شهر آگرا

شهر آگرا / کشور هند

کشور هندوستان

هندوستان کشوری در جنوب آسیا بوده و در همسایگی پاکستان، چین، نپال، بوتان، تبت و بنگلادش قرار دارد. کشور هندوستان دارای شهرهای بسیار زیادی با فرهنگ ها، آئین ها و زبان های متفاوتی می باشد که یکی از آن ها شهر آگرا است. گردشگری و سفر به هندوستان و شهر دیدنی آگرا تاریخچه بسیار کهن داشته و از جمله راه های کسب درآمد در اهالی و جمهوری این کشور محسوب می گردد. شهر آگرا دارای جاذبه های توریستی فراوانی بوده و از جمله شهر های پر جمعیت و پر بازدید هندوستان به شمار می آید.

سفر به هندوستان

هندوستان کشوری با قدمت چندین هزار ساله با فرهنگ و آئین های سنتی و رسم و رسوماتی منطقه ای واقع در قاره آسیا می باشد که دارای آثار تاریخی، باستانی و سنتی بسیار زیادی بوده و همواره در طول تاریخ قومیت های متفاوتی را در خود جای داده است. سفر به هندوستان و شهر های مختلف آن مانند شهر آگرا یکی از اهداف اصلی گردشگران آسیایی و غیر آسیایی بوده و لذت یک سفر به یاد ماندنی و تکرار نشدنی را به ارمغان می آورد.

شهر آگرا

شهر آگرا یا آگره یکی از شهرهای بزرگ و پر جمعیت کشور هندوستان است که سومین مقام از نظر وسعت را در بین شهر های این کشور به خود اختصاص می دهد. از ویژگی های قابل توجه این شهر مجاورت و نزدیکی آن با دهلی، پایتخت هندوستان می باشد. این شهر قدمتی پانصد ساله داشته و نام آن در کتاب های حماسی فرهنگ هندوستان ذکر گردیده است.

شهر آگره پایتخت بسیاری از پادشاهان ایرانی بوده و پیوندی عمیق با فرهنگ و زبان پارسی دارد. این شهر آب و هوایی نسبتاً گرم و مرطوب داشته و فاصله ی ماه های اکتبر تا مارس بهترین زمان به منظور گردشگری و سفر به این شهر زیبا می باشد. زمستان های این شهر بسیار دل انگیز بوده و آب و هوایی بسیار متعادل و لذت بخش دارد. از اصلی ترین برنامه ها و اهداف سفر به آگرا بازدید از مکان های دیدنی این شهر می باشد.

شهر آگرا

جاذبه های گردشگری شهر آگرا

تاج محل (Taj Mahal) یکی از معروف ترین، دیدنی ترین و قدیمی ترین بناهای موجود در شهر آگرا می باشد که دارای شهرت جهانی بوده و بی شک یکی از منحصر به فردترین بناهای تاریخی جهان به شمار می آید. مجاورت این بنا با رودخانه یامونا جلوه ای دو صد چندان به آن بخشیده و منظره ای تکرار نشدنی از شکوه و عظمت این بنا خلق می نماید.

قلعه آگرا (Agra Fort) یکی دیگر از مکان های دیدنی و بسیار زیبای شهر آگرا بوده که تقریباً در مرکز شهر واقع شده است. این قلعه عظمت و شکوه بسیاری داشته و محل اصلی اقامت و اسکان پادشاهان مغول در آن زمان بوده است. دیدن این قلعه خالی از لطف نبوده و معماری بی نظیر آن حس و حالی توصیف ناپذیر به جان گردشگران می افکند.

کاخ شیش

Wild life sos یکی از جذاب ترین و پر طرفدارترین مکان های دیدنی اطراف شهر بوده که حیوانات ستم دیده ی بسیاری را در خود جای داده است. این مکان مسئول نگهداری و حفاظت از تمامی حیواناتی است که در مراسمات سنتی و سیرک های اجرایی این کشور مورد آزار و اذیت واقع شده اند. بازدید از این مکان نوعی حس حیوان دوستی بوده و حمایت از حیوانات را تبلیغ می نماید. فیل یکی از حیوانات بومی در کشور هندوستان بوده و در باغ وحش ها و بیابان های اطراف این شهر به تعداد بسیار زیادی مشاهده می گردد.

کاخ شیش محل یا کاخ شیشه ای (Shish Mahal) از هنرهای معماری در جهان محسوب شده و ساختار آن طوری طراحی گردیده است که در فصل تابستان مأمنی امن بوده و از گرماهای بسیار شدید این منطقه در امان است. از ویژگی های اصلی معماری در این کاخ شیشه کاری، آئینه کاری و گچ کاری های بسیار جذاب و بی نظیر آن است که نور خورشید و چراغ های داخل کاخ را بسیار زیبا جلوه می دهد.

باغ مهتاب از تفرجگاه ها و مکان های دیدنی شهر آگرا بوده که در مقابل تاج محل واقع شده است. زیبایی و سرسبزی خیره کننده این باغ بهترین مکان برای عکاسی بوده و می تواند خاطره ای فراموش نشدنی از یک سفر رؤیایی برایتان خلق نماید. این باغ در هنگام غروب و اوایل صبح بسیار دل انگیز بوده و می توان از داخل آن نمای با عظمت تاج محل را مشاهده نمود.

روستای کورای از جاذبه های دیگر شهر آگرا بوده که می تواند شما را با فرهنگ و سنت دیرینه ی این شهر و کشور آشنا نماید. این روستا آب و هوایی متعادل داشته و سبک خانه ها شما را با معماری سنتی این شهر عجین کرده و منجر می گردد شما قدر زندگی در آسایش و راحتی را بیشتر بدانید. مردم این روستا بسیار مهمان نواز بوده و همواره با پخت غذاها و نان های محلی به استقبال گردشگران و توریست های این روستا می شتابند.

کاخ شیش در شهر آگرا

بازار کیناری آگرا

اما بسیار عجیب به نظر می رسد که به هندوستان و شهر آگرا سفر کنید و به بازارهای این شهر سری نزنید؛ بازار کیناری دارای معماری شگفت انگیزی بوده و اجناس بسیار ارزان قیمت و مقرون به صرفه ای را به خریداران و مسافرین عرضه می نماید. این بازار به منظور خرید سوغاتی، پارچه، ادویه های هندی، لباس و کفش های محلی مکان بسیار مناسب و فوق العاده ای بوده که زیبایی های ساختاری بسیاری را نیز در دل خود نهفته دارد.

خوراکی های لذیذ هندوستان و شهر آگرا

اما از هر چه بگذریم از غذاهای خوشمزه، آتشی و تند و تیز هندی نمی توان گذشت. هند و شهر آگرا دارای غذاهای محلی بسیار خوشمزه ای بوده که دارای طبیعت گرم و تند می باشند. پسنده تهیه شده از گوشت بره، کورما یا قورمه، نرگسی کوفته گیاهی، مرغ باخانی، کاچوری و دالموت از جمله خوراکی ها و غذاهای محلی و بسیار خوشمزه شهر آگرا و فرهنگ هندی بوده که در تمامی رستوران ها و غذا خوری های این شهر یافت می شود.

پتا از شیرینی های معروف این شهر است که خوردن آن با یک لیوان چای زنجبیلی لذتی فراموش نشدنی بوده و در یادها باقی می ماند. سفر به شهر آگرا از پیشنهادهای اصلی آژانس مسافرتی ما بوده و می تواند لذت یک سفر رؤیایی و آرامبخش را به شما هدیه نماید.

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

گروه:

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو