند

سفر به کشور هند می تواند یکی از بهترین تجربه های زندگی شما باشد چرا که این کشور مملو از جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی است و به همین دلیل از اهمیت گردشگری بسیاری برخوردار می باشد.
لازم به ذکر است که این کشور هر ساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران بوده و به همین دلیل از جمله کشورهای گردشگر پذیر به شمار می آید.

پیش از سفر به این کشور باید با مواردی آشنایی داشته باشید که از جمله این موارد می توان به آشنایی با میزان هزینه های احتمالی سفر، آشنایی با مراکز گردشگری، آشنایی با نحوه سفر و… اشاره کرد. باید توجه داشته باشید که هر یک از شهر های هند جاذبه های بخصوصی دارند که باید از آنها بازدید نمایید.

در تور هند می توانید بهترین لحظات را به همراه خانواده ی خود در این کشور تجربه نمایید. بهترین زمان سفر به این کشور را نیز می توان فصل زمستان دانست. چرا که در این فصل آب و هوای ملایم تری بر هند حاکم بوده و گرمای هوا پایین تر از سایر فصول خواهد بود. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

سفر به هندوستان

یکی از کشور هایی که امروزه سفر به آن رواج بسیاری یافته را می توان هند دانست که به دلیل شرایط جوی و داشتن جاذبه های گردشگری فراوان مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.
پایتخت این کشور دهلی بوده و از هر نظر برای گردش مناسب خواهد بود. توجه داشته باشید که این کشور مملو از جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری بوده و می تواند به عنوان بهترین مقصد گردشگری برایتان باشد.

تور هندوستان رفته رفته خواهان بیشتری یافته و به همین دلیل می توانید در اکثر روزهای سال این تور را مشاهده کرده و در آن شرکت نمایید.
تمامی شهر های هند ارزش دیدن داشته و با چندین بار سفر کردن باز هم مکانی برای گشت و گذار برایتان وجود خواهد داشت.

تاریخچه هند

این کشور تاریخچه ای قطور دارد و همین تاریخ آن می تواند سبب پدید آمدن جاذبه های بسیاری شود. امپراطوران هند علاقه ی شدیدی به ساخت بناها داشته اند و از این رو می توانید انواع و اقسام بناهای تاریخی با ارزش و قدمت بالا را در این کشور مشاهده نمایید.
در سفر به هند به هیچ وجه بازدید از این مناطق را نباید از دست بدهید. از جمله مهمترین شهر هایی که بیشترین جاذبه های کشور هند را در خود جای داده اند می توان به دهلی، جیپور و آگرا اشاره نمود.

کشور هند

آب و هوای هند

یکی از مهمترین موارد حائز اهمیت قبل از سفر را می توان آب و هوا دانست. در این رابطه می توان گفت که مردم هند بیشتر اوقات سال را با گرما سپری می کنند و در فصل تابستان این گرما بسیار شدید بوده و به همین دلیل نیز تعداد گردشگران در این فصل افت چشمگیری خواهد داشت.

بیشترین بارش در کشور هند در فصل پاییز صورت می گیرد و به همین دلیل آب و هوای مناسبی نیز خواهد داشت. اما شرجی بودن هوا در فصل پاییز را نباید فراموش کرد.
یکی از مهمترین موارد حائز اهمیت را می توان بهترین زمان سفر به کشور هند دانست که در پاسخ به این سوال می توان گفت بهترین زمان سفر به این کشور فصل زمستان به وقت ایران خواهد بود.
البته در این فصل نیز آب و هوای هند سرد نخواهد بود و آب و هوای معتدل بر منطقه حاکم بوده و صبح و غروب های سرد با ظهر های گرم خواهد داشت. در حالت کلی کشور هند دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد.

هزینه های سفر به هند

قبل از سفر به هند باید با هزینه های احتمالی سفر آشنایی داشته باشید. هزینه های سفر به کشور هند را نمی توان در یک رقم خلاصه کرد و به همین دلیل باید به تمامی موارد هزینه بر برای سفر توجه داشته باشید. در رابطه با این موضوع باید گفت که هزینه اقامت در هند برای شهر های مختلف متفاوت خواهد بود.

هتل هایی که در این کشور فعالیت می کنند از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل قیمت هتل های 5 ستاره با هتل های ارزان قیمت تر بسیار متفاوت خواهد بود.
هاستل هایی که در شهر های مختلف هند فعالیت می نمایند به ازای یک شب اقامت 100 روپیه درخواست خواهند نمود. هتل های ارزان هند بین 300 الی 500 و هتل های لوکس این کشور 1000 الی 2500 روپیه هزینه خواهند داشت.

هزینه خورد و خوراک

خورد و خوراک در کشور هند هزینه چندانی نخواهد داشت و می توانید با هزینه ای بین 80 الی 200 روپیه در یک رستوران ارزان غذای خود را سرو نمایید.
اما رستوران های لوکس هزینه ای حدود 400 الی 700 روپیه از شما درخواست خواهند نمود. باید بدانید که می توانید از طریق رزرو محل اقامت قبل از سفر میزان هزینه ها را کاهش دهید.

هزینه خورد و خوراک در کشور هند

جاذبه های گردشگری

کشور هند مملو از جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی می باشد که تمامی آنها ارزش گشت و گذار خواهند داشت. معابد و کلیساهای متعددی در این کشور ارزش دیدن دارند که از جمله مهمترین آنها می توان به آجانتا و الورا اشاره نمود. این معبر به شکل غار بوده و در میان صخره ها ساخته شده است.

این غارها در فاصله 40 کیلومتری جالب گائون واقع شده اند. این غارها 2 قرن پیش از میلاد ساخته شده و از اهمیت گردشگری بسیار بالایی برخوردار هستند.

گشت و گذار در خیابان های دهلی به خودی خود می تواند یکی از بهترین تفریحات برایتان باشد. چرا که با گشت و گذار در خیابان های این شهر می توانید با تاریخ غنی مردم دهلی آشنا شده و از کنار هم قرار گرفتن آثار تاریخی و بنا های مدرن لذت ببرید.
بمبئی، کشمیر، شهر های کوهستانی و … همگی جاذبه هایی دارند که در سفر به هند بی شک توجه شما را جلب خواهند نمود.

غذاهای معروف هندوستان

در سفر به این کشور خوردن غذاهای خوشمزه و خوش رایحه هندی را نباید فراموش کنید. غذاهایی که در هند طبخ می شوند رایحه و طعمی بسیار لذیذ داشته و به عنوان خاطره ای در ذهن ها باقی خواهد ماند.
به همین دلیل خوردن آن به همگان توصیه می شود.

مردم کشور هند به فلفل علاقه ی شدیدی دارند و معمولا در اکثریت غذاهایی که می خورند از فلفل استفاده می نمایند. اما مردمی هستند که برای خورد و خوراک اهمیت ویژه ای قائل بوده و غذاهای مختلفی نیز در وعده های غذایی سرو می کنند.
در سطح تمامی شهر های هند می توانید رستوران های متنوعی را مشاهده کنید که تمامی آنها انواع غذاهای محلی و بین المللی را در اختیارتان قرار خواهند داد.

شهرها:

گروه:

شهرها:

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

شهرها:

گروه:

برگشت به منو